Esmaspäev. Üsna tavaline esmaspäeva hommik koos oma toimetustega ja suuremate külmakraadidega. Kõik on terved ja liiguvad tööpostidele.
OneDrivega ma täna siiski live’sse ei lähe. Põhjusi on mitmeid ja need on kaalukad
Rääkisime ka Kertuga ja üldse on see nädal nii tihe, et ei teagi kas lükata teema uude nädalasse, hetkel paistab küll et läheb nii.
Võtan siis ette UPT tööde hindamise, mul on neid kaks tükki. Päeva peale saan valmis aga ühega, see oli mahukas, sisukas ja igati professionaalne teos poliitika teemal. Uskumatu, et gümnasistid sellist asja suudavad kokku kirjutada!
Õhtul lähen rongile ja rongil loen siis seda teist UPT tööd. Terve tee loen, arvutist, sest võtsin paberil kogemata juba loetud töö kaasa
Igatahes on see töö veidi lihtsam, praktilise töö raport.
Maale jõuan kena loojanguvaatega. Terve tee majani saab seda nautida, siis aga katel kütte ja puid vedama. Eeskojast tassin klotsikotid tuppa ja siis õuel vedelevatest eile saabunud big-bag’dest toon klotsid eeskotta. Üllatavalt kiiresti läks nende ladumisega. Aga klotsid on kenad, korralikud ja jämeduselt ühest ja samast prussist

Tagasiteel tegi rong veidra peatuse Palupera ja Elva vahel. Lihtsalt võttis hoo maha ja siis seisis suisa kümmekond sekundit. Väljas aga pimedus, justkui mingit põhjust ei näinud, aga no ju siis oli vaja. Ka maale minnes võeti seal hoog maha, aga seisma siis ei jäädud...
Teisipäev. Pool päeva ajasin kodulehel jama taga, päris ära ei lahendanud, aga leidsin rohtu. Ehk tulevastes versioonides parandatakse asi ka päriselt ära 
Vanaemad läksid maale ja kütavad. Teevad täna pika päeva seal, käivad vahepeal vist suisa Kraines söömas. Nädala sees keset päeval maal olles on see väga hea ja mugav mõte 
Miiaga, kui tunnid läbi, õpime matemaatikat ja eesti keelt. Küll läheb nii, et ta peab seda üksi tegema, sest minul on vaja koosolekule minna.
Meil on koosolek linnavalitsuse esindajatega Karu (Vaksali) pargi osas, õigemini selle kunagise purskkaevu osas mille keskel on karu. See karu on taiesena üsna haruldane ja seega säilitamist ning esile tõstmist väärt. Meil oli suisa rahvahääletus mis üsna kiiresti oma hääled kokku sai (Y) Igatahes ametnikega jõudsime sinnamaale, et linnal on huvi olemas, aga et rahakott pitsitab, siis äkki ei teeks purskkaevu vaid mõtleks mõne muu, mitte nii suurte kulutuste ja hiliste kuludega asja peale. Mõtteid oli, eks nüüd on seedimise aeg ja asi paistab liikuvat 
Urma andis reedel ühe hunniku fotosid mida ta soovib et ma sisse skänneeriks. Üldse ei viitsi, aga et on vaja, siis alustan õhtul sellega peale ja osa jäi ka homsele, sest meie õpetajate toa printer kippus hambaid näitama ja vajas eri kohtlemist
Koju jõuame Kajaga samal ajal. Kaja teeb õhtusöögi ja siis käime Mõmmiga kahekesi jalutamas, teeme päris parajalt suure ringi, aga vaimu oli ja juttu ka, nii et kuidagi väga lihtsalt meil see täna käis 
Kolmapäev. Üks koolimajamaja noorsand tuleb hommikul vaibale ja palub, et ma uuendaksin arvutiklassi Pythoni uuemaks, sest tema tahab loovtöö raames teha programmeerimisõpet. Noor härra on mulle juba teada tuntud IT guru, ta on oma oskusi, huvi ja võimeid mulle siin juba korduvalt demonstreerinud ning on minu silmis austuse välja teeninud. On teisigi õpilasi kes selle on välja teeninud, aga nii noort, kuuenda klassi noorsandi, veel ei ole olnud 
Seega asun kohe skripti kallale mis siis selle töö minu eest ära teeks, aga mingitel kahtlastel asjaoludel ma sellega kiirlahendusega hakkama ei saa, aga kohe ei saa ka tegeleda kuna arvutiklass võeti üle 
Meie õpetajatetoa printer jamab, juba eile jamas. Aga leidsin, et tegemist on esimese kasti rullikutega, võtsin kasti ära ja automaatselt teisest kastist asjalood toimivad. Printeriparandajale sai juba eile väljakutse teade saadetud, nii et küll ta tuleb ja korda teeb 
Täna on UPT tööde kaitsmise päev ja mul oleks vaja meie grupi teised tööd ka lihtsalt läbi lugeda, mitte selleks et hinnata, aga et olla sisuga kursis ja oskaks kaasa rääkida ning küsida 
Pealelõunal on taas peamise printeri juurde asja, nüüd on asjad juba hapumad – hammasrattad kuskil sees käivad üle ja ragistavad kui traktor adraga mööda asfalti... Kõik! Selle printeriga me enam edasi ei trüki. Tassin alternatiiviks kantselei suure masina õpetajate tuppa ja seadistan domeenireeglid ümber. Aega võtab, asja saab ja õpetajatel on printimise võimalus taastatud. Teavitan veelkord printeriparandajat ja loodan, et hiljemalt homme hommikul hakkab asi looma...
Ja siis on UPT kaitsmised. Meil on grupis kuus tööd. Ja teate, kuus viielist tööd! Isegi kui mõnel kuskilt otsast paar punkti maha sai võtta, siis lõppskoor jäi ikkagi sellesse vahemikku kus hindeks tuleb viis. Kui nii, siis nii. Üks töö aga oli isegi nii hea, et selle tõenäoliselt anname ka riiklikku komisjoni kui õpilane vastu ei ole.
Täna on minu kord maale kütma sõita. Liigun neljaks rongile, õnneks mingeid takistusi selleks ei ole. Tartu raudteejaamas juhtusin kokku Miiat hoidnud tädi Kajaga
Ta ei olegi veel välismaale läinud, vaid teenib (vist osalt) leiba vagunisaatjana
Aga täna ei saada ta Valga rongis.
Maal kütan ja söön. Kuna aega on kaks tundi, siis ega siin midagi suurt ette ei võta. Algus on jahe kah, nii et ei taha riideidki vahetada
Otsustan vahepeal jooksmas käia. Jooksen kultuurimajani ära ja turja pealt hakkab nii külm, et kaugemale ei hakka jooksmagi. Väljas on -18 kraadi, seega polegi just eriline jooksuõhtu
Ja siis varsti juba rongile ja koju tagasi.
Neljapäev. Täna on ajaloo olümpiaadid terve päeva (homme ka) ja ma olen nende läbiviija koos Kertuga, kuna palju õpetajaid on erinevatel põhjustel eemal. Panen kohe klassi valmis ja üheksast on siis esimesed platsis. Järgmised voorud algavad 11, 13 ja 15 – elik mul terve päev hakitakse ära. Samas see valveaeg saab ikka ka omi asju tehtud, näiteks eile alustatud Python saab lahenduse ja toimib (Y). Ka printeri parandaja käib läbi ning tuvastab vea, päeva teises pooles peaks ta tulema juba vajaliku detailiga 
Õhtuks on tõmblemisest toss väljas. Tõesti, need olümpiaadid oleks võinud toimuda ühel ajal või siis iga tunni tagant. Terve päev sahmimist ja pidevat valmisolekut, no ei ole tore.
Avastan, et arvutiklassi printeril on kahepoolse trükkimise ja paljundamise võimalus. Saab see õpetajate tuppa veetud ja nüüd saavad õpetajad ka korralikult paljundada. Muidu käisid Kertu juures, seal saab ühepoolselt ühekaupa paljundusi teha. Nii et nüüd, kui suur printer peaks pikemalt omadega eemal olema, siis saaksime majasiseste ressurssidega mõni aeg hakkama. Et siis nagu väike kriisipäev oleks olnud 
Peale tööd liigun koos teiste õpetajatega jõusaali. Täna rebin tavapärasest suuremaid raskusi ja need mõnuga kurnavad ning põletavad kaloreid
Lõpuks on ikka toss mõnuga väljas, nii et isegi sauna ei tahtnud minna 
Veel hilistel õhtutundidel käib printeri parandaja ja teeb meil masina korda. Tal oli mingeid juppe kuskilt doonor-printerilt võtta ja nii siis ka asjad toimima said. Eks vaatan hommikul üle.
Koolist koju liigun Konsumi kaudu. Mul vaja apteegis käia ja võtan veidi ka toidupoolist. Kodus saab kõht täis ja vean puid. Tagamaja naaber püüab mu ühel hetkel kinni ja on endast üsna väljas, alguses tundus, nagu tahaks minu peale end välja valada, aga tegelikult tahtis lihtsalt end tühjaks rääkida
Teemaks Eesti riik ja selle suhtumine kodanikesse kelle kodune keel on teate küll millise vennasnaabri oma. Igatahes ma sain tema mõttest aru, ja kuigi ma ühepoolset juttu ainult kuulsin, saan ka tema pahameelest aru.
Eesti pälvis maineka Euroopa raudteeauhinna. Mida põrgut?! Kuidas saab anda auhindu ja preemiaid asja eest mida tegelikult ju tehtud ei ole? See et rongiga saab Lätti ja Leetu, ei tähenda minu jaoks kuskilt otsast Euroopaga ühendust
Et rongiga Euroopa südamesse Tallinnast pääseda, on vaja ikka mitu korda ümber istuda ja aega peab ka palju olema 
Üks osavnäpp, Mattias Krantz, üritas ehitada elektrikitarri kus keeled alumisele sadulale ei toetu vaid on magnetitega nö õhus ja teine keelte ots pingutite küljes nagu tavaliselt. Kasutas selleks ülitugevaid magneteid, mis üksteise külge eemalt tõmbudes suisa kildudeks lendavad – nii suur magnetiline jõud! Soovitan videot vaadata, esiteks on see huvitav, teiseks humoorikas ja kolmandaks lihtsalt äge.
Reede. Miial algab kool täna Supilinna taga suusapargis. Jalutame koos sinna. Miial on mingi suur trots suusatamisse ja ta juba mitu päeva räägib kuidas ta sinna minna ei taha. Me oleme temaga suusatanud kuskil titepõlves ja ega ta tegelikult suusatada ei oska (tõenäoliselt) ja ju siit siis ka tema vastuseis. Aga kohustus on kohustus ja kool on siiski õppimise koht! 
See lapse saatmine muidugi tähendab, et hilinen kooli. Aga mul on vaja üheksast alustada järgmist olümpiaadi. Õnneks aga läheb nii, et kehalise õpetaja tahab oma autost lahti saada ja nii ma siis ka täna sõidan laululavalt tema autoga kooli ära (Y)
Ja ega pikka pidu ei ole, võtan oma asjad, käin Kertu juures ja läheme paneme olümpiaadiks masinad valmis. Esimese voorus on üks õpilane ja teda tuleb valvama Urma. See tähendab, et olen kohustustest prii, tegelen veidi WPKG teemadega, siis panen korda õpetajate toa printeri ja tegelen jooksvate küsimustega.
Kohtun Miia kehalise õpetajaga ja Miial olla läinud suusatamine väga kenasti, et lõpuks siiski ronis ka künka otsa ja lasi sealt rõõmuga alla. Punapõsine plikatirts tunnistas oma edusamme ka ise (Y)
Kell 11 olen taas klassis 301 ja nüüd olen mina järelvaatajaks. Taaskord ainult üks õpilane ja tema saab poole tunniga asja tehtud. Ise oli oma sooritusega rahul, näis kuidas vabariigi arvestuses tulemus on 
Veidi segaseid toimetusi ja lõunasööki ning taas 301. Nüüd on neli õpilast platsis ja ühel õpilasel tema enda väitel oli eile veel konto olemas, et tema oli seal sees, täna aga süsteem väidab, et sellist isikukoodi ei leita
Teeme siis jala pealt uue konto ja süsteemis on selle isikukoodiga õnneks sidumine olümpiaadile tehtud, nii et logib sisse ja saab kohe alustada (Y)
Täna on taliolümpia avamine Itaalias. Ülekanne tehakse suisa neljast asukohast. Vaatame ise ja kohustame ka lapsi
Kuni kõnedeni pidasime vastu, siis tüütas ära ja keerasime magama 
Laupäev. Täna plaanime Kajaga maale minna, aga enne teeme kodus ahju ära, et lastel siin külm ei hakkaks
Kaido käib külas ja toob mu järkamissae tagasi, seda läheb täna vaja. Igatahes, kui ahi valmis, sõidame maale.
Nõo juures aga mõtleme, et võime ju päeva veidi lõbusamaks ka teha, et ega see kütmine meil eest ära ei jookse. Nii me üle Luke sõidame hoopis Otepääle - seal on saunamaraton. Uudistame mõnda aega ringi ja siis alles liigume maale ära 
Kütame. Samal ajal lõigun ära selle materjali mis Kaido eelmine nädal meile tõi. Nüüd võiks arvata, et olemasolevate puudega võiks miinuskraadidega ilmad üle elada, saame näha 
Väljas on ilus talveilm, teed on kenad lumised. Mäletan ähmaselt et kõrvalhoone pööningul oli justkui soome kelk. Lähen otsin ja leiangi. Üks jalas on needist katki, aga asendan selle kruviga ja sõit võib alata
Ei mäletanudki, et soome kelguga sõitmine nii füüsiline tegevus oleks olnud
Oma tänava peal oli hea sõita, aga kui raudteejaama juurde minna mööda Kesk tänavat, siis seal on veidi sõelmeid pandud ja need takistavad liikumist tõsiselt. Lootsin et saan ülevalt alla ilma tõukamata tulla, aga nii hästi ei läinud
Igatahes vahva vahepala 
Teeme ka Tõrva ringi, külastades vanaemasid. Minu ema räägib vastlakuklitest ja siit edasi saab meil Kajaga kukliralli olema. Käime KEK’i poes, aga seal on üks kahene karp ja see alla hinnatud – vanu ei taha
Sõidame kesklinna, aga ka seal on vaid allahinnatud kuklid. Loodame siis Puka COOP peale, aga neil on üks kahene karp kukleid Vana Tallinnaga – aga meie tahame kõige tavalisemaid
Nii et ära jäi see meie õhtune kuklisöömine... 
Pühapäev. Kütame ja vahime telet – OM käib, vaatame päeva peale nii kurlingut kui mäesuusatamist. Laega tegelen veidi, aga vill on suvetoas ja selle uks kinni teibitud, nii et seegi töö jääb ikka poolikuks 
Kui Tartusse hakkame sõitma, algab 4x6 laskesuusatamise segateatesõit. Kaja paneb selle autos taustaks ja oleme asjadega kursis
Põnev sõit oli, finiši nägime ära juba Tartus.
Õhtu kulgeb lastega uue nädala teemadega ja kurlinguga kus meie meeskond Laidvee ja Lill isikus kindlustasid meile medalivälistuse 