Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Lennuakadeemiast linna tagasi. Eemal on lennukid linna kohal ringe teinud – siit pole ehk väga hästi aru saada, aga midagi ikka.Esmaspäev. Öö-uned olid paljuski seotud drooni temaatikaga – teadagi miks – täna on eksam. Hommik aga on valge ja päikeseline, kuigi on paar kraadi külma olnud. Olgugi, et mul on täna enamus päevast Lennuakadeemias, liigun koos Miiaga eelnevalt kooli.
Kuna nädalavahetusel oli vilistlaspidu, olen hommikul igaks juhuks majast võtta kui kuskil peaks mõni mure olema. Aga ei tekkinud ühtegi muret, seega 15 minutit enne üheksat hüppan ratta selga ja lähen liikvele.
Tuult ei ole, külm ei ole, ratas lippab nagu muiste. Algselt oli plaan, et võtan poolel teel auto, aga et minek nii mõnus oli, siis loobusin sellest mõttest. Vurasin üle Ülenurme Lennuakadeemiasse.
Juba teisigi koguneb ja juba uuritakse kus ruumis meil grupitöö algab. Mõni aeg kogunemiseks ja juba jagatakse meid gruppidesse ning jagatakse ülesanded kätte. Olen grupis nr. 3 ja meie ülesanne on teostada kontroll-lend teekonnal Vasknarva – Alajõe ehk Peipsi põhjakaldal, et leida röövpüügivahendeid
Algab paras ajude ragistamine. Kuigi ma kiirelt teemad ära jagan, siis keegi meist pole nii pädev, et iga teemaga päris üksi hakkama saada, siis lõpuks läbi arutluste hakkame oma ettekande dokumenti täitma. Mida aeg edasi, seda sügavamale kaevume ja seda rohkem meie algsed mõtted muutuvad. Kui me lõpuks klassi ette seda kaitsma läheme, pole me ikka veel päris kindlad oma droonivalikus ja töö teostamise osas Aga kõik läheb hästi ja saame oma valikud kaitstud
Vahepeale tuleb lõunapaus. See on tund aega, aga aeg läheb kiirelt, eriti teistega drooniteemadel vesteldes. Üks härrasmees on meil tõsisem droonihuviline ja teda on päris huvitav (üle-) kuulata
Ja siis eksam. Osa rahvast on arvutiklassis, meie kes me aga auditooriumis kogunesime, teeme eksami siin. On 48 küsimust, jaotatuna gruppidesse nii nagu ka eelmine nädal Zoom’i koolituski oli üles ehitatud. Kuigi öeldi, et lihtne eksam, siis oli ikka omajagu ragistamist ja meenutamist. Eks see minu mälu muidugi määra siin ka oma vääratuse sisse, aga laias laastus, vaatamata mitmetele vigadele, sain eksami sooritatud. Õnneks sai lõpus üle vaadata valed vastused ja loetud selgitusi sinna kõrvale. Üks küsimus oli kolme valikvastusega. Vaatasin, et õige on kas 2 või 3. Panin 3 ja hiljem muutsin siiski 2 peale, aga tegelikult oli õige 1 Nii et ka nii mööda saab minna :P
Ja siis, tuju nii enam-vähem hea, alustasin rattaga tagasiteed. Ilm oli soojem, aga ka oluliselt tuulisem! Ja see tuul oli muidugi vastu Vaatasin hiljem, et puhanguti 12 m/s... Andis ikka vändata! Kooli jõudes tuli kohe särki vahetada, et olukord oleks parem
Koolis teen tuuri maja peal ja paigaldan ära kehalise ruumi arvuti - eile jäi see kahe silma vahele.
Terve päeva on unine olla olnud, kodus on jätkuvalt uni peal, aga ikkagi läheme teeme Mõmmiga jalutuskäigu ka. Teemasid on nädalavahetuse järgselt palju mida pajatada

Pildike homsest jalutuskäigustTeisipäev. Magasin sügavalt, aga ikka on terve päev uni peal, sama nagu eile.
Päev on hakitud, aga toimetusi täis. Teine tund on ajaloo asendus ja pealelõunal vene keele asendus. Ja siis ka füsioterapeudi külastus. Kooli tulime Miiaga eri aegadel ja jooksmist on nii palju, et me ei kohtu ka koolipäeva peale – kohe imelik tunne oli Liis rääkis, et laps pea iga vahetund käis läbi, aga mina jah, jooksin ringi
Füsioterapeuti ooteruumis oodates oli palju rahvast. Paistis, et siin on ka mingi sündroomiga lastega tegelemise osa, sest mitmed lapsed olid oma vanematega siin. Üks hetk astus ruumi üks emme oma toreda plikatirtsuga. See vaatas üle ruumi, käis ühe juurest teise juurde, esitas mõne küsimuse ja siis istus minu kõrvale ja hakkas muudkui küsimusi esitama. Püüdsin siis igati vastata, aga tema küsimused olid omavahel mitte seotud, justkui huupi pillutud. Oli ka mõni küsimus millest ma aru ei saanud, aga siis emme aitas. Sain temaga pea kümme minutit toredalt aega veeta, siis kutsuti mind ära. Hiljem ma enam ootesaalis seda tüdrukutirtsu ei näinud, oleks tahtnud veel lobiseda
Õhtul kodus alustame Kadiga õhtusöögi tegemist. Varsti saabuvad emme ja Miia. Peale sööki käin Mõmmiga jalutamas ja hiljem tegeleme Kadiga tema loovtöö vormistamisega, elik aitan teda Wordi kasutamise osas

Matiga koolimaja trepil. Tegime sellise kena selfie, kes teab kuna jälle kokku saame!Kolmapäev. Oh! Täna oli äge unenägu, et liikumisõpetuse õpetaja Jannar ajas mul habet Mingi näidisvärk pidi olema, aga mul on siiani meeles see kuidas žiletitera kõrva juurest kõri peale liikus, mul käis veel korraks kenast jõnks läbi Järgmised tõmbed enam jõnksu ei tekitanud, aga minu arust aeti vaid ühelt poolt nägu... Eks seal oli detaile veel lisaks ja rohkem, aga ei viitsi tervet romaani siia ka kirja panna.
Äratuskell, panen selle vaikima ja keeran külge. Järgmine silmade avamine on veerand tundi hiljem Õnneks väga sisse ei maganud
Täna on üsna kalendrivaba päev, ehk et ei ole palju broneeritud teemasid ees. Välja arvatud see, et sugulane saabub päeva peale korra külla.
Linn ähvardab, et varsti tulevad uued rendimasinad. Siia majja, et meil see renoveerimisse läheb, ma neid tuua ei tahakski. Nii käime Edaga Liivi tänaval ja vaatame üle ruumi kuhu me siis need uute masinate kastid seal paigutaks. Siis saaks nendega augustis tegelema hakata kui muud töökohad on paika saanud.
Huvitav on see, et kui meile Liisiga Liivi tänaval ruumi näidati, siis mina mäletan, et ta oli sünkroheliste seintega. Veel rääkisime, et laseme selle oma rahadega Kaidol üle värvida. Täna käisime ka sealt ruumist läbi, aga sel olid hallid seinad nagu mujal. Ma olen siiamaani hämmingus! Aga äkki siis esialgu pakuti meile teisele korrusele hoopis seda ruumi? Samas on meeles et just seesama esimese korruse oma oli... Vaatame, uurimustöö jätkub. (jätkus siis nii, et oli jah teisel korrusel ja hoopis tumelilla)
Lõunaks on maksakaste. Võtan suure prae ja söön veel juurdegi. Kõht saab aga väga täis! Ehk siis olemine on väga raske Ja muidugi ei ole veel ka nädalavahetuse pidustusi siiani veel välja magada jõudnud, ikka on mingi uim peal.
Serveri teemadel on täna tööd tehtud. Kokku on klopsitud mingi serverilaadne toode koostöös Galadoriga. Ma pole küll veel väga rahul, aga homme jätkame (Y)
Täna mängib Tammeka Levadiaga ja Kadi nagu võimendas teema üles, et võiks minna. Õhtul on ta aga juba oma idees lahtine. Kui emme saabub, siis ka tema oleks valmis minema. Väljas on aga suur tuul ja kipub jahenema, mul on juba ükskõik ja nii jääb lõpuks minek ära. Kasutan siis vabanenud õhtut Mõmmiga jalutama minemiseks. Teeme suure ringi Supilinna taha ja siis ringiga tagasi.
Koju jõudes näen veel ka jalgpallikohtumise teise poolaja teist poolt. Tammeka uus väravavaht on täitsa tegija mees, võttis ikka päris hulle olukordi ära. Mäng oli seks ajaks juba Levadia üheväravases edus ja minu vaatamise ajal said nad teisegi kirja, aga ka Tammeka lõi ühe vastu, mis tähendab, et suurt põhjust kurtmiseks ei ole. Levadia ju peksis nädalavahetusel Floratki ja üsna suurelt
Miial on terve päeva olnud kehv enesetunne. Õhtul kraadib endale 37,2 välja. Näis millega see lõpeb.
15 aastane nais-korvpallur ei olnud nõus mängima meeskonna vastu kus mängib 18 aastane ’sünnipärane mees’. Nüüd on seis selline, et tüdruk sai süüdistuse kiusamises, ahistamises ja mingites imelikes nimetustes veel. Novot, kainet mõistust lihtsalt enam ei ole, üks tolerast-homorastia oma viiekümne halli sooelemendiga. No ei ole hullu, ma seda üldse ei tahaks, aga küll sõda kõik puhtaks lööb, muidu asjad ei parane...

Kitarrihuvilised on taas kokku saanud, neil on missioon ja seega ka ind edasi minna!Neljapäev. Öösel oli kuulda kuidas Miia voodis vehkleb. Hommikul oli tal hingamine raske ja oli juba aru saada, et midagi on valesti. Kraadime, saame 38 kätte. Selge, jääb koju, ja teeme siis kohe kaheks päevaks.
Hommik koolis on pidevalt õpetajate toa printeri vahet jooksmise tähe all Küll üks ei saanud hakkama ühe asjaga, teine teisega, siis sai üks tooner tühjaks, järgmisel limiit täis Üldiselt erinevad asjad, aga kõik ümber printeri
Madis käis külas täna. PEI-DE-TUD Madise uudised just head ei olnud, aga päeva edenedes mõtestan neid lahti ja suudan rahu teha Tulevik näitab kes, mis ja kus.
Päeva teises pooles saame Heikiga kokku. Ta on juhtunud lauda Külliga ja sealtpoolt oleme saanud idee mida siis oma kitarrihuvilistega võiks ette võtta. Nimelt siis läheme saatma lastekoori ja seda laulule ’No kos tuu Iphone jäi!’. Nüüd siis tuleb Helianile veel teema sisse juhatada ja püüame leida ka neljanda kitarrimängija. Edasi tuleks veidi kodus harjutada ja siis juba koos kooriga Põnev!
Õhtul on jõusaali treening. Alustame täna poole viiest. Nii ongi hea, et kohe peale tööpäeva lõppu. Tegin kõike nii nagu ikka, aga hoidsin silma oma seljal peal. Vahepeal jäi see hiljuti muret teinud koht tuimaks, aga hiljem läks üle ja tunda rohkem ei andnud (Y)
Kodus vaatan asjad üle, et lastega kõik oleks korras. Emme käib täna Valgas, nii et enamuse õhtust oleme temata. Käin ka Mõmmiga jalutamas ja sätime ringi nii, et enne koju jõudmist saaks laste tellimused Maxima vahendusel täidetud

Enamus meie kooli lapsi on vist lugemisoskusetaReede. Miial oli eile veel palavik, hommikul vist tundis end hästi, sest minu asjade kokkupakkimise peale küsis: „Miks mina kooli minna ei või?” Aga et on reede ja meil on ta juba puuduma pandud, siis las taastub veel ühe päeva ja nädalavahetuse sinna otsa.
Mul on Tevo ehituspoes juba kolmandat päeva kaup ootel. Vaatan, et avavad pool kaheksa ja nii ma siis sinnapoole rattaga sõidangi. Ilm on veel ilus ja päikeseline.
Poes on kaup laual, tõstan neid oma kotti ümber ja näen, et krohvipealsete pistikupesade asemel on süvistatavad. Palun neil siis õiged asjad otsida, ise käin seni poes ringi. Mul on vaja ka harukarpe, neid neil kodulehel ei olnud, aga poes on. Ja siis tuuakse mulle ka pistikud, pistan kotti, maksan lisakauba eest ja sõidan kooli.
Tõstan koolis kotis asju ringi ja avastan, et pistikupesad on mulle antud maanduseta... Vaatan tellimuse üle ja mul on kenasti maandusega tellitud. Saadan neile meili, et pange valmis, käin päeva peale läbi. No on ikka mõne lihtsa asjaga alles tegu!
Kooli jõuan veidi enne koolikella. Juba on üks õpetaja hädas printeri limiidiga. Eda on puhkusel, nii et olen ainus kes seda muuta saab
PEI-DE-TUD
Miial on veidi parem. Lasen tal end valmis panna, sõidan rattaga koju ja sealt juba mõlemad ratastel liigume enne Tevosse pistikupesade järele ja siis juba Rattaringi. Nimelt saavad rattad meil hooldusesse viidud. Tagasi tuleme sealt taksoga, lasen meid maha panna Vanemuise väikese maja ees, et sealt Miia liigub koju ja mina kooli tagasi.
Kersti pragas praegu kõrvalklassi õpilastega nii et ise koridoris olles oleks tahtnud ka nurka minna. Kirjutasin sellest ka õpetajate gruppi – ’märka õpetajat’ mõttega, aga eks see tegi ka omamoodi nalja muidugi
Ilm on ilus, nädalavahetust lubatakse kehva, aga mis vahet, meie Kajaga läheme maale. Lapsed tulla ei taha ja me ei käi ka peale – suured juba ja saavad hakkama (Y)
Maal läheb kõik järjest rohelisemaks. Järjest rohkem lilli õitseb aias ja üldse on siin lihtsalt mõnus olla. Hea punkt piisavalt pingelisele nädalale.
Õhtupimeduses tuul taandub. Meil on siin tekkinud papimaterjali terve suur hunnik juba ja peenarde alla Õnnel neid nii palju vaja ei ole. Seega otsustame, et saadame kõik tuleroaks ja nii me teeme lõket. Üle tunni aja põletame.
Väljas läks pimedaks ära. Meil on mingid aiatuled mis päikesega laevad ja neljast üks vaid läheb põlema. Võtan katkised tuppa ja hakkan uurima mis neil viga on. Otsin majast oma testreid, aga ühtegi ei õnnestu leida, seega jääb töö pooleli...

Elu metsa vahelLaupäev. Igasugu ilmaterrorile vaatamata on hommik ilus. Lubatakse meie kanti vihma alles kümnest, aga etteruttavalt ütlen, et sadama läks alles õhtupoole. See suur vihmapilv keeras end mitmele poole ja siinne kant jäi justkui U-kujulisse haardesse
Kaido toob Õnne Tõrvast maale. Kaja koristab, mina aga liigun ka õuele, aga ega midagi erilist korda ei saada Kui Õnne lõpetab, sõidan temaga Tõrva.
Tõrvas on metsa taga koht kuhu tassitakse kokku võsa ja puitmaterjal linna pealt ja see põletatakse seal (vist) ära. Vanaemad on sealkandis jalutamas käinud ja märganud, et sinna on toodud puunotte mis kõlbaks ka kütteks viia. Nii me siis Õnnega käime seal metsa taga ja laeme pagasiruumi neid, küll üsna mädanemiseelseid, notte täis. Õnne aga samal ajal avastab, et oma suure toidukoti maale unustas. Nüüd siis teeme plaani, et kuna minu ema surnuaia asemel Lõvele tahaks, siis võtame ta peale ja teeme ringi Lõvele üle Puka. Emale ka sobis Lõve piimapunkti suursugusest on vähe järel Olen seda varem kirjutanud, et mul on kogu aeg olnud seos selle viltuse puuga, et kui see kukub, siis kukub ka vanaema. Vanaema on nüüdseks mitu aastat pilvepiiril, puu aga kestab jätkuvalt.
Ka Lõvelt toome puunotte. Sõidame nendega mööda maailma ringi Lõpuks viin emad Tõrva ja ise suundun tagasi Pukka.
Pukas hakkan oma puunottidega tegelema, aga ilm laseb seda poole tunni jagu vaid teha, siis tuleb sadu selga ja meile saabub ka külaline kellega veedame aega üsna pimedani välja. Siis vaatame veidi Tšernõbõli teemalist filmi ja keerame tuttu.

Pühapäev. Öösel algas torm. Puhus nii et seina puitpragudest ka sisse voogas. Üldse on nii, et see magamistoa sein tuleb lahti võtta ja üle vaadata, miskit on seal ikka ära vajunud ja vajab lappimist.
Hommikused uudised: Ida-Virumaal on lumi maas ja on suuremad avariid. Rahval ju juba suverehvid all, aga olud on nii libedad, et tuul puhub autosid ja busse teelt lihtsalt ära.
Mina aga, trotsin tuult ja lõigun ning lõhun puunotte. Kaja liitub minuga ja hakkab puid kuuri taha riita vedama, hiljem liitun temaga. Tuul on ikka kole vinge, suur ja jahe, käib üle selja. Kaja saabki endale seljavalu lõpuks Ma juba pakkusin, et meil on õuel mingi seljavalu-kotermann
Ja siis istun arvuti taha ja üritan Home Assistantiga tööle saada Hiinast tellitud ekraani – Cheap Yellow Diplay. AI annab erinevaid võimalusi, esimene on liiga kandiline ja teine ei hakka lihtsalt tööle. Lõpuks loobun, et võtan ekraani linna kaasa ja siis püüan kolmandat, Arduino meetodit.
Ja siis põrutame koju. Ei teel ega Tartus pole lund sadanud ja sõita on hea (Y)

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta