Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Kohvik Mandel juba jõulutulede särasEsmaspäev. Magasime jõudsalt ja hästi, kuuest ajas miski üles ja siit edasi ma üritasin enam mitte magama jäädagi. Ja ega laste telefonide äratuste edasilükkamised ei oleks lasknud ka...
Hommik on plusskraadis, aga on sadanud kerge lumevaip mis enamasti tänavatel on sulanud, aga autode peal ja kohati murul on veel näha. Muidu aga lubatakse soojakraade veel pikalt, lubatakse ka niiskeid ilmasid ja vähest päevavalgust.
Koolipäev läheb käima virtuaalmasinate lainel mis varem pooleli jäi. Ka tuleb äsja valmis saanud ACERid nüüd jupikaupoa arvutikapist välja tõsta ja uus kloon peale lasta Hommikul tuli üks murekoht veel välja ja siis sai ka see pisiparandus uude klooni sisse.
Kadi jäi palavikuga koju, Miial on õhtul 37. Ju meil mingi viirus majas on... Loodame et ennast maha ei murra
Õhtul teen hinkaale puljongis. Hinkaalid olid nii ja naa ning puljong oli liiga rasvane Mulle muidu maitsevad hinkaalid väga kui nad on osavate käte poolt tehtud, täna nii osavaid käsi ei olnud ja hinkaalid muidugi olid ka juba valmistoodang.
Õhtul jalutame Mõmmiga. Vihma kallab, vahepeal on püksid kintsu pealt päris märjad, siis aga sadu veidi taandub ja enne kodu on kintsud juba kuivad (Y) Tartu Katoliku kirikus on midagi toimumas Vaatkem alla oru põhja – Püssirohukeldri õu Raekoja hoone piduehteis
Trump sai FIFA rahupreemia Täielik naljakoht ikka! Et FIFA üldse midagi sellist välja mõtles ja üldse Trumpile andis – no ma ei tea, see paneb ikka küsimusi esitama...

Klass 206Teisipäev. Kadi jääb ka täna veel koju, Miial aga kadus palavik juba õhtuks ja hommikul ka ei olnud...
Täna ma liigun autoga tööle, tahaks võtta oma ületunde vabaks ja maal käia, aga ei õnnestu lõuna ajal lahkuda - õhtul on hoolekogu ja kuna Kertu haige on, ei ole kedagi kes seks tarbeks tehnika üles paneks...
Muidu sajab terve päeva, kõik ilm on märg. Sõidan autoga koju, sööme, jalutame Mõmmiga ja õpime lastega.

Kolmapäev. Eile patustasin telefoniga ja vahtisin TikTokit poole kaheteistkümneni. Ei ole endaga rahul. Loomulikult oli sellest raske ärgata ja silmadki olid hommikul koolis üsna väsinud ja tuima olemisega...
Päeva peale saab tegeletud ühe õpetaja süleriga kes oli suutnud pahalase sisse lasta. „Mina pole midagi teinud!” aga asi siiski hapu
Täna on Miial ja õpetajatel pildistamine, minul siis kaasa arvatud. Tegime tavapildi ja nö naljapildi kuhu igaüks pidi midagi meeldivat kaasa tooma. Minul olid päkapikumüts ja latern.
Keskandikud andsid õpetajatele ülesande Lady Gagat esitleda gümnaasiumi jõulupeol. Tuleb vist asja vedama hakata, vaatame kas saab asja, üritus ju juba nädala pärast
Täna vaatasin et olemine on nigel ja ma õhtul jalgpallile ei lähe. Kuigi veidi süda valutas, sest viis tahtjat oli ja ma olin nagu kuues... Aga mingi aeg üks viiest andis märku, et tal asjad muutusid ja ta tulla siiski ei saa, nii et nüüd oli hea see, et mina polnud ärajäämise peapõhjus
Kell kolm oli Päästeameti ohuteavituse test. Töötas. Vähemalt meie koolimaja katuse lällarid müristasid küll kenasti, ei kukkunudki taaskord püha üritus läbi. Enamus naisolevusi küll arvasid, et ikka väga kole tunne on kui need üürgavad. Nojah, praegu on ju test, võtame asja huumoriga, aga kui on reaalne oht ja nad üürgavad... ...ei tea, eks siis näeb.
Mõtlesin siin, et vaataks oma kodulehe uuendamise Joomla 6 peale üle. Mul on kodulehel kommenteerimise lisa CComment mida arendas Compojoom nime all Daniel. Läksin siis vaatama, et kas ka sel lisal on uuem versioon olemas, aga avastasin hoopis teate 02.10.2025 kuupäeva seisuga, et 20 aastat on arendatud ja nüüdseks on võetud vastu raske aga vajalik otsus ja ta oma lisasid enam edasi ei arenda. Kahju, tegi mu igatahes nukraks...
Õhtul käime Mõmmiga jalutamas. Aga hakkab vihma kallama ja lõpuks oleme üsna märjad. Samas meid vihm ei seganud. Jalutuskäigu lõpus käisime ka pakkide järel – täna saabus Hiinast mitmeid mänguasju Home Assistanti jaoks.
Kodus selgub, et Miia valetas raamatu läbi lugemise kohta. Kui koju saabun, ongi just see tõehetk... Ja siis suure nutulaulu saatel läheb laps oma viga parandama.

VOCONeljapäev. Tööpäev jookseb kohe käima Üks ei saa arvutiga hakkama, teisel on mure projektoriga, kolmandal sisselogimise jamad
Teise tunni olen asenduses. Annan lastele märku, et nüüd kolmandalt korruselt kõik vuta-vuta raamatukokku sülerite järele. Oma suureks avastuseks aga nii kui nad uksest välja astusid nii ka kohe tagasi olid...?! Selgus, et kolmanda korruse sülerite kapp oli avatud ja nii nad sealt võtsid Saatsin kohe tagasi, sest see kapp oli teise õpetaja poolt kinni pandud
Pealelõunal on UPT kaitsmised. Kuulame ära mis õpilastel öelda on. Pooled on õpilasfirmad, harjutavad ärimaailmas hakkama saamist. Läheb igatahes üsna kiiresti ja meie satsist saavad kõik kenasti edasi kaitsmisele
Peale viit on jõusaal Täna rebin veidi raskemaid kaaluvihte kui varem, et koormus oleks suurem. Aga veidi sai ka liiast tõstetud, sest kui kordusi oli vaja 15 teha, siis nii mõnegi asjaga jaksasin vaid 10 kokku Loodetavasti ei tõmmanud end kuskilt üle (ei tõmmanud).
Kui koju jõuan, on teised kodused, õppimised, kui neid oli, tehtud ja kõigil vaba maa. Otsustan Mõmmiga veel siis ka jalutama minna, sest niikuinii oleks poest ka piima vaja. Aga et jalutuskäik jäi hilja peale ja meiekas üheksast kinni pannakse, siis tuleb poes käia Maximas, õnneks Mõmmi käis selle mõtte välja Maxima juures olles, ma ise kella ei jälginudki
Eile tuli Hiinast pakk ja täna vaatan, et minu ESP32 emaplaadid on justkui puudu, kuigi kontrollides Aliexpressi, pidid need olema eilses pakis. Aga et Miia need lahti võttis ja need plaadid imeväikesed on, käisin pakendikotti tuulamas ja leidsingi oma pakikese sealt Vedas, et hommikul pakendikotti ei tühjendanud Nüüd siis vaja skeemid kokku lükata, takistid Oomipoest tuua ja oma vidinad kokku lappida.

Virmalised!Reede. Täna on siis see päev kus üritan veekord ületunde tasa teha ja liigun kooli autoga. Puitmaterjal on siiani auto peal ja Kaja on sellega töö ja kodu vahet sõitnud
Koolis toimetan lõunani, siis käin kodust läbi, võtan mõned kotid kütteklotse Kantpuust, käin Lõunakeskuse Oomipoes ja alustan maale sõitu.
Päike veel paistab kui kohale jõuan, tegelen puude lõikumisega mis mul siin pilla-palla vedelevad – kõik kütteks ära. Temperatuur samal ajal muudkui langeb ja liigub alla nulli. Lõpetan oma toimetamise õuel pimedas lambi valgel – ei tahtnud asja pooleli ka jätta Puude tegu Lennukiräbal üle peade lendamas
Kõht on tühi, aga mul on õnneks purk seljankat majas. Saabki siis söödud ja teen kohe ka poeringi. Toss on väljas, vedelen ja jään korra magamagi. Aga ei ole miskit, ajan kargud alla ja elu läheb edasi. Jõulutuled Puka peal
Kaja annab hilisõhtul teada, et virmalised olla näha. Kuigi ei viitsi, ajan autole hääled sisse ja sõidan Puka kiriku taha põllukünkale. Tõesti, ongi mingi viirg taamal ja kohati viskab ka rohelisi sambaid sisse. Küll on kõik ikkagi üsna eemal. Püüan teha ka mõned kaadrid ja ootan suuremat puhangut. Sõrmed on juba kringliks külmanud, aga puhangut siiani ei teki. Liigun tagasi ja kolin magama ära

Raudtee ehitust kaemas, kuigi siin midagi nagu näha ei olnudkiLaupäev. Ka täna tegelen küttepuudega. Need mis Õnnega kuurist suvel välja tõstsime, saab lühemaks saetud, lisaks veel betooni pealt (varjualuse põrand) saab materjali vähemaks lõigatud.
Toas on 21 kraadi, tegelen veidi laeservade vahuga täitmisega. Siis aga enne hämaraks minekut sõidan tagasi Tartusse, võttes ühtlasi ka emme töölt kaasa.
Kadi läheb sõbrannale sünnipäevale ja saabub sealt siis kui meie emmega juba kontserdile oleme lahkunud, Miia toimetab niisama, saab kenasti hakkama
Täna on Uues Teatris DND kontsert. On ka kaks soojendajat (Valem Vale ja Pettunud Kodanik) ja me jõuamegi nii, et esimene soojendaja on alustamas. Leiame endale suisa istekohad ja naudime jooke. Poolteist bändi me sisuliselt istumegi ja lihtsalt naudime. Käib ka mitmeid tuttavaid mööda. Ja siis võtame kohad platsi keskele DND annab endast palju ja kõik see on nii kohutavalt mõnus, et anna lihtsalt minna! Kuigi DND alguses kaks meest kiskuma läksid, siis see mõru maitse kadus üsna kiiresti! DND kontserdil

Naaber on kahe krundi vahelist aeda vahetamasPühapäev. Öösel ja hommikul ärgates on peavalud. Imelik, üks õlle õhtu peale seda nüüd küll ei teinud, siin on mingi muu jama taustaks...
Hommikul on VAT Crew tantsutreenerite poolt videosillana koosolek lapsevanematele. Pea kaks tundi kuulame. Veidi pikaks läks see, aga veidi sai ikka infot ka
Muidu aga on üsna kodune olemine. Vaatame suusatamist ja magame. Õhtul käin jooksmas, just siis kui lund sadas. Kerge lumesadu
Maal oli eile hommikul viimane kütmine ja täna õhtuks on toas 12,7 kraadi. Vähevõitu. Aga elekter hoiab akupaagis 20 kraadi ja see siis hoiabki majas 12 sees. Näis mis siis saab kui lõpuks külmaks ka läheb...

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta