Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Lilleaed FilosoofisEsmaspäev. Laupäeval ära tõmmatud selg ei ole tänaseks suurt midagi paremaks läinud. Seega võtan haiguspäeva ja jään koju, esialgse plaani järgi suisa kaheks päevaks. Ega nalja ei ole, enamuse ajast kõnnin kange seljaga või vedelen... Üldse on terve selja lihased kõvad ja tuimad kui see põhiline valukoht välja arvata...
Aga vaatamata kõigele teen ka õues jalutuse. Käin nimelt COOP’is et tuua veidi söögipoolist ja ka paki automaadist mis Hiinast saabus.
Kadil on täna koolis padjapäev. Ja tal juhtub tunni ajal see, et vaadates mingit asja ekraanilt, pani pea padjale, jäi magama, ja õpetaja lasi tal magada tunni lõpuni
Mina vaatan ära juba ammu välja tulnud (multi)-filmi Avatar 2. Sisuliselt polnud mitte midagi uut, veidi laiendati maailma vee peale, sisu aga oli üsna sama mis esimesel osal
Siis saab vahepeal jalutatud meiekasse, hiljem, kui emme saabus, tegin veel ühe pisikese jalutuse värskemas õhus. Kuna selg ei paista paremaks minema, siis kirjutan igaks juhuks ka perearstile asjalood kokku, las siis otsustab kas tahab mind visiidile või mitte.
Õhtul mängib Eesti jalgpallikoondis rahvusvahelisel FIFA Series sõprusturniiril finaalmängu Rwanda’ga. Ootusi isegi oli, aga tulemus seda ei kandnud: Rwanda – Eesti 2:0.
Viimasel ajal on väga palju kirjutatud ja räägitud haridusmaastikku kündvatel teemadel. Hariduskevad? Igatahes on nii mitmed hariduslehmad üle pika aja karjamaale saanud ja suudavad ainult takka üles visata ja tühisusega tegeleda... Näiteks üks teema, et tõsine mure on, et õppimine segab huvitegevust näiteks...

Kunstisaalis Riia mäelTeisipäev. Hommikul kuulen, et telefoni saabub sõnum. Vaatan – mingi drooniteema taas. Esimene sõnum on keet ööd ka tulnud, seda ma ei kuulnud Kaja ja Kadi on minu ärkamise peale juba infost teadlikud ja juba ka kontrollinud mis toimub No ja mis siis toimus? Ei midagi, pauku ei kuulnud ja lennukeid ka mitte, kuigi mõnel pool olid ka need mõnuga taevalaotuses müristanud.
Magamisest on selg valu täis, sest pinge alakehas on suur. Tõenäoliselt ma ise kuidagi hoian seda pinges, sest kõiki liigutusi ma vabalt veel ei tee vaid olengi veidi kange ja püüan selga hoida...
Lapsed lähevad kooli, emme külla. Mina võtan rahulikult. Vaja oleks ära käia Kvartali Omnivas, aga kardan et seal on lõuna paiku palju rahvast, lähen sinna ühe ajal. Selg on pinges küll, aga liikuda saab.
PEI-DE-TUD
Omnivas on kaks teenindajat ja vaid üks klient. Imestan silmad peast välja, aga selgitatakse et pakke nad enam sealt ei väljasta ja välismaale pakke suurt ei saadeta kuna teenus läks kalliks. Ajan asjad ära ja jalutan koju tagasi. Lubati hirmsasti vihma, aga Tartus pole suurt muhvigi tulnud...
Ja siis on veidi sellist vaiksemat aega. Õhtul käin veel ühel jalutuskäigul raudtee äärsetel aladel, tegeledes postikleepsude ja raudteetaristu ning loojuva päikese vaadete pildistamisega. Ilusad vaated. Päike loojub Elektrifitseeritud raudtee Veetorn Järjest imelisemaks see taevas läheb
EL tahab Microsoftile varba peale astuda MS Office osas, asendades see väidetavalt tasuta tarkvaraga nimega Euro-Office. Toode on avatud lähtekoodiga ja Euroopa kontrolli all, arenduse eestvedajateks IONOS ja NextCloud. Saame näha seda, sest esimene reliis pidada väljuma suvel ja väidetavalt on Eesti üks neist kes seda kiiresti juurutama hakkab... Ka pilveteenused püütakse tuua EL pinnale, nii et minu plaanid koolis OneDrive käiku võtta on vist nüüdseks juba mõttetu tegevus
Ja et sellest veel vähe ei oleks siis Saksamaa on alustanud EU OS peale üleminekuga mis siis on EL jaoks kohandatud Linux. Ja Windows Server platvormi asemele arendatakse EURO-3C projekti. Sõda on laienenud ka tarkvara turule, tänud sulle, Trump!

Järjest valmiv uus hooneKolmapäev. Nii, täna on siis see päev kus ma olen tagasi töölainel. Kooli liigume Miiaga jala – ma veel ratta peale oma seljaga ei kipu.
Toimetada saab erinevate asjadega mis nüüd kaks päeva tegemata on jäänud. Aga üldiselt istumisest väsib selg ära ja pole eriti mugav veel. Samas ega kodus istumine ka midagi targemat ei teeks
Kuna kõndimine on igati talutav tegevus, siis teeme hilisemal ajal Mõmmiga ikka jalutamiskäigu ka, suurt ringi ei tee, aga sellise keskmise siiski
Põnevad taeva värvidNeljapäev. Hommikul kodus pead pestes keeran end kuidagi valesti ja niigi tuimast puusast käib taaskord valusööst läbi! Oli juba paranemise märke, nüüd olen peaaegu alguses tagasi. Neetud! Hea, et täna perearstile aeg on.
Totaalne feil ka täna Trükkisin õpilasele uue õpilaspileti. Teisel tead, väljamaine nimi kus üks osa justkui tüdruku, teine poisi oma ja pilt ka selline kus ma ei saanud kindel olla. Klassi ees piletit üle andes aga hõikasin nime ette miskipärast härra... ...aga tegu oli preiliga. Minul piinlik, temal piinlik ja üldse klassi ees ka veel...
Viimased ajad on sellised kus õpetajatele määratud trükilimiidid iga päev ühel-kahel õpetajal täis jooksevad. Ja mina olen siis kiireim seda muutma. Aga et majandusjuhataja tahab silma peal hoida ja vajadusel ka manitseda, siis nüüd muudan limiidi ja annan sellest ka teada, et silm peal oleks
Pealelõunal liigun Bolti taksoga alla linna perearstile. Ta vaatab-kuulab-katsub kõik üle ja määrab mulle füsioterapeudile pöördumise. Õhtul registreerin selle digiloos ära ja saan aja juba esmaspäevaks ning suisa Tiigi tänavale (Y)
Plaanime homme maal varjualuse ehitamist. Selleks aga on vaja betooni kruve. Teema paisub ja juba on tunne et vaja poodi minna, aga siis selgub, et Kaidol neid endal on ja nii saab rahulikult oma selga edasi puhata
Hiljem käime Mõmmi ja Kajaga jalutamas. Jalutame sellise ringi, et saame ka Kaido uue korteri üle vaadatud
Eesti politsei tööelu keeratakse täitsa tuksi, kiiruskaamerate mõte keeratakse nulli ja seda riigikogulaste algatusel! Pidevatele kihutajatele hoiab see muidugi kena summa kokku Teemad SIIN ja SIIN.
No ja niigi otsi kokku tõmbav Omniva tahetakse ka erakätesse müüa. Kas keegi ka seda tahab? Taanis vist lõpetati juba ajalehede ja kirjade kojuvedu, kohe saame siin sama tunda. Mitte et see nüüd paha oleks, aga tõenäoliselt müük kiirendab seda

Varjualuse ehituse esimene etappReede. Suur reede! Põrutame Miia ja Kajaga maale. Kaido liitub meiega K-Rauta juures ja sealt edasi juba liigume kahel autol maale.
Meil on täna aastaid ootel olnud varjualuse ehitamine. Olgu, olgu, mina ei ehita, mul on selg haige, ehitavad Kaja ja Kaido. Ma olen rohkem nõuga abis ja annan näiteks kruvisid kätte või keeran detaile betooni või puidu külge, aga seda kõike stoilise rahu ja aeglusega
Vahepeal saabub ka Õnne rongiga maale. Tema tegeleb meil aiateemadega. Aeg kulub, töö edeneb. Pealelõunaks on meil põhikarkass valmis, edasi ehitame juba mõni teine kord. Kui Kaido lahkub, käime me kajaga karkassi immutusvahendiga üle. Alguses Kaja teeb pintsliga, aga siis avastame, et akupüstoliga on oluliselt kiirem ja tõhusam töö Kurepaar
Teeme ka sõidu Tõrva, ehk viime Õnne koju ja külastame ka minu ema. Tagasi Pukas aga teeme lõkke üles. Homsest lubatakse vihma ja meil on mingid puidu- ja oksarisu mis oleks hea ära põletada. Mässame mis me mässame, aga saame lõpuks lõkke põlema ja asjad põletatud.

Arula emaläteLaupäev. On jahe ilm, tuuline. Võtame Kajaga ette laudade immutamise mis siis kunagi varjualuse peale saavad. Rahulikult teeme, tõmmelda ei saa
Aga teeme täna ka autosõiduringi. Suundume Otepääle, aga enne teeme peatuse Arula emalätte juures, siis kiikame Kuutsemäele ja sealt juba maateid mööda liigume Käärikule Huvitav maja Kääriku taga kust võtame suuna Otepää peale. Otepääl uudistame niisama ringi ja keerutame ka autoga siin-seal. Ja siis maale tagasi Otepää suusahüppemägi
Siis teen Miiaga jalutuskäigu, külastame selle raames ka poodi. Edasi aga kipub vaikselt sajule. Katame materjali ja kolime tuppa. Algselt oli plaan homseni maal olla, aga et ilm käest ära läks ja ma hellitasin saunaplaane, siis teen ettepaneku minna ja kõik on nõus.
Ja siis, kui teised sõbrad/tuttavad on Vennaskonnal ERM’is, siis mina istun saunas. Kontsertile minna ei saanud, sest Vennaskonna ja DND ajal mina lihtsalt istuda ei saa, nemad panevad mu hüppama ja kaasa elama Aga no mida sa sel hüppad kui ei saa! Pilet oli ka kallis muidugi, püüame minna suvel Rakveres kontserdile, pilet ka poole odavam...

Lihavõtted - kirikupühaPühapäev. Mõtlesin varahommikul läbi une, et miks kell ei helise. Kuulen, et Miia juba on üleval koos emmega, väljas kipub järjest valgemaks, aga äratuskell ikka veel vaikib. Lõpuks taipan, et pühapäev on ju alles...
Täna on munadepüha-ülestõusmispüha-lihavõtted. Kaja keedab meile neli muna, et siis need kaunistada ja siis võistlus maha pidada Miia vist võitis.
Ja siis, imede-ime, läheme perega kirikusse, Paulusesse. Võtame rõdule platsi ja võtame osa pooleteisetunnisest jumalateenistusest. Ikka huvitav on kuidas lihtsalt ’Aamen’ on tehtud musikaalseks teoseks. Üldse on jumalateenistused paarikümne aastaga palju muutunud, rohkem meelelahutuslikumaks, aga no mis sa teed kui see inimestele rohkem meeldib ja ehk annab isegi mingi oma võlu asjale (võibolla on linnas seda juba varem praktiseeritud, meie väikekirikus Tõrvas justkui sedasi ei olnud). Noh, aga ikkagi veidi võõras, vahepeal tunned, et oled justkui vales seltskonnas. Armulaud oli, aga taaskord ei suutnud kuidagi nagu oma maisest mullist välja astuda ja käia ka Jeesuse ihu maitsmas (loodan et ma nüüd valesti ei öelnud).
Peale kirikut käime Lidlis mineraalvett toomas ja siis plaanin minna jalutama. Vaja oleks kaks raamatut ka raamatukogu kogumiskasti ära viia, nii et planeeringi siis jalutuskäigu sinnapoole. Miia tuleb minuga kaasa. Selg on eilsest parem, aga on liigutusi mis keha pöördel hästi tunda annavad
Liigume üle Toomemäe. Siin on palju lapsi ja ka vanemaid ning isegi mingi telk on püsti. Uurime asja ja selgub, et mingi munade otsimise võistlus. Pakun siis Miiale, et mina käin raamatukogus ära, tema aga otsib mune. Teist korda küsima ei pidanud, kohe oli nõus Miia klassiõega mune otsimas
Viin raamatud ära ja tulen toomele tagasi. Miia on leidnud klassiõe ja munakorje käib. Passin siis veidi ringi, loen erinevaid materjale mis on hoonete juures väljas. Lõpuks aga hakkab jahe, samas Miia ei taha veel ära tulla ja jääbki nii, et tuleb ise järele kui üritus läbi.
Kodus keeran magama paariks tunniks. Kui ärkan, on Miia kodus. Aga ta oli enne auhindamist ära tulnud ja nii tuuakse talle esikoha auhind koju. Kõik olime üllatunud!

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta