Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

GriffinEsmaspäev. Miia köhib eile õhtust saati, näis, kas meil on siin mingi haigus saabumas...
Hommik koolis algab serveri teemadel. Uurin AI abil võimalusi ja üldiselt võiks vanale serverile kõik firmwared peale lasta ja vaadata mis siis toimub. Väidab küll, et kahjutu tegevus, aga ikkagi uisapäisa teha ei tahaks. Näis millisel õhtul ma selle ette võtan või ootan koolivaheajani...
Üks süler on kapist juba reedest saati kadunud ja hommikuks tagasi ei ole. Kirjutan õpetajatele, et ehk keegi teab – õnneks teatigi, ei olnud kadunud, üks õpetaja võttis koju kaasa Mitte et mul kahju oleks kui nad seda teevad, aga ma võiks siiski teada, sest käin pea igal õhtul kontrolli tegemas et nad elu ja tervise juures oleksid.
Madisel meie toast on sünnipäev. Omakeskis õnnitlemised ja nii, samas ei midagi suurt üritust
Päeva teine pool kulgeb SharePointi ja serveri vahelise agendi paigaldamisega, sellest tulenevalt õiguste tegemisega ja siis saab portaali ka üks töö loodud mis peaks üle vaatama kõik ressursid ja siis andma kokkuvõtte millega enne andmete ületoomist veel tegeleda vaja on. Asi nagu laabus, aga kokkuvõtte lehel jookseb leht kokku ja ütleb et proovi hiljem uuesti, OK, proovime siis homme uuesti...
Koju jõudes selgub, et Kadil on päeva peale saabunud suur nohu ja ka palavik kisub end vaikselt üles. Tassin puid, kütame, emme teeb söögi ja vaatame telet. Siis saab ka Mõmmiga jalutamas käidud, teeme ringi linna kaudu sest sukaadis ebaküdooniad on mul juba mitu päeva otsas
Võtsin oma veebi ette, lülitasin Joomla 5 ühilduvus-plugina maha ja siis loomulikult leht kukkus kokku. Aga, iga vea andsin AI ette ja samm sammult parandasime kõik pluginate, kujunduste ja moodulite ette tulnud vead ära. Nüüd mu leht töötab ilma plugina vajaduseta ja saab minna järgmise, J6 peale mineku sammuga. Kuigi, avastasin, et admin poolel vajavad kujundused veel veidi toimetamist, eks homme on ka päev...

Kui sa vaatad rongiaknast välja ja näed sellist pilti, siis on ikka nigel küllTeisipäev. Haigus on majja tulnud. Lapsed mõlemad nohutavad ja köhivad, Kadil on lisaks palavik ja kehv enesetunne. Palavik ongi 37,8 ja nii jääb tema täna koduseks, las peseb ja kuivatab pesu Miia muidugi tahaks ju ka koju jääda, aga köha ja röga pole veel nii tõsised et seda tegema peaks.
Täna on 12. klassi eesti keele e-katseeksam. Alustan hommikul klassi ettevalmistamisega. Suurema töö tegin laupäeval ära, sai eilegi toimetatud, aga ikka tuli täna kõik üle kontrollida, sest nii kui tund on klassis, on kohe ka midagi jälle ära keeratud
Ja siis kümnest algab eksam. Ilmar alustab, mina olen alguses juures et ametit õppida, sest südapäevase eksami käivitan juba mina. Vahepeal saab kooli renoveerimisplaanide materjale läbi töötatud ja siis alustasingi eksamit. Olin poolteist tundi siis ka valvuriks, külmusin korralikult ära
Eksami ajal üritan SharePoint agendi andmeid vaadata mis eile ebaõnnestusid, aga ka täna ma sellele lehele ei pääse. Aga, lõpuks vaatan Firefoxi asemel Edgega ja seal toimib. Selge, targem nüüd Igatahes on agendil mitmete kaustade kohta hoiatusmärgid üleval, aga täpsemat infot ei taha ta kuskilt anda. On mingi ühehülbaline märge, AI defineerib seda veidi lahti, aga selle märke taga on siiski mitmeid erinevaid võimalusi nagu ebaterved tähemärgid failide nimetustes või liiga pikad kataloogiteed. AI kirjutab mulle mõned kontrollid mis ma peale lasen ja saan mõned dokumendid ehk parandatud SharePointile vastavaks, aga sellega jõuab ehk homme tegeleda...
Kuskil pool üksteist sai võetud sööklast kohvi. Mingil veidral moel ajab ta mul terve päeva üles. No rõve on olla juba! Kui arvutiklassist pääsen, saab suppi sööma mindud, aga ega peale seda palju paremaks olemine ei läinud. Ja vahepeal vajus selline suremine peale nagu oleks palavik õuel või kohe saabumas...
Õhtul on direktori kabinetis koosolek maja renoveerimise teemadel. Vaatame läbi mis päeva peale sai genereeritud, paneme omad kommentaarid kirja. Küll seetõttu, et mul kiire rongile on, jääb meil üks lõik neljapäevasele arutlusele. Pidin ajaga rinda pistma, et rongile jõuda.
Sõidan maale kütma. Ei tahtnud autoga minna, kuigi siis oleks saanud palju kauem kütta, et vaatame kui palju sellest kahetunnisest kütmisest kasu oleks. Eks koondi selle koha pealt saaks alles neljapäeva hommikuks kui vanaemad kütma lähevad
Teate kui tore on rongiga sõita kui välja ka näeb Ja siis rongilt maha tulla ja maja juurde veel päevavalguses jalutada Ja siis saab kaks tundi köetud, selle ajaga lööb akupaagi soojaks ja tuppa 18 kraadi, aga et maja tegelikult külm on, siis hommikuks on niikuinii üsna jahe taas Aga vähemalt on hetkeks veidi sooja juurde löödud.
Ja siis tagasiteele. Olen ainus rongile mineja. Nüüd on pime ja rongiakendest mitte midagi välja ei näe, üksikud kauged tulukesed ja siis rongi sisemuse peegeldused Nõme. Üldse on vagunis peale minu üks reisija, võiks tuled ära kustutada nagu bussis, siis näeks ikka välja ka

Kolmapäev. Hommik on jahe, kisub -16 piirimaile. Tuuleke ei ole suur, aga kooli liikudes ümber majanurga tõmbas nii et põsesarnad kihelesid!
Meil on koolis välja kuulutatud digikoristusnädal. Alustan hommikut sellega, et oma koopiaserveritest vana kraam ära koristada. Tegelikult polnud mul plaani koristamisega tegeleda, aga kui oma serveriprobleemi teemadega algust tegin, siis vaatas mulle vastu palju virtuaalmasinate eri ajastute koopiaid ja need ajasid mul juhtme veidi kokku, nii ma neid siis eemaldama hakkasin...
Muidu ka SharePortal teema jätkub, jätkan migreerimise eelskänneerimistega.
Täna on jalgpall. Meid on kuus meest koos ja seega saame mängida (Y) Ja nagu ikka, vigastusteta ei pääse, virutan vastu Kari kanda nii et pöid valutab. Tuleb suisa veidi longata
Me elame ’imelisel’ ajastul. Me oleme VABA rahvas, meil on ’võimalik kõik välja öelda’ ja meil on ’sõnavabadus’ aga siis EKI teeb sellise kannapöörde mis paneb ainult silmi pööritama: nad eemaldavad keelest roppsõnad või nagu ise nimetavad, ’madalkeelsed’ sõnad. Nüüd nemad siis ütlevad, et roppsõnade kasutamine on ’madal käitumisviis’?! Minge putsi!

Särav-hele õhtuNeljapäev. Miial on täna koolis kehalise tunnis kelgutamine. Võtame hommikul kelgu kooli kaasa Lapsed on igatahes ülirõõmsad nagu aru saan.
SharePoint eilsed teemad toimisid ja seadistan nüüd lisa. Teen igasugu loomkatseid, äkki õnnestuks esmaspäeval ühe jagatud kaustaga ülegi minna
Täna maal kütavad vanaemad ja ma ei pea maale minema. Aga, ei lähe ma jala tõttu ka jõusaali ja isegi Mõmmiga jalutama mitte....
Peale kooli liigun Konsumisse, et võtta grillkana. Piidlen ka küüslauguleivakesi, aga et neil on tänane kuupäev peal, siis olgugi et väga tahaks, ma neid ei võta. Aga, ma ei tea kas leivakestest või mis, nii kui kassast läbi tulen, tabab mind imelik rahutuse ja nõrkuse hoog kus tahaks midagi väga süüa, eriti kartulisalatit! Olemine on nii imelik nagu poleks söönud mitu nädalat! Ausalt ehmatas see asi mu ikka korralikult ära, nagu mingi ärevushäire oleks tabanud!
Õhtul istun siis kodus ja tegelen oma kodulehega. Viin selle üle Joomla 6 peale, lastes AI’l vanad lisad nii ümber progeda, et Joomla ühilduvuspluginat kasutama ei peaks Minu väikeste lisadega toimis asi ideaalselt, ka kujunduse kirjutas ühilduvaks (Y) Ja lisaks, kuna CComment lisa enam ei arendata ja ma kommenteerimissüsteemi tänases päevas enam ei vaja, siis lasin AI’l kirjutada plugina mis andmebaasist artikli järgi pärib kunagi sisestatud kommentaarid ja need siis vastava artikli alla välja toob – et need kaotsi ei läheks Ja ta tegi selle kenasti ära, mingi kolm korda lasin vaid ümber teha! (Y)
Eesti elektritaristu, kuigi ta pidevealt näiliselt uueneb, lisatakse ju igasugu tänapäevaseid süsteeme, siis tegelik olukord lonkab aga järjest suuremalt oma jalga, või suisa mõlemat jalga, ja karkudest siin ka enam palju abi ei ole, varsti on ratastool käepärast... Kuna ükskord mõistus hakkab igasugu debiilsusest üle? Meil on võimalik endale igati odavat elektrit toota, ja ärge hakake rääkima ökoloogilisest jalajäljest kui ise kasutate aku- ja päikeseparke!

Miial on täna kehaline laululava jääväljakulReede. Miial on täna hommikul kaks esimest tundi kehaline kasvatus ja õpetaja kutsub õpilased otse laululavale. Lähen õpetajale hommikul appi, et aidata tal autoga uisud kohale viia ja siis auto tagasi tuua. Miia ja mõni laps tulevad ka meiega.
Paljud on juba enne väljakuulutatud aega kohal, uisud all ja möll juba käib. Ootan kuniks kõik kohal on, siis tõstan üleliigsed uisud autole ja aitan üht poissi kel uisutamine veel mitte kuidagi käpas ei ole. Aga lisaks ta on õheldaselt riides ja külmetab juba enne uiskude alla saamist, nii et peale pisikest uisuõpet võtan ta hoopis kooli kaasa.
Siit edasi saab siis juba oma asjadega tegeletud, enamasti Microsofti peale kolimise ja OneDrive teemadel.
Päeva peale läks ilm väljas nii ilusaks, et kohe lust oli vaadata! Päike säras, puud-põõsad juba hommikust olid tõmbunud taaskord härmavalgesse. Kõik tundus nii rahulik, kerged helbed puude otsast langesid ja sädelesid kiirtevalguses! Ma tahan praegu suuski alla ja maal lihtsalt mööda luha- ja metsaservi rahulikult suusatada ja nautida kogu seda ilu! Pole ka väga külm, nii -13 püsib juba hommikust.
Kella kolmest on õppenõukogu aulas. Loomulikult käin ja kuulan kuidas meie õpilastel läheb, mis mured/rõõmud meil on ja mis uudiseid jagatakse Lõpeb asi kell viis.
Kuna Kaja on töölt just ära tulemas, siis lasen tal endale järele tulla. Mul on siin Miia uisud ja trennikott ja kitarr, et saaks need siis ka koju Kena talveilm
Kadi läheb Kristina juurde ööd, mina toon puid ja käin kaks korda meiekas piima toomas – esimesel korral polnud maksevahendit kaasas :P

DiivanLaupäev. I' ajas ühe töökaaslase kaudu meile ahjupuid välja. Tuuakse neli ruumi ja seda kahe korraga. Kell kaheksa on esimene laar õuel, veame need kenasti sisse. Siis saab hommikukohvi joodud ja mõne aja pärast tuleb tüüp teise koormaga. Vahepeal saabub ka I', toob mingi koti mille emale peaksime viima. Ja siis, lapsed jäävad koju, viime I' ära ja sõidame Kajaga Pukka.
Teel maale otsustame käia Elvas toidupoes. Aga enne toidupoodi mõtlesime ka Taasrahastuskeskuses käia. Eks see üks paras prügimägi seal on, aga meile jäi üks noobel diivan silma ja sellest sai omaette saaga. Nimelt siis oli mööblil nö 30% allahindlust ja lõpuks saime diivani 70 euroga. Tekkis aga teema, et kes aitab ta hoonest üle hunnikute parklasse viia. Poes olnud mehejuurikad justkui olid nõus ja lõõpimine käis, aga kui siis vedada vaja oli, tõmbasid uttu. See oli väga veider. Ja seni kuni müüja-naisterahvas end tõstmiseks valmis pani, olime Kajaga juba tee vabaks teinud ja tuvastanud, et Kaja oma avarii-haige õlaga saab siiski hakkama. Oli aga täiesti reaalne võimalus, et diivan meile autosse ei mahu. Selleks oli Kaidoga juba kokku räägitud, et ta siis käruga tuleb ja ära toob. Passitasime mis me passitasime, aga saime diivani autosse ära mahutatud. Ots muidugi jäi välja ja luuk lahti, aga kõik oli piisav, et saaksime ta ise koju veetud ilma kedagi tülitamata (Y) Kaja käis siis ka toidupoes ja nii me lõpuks diivaniga maale jõudsime. Diivanil, nagu me ka kartsime, on koppehais juures, aga suvel teeme ta korda
Maal siis kütame kuniks on juba enam vähem soe. Siis käime vanaemadel Tõrvas külas ja tuleme kütma tagasi. Töösse saab ka teine ESP32 plaadile ehitatud kahe termoanduriga nutividin. Tema liitmine Home Assistantiga võttis keskmisest rohkem aega, aga AI on siinkohal igati tubli abimees ja õpetaja (Y) Selle vidina viin kõrvalhoonesse, nii et üks andur jääks õuele ja annaks mulle välistemperatuuri

Mina ei mäleta enam seda aega kui ma oleks temperatuuriks näinud -29 kraadi...Pühapäev. Elamine on meil hommikuks 17 kraadi, eile vist sai 20 sisse vms. Käin õues vaatamas, palju seal kraad näitab, tulen tuppa ja räägin Kajale, et -29 on. Kaja arvab, et äkki vaatasin valesti ja hakkasin ise ka kahtlema, võtsin telefoni pildi tegemiseks kaasa ja ma ei olnud eksinud ühtigi
Kaido käib läbi. Toob meile kärutäie puitmaterjali mis linnas kellegi korteri remondist üle on jäänud. Sellest saame endale küttepuid nüüd lõigata Aga saage ei toonud ta kaasa, seega täna neid ei lõika. Aga väljas on liig karge kah, tõstame materjali kuuri alla, teeme käru puhtaks ja kolime tuppa tagasi
Ja siis asun laetala toestama, et saaks ühe postiga kõik ära lahendada. Toimetan mis ma toimetan, aga töö saab tehtud ja kõik üleliigsed ajutised toestustalad maha võetud – kohe avaramaks sai meil see koolmekoht Aga et vundamendile toetub juba põranda valamisest saati üks FIBO plokk, siis lõhun ka selle madalamaks, siis segan kokku pool ämbrit segu ja valan augu siledamaks – nii ei murra konte ära See segu tegemine sellise külmaga oli paras totrus, aga sai vähemalt tehtud ja sellega nüüd rahu majas (Y)
Nüüd siis sõidame Tartusse. Teeme kohe poeringi, siis naispere käib kordamööda dušši all. Kadi oli eile magusaid tiku-palle teinud ja nüüd teeb meile süüa ka.
Helistab lõpuks EcoWoodist mees kes kütteklotse müüb/toob. Ta tahaks täna meile kaks big-bag’i ära tuua. Lõpuks saimegi asjad nii kaugele, et maksame ülekandega ja saame puud õuele. Kõik sujub, kõik töötab, nüüd siis, kuna on ka uus nädal väga külm, tuleks homme maale kütma minna ja siis saab ehk ka puud ära laduda...

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta