Esmaspäev. Kaja läheb maale, meie ülejäänud kooli. Hommik algab kohe 307 arvuti murega, et ei saa pilti projektorisse. Graafika driver on mingi veateatega üleval! Ei tea kas mul nüüd terve Lenovote perekond kukub sama murega sülle?! Õnneks ei läinud nii, parandasin selle ühe masina ja oligi OK.
Üks õpetaja jälle haige, asendajaid võtta ei ole, Jüri siis saab teise ja neljanda tunni. Asendan ajalugu. Hea, et kolmas tund vaba oli, sest just siis oli taas mitmeid muresid mis lahendamist vajasid...
Ja siis saab hakatud pööningul asju kokku panema. Tuleb läbi raalida mis siis lähevad teise majja hoiule ja mis siis peale minu kuuendat aastat ikkagi ära visata tuleks...
Emme täna koju ei saabu, jääb maale. Kadi helistab, et teeks täna pitsaõhtu, aga nii, et mina peale kooli käin Operast läbi ja toon
Venitan siis veidi koolis toimetamistega, et lahkuda peale viit, sest Miial on poole kuueni trenn ja siis saab ka tema värsket pitsat 
Õhtul avastatakse, et Smartposti on Soome pakiautomaatide loetelu suunal API’t muutnud ja nüüd siis Aixiga kahasse püüame muret lahendada. Aega läheb, aga õhtuks on esimene parandus peal ja hommikuks saab juba lõplik versioon paika (Y) Vahepeal, kui Aix mõtteid koondas, käisin Mõmmiga jalutamas. Lapsed? Nendega oli kõik korras, kõhud täis ja õpitud.
Bensiini hind hüppas täna 1,8 kanti, aga õnneks juba räägitakse nafta hinna madalamaks muutumisest. No meie tanklates alanemist annab nüüd muidugi oodata 
Trump räägib tohutust edust Iraanis, no nii üks ühele Putini jutuga tohutust edust Ukrainas
Toredad mustrid korduvad: ’...me võime minna ka kaugemale...’ nii nagu Venemaa. ’...me hävitasime nad esimesel päeval, esimese kahe päeva jooksul...’ nii nagu ’Kiiev kolme päevaga’. Mitte midagi siin ilmas ei muutu ka targemaks... ’...varsti saab (sõda) läbi...’ – eks me seda ole ennegi näinud, suur rahutooja meil selline...
Teisipäev. Miia jättis telefoni koju maha aga ongi telefonivaba päev koolis
Ma ei tea kui edukalt see päev läks, aga kui ma nüüd mõtlen, siis kooli peal liikudes tõesti telefonides istuvaid lapsi ei märganud.
Hommikul jooksen 8 korda pööningule ja tassin kaste alla. Need saavad Liisi autosse. Kui mina majandan aulas Rakett 69 ürituse alustamisega, siis Liis sõidab Puiesteele ja mina lähen sinna lõuna ajal järele. Kastid saavad laoruumi paigaldatud ja siis juba saan Liisiga peamajja tagasi.
Täna on meil linnavalitsuse esinejatega teine istumine Vaksali pargi jääkaru purskkaevu taastamise/renoveerimise asjus. Linn on päris laheda mõtte kokku pannud ja seda meile siis nüüd presenteeritakse. Igati äge kui asjad ka päriselt laabuma saaksid. Näis.
Ilm on ilus ja päikeseline. Otsustan, et lõikan täna maal õunapuid. Seega liigun rongile ja sõidangi maale.
Jõuan maale, kinnitan kiirelt keha. Kajagi saabub. Vahetame riided ja läheme suvetoa juures olevaid õunapuid lõikama. Vahepeal külastavad meid Jaak ja Kristjan kes on siinkandis ringi luusimas
Plaan oli puid lõigata kuni hämarani ja see juhtus pooleteisel tunnil ehk pool seitse. Nii et rongiga maale tulles, siis on aega vaid poolteist tundi, seda on vähe
Ära jõudsimegi umbes poolteist puud :P
Ja siis Tartusse, majandame ja toimetame ning keerame põhku.
Igal pool hinnad muutuvad. Setanta striiminguportaal tõstab hinna 5.59 pealt 5.99 peale
Marginaalne muutus, mitte nagu muudel asjadel...
Kolmapäev. Täna sõidame Miiaga ratastel kooli
Ilm on ilus, tuuletu ja nullilähedane. Väga valge on ja igati mõnus sõita (Y)
Hommik läheb kiirelt käima, igasugu pisiasju sajab sisse. Lisaks tuleb õppejuhilt ettepanek panna õue kooli tunnialguse kell helisema. Kahjuks meie üld-helisüsteem selleks ei sobi, sest õuekõlarid ei ole omaette grupp ja pealegi üks õuekõlaritest niikuinii ei tööta. Nüüd siis vaja mõelda millise lahenduse peale minna. Kuigi ma pakkusin, et sekretär õigel hetkel teeb akna lahti ja tilistab aegade tagust kellukest

Päeval on viies ja kuues tund muusikaõpetuse asendused. Õpetaja jäi hommikul haigeks. Ühele klassile määratati mingi noortefilmi vaatamine mis minu arust kuidagi muusikaga kokku ei läinud ja paistis et õpilasi ei huvitanud ka. Teises tunnis vaatasime filmi Georg Otsast, aga film oli laialivalguv ja väheinformatiivne. Taaskord õpilased suurt ei vaadanud ja neil olevat praegu teemaks üldse mingi vanaaja muusika. Lasin nad varem tunnist ära, sest nad juba enne tundi tahtsid õue ilma nautima minna ja palli mängima. Selle klausliga ma nad ära lasingi, et lähevad õue mitte ei jää majja lällama 
Pööningul saab taas toimetatud. Õhtuks vean alla kolm suurt kotitäit igasugu juhtmeid ja kraami millega tõenäoliselt enam tulevikus midagi peale hakata ei ole. Ja kui ongi vaja, saab alati poest kõike osta.
Ja siis koju, üle COOP. Võtan grillkana ja sellega lahendan õhusöögi – Kaja täna veel koju ei tule. Ja siis poole seitsmeks kooli, pidime seal Heikiga kokku saama, et kitarriteemadel arutada ja mängida. Ootasin oma toas ja tinistasin pilli, Heiki ei saabunud. Hiljem selgus, et Heiki oli oma ruumis ja ideeliselt ootas ka minu kõnet 
Seitsmest siis jalgpall saalis. Kuuekesi oleme, igati hästi läheb. Joosta saab nii et hing väljas, aga selle tulemusena saan ka mõne värava kirja (Y) Vigastada täna mitte keegi ei saa, sest ma ütlesin kohe ära, et lisaaega ei tule, ja et kõik olid väsinud, siis keegi seda ei soovinud ka 
Tänaõhtuses Laser saates oli Rail Baltica teema. Küll see meie minister Kuldar Leis ikka kiitis selle vajalikkust aga samas oli endal selline nägu peas et: „Teate ju ise ka et seda vaja ei ole aga ma pean lihtsalt ütlema et on vaja!”
Üheks põhiteemaks olid uued raudtee peatused keset metsi ja laasi. Ja siis tulid need kuldsed sõnad et ’ajalugu näitab, et kus on ühendused, sinna kasvavad ka asulad ümber’
No shit Sherlock!
Näha on kuidas praegused asulad ümber raudteepeatuste õitsevad ja inimesed ei mahu neisse enam ära
Täitsa jube kuidas ikka täie südamerahuga lihtsalt valetatakse ja jura aetakse... Ja nagu ma Tõnis Paltsi teema alla kirjutasin, et kaitseotstarve sel laristul on vaid see, et kui vene pommitama hakkab siis saame me muldkeha taha ja ökoduktidesse varju minna
Hr Palts soovitas mul selle peale küll valge kittel selga tõmmata, aga ma arvasin et pusta kilekotti on ehk targem pugeda :P
Neljapäev. Koolitunnid pole veel alanud kui kutsutakse ühte klassi kus on külalised tundi tegemas ja tahetakse projektoriga ühendust. Mulle see pidevalt arvuti küljest juhtme panemine külastajatele ja siis tagasi väga ei meeldi, aga no kui vaja siis vaja. Lähen kohale, annan juhtme ja siis üliõpilasest neiu konstateerib, et tal on vaja üleminekut USB-C pealt HDMI peale. Vastan siis, et sellist üleminekut meil pakkuda ei ole. Siis nõuab, et ma läheksin IT-kambrisse ja tooksin. Teen imestunud nägu, et ma ei tea mis kambrist ta räägib, et mina see IT ja see kamber olengi ja meil pole üleminekut pakkuda. Siis soovitab mul õpetajatelt küsima minna
Nalja teete? Viis minutit tunnini ja ma pean minema õpetajatelt küsima üleminekuid mida ma ei tea et kellelgi siin majas üldse oleks
Pakun siiski õpetaja arvuti kasutamise võimalust, et näed, arvutisse on sisse logitud, võtke oma materjalid lahti. Ja siis teatab mulle särasilmil, et ei, temal on keskkondadesse raske sisse logida!!! Et ootab oma kaaslase ära ja vaatavad mis teevad. Lisab veel, et Euroopa Liidus on kõigil arvutitel USB-C kohustuslik ja siis peaks need üleminekud ikka olemas olema
Aitäh, tark inimene, saada sind poliitikasse ja siis kirjutad seaduse et igal koolil PEAB selline üleminek olemas olema... Aga nii, siis nii. Lähen tuppa ja mõtlen, et kui ma viiks dockiga monitori, kust ma saan laiendada pilti ka projektorile, siis saaks ju tema USB-C otsa ka kasutada. Tassin monitori tarvikutega kaasa, aga kui kohale jõuan, on neil juba õpetaja arvutist sisse logitud ja slaidid ees. Novot siis, nemad EI SAA, too neile üleminek krt! 
PEI-DE-TUD
Vasaku käe neljas sõrm kipub külmetama. Mõni aeg hiljem avastan, et sõrm on sinine. Küll ma teda siis soojendasin ja masseerisin, aga ei tahtnud ta järele anda, lõpuks jäi üsna kangeks. Aga mingi hetk peale pikemat mudimist läks äkki sõrm soojaks ja hakkas liikuma, ka sinetus tõmbas veidi tagasi.
Ja siis ronin taas pööningul. Selekteerin kõik läbi ja tassin terve hunniku kraami prügikonteinerisse. Natuke peab järele jäänud asju kastidesse paigutama ja siis need alla vedama ja Puiesteele toimetada... 
Jõuan rattaga koju ja taas hakkab see neljas sõrm külmetama ja sinetama. Võtan sõrmuse ära ja üsa kiiresti tõmbub kõik normaalseks tagasi. Selge, ma siis nüüd mõned päevad sõrmust ei kanna, paistab et seal on mingi seos...
Emme tuleb täna koju, õigemini juba on kui mina saabun. Söön ja siis lähen Mõmmiga jalutama. Täna ma jõusaali ei läinud, sest see pööningule ronimine ja asjade tassimine olid juba ise paraja jõusaali trenni eest.
Reede. Hommik on valge ja ilus – kevad tuleb aina lähemale.
Hommikul kohe on paari süleriga muresid ja siis algab e-etteütlus. Mõned õpilased tahavad mõõtu võtta ja neile on üks arvutiklass ning tavaklass valmis pandud. Teen ise ka selle etteütluse läbi. Mingid värd-veidrad laused on kokku pandud. Mõtlesin kolmanda lausega olla originaalne ja teha sellest otsekõne mis muidugi oli vale ja seega minu TEOS sai üks paras ussipuru
Ainult neljas lause sai õigesti :P
Miia tuleb päeval ja on endast ilmselgelt väljas. Urgitsen ta lahti ja siis hakkavad ka pisarad voolama. Nimelt ta viskas rahvastepalli mängus palli nii, et ise sai vastu pead ja kõik naersid selle peale. Lisaks üks poiss viskas palli nii et tema taaskord vastu pead sai ja jälle kõik naersid. Ta oli sellest nii häiritud, et temal oli valus ja kuidas üldse naerda julgeti. Eks ma saan tema mõttest aru, aga püüdsin teda lohutada ja selgeks teha, et järgmine kord ise teistega kaasa naeraks, sest siis pole häbi ja teised ei naera üleolevalt vaid lihtsalt nalja mõttes. Ise ju vaatab ka sotsmeediast teiste kukkumisi ja apsakaid ning naerab kaasa, et ongi ju naljakas, mis sellest, et teise jaoks kole valus on...
Õhtu on huvitav: Kadi läheb sõbrannaga jalutama, Miia päris üksi rattaga sõitma ja mina Kajaga käime ehituspoes Õnne jaoks kraami ostmas.
JMKE peab täna rokikas oma 40. juubeliüritust. Aga tervis pole see, et minna, võibolla veidi kahju on, aga väga mitte. Nyrok City ja Sitaharakas on soojendusteks, neid ei taha üldse näha ja JMKE tuleb alles kümnest peale, seega lähen magama 
Kuni meie maal ja koolis nämmutatakse laste telefonikasutuse piiramist, siis Läti astub riiklikult korraliku sammu selle suunas.
Laupäev. Täna läheme siis maale, Miia tuleb meiega. Käime ja viime enne raamatu alla linna ära ja siis suundume Lõunakeskuse Klicki ning ostame ka maale teleka. Praegune on 32’’, aga mitte see ei ole peamine mure
Põhimure on see, et maal olevat telekat juhime sülearvutiga, et Elisa Elamust vaadata, aga see juhtmetega majandamine ja kanalite ning saadete valimine sülerist on paras jama. Nüüd saab siis uus telekas, sellesse saab Elisa äpp ja edasi on kõik ühe puldiga hallatav ning enam muresid pole 
Pukka jõudes on Õnne juba maal, Kaido tõi ta juba varakult. Tegeleme õunapuudega, lõikan oksi, teised veavad need kokku ja lasevad hakkemasinast läbi.
Hiljem viime Õnne Tõrva, käin ka oma ema juurest läbi. Siis aga on Pukas vanniõhtu ja vaatame telekat. Meie uus telekas on Samsungi oma ja see on SmartThings süsteemiga ühendatud. Selgub, et ka kodune pesumasin on sellega ühendatud, et kui Kadil Tartus pesumasina pesutsükkel läbi sai, andis telekas meile ka sellekohase teate
Täitsa põnev! 
Pühapäev. Ilm on ilus ja tahaks liigutada. Läheme Miiaga ratastega sõitma. Sõidame Rebastesse mis on siis Aakre teed mööda Pukast välja sõita. Hea on liikuda, enamasti mäest alla ja tuul lükkab ka tagant.
Matkame ja vaatame veidi ringi, siis alustame tagasiteed. Tuul, va sigudik, on väga vali ja mäed ka veel, nii et meil ikka annab tagasi sõita ja kõndida
Toss on väljas ja juua tahaks :P 
Majas tagasi valdab mind rammestus ja saab veidi magatud. Siis aga asjad kokku ja Tartusse tagasi. Peale õppimiste ja toimetuste käime veel Miiaga jalutamas ja ongi päev möödas.