Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Esmaspäev. Emme on juba tööle läinud kui mina ärkan. Liigun üheksaks kooli, sest nii jäi töömehega kokkulepe.
Meil on täna kantselei ja minu toa ümber tõstmine - kolime Maarja töökoha kantseleisse. Hiljem paneme raamatukokku lähiväljaprojektori ja siis saab veel kola pööningule viidud.
Õhtul käin tuttava juurest läbi – aitan teda pisut arvutitega ja saan selle vastu oma rattahoolduse – vorst vorsti vastu. Täna ma ratast veel talle ei jäta – vaja millegagi ka koju sõita
Tagasitee on lumesajus. Tuul ka puhub ja on külm ning raske sõita Peaasjalikult külmuvad sõrmed ära.
Kodus teeme süüa, siis käime Kadiga jalutamas mille üks sihtotsi on kool. Väljas külmetab ja seda üsna omajagu: -5,5 kraadi.

Rongile!Teisipäev. Eile õhtul läks juba külmaks ja on külm ka hommikul: -6 kraadi. On küll pilverünkasid, aga nende vahelt paistab päike ja ilm on meeldivalt valge. Emme on tööl, ärkame lastega pisut peale kaheksat. Panen kokku asju mida Kaja õhtul maale kaasa toob, toon elamisse puid ja pesen nõudehunniku ära. Tuleb ka töö asjadega tegeleda – vaja menetleda hunnik meile ja üle vaadata turva teema. Nüüd siis sätime Miiaga rongile. Väljas, nagu juba enne ütlesin, on ilus ja valge. Tuult ei ole, seega ei tee ka külm kuskilt otsast liiga. Matkailm, ma ütleks! Palupera ja Puka vahel on raudtee ehituse planeering, aga hirmsasti näeb see hoopis puidu väljaveo moodi välja Kuudeveo masin Ajutine tee üle raudtee
Rongilt liigume maja juurde. Paneme katla kütte ja otsustame poes ära käia et saiakesi lõunaks tuua. Oleme aga peaaegu poe juures kui kuuleme kuidas Kraine ventilaator ulub, siis meenub, et täna on ju teisipäev ja tavaline tööpäev, et äkki nad on isegi lahti ja läheme uurima.
Uurimine lõpeb sellega, et saame kõhud täis ja ostan keeksigi kaasa Ja siis käime korra kodus katelt täitmas ja siis saab ka poering tehtud Pood, kuigi on ju väike koht, on kõigil pühade päevadel lahti sisuliselt üheksast seitsmeni... Täielik pettumus! Muidu räägib COOP, et kogukonnalt kogukonnale, aga töötajatele tegelikult päevi vabaks ei antagi. Või noh, äkki töötajad ise tahtsidki nii, ega ei tea ju... Meie majake Tagatuba jõulupeoks hakkab looma
Kütame Miiaga ja koristame. Emme saabub neljast kottide viisi erineva kolaga Käime kohe uuesti poes ja metsas mini-kuuse järel. Nüüd saab tagatuba kaunistatud ja sisustatud. Miia käib samal ajal vannis.
Küttesüsteem majas on ikka veidi nigel. Vaja oleks, et miski pidevalt vett veidigi soojendaks. Või on seinad-laed ikkagi hõredad – liiga ruttu jahtub kõik maha...
Vaatasin Elroni perioodipileteid. Paistab ju, et minu käimine Puka vahet saab talvel üsna tihe olema. Leidsin 90-päeva pileti, määrasin reisipiirkonna (Puka-Tartu) ja sellise pileti hinnaks pakuti 246 eurot. Esimene ehmatus oli suur. Siis aga teades, et minu edasi-tagasi pilet maksab muidu 8 eurot, siis ära jagades selgus, et saaksin selle 90 päeva jooksul tavapileteid ostes teha 30 sõitu – seega, kui tõesti pean hakkama üle päeva käima, siis on isegi kasu sees. Nii et, MÕTTEKOHT.

Palume jõululauda!Kolmapäev. Jõululaupäev! Häid jõule kõigile! Väljas on miinuskraad ja pudistab kohati kerget lumeollust, see maad küll valgeks ei tee, aga vähemalt on maapind tahe
Alustame Kajaga elamise sättimist: magamistoa ja köögi lauad saavad tagatuppa. Kaunistame tagatoa seinu kangaste ja paberiga ning olemine saab üsna hubane
Südapäeval lähen mina liikvele, Kaja ja Miia jäävad maale toimetama. Võtan vanaemad Tõrvast peale ja liigume surnuaiale küünlaid viima. Väljas on paar kraadi külma, aga sõrmed hakkavad korralikult külmetama Põhimure on tikkudes, ma ei tea mis sitapurust need tehtud on, küll murduvad, küll lendab väävel otsast ära või lihtsalt ei sütti. „Save the nature” on paki peal kirjas, nagu mõnitamiseks... Meil on neid maal mitu plokki ka veel Igatahes, kui meie emaga lõpetame, saabuvad Kaido ja I' kaaslastega Tartust ning alustavad oma surnuaia ringi. Ainult Kadi kolib meie autole peale.
Kuna on veidi aega ja valge on ka veel, siis Pukka sõidan üle Lõve. Pakun emale ja endale seda rõõmu Lõvel on vaikne. Järvel on jääkaas peal ja tuul on lumekirmest sinna kenad jooned joonistanud. Väsinud hooned seisavad oma tühjas ja kõledas olekus, nii nagu aastaaegki hetkel on, aga kahjuks Lutu maja ja „meie” maja ootavad oma viimast lõppu... ...kõik siin ilmas on kaduv. Lõvel
Pukka jõudes jõuavad üsna pea ka teised järele. Meid on kokku 10 inimest, kõik toimetavad nii et söögid lauda saaks. Mul läheb aega jookide lauda toomise ja väljavalamisega. Ega siin suurt valada polnudki, vanaemad, mina ja õde võtsid veidi viina
Ja siis on pidu. Telest tuleb ETV ja hiljem Elmari raadio, laud on lookas, mängime Aliast, doominot ja kaarte. Miia teeb vahepeal pakkide jagamise ja siis on juba tantsulised etteasted Saab igati tore üritus, kahest seitsmeni välja. Siis hakkavad Tartusse minejad linna ära liikuma. Paneme siis asju kokku, Õnne majandab juba pikemat aega nõude pesemise kallal. Enne kaheksat siis liigume kõik majast ära, üks auto Tartu poole, teine Tõrva
Liigume taaskord surnuaiale. Läheme seda kena valguse mängu vaatama, küünlaid on palju ja valgust peaks olema, aga tegelikult on nii pime, et jalgade ette ka ei näe. Kaja, Miia ja Õnne lähevad ühte rada, mina emaga teist rada. Alguses püüame lampi mitte põlema panna, et oleks põnevam, aga lõpuks läheb tee kitsaks ja siis juba ohutuse mõttes tuleb ninaesist valgustada Teeme ringi lihtsalt peale, süütame mõned kustunud küünlad ja saame auto juures teistega kokku. Papa kivi surnuaial
Viime vanaemad kodudesse ära. Miia jääb mõneks päevaks neile külla. Meie Kajaga aga sõidame tagasi Pukka, et siis veel telet vaadata ja puhata Näiteks vaatame ära eilse Smilersi ja Sal-Salleri filmi: Sal-Saller. See on see, mis paneb elama. See mõjus justkui in memoriam, kuigi bänd ju tegutseb ja kõik veel elus on Vahepeal oligi tunne, et oled igivana ja vaatad kokkuvõtvat filmi oma kunagistest lemmikutest aegade tagant Kodus tagasi

Pööningu soojustamineNeljapäev. Vastu hommikut oli justkui jahe teki all Ei tea kas mõtlen üle? Toas on 20 kraadi ja kui üles läheme, külm ei ole.
Elektril täna hinda ei ole ja ma pliiti järele ei panegi, lükkan elektri akupaagile järele. Hoiab terve päeva toas nii 18+ kraadi. Ilm on muidugi väljas ka paari soojakraadine...
Oleme Kajaga kahekesi ja muneme Peseme nõud ja koristame ära ning siis on selline kutu-piilu olemine ja ega midagi nagu teha ei viitsi. Alles pealelõunal otsustan, et tegelen teise korrusega ehk siis sealtpoolt põrandaga, altpoolt vaadatuna laega. Otsin seal kõige tagumises ruumis soojakao võimalusi ja lõpuks katan kogu pinna villaga. Kas sellest ka abi on, ei tea. aga teoreetiliselt peaks olema... Vahepeal läheb Kaja linna ära ja mina toimetan veel ka pimedas, mingi peale viit kobin alles alla.
Magamistoa laeservast on pudenenud ka vahelae kama (savi ja lubi) alla, nii et saab koristada, siis on söök ja lõpuks panen ka katelahju sooja, et vesi paagis kuumaks lüüa
Edasi kuulan muusikat, vaatan telet, kirjutan nädalakokkuvõtteid. Soovin tuttavatele häid jõule, sh Jaanusele. Ja siis läheb nii, et ta tuleb mulle enne üheksat Valgast külla ja lahkub peale ühteteist Aga ööunele keeran alles kell üks...

Seina seest välja tulnudReede. Tänu hilisele magama heitmisele ärkan alles pool kümme üles. Selgub, et teised Tartus ka magavad-vedelevad veel.
Hommik algab aruteluga emale lõunalauale minekust. Nimelt siis ema ei saanud teisiti kui et pidi ka enda juures söömaaja korraldama ja kuigi kindlaid lubadusi ei olnud, siis tema pani paika tänase päeva. Ma ei viitsi siia lahti kirjutada kui palju see küsimusi tekitas, aga lõpuks peale korduvaid kõnesid emale, I'le ja Kajale jääb nii, et teeme selle siis täna ikkagi ära. Elik teised tulevad Tartust, võtavad mu kaasa, siis käime sööminguõhtul ja hiljem minu pere liigub Tartu ära, I' poisiga jäävad Tõrva. Homse päeva maal see mul rikub nüüd ära, aga las olla, vähemalt on rahu maa peal
Aga enne. Toimetan pööningul tänavapoolses toas soojustamisega ja kola kokku lappimisega. Avastasin terve virna majaga kaasa saadud nõukaaegseid õpikuid (vene keel, inglise keel jms) mis üle vaatasin ja mulle mingit huvi „mälestuseks” hoidmiseks ei pakkunud. Tassisin alla ja need lähevad paberikonteinerisse...
Kahest panen pliidi kütma kuniks teised saabuvad. Viskame asjad kokku ja liigumegi Tõrva.
Tõstame lauad suurde tuppa, katame, ja ongi söömaaeg. Mingi kolm tundi me seal toimetasime enne kui tagasi hakkasime liikuma. Nüüd tuli ka Miia ikkagi Tõrvast koju ära, ei jäänud mitmeks päevaks. Oligi nii, et kui ta sinna jääb, on tema õnnetu, ja kui ära tuleb, siis vanaema õnnetu Vaade ema korteri aknast Renoveeritud ema maja

LoodusmuuseumLaupäev. Puhkamise päev, sest täna ei ole mitte midagi plaanis. Lõunapaiku käime Kadiga ja peseme auto pesulas puhtaks. Pesen suisa kaks ringi, et jama paremini maha tuleks
Kodu juures tagasi näen, et Sergei ja Alar jutustavad aia ääres ning liitusin nendega. Oli igati tore vestlus erinevatel teemadel, peamiselt majade küttest, kõik kolm oleme ju majaomanikud
Tahaks midagi magusat ja käin Kadile välja mõtte, et tehku kooki. Tema aga avastas muhvinitaigna ja tegelikult on meil ka piparkoogitaigent, nii et siis hoopis paneme Miia tööle – need kaks asja on tema pärusmaa Kui muhvinitega muret polnud, siis Kaja tädi tehtud piparkoogitaigen oli ülimalt kleepjas ja nii ei saanud Miia selle rullimisega hakkama, käisin siis abis, tegime kõik valmis, siis ahi kuumaks ja mõne aja pärast oli kõik ka küpsetatud Nüüd maiustama ja ruttu
Aga tahaks ka midagi soolast. Me pole ammu oma lemmik pitseerias Campiones käinud, nüüd siis jalutame Miiaga sinna ja toome pitsad koju. Tuleb tunnistada, et midagi on neis muutunud, sai on saiasem näiteks ja justkui mingi kaste või õli on ka teisem peal...
Vaatame jalkasid ja siis lähen jalutama, üksi. Lund sajab, aga mul vahet ei ole, tiirutan erinevatel tänavatel ja saan vähemalt kodustest tegevusetusest välja (Y) Päris põnev petitsioon Ööpimeduses Toomemäel Sajab
Õhtul on jube mandariini-apelsini isu, aga kõik on otsas. Söön siis šokolaadi ja vaatan Visa Hing 4...

Pühapäev. Täna on taas puhkamise päev. Algselt oli õhtuses plaanis õpetajatega küla peale saunaõhtule minna, aga päeva peale logises see plaan laiali... Ühtepidi võiks öelda, et kaks Puka mõttes tühja läinud päeva. Teisipidi aga oli eile toss väljas ja tänagi pool päeva, nii et kulus puhkuseks ära küll.
Lõuna ajal liigume. Käime Miiale talvesaapaid ostmas ja siis veel paarist poest läbi. Ja siit edasi sai veidi magatud ning vaadatud telest filme: Raya ja viimane lohe (Raya & The Last Dragon, 2021) ning Mulan (2020)
Vastu ööd käin ka jooksmas ning võtan lõpus poest Jõulu porteri ning veedan veidi aega arvuti taga.

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta