Esmaspäev. Unes nägin et oli öine aeg ja olin Tõrvas, kuskil teisel pool järve ja üle järve olid üsna horisondil Kuu ja Saturn kõrvuti, mõlemad oma kerasuses ühesuurused. Tahtsin pilti teha, aga telefon oli koju jäänud. Hiljem oli lõik sellest, et käisin ühe õpilase juures külas kel on olnud palju tegemist filmimaailmaga, tahtsin mingeid juhiseid, sest ETV pidi Kadit filmima tulema mingi noorteprojekti raames 
Emme on tööle liikunud kui meie ärkame. Miial avastasin eile õhtul matemaatika kodutöös mõned vead, nüüd ta siis teeb need korda. Ja siis meenub, et pidin ju kaheksaks Puiesteele liikuma, lasen varvast, et jõuda 7:57 bussile.
Buss aga hilineb 10 minutit. Olen all linnas kui linna IT-mees helistab
Nii et oleks muidu täpselt õigeks ajaks jõudnud kui bussiliikluses poleks selline auk olnud.
Käime IT-mehega majas võrgusõlmed läbi, tema vahetab kaableid, mina avan uksi. Siis tema läheb ja mina tegelen kahe süleriga millega jamad on ja tühjendan ära ka printeri jäätmetooneri.
Peamajja liigun jala. Kolm kiiret telefonikõnet peamajast said telefonist lahendatud ja hetkel midagi kiiret ei ole. Taksoga saaks ju ka, aga hoiame linna raha kokku
Pealegi on ilus valge, külma on pea kümme, aga värske õhk, jalutamine ja silmade puhkamine on head alternatiivid taksole. Ja muidugi võib ju siis ka vanu tuttavaid kohata, näiteks Kesklinna kooli juures saime kokku Madisega. Ajasimegi törtsu juttu, tal oli eelmine nädal ka sünnipäev mis mul õnnitlemata jäi 
Täna on selline rahulikum päev koolis. Eelmisel nädalal alanud kaamera saaga aga jätkub ja lõpeb sellega, et kaameral on mingi üliväike versiooninumber firmware saadaval, lasen selle peale ja hetkel paistab, et kaamera salvestab. Kas ta seda nüüd ka homme teeb, näeme juba homme...
Õhtul kodus teeme Kadiga süüa ja siis on rahulik õhtu jätk. Helistasin ka Mõmmile, et jalutama minna, aga see lükkus edasi kuna ta veel töö toimetamas oli... Hiljem aga jalutame paraja ringi, väljas on -8, avaramates kohtades hakkab põsel külm, muidu aga oleme korralikult sisse pakitud ja jaheduse üle kurta ei saa (Y)
Teisipäev. Hommikul on -13 kraadi, mina lähen kooli suusapükstega
Ka koolis on toas vahepeal väga külm – sulgeme kabineti ukse ja kampsunid paneme selga. Meil ju välisuks 5 meetri kaugusel ja rahvas muudkui jõlgub seal 
Hommikul hindan ära loovtööd. Üks on Premier League ajaloo kokkuvõte ja teine animatsiooni tegemine. Põnevad mõlemad, aga loovtöö raportid üsna nõrgad. Ja et need kenasti ära hinnata ja vormistada, läheb palju aega, ma ei tea kuidas need õpetajad kes ka tunde annavad neid üldse hinnata jaksavad!
Kui Miial tunnid läbi, õpime paar asja ära. Inglise keele sõnad, täiega üllatus, kirjutas kõik õigesti! Juhtuks sama ka kokkuvõtvas töös 
Peale kooli lähen Aixi juurde. Mul on mingi nimekiri asjadest mis vajaksid tema abi. Käin Selverist läbi ja jalutan sinna.
No ja siis tegelemegi nende asjadega mis vaja. Mitmed punktid saavad maha, mõned vajavad nüüd lisainfot. Õnneks kaua ei läinud, Mõmmi jalutas poole kaheksaks Aixi juurde, siis lõpetasime tööd ära ja jalutasingi Mõmmiga ringiga koju tagasi. Igati mõnus õhtu sai.
Vaatan, et maal on akupaagi tenni (küttekeha) termostaat saanud liiga madalale temperatuurile. Paagis on 14,3 kraadi ja toas 8,3, aga see jätkuvalt langeb...
Kolmapäev. Aasta alles algas ja juba on kolmapäev! :P On mis on, päevad on jahedad, ööd kisuvad -20 juurde. Hommikul on Pukas majas 6,9 kraadi. See paneb mõtlema, et kui rongiga õhtul maale minna siis saaks (vaid) kaks tundi kütta ja see ei oleks arvatavasti piisav. Juba käivad peas skeemid kuidas ma Kaja juurest auto võtan. Siis aga, Miiaga õueriideid selga pannes avastan, et Kaja polegi autoga tööle läinud, et võti on kenasti kapi peal
Jee! See võttis palju pingeid maha ja tegi asjad palju lihtsamaks! Nii me siis liigume Miiaga kooli autoga.
Tööpäev on tõusude ja mõõnadega. Palju on õpilastega tegu, igal omad pisimured mida lahendada (Y)
Õhtul on siis maale sõit. Käin Kantpuust läbi ja ostan 35 kotti kütteklotse; vaevu mahtusid autosse ära. Aga mahtusid. Ja siis maale sõit. Teeolud on väga head ja mingeid sekeldusi ei teki.
Maal saab siis elamine kütma pandud, käin poes õhtusöögi järel ja siis pole muud kui lao puid alla. Rõhk on süsteemis madala võitu, põranda pumbal on veatuluke vilkumas. Lasen veidi vurtsu juurde ja õhutan süsteemi. Lõpuks kustub tuluke ära (Y)
Teen ka lõpuni nädalavahetusel alustatud lae toestuse, et siis korstna servast vana telliskiviseina hakata nädalavahetusel maha võtma. Midagi ma seal natuke ka üritasin, aga üksi oli kehva ja hakkasin veidi korstna pärast pabistama, et kui seina lõhkumisega midagi korstnale peaks tegema, siis oleks hea kui ma samal ajal ei kütaks. Nii et vaatab siis seda lammutamist nädalavahetusel.
Tagasiteele asun üheksast. Koju jõudes võtab Miia mind vastu pelmeenidega
Aga üldiselt on kell palju, nii et varsti on juba tuttu minek.
ChatGPT vandus! Mina küsisin: „Hästi, aga leia mulle Joomla 5 jaoks captcha plugin mis toimiks Virtuemart 4.6 ja Virtueplanet kujundusega.” Ja tema nö käratas mulle nii (kopeerin vaid esimese lõigu): „Siin on kurat korrektne nimekiri Joomla 5 jaoks CAPTCHA pluginaidest, mille võiksid testida koos VirtueMart 4.6 ja VirtuePlanet kujundusega. Kõige olulisem on see, et plugin töötab Joomla 5-ga ja registreerub Joomla Captcha API-sse, mida VirtueMart kasutab.” 
Neljapäev. Tartus on välistemperatuur käinud -16 kraadi peal. Tõenäoliselt maal ka. Igatahes on hommikuks maal 13,8 kraadi toas ja 19 kraadi akupaagis.
Miia keedab hommikul makarone, et saaksid Kadiga koos neid süüa. Paneb aga vähe vett ja nii tal see asi kipub põhja kinni jääma ja pudruks muutuma. Vee juurdepanek aga pikendab nende keetmist – võtan asja üle et ta saaks ennast õigeks ajaks korda sättida
Igatahes makaronid saavad valmis, söödud ja neid jääb ka kooli kaasa võtmiseks – koolis on ju täna supipäev...
Täna saab olla mitmeid kordi detektiiv
Otsime kaameratest pahategusid taga, enam-vähem leiame ka. Võiks ikka kabedam meil see turva pool olla, aga peale maja renoveerimist vist saame 
Õhtul on selline tunne, et jõusaali minna üldse ei taha ja ei jaksa. Kuna aga Kaja ei vasta, siis ikkagi lähen. Trenn saab korralik, aga täpselt kavast ma kinni ikka pidada ei suuda, lihtsalt väsimus on nii suur 
Kaja tuleb mulle töö juurde järele, käime poes ja siis liigume koju. Sööme, siis käin Mõmmiga jalutamas, toon puid ja lõpuks vaatan veidi filmi enne kui magama keeran.
Reede. Juba hakkab töönädal läbi saama, väga kiiresti on see aasta jõudnud 16. kuupäeva peale!
Terve päev matkan mööda maja, pisiasju on palju. Terve päeva on väsimus nii peal, et peale tööd kodus keeran suisa magama mõneks ajaks...
Laupäev. Sõidame emmega maale. Ilm on päikeseline ja ilus. Kaido käib läbi ja räägin talle lekkest keldris. Ma ei julenud ise veel keerata kuna üks ots on metalltoru ja teine plastik, et mis seal mängima võib hakata, selle koha pealt on mul teadmistest puudu. Kaido vaatab ja ütleb kohe, et võib keerata küll. Palun tal siis seda teha, toon võtmed ja nii kui Kaido keerab, läheb messingist vahemuhv katki. Üllatus on mõlemal suur. Vaatame jupid üle ja selgub, et mitte keerme vahelt ei tulnud vett läbi vaid sel jublakal oli lõhe. Ei tea, kas defektne või siis varasemast keeramisest katki. Igatahes nüüd läheb suuremaks tööks: võtame kogu süsteemi pulkadeks laiali ja vaatame kas saame ilma uut jublakat toomata asjad uuesti kokku. Otsisin veel lisajubinaid juurde ja saime õnneks kenasti taastada normaalse olukorra ilma kaubandusse minemata (Y)
Ja siis me Kajaga kütame ja freesime kaablikanaleid magamistoas. Aga see lõikamine on rämedalt tolmutav, mu relakal on jubedad pöörded ja keerutab tuule koos tolmuga nii üles, et tolmuimejast suurt kasu ei olnud...
Aga see ei jää meie viimaseks tolmutamiseks. Lammutame maha selle telliskiviseina jupi mis korstna küljes on. Kopsime sealt vaikselt kive lahti, annan Kajale kätte ja Kaja toimetab need eemale. Laetalad toetusid ka sellele müürile, nii et nüüd on talad eraldi tugede peal mis nädala sees said pandud. Seal on vaja veidi asju korraldada enne kui toed ära saab võtta, ehk töö mõneks teisemaks korraks.
Ja siis teeme suure koristamise. Toss on väljas, vajame värsket õhku. Teeme ringi Tõrva, käies vanaemadel külas.
Tagasi tulles kütame veidi lisa. Kaja avastab, et Hunt on Keeni Punkris, aga meil kummalgi ei ole viisakamaid riideid kaasas. Kuigi tõsi, tuju minna isegi oleks!
Aga ei ole midagi, mõni teine kord, Kaja läheb hoopis vanni.
Ja kohe avastab Kaja, et kraani juurest siriseb vesi läbi. Imelik, varem ei ole olnud ja nüüd suisa niriseb. Seal annab õnneks mõnuga peale keerata ja asi taastub. Kui Kaja juba vannis on, hõikab äkki, et boileri juurest niriseb vett
Ma juba mõtlesin et mis kotermann meil majas on, aga see oli ülerõhuklapp. Selge, sinna on ka vaja toru külge panna nii nagu meil Tartus, või mis veel parem, veesüsteemile tuleks rõhuklapp vahele kunagi panna.
Telekas oli ühel tüübil särgi peal: Old is not dead. Mulle see meeldis 
Pühapäev. Üheksast ronime üles ja kohe saabub Kaido. Ta tuli et lõigata liiste lauasae peal. Ja siis hakkan ma kaablikanaleid puhastama ja teen mõned kohad sügavamaks. Edasi juba saab Kaido toodud freesiga pistikupesade auke freesida ja ette valmistada.
Kahe paiku hakkan asju kokku panema ja sõidame linna ära. Linnas aga võtame lapsed ja käime Lõunakeskuses Miiale musti tossusid esinemiseks soetamas ja saab muudki vajalikku.
Kadi tahab mäe peal käimiseks suusaprille. Uudistame neid poes, aga pärast helistame hoopis Lillele kes on meil staažikas lumelaudur ja küsime temalt erialast nõu. Pole Lillega ammu jutustanud, räägime ka muust maast ja ilmast, ristitütar mul ju siiski
(Y)
Istun diivanil, õigemini vedelen, läpakas süles ja teen asju. Kaja tuleb ja küsib miks ma kurja näoga olen. Ise küll midagi aru ei saa. Aga siis hakkasin mõtlema, et äkki ma pingutan kuidagi silmi liiga palju. Mõne aja pärast kostitati sisuliselt sama jutuga, siis võtsin kangemad prillid ja selgus, et nendega ma näen „normalane” välja. No selge, on siis aeg sealmaal, et võtan (mitte enam nii) uued tugevamad prillid igapäevaellu kasutusele.