Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Filosoofil ehitatakse vanade müüride peale lisakorrustEsmaspäev. Töönädal algab, kõik on vormis ja minekuks valmis. Väljas on plusskraad, hämar, niiske. Jalutame Miiaga kooli.
Koolis on suurem õpetajate kriis: mingi 10 õpetajat on haiged ja paar vajub veel päeva peale rivist välja. Kõige kehvemas olukorras on Puiestee õppehoone, seal vist suisa suurem gripilahing, mõnel ka kopsupõletik... Endal aga tervis näitab pigem tervenemise märke, samas toas olijatel liigub pigem allamäge...
Kunagi kasutasin värvipipeti tarkvara AWebColorLab.exe millega sai ekraanil ükspuha milliselt elemendilt värvikoodi küsida. Ma arvan, et olen seda programmi kasutanud üle 15 aasta. Täna otsustas antiviirus ta mul ära korjata, et olla midagi paha. 15 aastat pole paha olnud, nüüd oli... Huvitav et Google ei tea sellisest programmist midagi, aga hea, et AI suutis mulle iseloomustuse järgi uue pisikese programmi välja otsida: jcpicker.exe. Vanal oli hea see, et sai plussist ja miinusest 5% kaupa värvitoone muuta, sellel pole, aga olgu, las jääb nii,
Koolipäev on oma tõusude ja mõõnadega. Tekib mitmeid probleeme mis küll ka kiire lahenduse saavad. Lisaks on vaja kolmel masinal välja lülitada õhtune sulgumine ja siis on tark need kolm masinat ka gpupdate käsuga üle käia Nimelt on õhtul KIVA meeskonna korraldatav filmiõhtu põhikooli klassidele.
Miial on täna peale kooli kodus õpitud, mindud tantsutrenni ja sealt liigub ta kooli KIVA korraldatud filmiõhtule. Üritus peaks olema kaheksani, aga Miia helistab juba seitsmest, et sai läbi ja tema hakkab tulema. Hea teada.
Täna käime ka Mõmmiga jalutamas. Teeme tiiru all linnas ja vaatame teisele poole jõgegi – jõulutulesid juba on, aga võiks veel rohkem olla Raeplatsi ilu ilma rahvamassita
Eile vaatasin TV3 pealt filmi Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One Kuna aga sellega lõpuni ei jõudnud, vaatan täna. Jah, hea film, põnev ja AI poolest ka omamoodi päevakajaline, kuigi juba 2023 aasta oma Peaosas, nagu selles seerias ikka, Tom Cruise. On teine küll vanemaks jäänud ja tõenäoliselt korraliku grimmi all, aga möll on kõva ja film hea. Sellel on ka teine osa: Mission: Impossible - The Final Reckoning mis on Elisa Elamuses isegi kolmeka eest saadaval, nii et vaatab kuna ma siis selle ka ära vaatan, isu selleks igatahes on

Puka mattununa udusse ja pimedusseTeisipäev. Päeva esimene pool koolis kulgeb tahvelarvutite toimetamisega. Vaja oleks, et igas masinas avataks pdf fail Google Drive Viewer’ga. Ühtlasi sai siis ka kõik muu üle vaadatud, seega see aeg ka nii suureks paisus. Kolm masinat jäid veel tegematagi, kuna noil akud täitsa tühjad olid
Lenovod, mis said laiali jagatud, sain info, et heli neil ei toimi rüperaali kõlaritest. Uurisin ja puurisin, vahetasin ajureid ja üldse igasugu imelikke asju, siis aga pool kogemata avastasin, et F1 klahvi alt saab heli siss/välja lülitada. Miks see Windowsi paigaldusel hääletu peal on, ei teagi, aga nüüd on igatahes asi teada ja muret enam pole
Enne õhtut tuleb aga rongile liikuda. Katlakütjal on maal tööd. Plaan on ka vanni minna ja üldse üks õhtu mitte midagi teha, kas see ka välja tuleb, ma veel rongis olles ei teadnud.
Puka on mattunud pimedusse ja paksu udusse. Udu kondenseerub puuokstele ja puude all sajab vihma. Tänavavalgustus heidab udus põnevaid vihkusid ja koos rongilt tulevate inimestega on vaade päris põnev. Uduskäijad
Maal kütan – selleks ma ju tulingi. Täna mingeid töid tegema ei hakka, lihtsalt pole jaksu Nivelliiriga vaatan veidi lagede kaldeid, aga siis laenutan filmi Mission: Impossible - The Final Reckoning ja hakkan seda vaatama. Vahepeal lasen ka vanni vett täis ja vaatan vannis olles Minu jaoks on vanniskäik siin majas siis esmakordne Naudin vanni ja filmi
Film on alguses selline igavavõitu, aga vaikselt krutib tuure üles. Lõppkokkuvõttes korralik märul, aga kahjuks kõik ikka liiga ette aimatav. Vahepeal mulle tundus, et sel on siiski ka kolmas osa tulemas, aga õnneks siiski nii ei läinud

Puiestee õppehoone vaadeKolmapäev. Hommikukell. Jalad alla, riided selga, hambad puhtaks, veidi jääb aega ka ringi vaadata ja siis asjad kokku ja rongile.
Kahjuks on päevatoimetustest märksõnad puudu ja nädal hiljem ei ole ma enam võimeline välja võluma mis toimus. Vaatasin Stuudiumi ja oma pildid üle – ei midagi mis millelegi vihjaks :S
Koolis on täna palju võõrast rahvast – on viie kooli matemaatikavõistlus. Paljud ruumid on selle all kinni ja seega on viiendast kaheksanda klassini õpilased vist üldse distantsõppel. MHG Meil ikka neid idioote ka jätkub...
Peale kooli liigun koju, söön kiirelt midagi ja keeran puhkama. Kõik selle jaoks, et minna seitsmeks kooli jalgpalli taguma. Meid on täna kuus, kiiresti väsitab, aga mängida on jätkuvalt mõnus.

R-kiosk meie kooli värava tagant vist kaotatakse äraNeljapäev. Alates magama minekust kuni kaheni oli unenägudes ja oma olemises totaalne kaos. Sada korda ärkasin üles ja ikka nägin sedasama edasi ja aina kordusena: mingi inglise keele eksami üles seadmine ruutmeetrisel pinnal metallvõrk aedadega ja mingi kamara-jura sinna juurde. Käisin enne kahte ka mingi hetk üleval aga see on häguselt meeles. Kell kaks aga ajasin end veelkord karkudele ja lihtsalt üritasin pead puhastada sellest jamast mis lihtsalt ei tahtnud välja minna. Nagu mingi painaja oleks peal olnud! Pikalt kolasin elamises ringi, ka nina oli kinni, nii et oli nina-vurtsu ka vaja ja oodata kuniks registrid lahti lähevad. Aga sealt edasi magasin kui karuott südatalvel (Y)
Võtan tutika ACERi ja laen talle klooni peale, et siis seda klooni saaks täiustama hakata ja teha uue klooni. Paistab, et jõulude ajal lasen need 20 varem tehtud masinat üle, saab parem
Vanaemad on maal, kütavad. Mingi hetk näitavad termomeetrid, et kõva kuum on akupaagis. Kahjuks pole mu uued termomeetrid Hiinast saabunud, et saaks sinna ühed korralikud andurid külge keevitatud. Uute anduritega tuleb veidi ka vaeva näha, need tuleb ESP32 plaadile tinutada ja alles siis HA’ga siduda. Saab näha, põnevusega ootan (Y)
Uutes masinates ei kasuta ma enam WPKG tarkvarapaigaldusteenuse tarkvara. Otsin uuemaid väljundeid. Leidsin OPSI näol midagi arvestatavat, sel ka Vmware tõmmis olemas, ei peagi hakkama väga paigaldama Laadisin alla, aga katsetama saab hakata uuel nädalal...
Aga täna tahan proovida FOG’i tarkvara uuendada, et äkki saab uuemad masinad siis ka kiiremini kloonima. Igatahes uuendan ära, aga tarkvara käima ei jookse – PHP on vana. Siit edasi algab paras kadalipp ChatGPT abil, saab uuendatud Debian, siis PHP ja siis läks suuremaks seadistamiseks, sest vana PHP ei tahtnud eest ära minna. Õhtuks oligi seis selline, et masin ei toiminud ja ma olin seda meelt, et keeraks snapshoti tagasi, aga jätsin selle mõtte hommiku peale menetleda.
Viiest on meil jõusaalitrenn. Soojendusharjutuseks teeme üht erinevatest elementidest koosnevat kava kus on vaja ühte kergemat ja ühte raskemat hantlit. Kui kõik olid asjad välja valinud, sain tõdeda, et olen selles osas kõige nõrgem mees ja ausalt, ka kõige nõrgem naine Aga siin pole midagi imestada, naistest kaks on meil staažikad jõusaalihundid ja kolmas pikaaegne sportlane... Nii et jah, ma ei taha end seal tappa vaid rahulikult koormustrenni teha. Ja üldiselt olen alati arvanud, et mul on jalgades rohkem jõudu, et käed on lahjad, siis selgub, et kätel pole häda midagi, aga jalad jäävad küll kiirelt kangeks
Trennist koju minnes helistan Kajale, et kas nad Mõmmiga juba jalutavad. Olen Humana ees kui näen et tuled sees põlevad ja siis kõne ajal otsustan sealt läbi käia. Poest aga väljubki just Mõmmi, ehmatas isegi veidi ära et keegi temaga suhtlema hakkas Igatahes pandi Humana just kinni ja ma sisse ei saanudki, ajasime paar sõna Mõmmiga juttu ja liikusin koju.
Kodus saab söödud ja jalad on tunda, et rennist töntsid. Aga mul on Omniva pakiautomaadis pakk mida tahaks kätte saada. See pakk mis mul Lembitusse sai suunatud, on aga Puusepa 8 viidud ja nii siis otsustamegi minna jalutama ja just selle punkti oma jalutusplaani sisse lülitada.
Jalutamegi sinna. Eemalt näeme juba kus automaat asub, ootusärevus sees nagu ikka pakki saades Jõuame masinani, olen juba kätt sirutamas kui kõik tuled putka küljes ja ekraanil ära kustuvad... Mingil põhjusel kadus masinal vool. Teeme ümber haiglakompleksi ringi, et ehk vahepeal midagi muutub, aga ei muutunud. Automaadil olev number aga ei vasta vaid teatab et teenindame teid alates kella kaheksast hommikul... Ega siis midagi, püüame hommikul uuesti tulla...

Kuusk kooli aulasReede. Täna liigun üle pika aja rattal. Käin taaskord paki järel Maarjamõisa haigla juures, aga masin on ikka veel väljas. Kui kooli jõuan, helistan Omnivale ja lubavad tegeleda. Paki saangi lõuna ajal lõpuks kätte kui kiire ringi teen.
Aga muidu jändan ikka veel oma FOG serveriga. Serveri tarkvara sai lõpuks ilma tagasi keeramata korda, aga täna lasen siis FOG enda uuenduse peale ja jälle lendavad asjad laiali ChatGPT saab närida nii mis vähe ei ole...
Pakiga saabus NVME kaart Raspberryle. Muude asjade käigus teen SD kaardist koopia ja panen uuele kettale, et see siis Home Assistanti masinasse saaks koos laienduskaartiga. Sealgi tabab mind järjestikku igasugu kalasid. Tundub, et mõistlikum oleks olnud mälupulgalt HA server uuesti paigaldada ja siis koopiast oma andmed sisse lasta
Päeva teiseks pooleks aga saab FOG täielikult uuendatud ja toimima 100%. Üllataval kombel ka HA ketta kloonimine saab tehtud ning Raspberry jookseb ilma igasugu jamata kohe ka kenasti käima koos uue laienduskaartiga. Pühade ime, ma ütlen
Saan Puiesteelt kõne: „Jüri, ma saadan sulle pildi, mis mul valesti on, heli ei tule?” Ja nii kui pilti vaatad, kohe näed – kõlareid ei ole ju ühendatud
Enne kui koolist koju liikuda, helistab vana jalgpallifänn Tanel. On teisel veidi IT muresid ja nii sõidan talle koolist otse külla. Lahendame mure ja ajame mõnda aega juttu, ja siis koju.
Käime perega Prismas ja siis oleme kodused. Helistan küll korra ka Mõmmile, aga ka tema on väsinud ja seega jalutama minekut ei toimu. Vaatan siis telekat ja kuni südaööni Midsomeri Mõrvade 25. hooaja esimest filmi.

Pukas on jääkilp tiigi pealLaupäev. Vedasin täna voodis üheksani välja. Siis aga toimetame elamise kallal, vahepeal emotsioonid keevad üle ja siis on juba aeg rongile minna.
Miial on täna ühe paiku Põltsamaale sõit – tantsugrupiga on jõulupidu. Kaja läheb umbes sel ajal töö juurde leivaka jõulupidu üles sättima ja Kadi vedeleb põhimõtteliselt lihtsalt kodus...
Üldiselt oli täna soov tegeleda puudega mis õuel, aga vihm tuleb peale. Tegelen siis hoopis elektri teemadega ja koristamisega elamises.
Hakkan rongile minema Elu pimeduse tagaAeg läheb kiiresti ja varsti juba on kell seitse saamas ning roningi juba rongile, et tagasi koju sõita.
Lapsed on kõik kodus ja emme jõulupeol. Kell on täpselt nii palju, et saan sauna minna Eks see saun oli ka üks suurimaid punkte miks ma täna maalt koju tulin

Teine advent raekoja platsilPühapäev. Emme saabus umbes... ...öösel Kes seda teab, mina magasin, veidi kuulsin liikumist, aga hommikul selgub, et liikumisi oli palju olnud, mina lihtsalt ei ärganud
Maale täna ei lähe, teeme puhkamise päeva. Niikuinii on niiske ja hämar ning väsimus on endalgi peal. Mingi aeg läheb Kaja töö juurde, neil on seal koristamised umbes paar tundi. Kui ta märku annab, et hakkavad ühele poole jõudma, sõidame lastega bussiga leivaka juurde ja sealt siis juba autoga Bauhofi.
Põhiline miks me ehituspoodi läksime, oli see, et tahtsin meile koju kuuske osta. Ja ostsime ka, 15 eur ja meie elamisse igati OK ja tubli tükk Vahepeal käime lastega all linnas adventi vastu võtmas ja siis hakkame kodus kuuske ja elamist ehtima. Saime ka kuuse elamisse

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta