Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Päikese-elekterEsmaspäev. Lubame lastel magada ja minna kooli alles kolmandaks tunniks – välja puhkamine on oluline. Kui mina kodust lahkun, siis Miia ärkab, aga ongi hea, õpib ka oma inglise keele kenasti ära.
Mina jõuan kooli, vaatan oma ressursid üle ja panen soovitud Euroopa päeva teemalised pildid telerisse jooksma. Siit edasi on erinevaid jooksmisi lõunani välja.
Pealelõunal läheme Eda ja Kertuga Liivi tänava õppehoonesse. Käime kõik ruumid läbi, kaardistame olemasoleva mööbli ja seisud ning paneme vähe kindlama ruumijaotuse paika, aga meil läheb üllatavalt kiiresti, nii et saab veel kooli tagasigi ja mõned muredki lahendatud. Ka meil tähistati EL päeva
Koju jõudes on kõik kodus, Miial täna trenni ei ole. Keerame kollektiivselt magama, nädalavahetus oli ju kurnav Pea kaks tundi magamist, siis Kaja läheb poodi ja mina käin Mõmmiga jalutamas.

Rong Leedust 60 vagunigaTeisipäev. Täna ootab ees taas üks väljakate õppeprogrammi eksam ja seekord on meil majas ka vaatleja. Neil on eksamireglement üsna krõbe, seega kontrolli osalemine viib korraldaja suurema surve alla...
Ennelõunal paneme eksamiruumi üles. Eksamiks endaks on meil ka kontroll ruumis ja jälgib terve see kaks tundi eksami kulgu. On ikka piin eksamit jälgida nii, et ei tohi mitte midagi muud teha kui vaid pead jälgima Esimesed 15 minutit olid eriti rasked, kui tund mööda sai, siis oli juba lootuskindlam olemine. Ja kui esimene lõpetas poolteise tunni peal, siis võis loota, et varsti lõpetavad teised ka, aga nii hästi ei läinud, üks õpilane lasi lõpuni välja ja jäi ajahättagi...
Serveriga toimetan. Nimelt sain teada, et kaks refurbished 4 TB ketast maksavad 2200 eurot, aga seda on veidi palju, seega võtan kasutusse paar aastat tagasi ostetud 8 TB keerlevad kettad – väiksemad ja vähemtähtsamad ressursid võivad kenasti nende peal ka olla

Õhtul on trenn, kohe peale tööd. Asi saab hea, jaksu oli ja tahet ka. Siis aga koju, kerge söök ja puhkus ning Mõmmiga üks ring linna peal. Ööunne saatis pool Eurovisiooni saadet, lõpuni ei viitsinud ja ei olnud ka plaanis vaadata
Kõige pikem saksakeelne sõnaKolmapäev. Lubatakse vihmasid. Õhtul sadas veidi, aga muidu siinkandis ja Pukas suurt midagi ei tule... Loodus aga vajab vett ja seda hädasti juba!
Hommikul kodus Stuudiumile pilku peale pannes on juba näha, et asendustundi on vaja teha. Tervest reast tundidest valin kaks tükki välja, kuigi oleks vaja oma uue serveriga tegeleda. Valisingi lõunaaegsed tunnid ja järjest, seega saan hommikul serveri paigaldusvalmis panna ja uurin Proxmoxi kohta, siis algab masina esmakordne käivitus ja install...
Peale mõningasi komistusi saab Proxmox uuele serverile peale ja loodud ka kõik kettamassiivid. Nüüd siis vaja server serveriruumi tõsta ja saab hakata esimesi virtuaalmasinaid ümber kopeerima ja konvertima. Jah, vaja veel ka võrgud seadistada jms, aga kõik see alles siis kui masin on serveriruumis olemas
Ja siis need kaks asendustundi. Õpilased teevad iseseisvat tööd. Esimesel klassil olen klassis tagaosas, siis on kõigi ekraanidele silm peal ja mitte keegi isegi ei ürita mõnd mängu või muud kõrvalist asja teha. Teises tunnis aga õpilased jätkavad oma kriteeriumitöö tegemist. Kõik on kena, kontrolli all, teevad ilusasti ilma igasugu jamata, õigemini teevad need kes üldse kohale tulid
Ja siis tagasi serverilainele. Proxmox peal, IP aadressi vahetus ja masin serveriruumi. Panen seal võrku ja jooksen tuppa – masinat ei näe. Ajasin mis ma ajasin, asi oli selles, et vaatasin teise õppehoone ruuteri portide määranguid, seega ei pidanudki töötama Nii kui asi õigesti sai seadistatud, siis nagu arvata võib, hakkas ka kõik tööle.
Täna on ka kitarrimängu harjutamine. Juhtub nii, et meil on täna kolme peale kaks kitarri, aga vahet pole, harjutada saame veidi ikkagi (Y)
Nüüd aga oleks vaja serveril püsivarad uuendada – ta ju kaks aastast kastis istunud. AI abil katsetame mitmeid vahendeid kuniks jõuame Lenovo XClarity Essentials UpdateXpress tarkvarani – hull nimi sel Kui algselt vaatasin, et palju käsitööd tuleb teha, siis see jublakas teeb kõik kenasti ise ära kui sisendi õige annad (Y) Igatahes oli põnev ja asjad vaikselt sujusid, aga aeg kulges ka ja väga kiiresti. Lõpptulemus oli nii, et kuigi uuenduspaketid alla laeti, siis paigalduse ajal lõi kõik uuendused punaseks ja ma lõpetasin tänaseks selle tegevuse ära, vaatame homme edasi.
Kell on kaugelt üle viie. Vaatan vihmapilvede radarit ja selgub, et kohe-kohe läheb sajule. Kiirustan riidesse, tualetis käigust suisa loobun ja panen rattaga kodu poole. Aga juba kooli aias hakkas tibutama ja koju jõuan ikkagi märjana.
Koju jõudes on ainult Kadi kodus. Miial on täna trenn, aga see on emadepäeva tuules koos emadega, seega ka Kaja on seal
Hiljem vihm vaibub ja käime Mõmmiga jalutamas. Oli plaan peale jalutamist Miiaga Carcassonne mängu proovida, aga tal oli oma tuba nagu prügimägi ja seega pidi sellega tegelema. Kell oli lõpuks palju ja nii me mänguni ei jõudnudki kahjuks... Lammutuste seis Toomemäe taga

CarcassonneNeljapäev. Kohe hommikul saame Ilmariga arvutiklassis kokku ja paneme klassi hispaania keele kuulamiseksamiks valmis. Ja siis kohe tuleb otsa laupäeval toimuva ühiskatsete eksamite materjalide paljundamine. Tunnikese saab Merike taha ja siis hakkab printer hambaid näitama. Ligi tunni ajaga koos tehniku saabumisega saame asjad uuesti töökorda ja paljundamine jätkub. Kui algselt oli paljundamiste plaan üheni, siis südapäevaks on asjad kõik kenasti valmis ja tavaelu saab jätkuda.
Ja siis taas mu uus server. Täna õnnestub ka püsivara uuendamine ja alustan vähemoluliste virtuaalmasinate ületoomisega. Elik teen enne asjad läbi pisemate asjade peal, et siis mingi hetk saaks ka suuremad ja tähtsamad masinad üle toodud/konverteeritud.
Peale tööd on meil pool tunnikest kitarrimängu, siis tunnike jõusaali ja edasi juba aulasse heategevuskontserdile ’Meie elu on siin ilmas...’ kus mudilaskoor ja vilistlaskoor ühise peo maha peavad.
Kontsert oli päris OK. Võibolla nuriseks alguse lauluvalikute üle, need ei pakkunud mitte midagi, pigem olin rahul et ma hetkel laulukoori ei kuulu - mulle ei meeldiks laulda laule mis mulle lihtsalt ei meeldi... Aga no see on mu oma viga, samas mida aeg edasi seda paremaks kõik läks. Lastekooriga koos oli kohe eriti võimas ja mõnus (Y) Kontsert on pisut üle tunni, teen kooridest pilte ja siis liigume juba Miiaga koju. Kontsert kus ka Miia esines
Täna enam jalutama ei jõua, mängime Miiaga hoopis esimest korda läbi Carcasonne ja see on päris OK mäng. Mõned korrad võiks nüüd nii mängida ja siis järgmist astet proovida – koos jõgedega

TahvlikritseldusedReede. Täna on siis see suur päev kus eilsed kopeeritud virtuaalmasinad saab lülitatud Proxmox all tööle. AI on siis suuremaks sõbraks ja see on imeline. Kõigil masinatel tuleb muidugi võrgusätted üle käia, aga ka see pole AI abiga teab mis tegemine
Ennelõunal on ka üks asendustund. Matemaatikaõpetaja on kuskil tegevuses ja ma viin siis kriteeriumitöö läbi. Asjaga läheb kenasti.
Kenasti läheb ka Proxmoxi masinatega. Õhtuks on kolm masinat püsti – ketaste importimine kipub palju aega võtma, aga peaasi et toimib
Ja siis koju. Sööme, puhkame, lahkame oma eelolevate päevade plaane: Miia on kutsutud homme neljast seitsmeni sünnipäevale, mina pean olema homme üheksast üheni koolis eksamivalves, aga samas tahaks täna Tõrva kontserdile jõuda. Ma vahepeal olen oma plaanimistega täitsa puntras Kui kontserti ei oleks, siis vist ei lähekski täna maale... Lõpuks on siiski plaan selge, et läheme maale, kontserdile ja hommikul tulen Miiaga linna.
Pukka jõuame seitsmeks. Paneme kütte üles, oleskleme, naudime õitsvat lilleaeda, taustaks käib Tammeka – Nõmme United mäng ja laua peal on meil Miiaga Carcassonne. Kell aga liigub kiiresti, lauamänguga lõppu ei jõuagi, liigume hoopis Tõrva. Õitseb Kasvab
Algatuseks Õnne, siis minu ema. Siit liigub Miia Õnne juurde öömajale ja meie Kajaga Juudasesse DND kontserdile Loojub. Tõrva.
Juudase pidajad on meil sugulased. Anne leiab meid kiiresti, ajame juttu. Jaakki tuleb üritusele, aga tal on siin nurga taga ka kellelgi sünnipäev. Rahvast koguneb omajagu, aga õnneks mitte nii tihedalt nagu tavaliselt Tartus Igatahes kontsert saab igati OK, DND ikka oma vanas headuses, mõjususes ja hingestatuses! Ma olin väga rahul et ikka kenasti kohale tulime. Hääl oli kontserdi lõpuks täitsa läinud, üritasime veel Anne ja Jaaguga veidi suhelda ja siis võttis meid vastu ööpimedus kähriku ja jänesega metsade vahel teel Pukka. Ma ei teagi mis kell me maale jõudsime, aga vahet sel enam, kohe keerasime unele DND DND DND

„Häirekeskus kuuleb.” „Teate, me joome veini siin...” „Ja siis?” „Kas te ei saaks siia sõita?” „Tänan kutsumast, aga ei.” „See et... Sass neelas korgitseri alla...” „Mis aadressil te asute?” „Aa, kle pole vaja. Me saime kahvliga pudeli lahti...”
Nagu oleks kunstieksam olnudLaupäev. Huvitav, üks taoline tobe öö on mul siin maal varemgi olnud: peavalud, imelikud ärkamised, tunne nagu pole üldse maganud, padi on vale... Tegelikult olen siiski maganud, sest aeg on ju edasi läinud. Ja kuulen kuidas Kaja kergelt nohiseb, et kohe kadedaks teeb
Kaja läheb poole seitsmest üles, ma isegi ei kuule seda. Sõidab Tõrva, et tuua Miia ja Õnne maale. Ärkan siis kui nad saabuvad. Nüüd on söömise ja enda korda tegemise aeg. Kaja tahab täna muru niita, tassime kõik kolm masinat lõpuks õuele, aga kiirkorras tööle ei hakka ükski! Totaalne ebaõnnestumine, aga aeg surub takka ja me Miiaga sõidame Tartusse ära.
Viin Miia koju ja sõidan kooli juurde. Esimese asjana saab dušši all käidud ja siis hakkan klasse läbi käima. Täna on ühiskatsete päev ja enamuses meie kooli suuremates klassiruumides saab seda katset/eksamit teha.
Asjad sujuvad, õpetajad-järelvalvajad ja õpilased saabuvad. Kiire koosistumine ja asjad hakkavad käima minema. Kellel kell ei tööta, kellel on mure projektoriga või kellel vana luminofoorlambi pirn laes vilgub Aga kõigele saab lahenduse. Ja siis hakatakse õpilasi nimekirjade järgi ruumidesse laskma ja mina panen oma koridorivalve klassi 101 ukse taga valmis ning jään ootele.
Katsete tegemise aeg on kolm tundi. Esimene tualeti külastaja astub välja 20 min peale eksamit. Esimene kes lõpetab, saab hakkama tunniga. Mina samal ajal kolan netiavarustes ja kirjutan nädalakokkuvõtteid. Mingeid apsakaid selle kolme tunni jooksul ei tekkinud. Aitan siis eksamitööd kokku korjata, vaatan omad ressursid üle ja liigun koju ära.
Lapsed on kodus. Teen söögi ja siis tuleb Kaido DND särgi järele. Istume veidi aias, annan talle Saksa õlle mille ta heaks kiidab, aga ise olen nulli peal. Jutustame ja naudime ilma kuniks õunapuuõite sadu peale tuleb ja siis Kaido edasi läheb
Miia läheb sõbrannale sünnipäevale ja Kadi mõni aeg hiljem oma sõbrannaga linna ja jõusaali. Toimetan kodus, pesen nõud ja WC poti puhtaks. Loodan, et äkki tuleb Miia sünnipäevalt varem, et saaks maale sõita, aga ta isegi helistab kuue ajal, et neil on seal mingi teema ja ta ei saa varem tulla. Julgustan teda siiski lõpuni olema, et ma ütlesin kui tal peaks igav olema või midagi, et siis võib varem tulla, mitte et peab tulema
Ja siis on kell juba üle välja kuulutatud seitsme kui Miia helistab, et ta tahaks veel sünnipäeval olla Aga ei, meil on vaja maale jõuda ja Õnne ju ootab seal meid, et siis Tõrva saaks Oleks ma ette teadnud, oleks ikka päeval ära läinud ja Miia oleks siis kas hilise rongiga tulnud või üldse linna jäänud... Aga noh, nüüd ta tuleb koju ja alustame maale sõitu.
Kaja ja Õnne ongi ootel. Kui meie jõuame, paneb Õnne asjad kokku ja sõidame Tõrva. Paneme ta linnas maha. Käime poes ja liigume maale tagasi.
Täna on Eurovisioon. Vaatame. Miiale meeldib Kreeka lugu, ootab et seda vaadata, aga täpselt enne lugu jääb magama Meie Kajaga vaatame vaid lood lõpuni ja siis saabub samamoodi une-kollaps, aitab küll... Jäi mesimagusalt unne
Jagan taaskord ühte FB blogi kus mees ja naine, 50+ mõlemad, võtsid ette elumuudatuse ja läksid Hispaaniasse elama. Ma küll palju detaile ei leidnud, ei viitsinud kõike lugeda. Keel on neil vist mingil määral suus. Lastest juttu ei paista, seega kahekesi. Mõnda aega elati üürikorterites, aga siis müüdi oma elamine pealinnas maha ja soetati sinna. Tööl ei paista kumbki käivat, ju siis on mõni muu viis enda elatamiseks. Seega, kui nüüd võrrelda oma elujärguga, siis on kohe mitmed suured muutujad teistmoodi: kooliealised lapsed, meie kinnisvara vähene väärtus tänu veel makstavatele laenudele, sisuliselt täielik elatise kadu kui pole töökohta ja hispaania keele nullseis (seda oleks muidugi hea tahte korral võimalik parandada).

Miia on varjendisPühapäev. Hommik on hämar, eile läks sajule ja pilved veedavad siin kuni pealelõunani aega, kuigi ilma erilise sajuta. Võtame vabalt. Teeme Miiaga lauamängu. Suurt tööd ette täna ei võta, mingi hetk teeme mõned mõõdistustööd, et järgmisteks töödeks ressursse kokku osta.
Kuue paiku läheme alles liikvele. Miial oli õppimine kaasas, seega kiiret kuhugi ei olnud. Enne väljasõitu sai veidi pikaligi oldud, aga ikkagi on pea paks ja kipub tuikama, seega rooli saab Kaja. Natuke aia ilu nautimist ja tagasi linna
Tartus tankla- ja poering ning koju. Ja ega muud olegi kui kodutööd, telest jalgpall ja ongi magama minemise aeg. Avastan aga ETV pealt Belgia 2025. aastal valminud kuueosalise krimiseriaali ’See ei ole mõrvamüsteerium’ viimase osa ja see on päris nauditav ning asjalik, nii et vaatan ta lõpuni enne kui põhku keeran.

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta