Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Humana on nõutud pood juba enne kaheksat, eriti kui on uue vana-kauba päevEsmaspäev. Õrn ja lenduv lumekiht on maha tulnud. Maapind on vatjas ja see vatt on ka puuokste küljes mida tuule õrnad liigutused lendama panevad. Ilus. Filosoofil vuntsitakse taas ühte osa vanast tööstushoonest
Päevaplaan lüüakse kohe hommikul sassi kui tuleb tundi asendama minna. Inimeseõpetus vms, plaaniks on vaadata TikTok teemalist filmi lastega. Film on pikk ja täis kallutatud väiteid. Just siis kui lapsed juba nihelema kukuvad, so 10 min enne lõppu, panengi video seisma ja räägin õpilastele lisa natuke teisemate külgede pealt ja analüüsides olemas olnud sisu. Loodan, et suutsin neile asja huvitavaks teha.
Ja siis pean juba minema aparaaditehase linnakusse, mul on seal ’realcoach’ vestlus. Nimelt siis koolis tehakse mingit grupitöö analüüsi lähtuvalt kooli laiendatud juhtkonnast ja abipersonalist. Vestlusega läheb pea tund, siis käin kodust läbi ja liigun kooli tagasi.
Kõik on rääkinud ülisuurtest elektriarvetest ja ma olen juba pikalt oodanud meie elamiste tulemusi. Elektrumil läheb alati arvetega ilmatu aeg, aga täna ta siis saabus ja jäi just sellesse numbrisse mida ma ka ise lootsin: 356 €. Lisaks saabus maamaksu arve: 85,5 € aga selle saab ajatada uude kuusse – mul sel kuul veel kõik kindlustused ka kaelas... Muidugi maamaks Tartus on parajalt kirves 222 ruutmeetri kohta...
Pealelõunal on teinegi tunni asendus. Raske klass. Vaadates tööülesannet arvan, et lastakse nii üle kui veel osatakse. Klass on selline rahutu, kõik muudkui üritavad jutustada ja segavad üksteist. Suutsin tunni teises pooles nendega nii kaugele minna, et kui tõesti on vaja rääkida, siis teevad seda sosinal. Nii palju see aitas, et kes tööd tahtsid innuga teha, need said seda nüüd teha ja jutustajatel tänu sosistamisele jäi vestlusring lähinaabrite peale – enam ei kuuldud ju teise klassi otsa mis keegi patrab
Õhtul jõuan veidi ka Onedrive teemadega tegeleda, nimelt mul mingi aasta masinates seda ei ole, kirjutan siis skripti...
Täna on muidu Miina Härma 162. sünniaastapäev. Käiakse surnuaial kuhu mina sel aastal ei lähe ja lauldakse ka kooli kuju juures laulu kuhu ma saan minna Laulukoor Miina Härma kuju juures Põnev pilt loojangust koduteel
Õhtu on toimekas. Kajal oli täna viimane tööpäev Eesti Leivatööstuses. Ei, sellest ei tulnud mingit kodust pidu, kõik oli vaikne ja rahulik hoopis Hiljem käisime Mõmmiga ka jalutamas.

Lossi 3, meie uue aasta asendus-õppehoone kõige ilusam ruumTeisipäev. Eile kogunes hunnik õpilaspiletite taotlusi, teen need hommikul kohe ära ja saadan siis laiali. Mõned tuli ju teise majja saata
Kaja läheb rongiga maale, kütma. Kuna ta nüüd kodus on, ongi kõik lihtsam, ei pea õhtuti sinna jooksma ja vanaemasid ka tülitama ei pea, kuigi nad seal vist üsna hea meelega käivad
Ka täna hommikul on üks asendus. Sellega läheb õnneks üsna lihtsalt (Y)
Päeva teises pooles käime delegatsiooniga Liivi 4 hoonet üle vaatamas. Sellest saab meile uuel õppeaastal uus kodu kuniks meie maja pool-renoveerimises on. Maja on päris põnev ja suur, uudistamist on omajagu. Neljast korrusest ja keldrist saame kolm esimest korrust oma käsutusse. Kõige kenam ruum on peauksest vasakul esimesel korrusel, sellest pidada saama raamatukogu ehk Kertu tuba Meie toaks tahab Liis saada peauksest kohe otse ja veidi paremale sisehoovivaatega ruumi Mul muidugi väga suurt vahet ei ole, peaasi et ruum pole kitsas, mõni selline ruum seal oli, et astud uksest sisse, siis küljeseinad elavad sul seljas, otse ees on aken ja lagi on kuskil määramatus kõrguses Selline ruum mulle ei sobi, tunnen end lihtsat ahistatuna Lossi 3 trepikoda Lossi 3 fuajee
Täna paneme osalt Kertu abiga Action1 haldustarkvara raamatukogu ja teise korruse süleritesse. Poska itimees mulle selle programmitüki kätte juhatas Sinna saab 200 masinat tasuta liita, ma ütleks et päris suur number, aga 300 oleks veel parem olnud :P
Kaja on maal ja väidab et toatemperatuuri andur ei anna infot. Katsetame siis paarkümmend erinevat võimalust läbi, aga siis avastan, et Tuya äpp andmeid näitab, seega on API peal mingi kala. Õnneks on Home Assistantis Tuya poolel reload nupp ja peale seda käib kõik taas
Koju jõudes uurin kas emme tuleb maalt täna või mitte. Väidab, et lapsed olla tahtnud et ta tuleb. Uurin lastelt, üks väidab, et tema pole midagi öelnud, teine räägib, et mõtles homset Nii müüb Kaja rongipileti tagasi ja jääb siis homseni maale – siis on ka homne päev küttega hooleta (Y)
Miial homseks õppida ei ole. Teen kodus ahju ära ja lähen Mõmmiga jalutama.

Taas üks kena päikeseloojangKolmapäev. Aitab! Teen nimekirja kõikidest töödest mis ripakil, sest on palju asju mis muudkui ununevad ja lükkuvad seega edasi, nimekirjas on nii töö kui isiklikke asju. Eile näiteks jalutasime Mõmmiga ja siis äkki hakkas igasugu asju meenuma, aga kirjutada polnud kuhugi, siis saigi otsustatud, et aeg on taas paber ja pliiats endale appi võtta :P
Exceli abi saba täna jagatud. Paljud ei ole ikka veel jõudnud sinnamaale, et võtta AI endale tõsisemalt appi. Ma ise ei oskaks vist temata enam hakkamagi saada
Liis läheb Puiesteele ja Kertu on just seal ning tuleb paari tunni pärast peamajja. Kasutan siis sinna ja tagasi saamiseks nad ära Nimelt tahan Action1 ka Puiestee süleritesse ära paigaldada ja üldse nood masinad siis juba ka üle vaadata.
Ülejäänud päev kaob igasugu pisiasjadesse ära, neid on palju ka üle pika aja
Emme tuleb maalt koju. Kui mina koju jõuan, on poodi mineku teema õhus, aga mina poodi ei taha, lähen hoopis Mõmmiga jalutama, sest jalka jäi täna taas ära. Kuigi ma jalkale poleks niikuinii veel läinud, vana vigastus annab veel tunda...
Kodus tagasi, hakkame Miiaga õppima. Selgub, et tal on terve hunnik töid ja kell on nii palju juba, et me ei jõuagi täna kõigega lõpuni, et tuleb hommikul ka veel tegeleda. Selliseid asju ei tohiks juhtuda, peame olema hoolikamad, ei mingeid poodlemisi või jalutamisi kui tegelikud kohustused on tegemata...

Neljapäev. Täna jõuan kolmanda korruse sülerite seadistamisteni. Nüüd on mul kõik sülerid, mis domeenis ei istu, Action1’ga kaetud. Võtan portaali ette, tekitan grupid ja hakkan siis uuendama tarkvara. Need programmid mis on nimistust võtta, nagu Blender, on lihtne peale lasta, ID-kaarti paki aga pidin ise tekitama ja enne ka oma isikut tõendama ID kaartist pilte tehes Igatahes asjad toimivad!
Miial jäi täna võti koju. Aga ta unustas selle ise ära ja ilma minu juurest läbi käimata jalutas koju Loomulikult helistas ja kurtis. Aga sain Kadiga ühendust kes veel koolis oli. Tekitasime siis selle olukorra, et Miia läks Reinikusse sooja kuniks Kadil tund lõpeb ja siis said nad juba koos koju minna (Y)
Pisike tagasilöök mu viimase aja teemades - OneDrive katsetused kasutajate all ei ole päris sellised nagu seadistatud said. On ikka proovikivi! Tuleb taas hakata grupipoliitikaid üle vaatama ja uurima, et miks siis asjad reeglite järgi sõna ei kuula
Täna saab trenni – jõusaali. Rammsteini saatel rebime metalli ja vääname keha Igati mõnusa olemise saab (Y) Siis aga COOP’st läbi ja koju sööma – emme on täna tagasi maal ja jääb sinna nädalavahetuseni.
ERR uudised: Eestis on ajaloo madalaim sündimus ja sündis üle kahe korra vähem kui suri: 706/1479. Mitte midagi ei ole kommenteerida, kahju lihtsalt, aga paratamatu.
Ohoh! Uudistes nägin esimest korda Läti praegust peaministrit Evika Siliņa (1975). Täitsa kena naine! Meie ex-naispeaministrer jääb ikka tublisti alla. Muidugi Soome ex-peaminister Sanna Marin’le (1985) siinkandis vastast ei ole

Puka Uus 1Reede. Miial on täna kohe hommikul suusatamine laululaval. Ta üldse ei taha sinna minna Miia pole titest saati suusatanud, seega kardab et ei saa hakkama. Igatahes saadan ta laululavale ja sõidan sealt õpetaja autoga kooli juurde, sest õpetaja peab pärast lastega koos kooli jalutama
Hiljem kuulen õpetajalt, et Miial läks suusatamises väga hästi ja et sõitis ka lõpuks mäest alla, nii et ei olnud muret ühtigi (Y)
Minul on aga teine tund kohe asendus, hiljem annan raamatukogus sülearvuteid kätte. Nimelt raamatukoguhoidja Helgi on meil nüüd tööl poole kohaga ja Kertu on Prantsusmaal koolitust saamas...
Koju liigun üle COOP’i ja tegelen puudega. Ema ostis täna uue sülearvuti ja tuleb R'ga seda mulle ära tooma. Siis saan selle tema jaoks enne valmis teha kui kasutusse läheb.
Sandra Laur võtab kenasti kokku kuidas europarlamendi rahvaesindajaid rahaga üle kullatakse, näiteks saavad nad lisaks muidu palgale 350 eurot päevaraha kui enda üldse parlamenti kohale veavad. Kõlab omamoodi kodanikupalga moodi see värk, aga tegelikult on ebavõrdsus kuuendas astmes...

LumeradaLaupäev. Öö oli täitsa OK, ärkasin mingi 6:40 ja ei kippunud enam uinuma. Kell oli pandud 7:30 peale, et hommikul ahi ära teha, aga et vara ärkasin, siis panin kohe ahju kütte. Ja siis juba varsti ka päris üles, Miiagi tuli varem maast lahti. Saab siis elamise kallal toimetatud ja lõpuks vean end rongile.
Väljas on -13, tuul on kohati puhanguliselt suur, päike paistab. Otsustan sõbrapäeva puhul lilled võtta, aga lillepoed on kümneni kinni. Lähen siis maale lilledeta...
Rongipiletit ostes avastan, et raha on täitsa otsas. Ma tõesti ei mäletanud arvestada sellega, et laenud ju lähevad ka veel maha Sünnipäevakuu ja juba rahata
Rongiga on kena valges maale sõita. Näeb kenasti aknast välja ja loodusvaated on lumiselt kaunid (Y) Pukas on tuuline, aga päikeseline.
Sööme Kajaga ja vahime OM’i. Päeva peale teeme ka suure jalutusringi mis meid Puka piiridest veidi väljagi viib. Tuul aga on suur ja terav, lõigud kus ta vastu oli lõikasid teravalt. Avastasime, et Keeni poolsel otsal on põldudele jää- või lumerada tehtud ja seal stardis mõned autodki inimestega toimetasid... Sedap’ see automootorite mürin alevi peale levibki kui õues olla... Kajaga jalutamas
Päeva teises pooles vaatame taas OM’i ja tegelen Home Assistanti serveri ümbertõstmisega toast elektrikilpi – mul sai vastav korpus talle soetatud.
Ja enne ööd veel vaatasime ka Eesti Laulu, oli tihe rebimine, võitis Vanilla Ninja. Aga tegelikult oleks võinud võita Nublu uus, kohapeal esitatud lugu Kesselaid

Päike kuldas üle heinamaa just seda osa võsatukastPühapäev. Magasin teises toas, sest nina oli täiesti kinni ja palju oli vaja öösel nuusata – sellega oleks ma Kaja liiga palju seganud.
Kütame ja otsime laevalgustuse kaableid tagatoa lae alt. Tegime enne niiskustõkkega katmist pildid küll, aga et kaablite otsad jäid katmata, siis teeks selle kohe ära, muidu äkki ununeb. Andis ikka neid otsi üles leida
Kaido käib läbi ja läheb maale. Võiks ju temaga ehitada, aga raha pole, ja ausalt nende suurte õuekülmadega polegi nii hea ehitada – iga kord kui on vaja midagi majast väljaspoolt tuua, pead paksult riidesse panema ja toas on töö tegemiseks vastupidiselt liiga palav Nii me siis selle talve aja kogume jõudu ja puhkame
Suure osa päevast veedame olümpia tasutal. Kaido tõi kaks nädalat tagasi kasutatud puitmaterjali, nädala eest sai see kütteks lõigatud ja täna saavad need otsa. Küttematerjal tuleb sel aastal uueks talveks ikka suve teises pooles ära soetada
Täna plaanime koju minna. Alguses oli mõte et päevase rongiga, et aga Kaido Tõrva liikus, siis saame nelja paiku hoopis temaga mugavalt linna (Y)
Linnas võtan kiirelt ette puude lõhkumise ja siis läheme Maximasse. R'l on täna sünnipäev ja seda peetakse bowlingus kust me siis ühtlasi ka lapsed kohe ära toome.
Kannil on teist õhtut järjest saunategu, nii et nüüd saan ka mina üle pika aja sauna (Y)

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta