Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Tartu telemastEsmaspäev. Öö oli väga nigel. Pea kippus valutama ja unenäod olid arusaamatud. Kas siis viirus on veel ikka sees või miskit, ei tea, aga väsimus on sellest peal. Ninaalune on ka katki suurest nuuskamisest kogu aeg :P
Lubatakse üle Eesti vihma. Tee kooli on pilvine, aga mõne aja pärast kipub ka päike oma kiiri heitma. Kaido läheb täna maale, peaks varjualusele õhtuks loodetavasti katuse peale saama, kõik materjalid on selleks olemas (Y)
Vastu lõunat kastetakse maa märjaks ja pilveradar näitab, et õhtupoole tuleb veel lisa ka. Kaido helistab pealelõunal, et sai ka sahmaka vett, aga töö käib ja varsti on katus peal. Püüab vist piirdeid ka teha, neid saab juba kenasti varju all toimetada (Y)
Peale kooli on plaan minna Rattaringi ratastele järele. Miia on trennis ja Kadil jooksust põlv haige, seega pean minema üksi ja tooma ära kaks ratast. Vaja on minna üle Maxima ja plaanin liikuda raudtee äärest Aardla tänavani ja sealt siis linnast välja Rattaringini.
Väljas aga on marutuul. Ja see tuul on vastu. Kuni Maximani paistab ka päike ja jopega on jube palav ning jopeta käib tuul naha vahelt läbi... Alles ma olin haige! Aga trotsides kõike ma muudkui liigun edasi. Vahepeal on nii raske minek, et keera või tagasi. Tuul puhub kõrvade vahelt läbi ja vahepeal ei saa ma isegi aru kus ma olen ja kes ma olen Aega võtab, aga lõpuks jõuan kohale, saan rattad ja alustan tagasiteed.
Ise ühe ratta seljas, teisest hoian käega kinni – nii ma sõidan sisuliselt tuldud tee koju. Nüüd on muidugi tuul tagant ja minek on hea. Saan nii segamatult sõita kuni Filosoofi otsani. Siin on aga politseinikud ja ma päris nende nina alt nii läbi sõita ei taha, nad püüavad küll liiklushuligaane, aga eks see minu sõit nüüd ka päris õige ju ei olnud
Kuna ma olen nüüd saanud tuult ja vilet, jalutanud kilomeetreid ning sõitnud ka rattaga, on jaks väljas ja ma Mõmmiga jalutama ei lähe. Pole midagi parata...
Sandra Laur kirjutab oma FB seinal: „Reformierakond ja Eesti 200 on jõudnud oma plaaniga ehitada üles Eestivaba Riik uude ja ohtlikku staadiumisse.” Huvitav, et ise ei ole varem märganud sellist sõnalist vangerdust: Eestivaba Riik

Lähevad tööle või kooliTeisipäev. Nüüd saame Miiaga ratastel taas kooli sõita! Miia rattal on nüüd mugav käiguvaheti ja tema õpib selle kasutamist. Minul on aga esihargil mingi kala, et hoiab end ise keskjooksu peal kinni, et kui keerata tahan, siis käib nagu üle mingi nõksu – hirmsasti häirib, eile nagu ei pannud tähele...
Päeva esimene pool on kuidagi väga pikk – aeg venib. Ei igavle, ei logele, toimetan nagu ikka, aga kell edasi ei lähe
Õhtuks kamandan rahvast jõusaali. Lõpuks ongi peale minu veel kolm õpetajat. Lähen riideid vahetama ja avastan, et pükse ei ole. Pole ka toas. Jama! Otsin siis poiste riietusruumid ja garderoobi läbi – leian ühed püksid, aga need on liiga kitsad, ei tule üle peffa ära. No selge – jõusaal jääb minu jaoks täna ära. Naised siin käisid välja, et tuleksin trussadega, aga no niiväga mul nüüd ka jõusaali vaja minna ei olnud
Lähen koju, koristan ja käin tolmuimejaga elamise üle. Köögis äkki tunnen et miski kõrbeb. Aga pliidil tuld järel ei ole. Lapsed tulevad ka appi ja siis Kadi märkab, et kuumaõhugrillist hakkab paksu tossu tulema. Tolmuimejaga ringi kohmitsedes lükkasin järelikult masinal kasti kinni ja see läks käima. Meil on seal paber põhja pandud ja õhu liikudes tõmmati see küttekeha külge ning nii ta tossama läks...
Ja siis on plaan jalutama minna. Mõmmi ei vasta. Keeran siis pikali ja magan suisa veidi. Helistan taas, ikka ei vasta. Teen siis ringi meiekasse ja tagasiteel koju helistab lõpuks Mõmmi ja nüüd saame siis ka jalutamas käia. Liigume läbi Karlova ja Tammelinna kaudu koju. Keegi ronis puu seest välja
Teel oli meil Mõmmiga jäneste nülgimise teema. Arutlesime, et kas Youtubes sellelaadseid õpetusvideoid ka leida võib. Mina olin veendunud, et see läheb litsentsidega vastuollu kui vägivald ja seega ei ole. Mõmmi pakkus, et on, aga need on mingi liikmelisusega kättesaadavad. Kodus siis vaatasin, on küll neid videoid, päris mitmeid. Pisteliselt vaatasin kolme ja vaat see on just üsna selline nülgimisviis mida meil maal viljeleti ja mida mina valdan. Ehk et videoid on ja kõik on avalikud.

Raudtee ehitus Palupera ja Puka vahelKolmapäev. Hommikul saab inglise keele kuulamise osa käima joostud. Tuli veenduda, et neil helifailid käivituks normaalse pleieriga ja kõlarid toimiks. Kõik läks ladusalt (Y)
Mingi aeg on mul ajaloo asendus. Tuttavate õpilastega klass, need kellele ma kunagi jalgrattakoolitust tegin. Parajad sullerid seal poisid on, aga ma kohe tunni alguses tõin tüübid tagaridadest mugavama koha peale, aga sellegipoolest üritati minuga trikitada. Aga ma ei jätnud jonni ja nad lõpuks loobusid ning tegelesid tunni materjalidega. Kuigi jah, pisteliselt ikka proovi tehti oma telefoni haarata... Telefon on ikka tõsine nuhtlus, nad kohe üldse ei suuda ilma selleta ära olla. Riik peaks ikka kaine seaduse tegema, ei jää muud üle.
Avastan et minu üks koopiamasin vana FreeNAS tarkvara peal on mingil põhjusel kinni jooksnud. Tegelen siis selle elule värskendamisega. Oleks ikka hea kui kiiremas korras saaks silmapiiril oleva uue serveri majja, teeks mõnegi asja lihtsamaks ja kindlamaks enda jaoks (Y)
Õhtul sõidan rongiga maale. Täna oli Pukas mingi veesurve katsetus ja siis paluti mõistvat suhtumist. Kellelgi olla siin viimase survestamise ajal kuskilt läbi jooksma hakanud ja nii ma tahtsin endale kindlust majja. Pealegi, sel nädalavahetusel me vist maale ei jõua ka... Raudtee ehitus Palupera ja Puka vahel Raudteejaamas
Igatahes saan rongiga kohale. Vaatan keldris asjad üle ja siis käin poes söögi järel. Nüüd saab aega aias uidata ja telekat vahtida. 18 kraadi elamises on niisama passimiseks üsna külm temperatuur Kaido on katuse varjualusele peale saanud Sõstrad on õites Tulbirida
Ja siis kolm tundi hiljem tagasiteele. Õhtused rongid mõlemas suunas on asendatud bussiga Valgast Elvani. Seega saan Puka raudteejaamast bussile ning Elvas istun ringi. Tere linna-kodu! Bussist ümberistumine rongile Elva jaamas
Üle Kagu-Eesti liigub vihmaala. See pöörab järjest rohkem Puka peale. Minu sealoleku ajal sadama ei hakka, aga terve taevalaotus on huvitava välimusega pilvi täis. Naudin neid nii maal kui juba ka bussis Ja kui Tartu külje alla jõuan, siis päikeseloojang läheb uhkelt põlema ja loob vaatemängulisi kaadreid, kahjuks neid akna peegelduse tõttu pildile nii kenana ei saanud... Tartus on asju!
Õhtul vaatan PSG ja Bayerni teist mängu. Palju vähemate väravatega, kuigi lahing oli vägev. Mäng jäi viiki ja seega edasi pääses PSG. Mängus oli penalti võimalus kus PSG mängija trahvikastis käega mängis, aga penalti ei antud ja mina aru ei saanudki miks, aga tahaks teada (eks ma lõpuks sain ka).
Elu on ikka nii pu*si keeratud, et isegi noored hakkavad juba oma valimisliite tegema
Kes on näinud sellist filmi nagu Minority Report? See 2002 väljastatud film Tom Cruise’ga peaosas on 25 aastat hiljem muutumas tõeks. Et valitsus hakkab kasutama meetodeid kriminaalse tegevuse ennetamiseks... Makroskoop on selle teema ka eesti keelde pannud.

Neljapäev. Eile tulin rongiga maalt ja jalutasin koju, seega polnud hommikul ratast kodust võtta – kooli juures on. Vähemalt ma loodan, et on. On.
Täna on 9e klassil matemaatika eksam arvutis. Selleks on tohutu reglement mida Maarja on juba mitu nädalat läbi töötanud. Alustame klassi ettevalmistamisega ja südapäeval siis peaks ka eksam algama...
Miia käib, et unustas oma lõuna-pirukad koju. Kuna oligi enne eksamiklassi avamist väike pausiaeg, siis käisin kodus ära.
Ja siis lõpuks ka see eksam. Avastame arvutiklassis IBO süsteemi eksamimaterjale alla laadides, et käivitusfailile ei teki ikooni. Selge, selleks on vaja arvutisse järelikult vastavat tarkvara ka! Maarja otsib materjalidest, mina küsin AI’lt. Selgubki, et neil on oma pleier selleks, laen alla ja paigaldan ära. See pleier on selline sigudik, et ta paigaldub vaid selle kasutaja alla kes selle paigaldab, et globaalset paigaldust ei paistagi et sellega teha saab. Imelik värk, aga vahet hetkel ei ole, meil vaid kuus õpilast ja alguseni aega veel pool tundi (Y)
Eksami alustame ära, siis saan ringi toimetada ja lõpus lähen valvan ja vaatan kuidas eksam kenasti lõppeb. Aga päris kenasti ei lõppenudki. Nimelt ainult ühe kasutaja andmefail läks kenasti automaatselt serverisse ära, teised viis said veateate. Õnneks on aga eksami sooritamise fail lokaalses masinas olemas, korjame need kokku ja Maarja saadab nad ise keskkonda ära. Tõenäoliselt liiga palju saatjaid tekkis korraga ja süsteem ei suutnud neid vastu võtta...
Jõuan oma ruumi tagasi ja mul on varajased jõulud olnud. Kaks pappkasti on laua kõrval ja need kastid on mulle tuttavad juba Kesklinna koolist Madise pärandus! Nimelt saime serveri oma koolile, nüüd vaja Kerneliga ketaste osas väike vestlus maha pidada ja siis saab Proxmox’i uurima ja paigaldama hakata (Y)
Täna on jõusaali trenn üle mõne aja. Alustame 17:15, seega saab pea pool tunnikest ka puhata ja suisa horisontaali visata (Y) Trennis on meid kuus ja toimetame poolteist tundi kokku. Siis pesu ja koju.
Kodus vajub rammestus peale. Vedelen ka, Kaja suisa magab Siis aga, poole üheksa paiku käime veel Prismas suuremal toiduringil.

Lauamängu Caverna mängimasReede. Kuna ma täna peale tööd koju ei jõua, siis lähen kooli ilma rattata, Miia tuleb ka jala. Kool läheb kiiresti käima. Eile õhtul on Kernelist serveri osas ka vastus tulnud, pole nii hea kui lootsin, aga ei midagi hullu esialgu ka. Vaatan ketaste teemad üle ja ootan nüüd taas nendepoolset vastust.
Teine tund on inglise keele asendus, õpilased teevad B kriteeriumi tööd. Üks õpilane ei valda teemat, seega tema ma lasen tunnist ära, teised aga kirjutavad usinasti (Y)
Õnne on maal, toimetab aiapidamise kallal ja kütab ka elamise üles. Kui rongile sätib, siis vaatab, et pliidi all nagu tuld ei ole, aga korsten tossab. Helistab mulle ja uurib mis teha, et äkki tema helistab Päästeametisse. Palun siis üle vaadata ka teisel korrusel asjad ja ei avasta ta midagi. Igatahes, isegi kui peaks korstnas mingi pigiteema olema ja põlema, siis tuli ju korstnast välja ei roni, luban tal ikka ilma Päästeametita rongile minna ja Andres siis mõne aja tagant kontrollib. Ei juhtunud midagi. Igatahes, viis aastat on korstna puhastamisest möödas ja mul on niikuinii aeg korstnapühkija kutsuda. Kuigi jah, selle viie aasta jooksul me sisuliselt ainult sel talvel kütsimegi
Ja mul on täna veel üks matemaatika kriteeriumitöö asendus ja peale seda ka inglise keele tund. Matemaatika kriteeriumitöö sai esimene õpilane valmis 15 minutiga, järgmine alles 30 minutiga...
Puiestee tänava kaamerad on pimedad. Uurin ja puurin, aru ei saa. Pole võrguseadeid ka näppinud ega miskit. Et kui peaks mingi kala olema, siis oleks ehk juba ka helistatud... Mõtlesin, et tegelen esmaspäeval, kuna pole prioriteet nr 1. Hiljem selgus, et tervest majast oli vool ära Nii et hea, et ei hakanud kohe kaevuma
Ja õhtul, Heiki võtab minu ja Heliani koos kitarridega peale ning sõidame linnast välja. Meil on täna kitarri- ja lauamängu õhtu Heiki juures Kuniks meie oma pala kitarridel harjutame, on Allar liinibussiga tulemas. Siis saab grilli teha, mängida algatuseks Kingdomino nimelist mängu ja siis juba tõsisemat Caverna nimelist mängu. Loomulikult sain taas viimase koha, aga asi oleks palju parem olnud kui vastasmängija poleks kaigast kodarasse visanud Kas ma siis poleks viimaseks jäänud, seda nüüd ei tea, aga kindlasti oleks parem seis olnud Heiki koduloom
Ja kui me öösel taksot ootame, saame veel korra kitarrid soojaks ajada ja siis juba jõuan koju, kell on pisut peale ühte.
Kommentaar muruniidukite teemalise artikli all: "Meie perre ostis naine robotniiduki. Mitte sellepärast et vana võttis krundi niitmiseks kolm liitrit bensiini, vaid et ka kuus liitrit õlut."

Päikeseloojang PärnusLaupäev. Hommikuks on meil pandud rehvivahetuse aeg. Veidi valearvestusega ajan enda poolteist tundi varem üles Aga sööngi kõhu täis ja käin rehvivahetuses ära – juba esimesel kuupäeval kukkus naastrehvide kasutamise lõpuaeg, aga meie...
Ja siis alustame oma Pärnu reisi. Algatuseks sõidame Pukka, sest seal on vaja mõned asjad ära korraldada ja üldse tahaks maja ka üle vaadata. Sealt edasi liigume Tõrva koos tankimisega ja siis juba edasi peatusevabalt Pärnusse.
Kuna majutusse minekuni on aega, käime Port Arturi kandis kaubanduses ja siis külastame juba ka MaXXXimat. Nüüd on aeg sealmaal, et majutusse kolida.
Majutus on igati OK, Üks kood väravale, teine kood maja uksele, kolmas kood korteri uksele. Laotame enda elamisse laiali, sööme ja puhkame. Siis aga hakkame õhtuplaane tegema. Mul oli idee minna kohalikku jalgpallimängu vaatama. Teadsin selle algavat seitsmest, aga siis avastasin et hoopi viiest ja selleks avastuseks oli mäng juba pool tundi käinud. Selge, see rong läks ära. Hakkame siis uurima SPA võimalust Tervise Paradiisi näol ja lõpuks lähebki nii, et varsti oleme juba kohapeal piletit ostmas ja vee- ning saunamõnusid nautimas. Pisut üle kahe tunni naudime.
Tore on seal tuubiga sõidetav toru – seal lubati sajakesi ka korraga minna, aga toru on mõnusalt aeglane ja üsna ohutu. Käisime Miiaga ka kahes toru-rennis, mulle need torude liitekohad üldse ei meeldi, käib nagu nõks ja nõks selja peal Ja veevool neis oli ka lahja, nii et Miia ajas ühes torus end pooles pikkuses käsitsi edasi, hea et kedagi tagant ei tulnud. Ja siis üks bassein on õuealaga ühendatud, suht jaheda veega – see Miiale väga meeldis, ta oleks seal veel pikemalt olnud, aga minul hakkas külm...
Leilisaunas oli omaette vaatepilt. Kolm meest sisuliselt eri nurgas naudivad kuuma. Daam vajub sisse ja kukub igasugu veidraid jutte ajama, eriti kuidas talle soolasaunas meeldib end soolaga kokku mäkerdada ja nii. Siis viis jutu Wagenkülli SPA peale, leidis minu kõrval olevas tüübis endale jutukaaslase ja mõni aeg hiljem nad juba kahekesi nautisid üht teist basseini üsna võrgutaval moel Õppige, nii käib asi!
Aga suure ujumise taustal läheb kõht ju tühjaks. Valin välja Steffani pitsarestorani ja võtame suuna sinna. Kohapeal sees eriti ruumi ei ole ja lapsed kipuvad undama, et meil oli ju plaan ikka ise süüa teha ja nii... No selge, loobume pitsast ning sõidame korterisse süüa tegema.
Väljas on päike loojumas ja Kadi tahaks pilti teha. Meie majast on jõekallas 300 meetri kaugusel, nii me siis sinna jalutame ja veidi seda päikesemängu naudime (Y)

Pärnu jõe promenaadPühapäev. Ärkame juba kaheksast, teeme end korda ja korjame asjadki kokku. Kümneks liigume Pärnu Spordihalli – seal on Miia tantsuüritus Happy Dancers Baltic Cup. Miial on duo’ga esinemine ennelõunal ja grupikavaga peale üheksat õhtul. Et meile aga selline kummivenitamine ei meeldi, siis otsustame, et teeme aega parajaks linna peal kuniks kas läheme tantsuüritusele või Miia lõpetab...
Kolame Kaubamajaks, siis taas Port Arturi lähistel ja lõpuks vedeleme autos MaXXXima parklas. Rahvast liigub palju, sest see spordihoone on ju kohe siin kõrval ja nii lapsed kui vanemad käivad poe vahet. Vahepeal teen jooksu/jalutuskäigu jõe ääres ja käin läbi K-Rautast kust ostan komplekti kahvleid-lusikaid-nuge (üks komplekt meil alles sai, aga et see on neljane, siis mulle on sellest vähe).
Jälgime tantsude ajaplaani ja Kaja vaatab, et üks blokk on vahele jäetud ning et Miia blokk algab. Läheme kiiresti vaatama kas piletimüük on või saab nüüd juba tasuta sisse – tasuta sai Aga kohapeal selgus, et alustas ikka plaanijärgne blokk, nii saime siis tantsusid nautida mitmest blokist. Ja tantsusid oli nii 6/7 kui päris häid. V.A.T. Crue meeskonna tants, kus ka Miia tantsib, oli üliäge ja selle tantsuga tulid nad oma grupis ehk stiilikategoorias esimeseks! Oi seda laste ja nende vanemate rõõmu Miia rõõm kõlas ka terve esmaspäeva kooliski Miia kohe esireas hullu panemas Üks üldvaade ka
Aga siis algas tagasitee. Ühtegi peatust teha vaja ei olnud ja koduukse ees maandusime täpselt minutipealt südaööl. Asjad maha ja tuttu!

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta