Esmaspäev. Avastan hommikul padja pealt verepleki. Nina on ka veidi verine. Miks? Väga imelik.
Täna registreerin end droonioperaatori kursustele ära. Andre olla juba omalt poolt seda teinud. Näis, nüüd siis ootame kas saab või mitte 
Päeva peale on asendustund kus me vaatame filmi. Nagu Kaks Tilka Vett (The Parent Trap,1998). See on päris hea film, aga et ma seda näinud olen, siis tegelen hoopis tööasjadega samal ajal.
Miiaga otsisime hommikul sooje pükse kekatunniks. Leidsime, aga need olid veidi suured ja ei püsinud tal tunni ajal hästi üleval, õpetaja ka mainis selle ära
Õiged püksid on aga vaheajaga kuhugi jalutama läinud...
Kadi kukkus täna koolis trepil. Peale kehalise tundi, kus oli sõudeergomeetril eelmise aastaga võrreldes uue tippaja tõmbamine, väsisid tal jalad nii ära, et võttis trepi peal nõrgaks ja nii ta kukkus. Tegi oma niigi hädisele põlvele veel rohkem kahju. Õpetajad siis tegelesid temaga, tassisid teda tooliga kooliarstile ja hiljem juba peaukse juurde. Kaja tuli töölt autoga ja nad läksid EMOsse kontrolli. EMO küll midagi õnneks ei tuvastanud, aga kuuldes ära kogu saaga, pandi uuesti aeg põlvearstile.
Koolivaheajal on päris palju õpilasi õpilaspileti ära kaotanud
Võtan õhtu siis selle aja ja teen need valmis. Huvitav jah, et vaheajad nii mõjuvad.
Peale jõuluaega on tagasi seebikas Sturm Für Liebe, vaatame selle ära ja siis lähen Mõmmiga jalutama. Väljas on mõnus -12, aga meie riietustaseme juures see probleeme ei tekita.
Üle Lääne-Eesti planeeritakse naaberriikide jaoks välisühendusi vesiniku ülekandevõrgu loomiseks. See Eesti vägistamine käib ikka täiel rindel..
Teisipäev. Kadi jääb oma eilse põlvevigastamise tõttu koju. Las puhkab oma jalga, et sellele veel rohkem viga ei teeks. Miia muidugi ei ole rahul, aga nii on.
Täna lahendan projekteerimisplaani erinevaid küsimusi võrgu osas. Huvitav, et see teema muudkui kerib ja kerib...
Kool hakkab jääväljakut Kooli tänava aeda tegema. Selleks on vaja aga päästeameti abi. Päästeameti auto kooli kõrval tänaval tekitab aga omamoodi furoori
Äkki saame platsi kunagi valmiski 
Ka täna olen 5. klassi eesti keele asenduses. Vaatame eilse filmi lõpuni ja siis teeme reaalset tööd ka: sõnade käänamine ja rühmitamine käänete järgi. Mulle meeldib kui ma suudan asendada kui päris õpetaja, mitte ei ole lihtsalt valvur laua taga (Y)
Täna on meedias uudised, et Soome tuumajaamal on rike ja hind tõuseb kahekordseks. Väga meeldiv kuidas üks väikeriik on oma energiapoliitikas teistest nii sõltuv! 
Täna oli plaan maale minna. Nähes aga, et vaatamata -10 kraadisele ilmale, on majas üsna püsivalt 13 kraadi sooja, elekter kütab akupaagi vett 1,4 kW tunnis ja põrandas tagasituleva vee temperatuur on 16 kraadi, siis las see asi seal tiksubki nii edasi. Vaatame homme üle, et kas lasen nii nädala lõpuni tiksuda või siis oleks homme tark kohapeal käia. Uurimine jätkub! 
Miial on homseks omajagu õppida ja me leppisime kokku, et ta tuleb peale tunde minu juurde ning teeme osad asjad ära. Tuligi ja tegigi. Nii mulle meeldib, siin ei ole tal erilisi segajaid ja ta saab ka alati abi kui vaja.
Üks kaamera väidab, et mälukaart on vigane. Püüan siis enne töölt minekut selle ära vahetada, just siis kui garderoobis võimalikult vähe inimesi on. Kaart saab sisse, aga kaamera ei tunnista seda, selge, jääb teema homseks närida...
Koolist liigun üle Konsumist koju. Võtan õhtusöögiks kanakintsusid, sest emmel läheb täna pikalt.
Mõmmil saab täna aasta jalutamas käimistest. Kui Kaja saabub, siis läheme kolmekesi seda tähistama järjekordse jalutamisega
Seekord viib jalutustee ka Lutsust läbi ja Kaja käib apteegis. Väljas on kerge -4 kraadi, aga lumine ja tuulisevõitu.
Ma olen viimasel ajal täheldanud kuidas ma ennast rööprähklemisega totaalselt ummikusse ajan. Nimelt ma millegipärast ei lähe ühe teemaga lõpuni vaid võtan vahele teisi teemasid millega ma ka lõpuni ei lähe, siis tulen mõne vahepealse lõpetamata asja juurde tagasi ja nii ongi peas üks puder ja kapsas! Jah, asjad saavad küll tehtud, aga ise ka tunnen et see kõik on liiga ebaloogiline ja ennastraiskav, aga näe, kuidagi ei saa ka nii et järgemööda teha
Saan aru, et on probleem, aga lahendada seda ei suuda 
Kolmapäev. Läheme Miiaga kooli. Lumesahk lükkab Tiigi pargi taga lund ja särab kui jõulupuu. Otsustan pilti teha ja avastan, et telefon on koju jäänud. Miia läheb edasi, mina aga tagasi...
Hommikul on vaja kindlaks teha mis mark GBIC’ud mul switchidel on. Mul juba eilsest on redel võrgukapi juurde viidud, et siis hommikul asi ära teha
Maja renoveerimisplaani juures olla seda infot vaja...
Ja korda saab ka eile untsu läinud kaamera mälukaarti vahetus. Teine katse läheb õnneks. Nüüd siis saab järgnevatel päevadel vaadata kas salvestamine hakkab toimima või ei olnud asi ikkagi mälukaardis.
Hoy también doy una clase de sustitución de español. Madis tuvo que irse a algún lado y yo estaba disponible de inmediato para sustituirle. En la clase se llegó a la conclusión de que debería aprender español, así podría ser un sustituto de pleno derecho. (Täna teen ka asendustunni hispaania keele osas. Madis pidi kuhugi ära minema ja nii olin mina kohe asenduseks võtta. Tunnis sai tõdetud, et peaks hispaania keele ära õppima, saaksin olla täieõiguslik asendus.)
Peale tunde tuleb Miia minu tuppa, õpime temaga homseid asju. Vaatan, et selline lähenemine on kõige targem, siis ta ka õpib, see kodus üksi õppimine telefoni, süleri ja teleka taustal on tal lihtsalt iseenese mõnitamine.
Täna liigun rongiga maale – mul oleks vaja üle vaadata nädalavahetusel avastatud lekkekoht keldris, et kas see süveneb või taandub ja lisaks on ka ESP32 plaadid vaja ära tuua. Lükkan muidugi ka lume ära ja seitsmese rongiga liigun juba tagasi.
Astun Tartus rongist välja, jõuan raudteejaama ette ja hakkan telefoni otsima. Meenub, et jäi kahe istme vahele. Annan jalgadele valu ja rong on veel õnneks ees. Üks tüüp on minu koha peale istunud ja tema näost oli näha suurt pingelangust kui ma oma telefoni kohta küsisin 
Jõuan raudteejaama ette tagasi, näen kuidas üks Kadi vanune tüdruk trepil istmiku peale kukub. Päris korralik pauk teisel. Läksin ligi ja uurisin kas kõik on korras. Oli näha, et ta on šokis, aga ütles et on OK. Kukkumiskohal oli Partner-kaart, ütlesin talle seda, tema vastas ahah aga ega ta aru ei saanud mis ma ütlesin, andsin talle kaarti ise kätte. Uurisin siis veelkord üle, et ega ikka kiirabi pole vaja, vastas et ei ole ja nii ma ta sinna jätsin. Seal oli rahvast omajagu, et kui lõpuks vajaski abi, siis seda oli seal võtta küll.
Kadil on ikka väga valus oma jala peale astuda peale üleeilset kukkumist. Läheme temaga Eedenisse karke soetama. Lõpuks ostame ära ka, harjumatu tal nendega on, aga ehk leevendab ja säästab põlve olukorda...
Neljapäev. Täna on meie koolis ’viie kooli võistlus’. See on mingi segu matemaatikast, füüsikast ja vist ka keemiast kus siis viis kooli omavahel võistlevad, ka Ida-Virumaalt on üks kool lisaks. Et võõrast rahvast on majas palju, siis see teeb koolikorralduse veidi ringi, aga ära midagi ei jää 
Mina aga jooksen ja abistan õpetajaid... Terve nädal on mingeid pisiasju ja neid on kohe hulgim 
Miia tuleb peale tunde ja räägib, et katastroofiliste loodusõnnetuste töö ebaõnnestus. Uurin siis tagamaad, et ei ebaõnnestunud, lihtsalt ei jõudnud valmis. Teised said varem ja hakkasid lärmama ning see teda segas ja nii ei saanudki lõpuni. Miia jah, vajab asjades aega, teame meie seda ja teab ka õpetaja. Õnneks saab homme uuesti teha.
Linna itimees käib ja vahetab mul kõik switchide omavahelised kaablid välja, sest logi olevat punane, kuna need kaablid ei ole 100% ühilduvad. Nii käiakse üle kõik koolid. Teen temaga koos maja peal ringi ära ja saabki tööpäev otsa.
Aga koju veel ei saa, viiest on meil jõuasaal. Teen täna veidi suuremate raskustega trenni – verivorstid on vaja välja saada
Jalad on peale trenni kangesti hellad, et treppidel tuleb ikka ettevaatlik olla, nõrkus on kontides 
Kaja tuleb kooli vastu, Madis tuleb ka ühes ja liigume alla linna. Madis läheb koju ja meie Kajaga käime raamatupoes ära ja siis sõidame ka Maxima juurde paki järele.
Ülejäänud õhtu oleme kenasti kodus, õpime lastega ja käin üle ka trapid, sest viimasel ajal kipub solgihaisu vannitoas sisse tulema, aga ei paista et see trappidest sõltus, seega tuleb kunagi veel edasi uurida...
Reede. PEI-DE-TUD
Lihased on eilsest trennist kanged. Kooli liikudes ei tee tugev tuul oma tuisu ja külmaga ka midagi kergemaks
Liigume kooli poole kolmekesi, Kadi on ka, kannan tema karke, sest ütles et kentsakas on üksi minna 
Täna on viie kooli võistluse teine päev. Üks osa võistlusest on Rakett 69 toimkonnaga spordisaalis pikkadest tikkudest tornkraana ehitus ja siis selle vastupidavuse testimine. Olin seal toimkonnas kolm tundi. Oli põnev ja tore, külmusin retsilt ära, käisin vahepeal soojenemas ja naasin selleks ajaks kui kraanasid hakati testima. Üksteise järel muudkui kraanad kõngesid, aga MHG ühe grupi tornkraana oli nii kõva, et nöör läks kolm korda katki enne kui uus ja paksem toodi
Aga lõppeks nemad ka võitsid, kaal näitas vist 10,5 kg.
Pealelõunal on kohvi isu ja olen juba sööklasse minemas, aga vajati poolel teel minu teeneid ja siis meenus mulle, et mul on ju vitamiinitabletid mis vees kihisevad, et asendame selle kohvi vitamiiniveega
Nii ka läks (Y)
Õhtul üritan AI abil luua Klavyo ühendus-pluginat Joomla ja portaali vahele. Tegime mitmeid teste, aga lõpptulemus ei õnnestunud, eks ma katseta mõni õhtu uuesti...
Miia peab täna raamatu alla linna Lutsu raamatukokku viima, aga on teine kodus laiselnud ja pole oma kohustust täitnud. No ei meeldi see mulle, aga kupatan ta riidesse ja läheme läbi tigeda tuisu ja käime all linnas ära, ka tagasi tuleme jala.
Kaja läheb sõbrannadele külla. Või noh, ma viin ta sinna
Ja siis käin ka toidupoes ja edasine õhtu on taas kodus, ahju ja sukaadis ebaküdooniate saatel.
Kaja saabub siis kui ma olen pikali visanud, jõuan veel öelda, et ma ei maga, aga kuniks ta tualetis käib, olen kadunud

Pukas. Et väljas külm ja see ka maja korralikult jahutab, siis elektrit läheb praegu 1,8 kW/h mis hoiab boileris 20/14 ja toas 10 kraadi. Soe just ei ole, aga torud ära ka ei külmu 
Laupäev. Öö läbi on sadanud ja maha on pudenenud kenakesti paks lumevaip. Naabrimees enne mind ei liigutanud, nii et läksin tänava äärde lund lükkama, aga lükkasin ka sisehoovi kuuride eest kuni tagamaja naabri autoni. Siis sai viitsimine otsa, las teised ka teevad midagi 
Alustame nüüd hoopis maale liikumist. Läheme Kajaga kahekesi, andes Miiale õppimised kätte – tal uueks nädalaks juba pea iga päeva peale on mingi ülesanne pandud, esmaspäevast rääkimata...
Kajaga käime tanklas ja siis Stokkeris. Igal pool on tuisuvaalud. Stokkeris oli inventuur, seega tuli ka Decorast läbi käia. Saime sealt kõik vajalikud tarvikud tänaseks tööks 
Nüüd siis liigume maale. Liiklus on rahulik, sajab pidevalt ja tuiskab, aga teedel on olud viisakad. Pukas Kesk tänaval just lükatakse, üks suund on puhas, teisel on korralikult kõrged vaalud. Uus tänav on loomulikult lükkamata ja seda oli ta ka veel kell kümme õhtul... Õues maja juures aga on huvitavad lood, siin tõmbab tuul nii põnevalt, et suur osa alast on lumevaba
(Y)
Pukas on meil siis peaülesandeks keldris akupaagi soojustamise lõpuni viimine. Et tõmmata paelad ümber ja need pingutada, panna võrk lõpuni ja siis fooliumkattega üle käia. Aega võtab, asja saab. Võiks kunagi ka torud fooliumiga katta, praegu jääb igatahes nii

Ja siis on puhkeaeg, söömine. Lõpuks lähen lükkan õuelt ja kasvuhoonelt lume ära, otsin mõned talad homseks tööks ja siis juba võtame endid puhkuselaine.
Seitsmeks viin Kaja rongile, käin poes ja luban endale ühe kuuma vanni. On igati tegus päev olnud. Teen nüüd õhtul veidi kütmist lisaks ja mul on toas 22 kraadi hommikuse 10 asemel (Y) OK, tore, veidi muusika kuulamist ja tuttu.
Avastasin sellise huvitava lehe Youtubes: LUNÆ Tunes. Ma ei tea kas seal on üks inimene taga või bänd, igatahes lood on atmospheric metal stiilis ja mulle meeldivad, videod on aga AI’ga tehtud mis on muidugi ka kohe aru saada. Huvitav miks laulja ennast üldse ei näita?
Lehe iseloomustuses on ka kirjas, et kuulsust ei taheta ja näidatakse, et inimese loodu ja AI loodu saavad olla sümbioosis – huvitav, kes selles üldse kahtles?
Aga andsin AI’le pureda, et uurigu mulle kes see LUNÆ Tunes taga esineb. Mõne otsimise peale jõudsime nimeni Mark Breitenfeld. Et see nimi on märgitud mitme loo autorina. Youtubes aga kui muusikat kuulad, siis ta hakkab samalaadseid palasid pakkuma ja leidsin veel teise toreda projekti nimega Ashborn Records. Küsisin ka selle kohta ja minu üllatuseks tõmbas AI nende kahe projekti vahele võrdusmärgi. Et tõenäoliselt on Mark mõlema projekti omanik, sest viimane annab välja esimese plaate
Novot, kui palju siin nüüd ka tõtt on, ei teagi. Kuna mõlema projekti videod on loodud AI abil, siis ma ei imestaks, kui ka muusika on loodud AI’ga.
Pühapäev. PEI-DE-TUD
Kui ma nüüd ei eksi, siis varem äratuskella äpil ei olnud vaja salvestusnuppu panna. Viimasel ajal ma panen äratuse-teavituse kella aja peale, aga unustan salvestada ja nii siis tegelikult teadet telefonist ei tulegi. Närvi ajab juba, üks hetk jääb midagi tõsist seetõttu veel tegemata. Nimelt siis panin oma arvates poole kaheksaks äratuse, aga see ei helisenud ja ärkasin enne üheksat... 
Alustan talade lõikamise ja otsimisega. Vaja nelja tala mis siis hoiaksid maja teise korruse neid talasid mis keskjoonele kokku jooksevad. Tahame korstna juurest telliskiviseina jäänuki ära lammutada, aga siis kesktalal pole justkui tuge, ja üldse see kesktala on mitmest jupist ja seega vaja eraldi lõik uuesti tekitada. Jutt siin on kindlasti segane, aga ise saan aru
Pilt ütleb muidugi mitu korda enam 
Saab ka lund lükatud. Õuelt eile ei saanud nii palju tehtud kui tavaliselt teen ja siis juba lükkan ka krundi piires tänava vabaks – meie tänaval ei ole viimase lumesaju ajal kordagi lund lükatud. Ka Andres majandab lund lükata, ajame vahepeal ka veidi juttu. Väljas on -12 kraadi ja paras tuul, et kui midagi ei teeks, siis hakkaks ruttu külm 
Lõpuks saavad prussid majja, kasutan ka kahte metalltoru. Aga et kõik on väljast toodud, siis jätsin nad tahenema, järgmine kord siis hakkab selle teemaga edasi tegelema. Kütan akupaagi soojaks ja sõidan linna.
Kadi ja Kristina tahavad oma loovtöö videoid filmida MHG peeglisaalis. Nii kui koju jõuan, lähemegi kooli. Nemad siis filmivad, mina lähen lahendan 112 klassi projektori mured ja siis ka saan klaveri taga istuda. Mitu kuud ei ole mänginud ja läheb ikka aega, et meelde tuletada needki üksikud palad mida ma kuidagigi oskasin

Õhtu kulgeb omasoodu. Otsime kust saaks vaadata Real Madridi ja Barcelona vahelist superkarika finaali. Lõpuks leiangi mingi ülekande, aga seal käib veel bobisõit. Vaatan siis veidi seda ja kui ma õigesti tähele panin, siis bobisõidus jäid esimesed 15 kohta ühe sekundi sisse 
Ja siis Real Madrid – Barcelona superkarika finaal. Nii kahju kui see ka ei ole, eriti Kadi vaates, sai Real Madrid pähe 2:3 seisuga. Ja etteruttavalt võib öelda homse uudise: Xabi Alonso sai peatreeneri kohast priiks...