Esmaspäev. Unes olin bussijuht, aga mul oli vaid üks reisija ja tegelikult selgus lõpuks, et buss oli muutunud mootorrattaks
Igatahes oli lumine, libe ja pime. Sõitsin kuskil Tõrva peatänaval kuni KEK’i poeni kus siis uni üle läks.
Kell on 7:40, saan koolist kõne, et kooli ressursid on maas ja antakse igaks juhuks teada, et äkki saab enne kooli algust korda. Ma ei taha öeldagi milline pauk mind tabas, igatahes panin riided kiirelt selga ja kiirustasin kooli, aimates halba.
Koolis tõden, et domeenikontroller ja failiserver ei vasta. Virtuaalmasinate server on aga töökorras. Kaevan edasi. PEI-DE-TUD
Kui serverid taas töökorras, hakkan mõtlema kas nüüd poleks siiski aeg ümber kolida pilve ja võtta kasutusele näiteks SharePortal koos OneDrivega. Jah, hakkan seda teemat süvendatult uurima.
Aga keerulise päeva peale on ka muidu muresid tekkinud, teen need veel enne koolist lahkumist ära. Vahepeal tuututab Kadi kes on Lõunakeskuses suusaprille ostmas. Kannan talle raha ja saab ka sellele teemale joone alla.

Päevatoimetustest on ikka veel hirmu-vibra sees. Tassin elamisse puid ja siis käime Mõmmiga jalutamas – naudime vaadet kuidas puud ja põõsad härmatisest järjest paksemaks ja valgemaks muutuvad. Selline looduse ilu saadab meid terve nädala.
Teisipäev. Täna läheme Miiaga autoga tööle/kooli. Puud on kõik härmas, väga, väga ilus! Külma on mingi -13 kraadi.
Eilse jama lainetus käib tänagi veel. Koopiatega tegelen ja uurin Share Pointi kasutuselevõtu parimaid praktikaid. Ega midagi väga leia, aga AI aitab tublisti mõtteid koondada (Y)
Päeva teises pooles tuleb mulle ühe kooli itimees Tiit külla kes oma koolis kasutab MS võimalusi. Arutleme erinevaid nüansse ja ta näitab mulle erinevaid lahendusi ning jagab mõtteid. Pea kaks tundi vestleme ja uudistame. Jah, kolin siiski oma failibaasi ümber, jupikaupa, aga kolin (Y)
Peale kooli liigun autoga maale, läbi valge ilu, aga veel loojuva päikese saatel. Lähen maale kütma. Rongiga oleks ju võinud ka minna, aga siis oleks vaid kaks tundi aega kütmiseks või siis peaks juba hommikuni jääma.

Maal panen ahju kütte, käin poes ja siis tegelen magamistoa lae liistudega. Kõik jõuan ära teha, terve toa. Ja siis ongi kell üheksa ja alustan tagasiteed linna.
Linnas käin ka tanklas ära ja siis istun Meistrite liiga mänge vaatama. Vaatame koos Kadiga, täitsa tore on nii (Y)
Kolmapäev. Jätkame OneDrive teemadega. Eile seatud grupipoliitikad hommikuks mõju ei avaldanud. Minu eelduste kohaselt oleks pidanud masinasse sisse logides ka OneDrive automaatselt sisse logima, aga vaat ei logi. Selgub, et peaks vist sisse logima mitte domeenikasutaja vaid MS kontona, siis pidada toimima... Nojah, tagasilöök

Suurem uurimine viib selleni, et praeguses situatsioonis ma OneDrive automaatselt sisse logima ei saagi kuna masinatel pole AzureAdJoined seade YES. Aga sai siis edasi aretatud ja püütud saada vähemalt Hybrid Azure AD Join toimima, sest see pidada ka päästma päeva. Sain toimima, aga ei päästnud ta ühti.
Jalkat koolis täna ei ole - huvilisi on vähe. Tegelen kodus ühe lehe uuendamisega ja siis teeme Mõmmiga jalutuskäigu Tammelinna peal. Väljas on täna soe: -5 kraadi, aga on tuul ja olemine on kõle – õhuniiskust olla 98%. Hiljem vaatame Meistrite liiga jalgpallimänge Kadiga 
Neljapäev. Koolis saab täna eilse teemaga edasi liigutud. AI on abimees
Jätan OneDrive automaatse sisselogimise hetkel teisejärguliseks ja hakkan uurima ühisfailide pilve tõstmise teemasid. Küll ikka üle kivide kändude mul need asjad sujuvad, aga visalt edasi. Lõpuks on osa materjali koos, vaja vaid mingid kasutajate grupid läbi mõelda, kuna meil neid kaustu kus on väga eripärased juurdepääsud, on palju.
Täna avatakse pidulikult õpilasfirma paigaldatud snäkimasin. Probleemikeste saatel neil asi käis, nimelt jäeti toodete hindade muutmine hommiku peale, aga siis selgus, et nad ei saa masina haldusele ligi. Aga ei jäetud jonni, avati masin ja antigi kõik tooted 88 sendi eest
Õhtuks oli masin muidugi sisuliselt tühi, aga avamisel antaksegi ju häid soodustusi 
Ma olin võtnud täna joone, et ei lähe jõusaali. Aga läks nii, et kui kojumineku aeg kätte jõudis, helistas ERGO kindlustus ja rääkisime siis kõikide kindlustuste pikendamise osa läbi ja kinnitasime ära. Kogu jutuajamine läks pool tundi maksma ja oligi aeg kus hakkab trenn. Ei olnud muud kui et vedasin enda jõusaali.
Üllataval kombel polnudki täna väga kurnav, kuigi ma keerasin kaaluvihte ikka juurde ka. Ja üldse loidumus läks suisa pealt ära (Y)
Õhtul kodus saab uuritud mis jama kuivatil on. Nimelt ajab ta kärsahaisu ja see jääb riietele külge. Ega ma aga kaugele sellega jõua, paistab, et tuleb homme õhtul töö ette võtta, et üritaks tagant masinal vaadata kas kuhugi puhastamiseks ka sisse pääseb...
Reede. Miial on täna Jõgevale sõit – tantsugrupiga on seal võistlused nimega Jõgeva Dancestar ja ta on ühe kaaslannaga duo’t tantsimas (Y) Jah, ja seetõttu on ta täna koolist vabastatud
Loodame, et tal saab olema igati tore päev, olenemata sellest kuidas võistlus läheb 
Ka Kadi saab täna vabastuse, aga ainult kehalise kasvatuse tunnist. Nimelt tal parema jala põlv, mis on meil juba pikka aega murekohaks, on täna eriti valus. Üsna lonkas hommikul...
Koolis jätkan AI abil süsteemi ettevalmistamist. Täna ta aitab mul läbi mõelda grupid, annab skripti et need automaatselt valmis teha ja lisab sinna ka kasutajad. Väga põnev ja mugav 
Lõuna paiku saab Kernelis käidud. Ühel süleril on A täht ära kistud ja katki, õnneks läheb nii, et neil on see täht lihtsalt võtta, pannakse külge ja ilma igasugu ootamise ja arveta saan kooli tagasi liikuda. Mul on endal ka neid klaviatuure mõned, aga A täht on neil kõigil juba läinud, isegi Ä tähti oleme A asemel kasutanud ja ka need on otsas...
Ja siis tagasi oma domeeni ja failide juurde. Kuigi ei tahaks töö ajal kaustade hulgi õiguste muutmist teha, siis tuleb ikkagi toimetada. Siis saan ka kohe tagasilöögid kätte kui midagi valesti on, et kui ma nädalavahetusel teeks, siis saaks laksu esmaspäeva hommikul mis pole mitte kuskilt otsast parem variant...
Päeva teises pooles tegelen arvutiklassiga. Kettad on putru täis lastud, lasen skriptid tööle et ära puhastada. Vaatan üle ka Windowsi uuendused ja töökohad ise. Väga palju probleeme ei leidnud.
Koju jõudes on töö teada: külmkapp eest ära ja kõik puhtaks, siis elektripliit eest ära ja kõik puhtaks ning siis pääsen kuivati juurde, saab ka see kohapealt ära tõstetud ning puhtaks. Loomulikult tuli kuivati tagant välja terve lasu toidukarpide kaasi ja muudki taolist kraami. Nüüd sai siis asuda põhiasja juurde: keeran kuivatil kõikvõimalikud asjad lahti ja puhastan ära. Kaja saabub ja tuleb appi jublakate ja lappide pesemisel. Suurt midagi masinal viga ei leia, puhastada aga oli küllaga. Panen kõik kokku tagasi, seame masinad kõik kohale ja ongi valmis. Teen ka testi ja hetkel ei tundu et enam kärsahaisu tuleks...
I' juures on vaja ära käia mingite ema asjade järel. Oligi plaan täna ka jalutada, nii et liidan need kaks asja kokku ja teengi ringi ära.
Kodus tagasi on elevus majas: lapsed lähevad Retele külla. Viimane on siia kõrvale korteri rentinud ja lapsed on põnevust täis. Alles nädalavahetusel nad käisid külas, mängisid lauamänge ja olid lihtsalt toredad. Rete on kahekümnendates ja plikadele just selline paras vanem õde, näevad veidi ka noorte maailma mida meie lapsevanematena isegi hea tahtmise juures pakkuda ei suudaks 
ETV2 pealt käis selline film nagu Häbematu Tüdruk (L’effrontée, 1985). Vana film noorest tüdrukust ja tema pirtsakast maailmast. Mis on huvitav, et selle ajastu filmis vist võis alaealist näitlejat kasutada seksuaalse alatooniga näitlejana ja isegi tema rindu näidata. Ja üldse oli kogu see inimeste ja lastevaheline suhtlus kuidagi väga seksuaalse alatooniga. Täitsa imelik kohe selles osas. Uurisin siis selle tüdruku kui näitleja kohta ka – tegev näitleja siiamaale ja sünniaasta on tal 1971.
Laupäev. Hommik läheb teatava ragistamisega käima. Suurem preili tahab, aga ei taha ka Wagenkülli minna
Ujuma tahab, aga Pukas ööbida ei taha ja ei taha ööbida ka Tõrvas, tema tahab koju tagasi saada. Leppisime siis kokku, et läheme Pukka, kütame, siis käime Wagenküllis ja siis toome ta seitsmesele rongile – see sobis.
Aga siis peenem preili hakkas kisama, et Wagenküll on igav, seal pole midagi teha – nii nagu oleks seal juba varem käinud. Ajab aga jonni ja lahti sellest ei lase. Aga ujuda samas tahab, maale mineku vastu ka midagi ei ole... Igatahes lõpptulemuseks on see, et pakime kõik neli endid kokku, käime paaris poes ja liigume maale.
Ilm on ilus, päikeseline, -10 kraadine ja väga tore matka-suusa ilm. Meie aga ei suusata, meie kütame
Kui hakkame arutlema et mis ja kuidas selle Tõrva ning Taageperaga saab, helistab Jörgen koolimajast ja kõik meie plaanid lendavad korstnasse. Kooli ressurssidega on taas jama, sama teema mis esmaspäeva hommikul mind tabas, ja nüüd tuleb asjaga ikka tõsisemalt tegeleda. Kaja jääb maale kütma ja mina lastega alustan tagasiteed linna, sest linnas läheks nad esialgse plaani kohaselt Retega ujuma.
Mina aga maandun koolis. Aulas on koorilaulu tund kooriseltsile ja majas on veel ka Jörgen. Alustan oma teemade uurimist, aga head varianti lõplikuks lahenduseks ei ole. PEI-DE-TUD
Jube saunaisu on. Uurin Kannilt ja saan teada, et tunni pärast ehk juba saaks. Liigun koolist koju, aga siis hakkan mõtlema, et istun mõni aeg saunas, siis pean pesema ja alles siis saan maale liikuda ja kindlasti on peale sauna toss täitsa väljas... Lõpuks otsustan, et ei mingit sauna ootamist, istun autosse ja mind terendab sõit maale.
Kajal on elamine soojaks köetud. Suurt ehitust täna enam ei plaani, sööme ja vaatame telekat. Üks diivan oleks majas hea ja mugav, kahju et enne jõule kui ema enda oma jagas, me seda siiski siia ei toonud 
Rahvas räägib virmalistest ja jagavad pildikesi ka. Sõidame meiegi oma tavapärasele vaateplatvormile, aga ei meie ajal näe ühtigi...
Pühapäev. Majas on hommikuks järel 17 kraadi, aga olemine justkui külm ei ole. Aga jah, nõrk on see meie elamine ikka temperatuuri hoidmises, kuigi põrandad on üle 20 kraadi. See sooja ülekandumine põrandast ruumi õhku on kuidagi vaevaline. Muidugi akupaak on ka enamuse oma soojast ööga ära andnud...
Hakkame elamist koristama ja tõstame magamistuppa mööbli ning asjad tagasi. Oli plaan ka pistikupesi freesida, aga vaat ajaplaan ei võimaldanud
Käime infrapunatermomeetriga elamise üle ja otsime kohti kust külma peale voolab ning siis laseme sinna vahtu. Suur üllatus oli tagatoa uks suvetuppa, see on mingil põhjusel enda kõveraks tõmmanud ja seega ei toetu kenasti tihenditele ning vahelt puhub külma õhku läbi!
Kahe paiku on kõik soojaks köetud ja liigume linna ära. Lapsed kurdavad kodus, et külm on, aga tõsi, eile ju ahju ei tehtud ja nüüd on päevaks 19 kraadi. Kütame ja õhtuks on 21 tagasi. Samas vaatan maal toimuvat ja hoian aga kahe käega pead kinni – akupaak on sisuliselt maha jahtunud ja elamises on 18 kraadi järele jäänud... Ajab vanduma ja teeb nõutuks, tõsiselt!
Viimased ajad ma ainult kütmisest räägingi, aga midagi ei ole teha. Õpime seda maja kütmise teemat alles ja ehk kevadeks on juba mõtteid kuidas võiks uuele talvele vastu minna. Eks see maja soojas hoidmine selle pilguga, et saaks nädalavahetustel ehitamas käia ja end mugavalt tunda, ei olegi võibolla see kõige õigem. Nö kahte elamist elamiskõlblikuna hoida ongi kulukam, samas aga ei tohiks olla nii vaevarikas...