Esmaspäev. Oh sh*t! Alustame päeva vale jalaga! Mul õnnestub arvutisse viirus sisse lasta! Mis te arvate, mis tunne mind valdab? Ekraan on mingit läbu täis, ükski klahv ega hiireliigutus mu sõna ei kuula :O Ma ei saa aru miks mu antiviirus ei toiminud, ometi meil on ju linna poolt soetatud Bitdefender peal. Ma olen täielikus šokis, ausalt, ja mõtted on algatuseks ikka täiesti otsas. See nõutu ja peata olek itimehena on ikka hirmus! Aga siis ärkan üles ja elu on kohe ilusam 
Eile oli õhtul -4 kraadi, hommikul aga +4 kraadi. Õhtul sadas kenake lumevaip maha ja hommikuks on see muidugi lörts ja sula. Jalutame Miiaga ümber lompide kooli poole.
Pole veel kooligi jõudnud kui saan sõnumi, et vaja oleks teine ja kolmas tund asendada inglise keele tundi. Selge, kui vaja, siis vaja, teeme ära. Aga esimene tund saab joostud aula ja pööningu vahet – meil on ühe seadme toiteplokk jalutama läinud ja nii otsisin asendust...
Paaristunni asendamine on täna lihtsama poolne, sest tegemist on rahuliku klassiga kes suudavad ilma kobisemise ja lobisemiseta kenasti tööd teha
Tegin neile tunni algatuseks ka 6/7 nalja, nimelt kui Google otsingusse sisestada 67 siis peale otsingunupu vajutamise teeb brauseri sisu liigutuse mis matkib seda trendi
Minu üllatuseks õpilased seda (veel) ei teadnudki 
Vaatan, et elekter maal akupaagis hoiab maja temperatuuriks püsivalt 12,4 kraadi. See siis veetemperatuuriga paagis ~20 kraadi. Elektrit ammutab akupaak samal ajal 1,6 kW/h. Täitsa karm. Ei tea mis välistemperatuuril -20 olema hakkab? 
Teisipäev. Igasugu pisiasju on terve laud täis. Saab siis neid vähendatud ja ka mööda maja joostud ning erinevate jõulupidude teemadega tegeletud.
Täna on kokku lepitud kolmes klassis telekate paigaldus, aga eilsega on taas tunniplaan muutunud ja ajaplaan on sellest laiali. Korraldame Edaga veidi asju ümber, et klassid õigel ajal vabad oleksid ja kui telekapaigaldajad saabuvad, meiepoolseid takistusi enam ei ole.
Paigaldus võtab omajagu aega. Alles kuuest saan koolist minema.
Õhtusse mahub ka jalutamine Mõmmiga. Täna on mul plaan mille me ka läbi jalutame: käime Lõunakeskuse Oomipoes jootekolbi ostmas
Vaja oleks elektriskeem kokku tinutada, aga kooli omad on katki ja mul endal nii pisikest nagu vaja ei ole...
Kolmapäev. Miial on täna jõulupidu, paljudel teistel klassidel ka. Miia esinemisi käin ka vaatamas. 
Päeva teises pooles mässan ESP32-C3 plaadiga ja tinutan temperatuuri anduri külge, et siis AI abil plaadile Arduino IDE’ga kood sisse saata. Algab kadalipp millest kuidagi üle ei saa. Koodi justkui laeb sisse, aga vastuseid vastu ei tule. Lõpuks läheb asi nii kaugele, et teen AI jaoks plaadist pildi ja see siis analüüsib ja arvab et mingid takistid on puudu ja ei saagi toimida 
Aga ma ei jäta ka kodus jonni. Hakkan taas katsetama. Lõpuks jõuan tõdemuseni, et Arduino IDE’l peaks olema sees seade: ’USB CDC on Boot = Enable” ja kohe mu plaadike saadab ka temperatuuriinfo konsoolile
Selge, nüüd siis vaja kõik kolm mõõdikut plaadile tinutada ja siis kolme mõõdiku tarkvara tegema ning sisse laadima ja siis juba tuleb see Home Assistantiga ühendada (Y)

Õhtul käime Mõmmiga jalutamas, tee viib läbi Karlova. Pidime nautima jõulutulesid majadel, aga olime hoopis jututeemadega nii hoos, et kumbi ei märganud suurt midagi 
Neljapäev. Täna saab turvatarkvara vana läpakas tagasi õpetajate tuppa
No kui nii paluti, siis paluti, niikuinii kevadel läheb see asi prügimäele ära tänu renoveerimisele.
Tunniplaani tegev Janika saab uue süleri ja täna teen talle selle kenasti valmis koos kõigi vajalike kellade ja viledega. Vana oli tal juba paras kapsas 
Eilse teema tuules saab täna kolm temperatuuriandurit ESP32 külge, saab tarkvara tehtud ja sisse laetud ning kõik andurid kenasti töötavad ja saavad infot. Nüüd on see aeg kus mu Home Assistanti server tuleb viia maale, seal võrku ära seadistada, siis ESP32 võrku ühendada ja MQTT protokolliga serveri külge võtta. Praegu kõlab see veel paras tuumateadus, eks me näe mis saab 
Puiesteel on vaja ära käia ja Ainil samamoodi. Mul on seal printeriga vaja tegeleda, Ainil kuusega. Sõidame ratastel sinna, printeriga läheb paar minutit ja siis lähen Ainile appi. Ilus suur kuusk, see oleks tore maale saada, aga ei ole transporti selleks
Võtame kuuse maha ja viime õue seina äärde ning annan õpetajate listis teada, et kuusk ootab omanikku ja õhtuks on ta juba ühe õpetaja kodus taaskasutusel 
Otsustasin, et võtan Kivirähu raamatu Ivan Orava Mälestused jõuluaegseks lugemiseks. Seega Mõmmiga jalutame täna üle Supilinna Lutsu raamatukokku, võtame raamatu, käime ka Mini Rimis ära ja liigume kodudesse laiali 
Reede. Kooli liigun üksi – Miial on täna klassijuhataja tund ja tuleb alles üheteistkümneks. Kohe hommikul on kibekiire aula korrastamisega ja õpetajate jõulupeoks vajamineva kokku panemisega. Kraam saab Liisi auto peale (Y)
Kella kaheteistkümneks liigume kirikusse – on Miina Härma Gümnaasiumi jõulu-jumalateenistus. Kirik on kenasti rahvast täis ja teenistus saab täitsa tore.
Peale kirikut hüppan kostüümilaenutusest läbi ja liigun koju. Võtan ratta ja lähen alla linna, et panna kokku üks maiustustehunnik-kingipakk oma naispooltele.
Kui linnas lõpetan, saabub ka Liis linna, tõstame Vildesse asjad maha ja nüüd saab koju liikuda.
Kodus keeran pikali, aga ega mul väga olla lasta – lastel on vaja õpilaspiletile raha kanda, aga ma olen sirakil voodis, loen neile PIN koodid ette ja laevad ise endale raha...
Viieks liigun Vildesse. Ülla-ülla, olen esimene. Panen helitehnika püsti ja samal ajal saabuvad ka teised korraldajad. Lõpuks siis ka pidulised ja meie suur üritus läheb käima.
Üritus, alapealkirjaga Hingeloom, läheb iseenesest igati korda. Võibolla oli rahva käima saamisega veidi keeruline, aga me ise olime igatahes sõiduvees
Lõpuks sai kaks pokaali veini ja kolm tekiila-shotti sisse – igatahes olemine oli täpset selliselt mõnus kui ta olema pidi. Tantsu lõime palju ja aeg liikus väga kiiresti. Südaööks oli 73 inimesest järel paarkümmend, peaaegu lõpuni püsisime kuuekesi. Muusika maha, viskame asjad kokku ja laseme jalga - kuuest oli järel neli, kaks neist liikus veel Maasikasse 
Mina jalutasin koju, kell oli kahe ligi kui põhku keerasin.
Laupäev. Peojärgne hommik pole kõige kergem
Aga tabletipaar annab kohe teise tulemi (Y) Tulime üles enne kaheksat, sest Õnne pidi tulema kümneks Rõngu, aga läheb nii, et Õnnel on peavalud ja ta ei tule. See annab meile aega hommikut vabamalt võtta.
Kadi maale ei tule ja Miial siin mingi nohu ja köha on kõrgharjal – jätame ka tema koju, las taastub ja paraneb
Käime Kajaga linnas veel Lidlis ja võtame tanklast kohvid ning alustame sõitu Puka poole. Ilm on uduvihmasajune ja hämar.
Maal võtame suuna tagatoa tühjaks viimisele ja seal laest vana karkassijäägi maha võtmisele. Villapakid laome suvetuppa, alguses arvame, et need ei mahu sinna kõik ära, aga jäi ruumi ülegi (Y)
Tõrvas on vaja ära käia – vanaemadel on seal mõningast abi vaja. Nii me siis peale südapäeva sõidame sinna. Algatuseks käime ja külastame jõululaata ja siis juba liigume minu ema juurde.
Emal panime remondi järgselt üles kardinasiinid, aga siis ei olnud kardinaid. Nüüd on tal need juba tükk aega olemas, käime ja aitame tal need üles saada.
Õnnel aitame diivaneid kahe toa vahel ümber kolida. Ma küll alguses vaatasin, et täiesti võimatu tegevus kui diivaneid lahti ei monteeri, aga kae õudu, saime tassitud 
Käime Mulgi Mugilast läbi ja liigume läbi pimeduse maale tagasi. Kaja läheb vanni ja mina mässan programmi sisestamisega ESP32 plaadile ja siis üritan kolm andurit Home Assistantiga siduda. See viimane tegevus käis küll üle kivide ja kändude, aga sain AI abiga lõpuks tööle ja paigaldasin need andurid akupaagile keldrisse ka ära. Nüüd mu HA serveris on kenasti akupaagi kolme taseme temperatuurid näha ja enam ei pea all kontrollimas käima
(Y)
Pühapäev. Ärkame Kajaga enne kaheksat, sest Kaidoga jäi jutt, et ta tuleb kaheksa. Nii ka läheb 
Alustame tagatoas laekarkassi ehitamisega. Loodime kõik kenasti paika ja tassime materjali tuppa. Siis aga hakkab Kaja Kaidoga rääkima, et kas lakke ikka sobib see materjal mis mul kõrvale on pandud. Ma olen nagu kogu aeg aru saanud, et sobib, nüüd selgub aga et meil on aurutõkkepaberit vaja. No krt! Kaja teeb siis uuringuid ehituspoodide lehel ja leiab, et Valgast saab ning sõidabki järele. No hea seegi, meie ehitame edasi.
Üks hetk aga vaatame, et karkass jookseb viltu
Maja on ju igatepidi kõver, aga mitte nii kõver
Mõõtsime pisut valesti... Aga võtame siis osa uuesti lahti ja alustame välisseinast tulemisega ja asjad saavad kohe oluliselt paremad
Üldiselt töö sujub, ka vill saab lakke ning paber külge. Nüüd on selge, et vaja oleks veel hunnikut 50x50 ja 20x50 mm puidumaterjali... Tundub, et nii palju mul muud materjali ei ole, et ise lõigata, seega tuleb vist ikka poodi tõtata siin mingi hetk...
Kui tuba valmis, siis Kaido lahkub ja meie Kajaga teeme kiirkoristuse. Kell on kolm, käin välja mõtte et äkki paneks veel valges jugama
Ja nii siis lähebki, et viskame asjad kokku ja laseme varvast.
Huvitaval kombel, et pilved taevas ja sajab terve päev, on mõnusalt valge kuni Tartusse jõuame. Täna aga on pööripäev, mis tähendab, et tegelikult on just tänane öö kõige pikem. Hmm?
Kodus puhkame ja toimetame, vaatame päris toredat romantilist komöödiat Puhkus (The Holiday, 2006).