Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

JõulutuledEsmaspäev. Öösel oli mingi nutikate asjade paaritamine äpis, unenäod ringlevad. Vahepeal on jahe, siis palav, nohu on selga roninud. Ju vist eile külma maal saanud...
Hommikul on kenasti lumi maas. Jaa, vahepeal jõudis ta ära sulada. Aga kohe on kenam minek kooli, kõik tundub valgem ja avaram, pole nii rusuv.
Koolimaja juurde jõudes on maja fassaadil kõik aknad pimedad, vaid keldrist kuvab midagi. Vaatame seda nö välja surnud hoonet, aga siis lähevad 207 klassi tuled põlema ja elu majas algab Kooliõu
Meil on koolis toakaaslastega lillede väljakutse. Igaüks meist neljast tõi siis lille ja nüüd vaatame kelle oma kõige kauem vastu peab. Kui teistel on ikka korralikud toalilled, siis minul on maalt kuuri tagant välja kaevatud juba külma saanud ja kergelt kuivanud kõrvenõges. Aga ma ise olen optimistlik, et turgutan ta üles ja võtan veel võidu kah. Vastasel juhul aga olen juba lüüa saanud Ka Ene käib meie lilli vaatamas ja naermas minu valiku üle. Jagab meie lilledele potte ja üritab meid korrale kutsuda, et tööpindasid koristada, aga me ei võta eriti vedu. Ja kui ma tegingi kapi pealt veidi ruumi, siis Liis võttis selle kohe ära
Muidu aga saab hommikul kiiremate asjadega tegeletud ja siis jooksen pea terve päeva majas ringi, et märkida pistikupesasid. Kui ma esimese korrusega ühele poole jõuan, jookseb juhe kokku, et mis ütleja mina olen kus elekter peab olema ja tugevvool pole üldse minu pärismaa. Loen siis juhis-meilid uuesti üle ja lõpuks helistan projekteerijatele. Selgub, et pean vaid klassides ja õpetaja töökohtade osas kokkuvõtted tegema. See lihtsustas oluliselt mu toimetust, vaid teise korruse vana tiib jääb homse peale, sest seal on täna inglise keele eksamid.
Vaatasin, et täna on päeval elekter kallis, ligi 25 senti, aga see mis homme hakkab toimuma... Woooh! Homme suisa 40-50 sendi vahel?!
Maal majas on kraad eilsega võrreldes 5 pügalat madalam, aga ta vajub veelgi ja veelgi, rahulikus, aga üsna konstantses joones. Ei meeldi mulle see, aga midagi teha ei ole. Kui muud osad on juba enam-vähem, siis nüüd loodan, et lae soojustamine annaks ikka selle õige ja kindla tulemi. Aga kui ei anna, siis olen küll portsu otsas...
Jalutamas käime Mõmmiga kahekesi. Tee viib meid otsejoones Liisi juurde, aga kui kohale jõuame, siis Liis telefonile ei vasta ja me tema suure koeraga ei läinud rinda pistma et uksekella lasta – saab ka mõni teine kord tema vana kraani üle vaadata, et kas saaks maal kasutada

TartuTeisipäev. Kui unenäod käivad ringi ja painavad, siis on peamine põhjus see, et olen haigeks jäämas või on mingi palavik. Muidugi mängib siin oma rolli ka Puka elamise temperatuuri jälgimine ja selle balanssi saamine. Täna öösel ärkasin peale kesist und peavaluga ja unenäod olid just maja temperatuuri teemade ümber. Ühtki head ja toimivat plaani pole siiani paika saanud ja seega see asi mind sisemiselt koledasti sööb. Ja kui niipea plaani ei leia, lähen vist hulluks. Igatahes oli kell kaks kui ärkasin, võtsin peavalurohu ja üritasin mõtteid korda saada. Pühapäeval käisin ilma mütsi ja kampsunita soojast majast õues „korraks” toimetamas ja ju siis ma ka külma sain. Esimene nohu andis tunda eelmisel ööl, täna ööseks aga läksid lõõrid täitsa kinni ja saabunud on ka köha. Nii et jah, haige ja temperatuuri-mure-mõtetes ning ongi öörahu rikutud. Niipalju siis oli, et kolisin diivanile ja siit edasi oli uni oluliselt parem.
Hommikul saab elektrijoonistele joon alla. Valmis sai ka üks vana Lenovo ja nüüd siis kloonin neid, et õpetajatele ära jagada. Lenovod kloonivad 15 minutiga – ju siis võrreldes ACER masinatega on mingi kettale kirjutamise teema. Muuseas, üks uutest ACER’test läks ka ümberkloonimisele kuna ma ei saanud aru mis tal häda on – Chrome ei käivitunud
Õhtul sõidame Miiaga maale kütma. Saame koolimaja juures kokku ja liigume rongile. Rahvast palju ei ole, aga nii ongi parem häid kohti valida Muuseas, nii kena piletikontrolöri ma polegi rongis varem näinud kui täna. Huvitav on muidugi see, et nad vahetuvad peaaegu iga nädal kui ma sõidan Ühise PILVE all Kaubarong lahkub Puka jaamast Öötuled Keldri elanik
Majas on täna sisuliselt 10 kraadi. Vaatasin elektritarbimise järgi, et kuskil 1,5 kW energiat läheb iga tund kui jätta ka elektriküte akupaaki järele. Järelikult termostaat toimib ja hoiab kindlat temperatuuri, see paistab ~19 kraadi ligi. Põrandatest tagasitulev vesi on 16 kraadi. Aga jah, elamist see põrand hetkel väga ei küta. Muidugi kui sees ei ela, siis pole ka rohkem vaja, aga kui väljas külmemaks läheb, tuleks küttekeha veidi peale keerata.
Täna võtsin enda kokku ja otsustasin abi küsida Home Assistant grupist, sest kuigi ma otsisin, ei leidnud ma elektroonilisi võimalusi sellisteks termomeetriteks nagu akupaagil on. Panin pildid ka juurde ja läks paar minutit kui juba esimesed soovitused tulid ja ühe kirjutas suisa eestlane ja varsti kirjutas üks vana tuttav otse Messengeris Lõpuks on sott selge, et tuleks osta arendusplaat ESP32-C3 ja kolm pulgataolist juhtmega termomeetrit, skeem kokku panna, progeda ja ongi olemas mis ma vajan Eks ma nüüd siis vaatan kust ma need soetan ja mis edasi saab
Täna on hea uudis AK's - Norra tahab Euroopa elektrivõrgust kõrgete hindade tõttu lahkuda. Ma tahaks ka. Et kui suuremad riigid sellele börsi-šarlataansusele vastu hakkavad, siis äkki lüüakse lõpuks ka kord majja!

Pilvitu hommik TartusKolmapäev. Öösel on vahepeal palav ja vahepeal külm, nohu tuututab, põis ajab kaks korda maast lahti – aga magada siiski sain. See on see kui minna kümnest (ehk vara) magama
Päeva peale kloonin ära kõik vanad Lenovo sülerid ja annan õpetajatele märku, et aeg neid endale koju broneerima hakata
Täna palutakse mul minna paar korda ühe klassi tundi vaatama, et kord oleks majas – õpetaja alustas tunni ja pidi lahkuma. Käin nii nagu kokku lepitud. Esimene kord oli kõik peaaegu paigas. Teiseks korraks panin 10 min hiljemaks kella, aga enne seda kella jõudsid paar õpilast alla tulla ja kurta, et neil seal asi laiali läks ja juba sotsiaalpedagoogid tegelevad... Oleks teadnud, et see selline klass on, siis ma oleks võinud ju seal ka pidevalt kohal olla... Õpilased mängivad sõnamängu Pauluse kiriku torn ja Kuu
Aga oli ka gümnasistide tunnis õpetaja asendamine. See oli palju asjalikum, ei mingeid jamasid, ei mingit laata, tegid oma tööd valmis ja läksid heaga edasi (Y)
Reinikus on täna kringlijooks. Kadi tahab joosta, kuigi teab, et teised võtavad üsna vabalt ja seega võistluseks eriti ei lähe, aga no liduvad ikka. Väljas aga on jäine ja libe, jooks kulgeb ümber õppehoone nurkade. Mitmed kukuvad ja ka Kadi suudab oma jalga põlvest väänata. Sellist jooksu selliste ilmastikutingimustega tegelikult korraldada üldse ei tohiks. Igatahes on nüüd Kadi niigi kimpus oleva põlvega veel rohkem hädas
Õpetajatel on jalgpall. Mina aga ei tunne end viimased päevad üldse hästi, ja ütleks et täna on suisa kulminatsioon. Eks ta kahju ole, aga midagi pole parata, minu jaoks jääb trenn ära. Joon teed, teen auru ja higistan teki all 37,6 välja. Loodame, et ma homseks nüüd päris haigeks ei jää.

Karlova tuledNeljapäev. Ohoo, vaatamata õhtustele märkidele on öö olnud üsna korralik ja probleemivaba. Olemine on norma ja võib kooli minna
Aulas on täna Best in English eksam. Pean selleks 52 sülerit aulasse vedama ja kõrvaklappidega valmis panema. Kertu on abis ja asjad laabuvad. Küll aga on haigeks jäänud peakorraldaja ning üleöö asendajaks saanud õpetajal on küsimusi rohkem kui vastuseid. Lõpuks aga saame eksamid kolmes ruumis kõik käima joostud ja asjad toimisid. Eksami lõpu pidin enda peale võtma, kuna asendaja pidi tundi minema.
Ja siis muidugi kogu kola kokku ja paika tagasi. Rahvatantsutüdrukud tulid appi raamatukokku sülereid ära viima ja poisid aitasid Ainil lauad kiiremini kokku saada – rahvatants tuli aulasse peale
Hea seik täna. Oleme toas ja üks päevavalguslambi pirn hakkab vilkuma. Saab teine viis minutit vilkuda kui Eda astub sisse, kurdame talle selle kohe ära. Ja nii kui Eda toast välja astub tuleb juba Ain uue pirni ja redeliga Nii kiiret tööd ja info liikumist pole ma selles osas veel näinud
Lenovod on valmis ja õpetajad broneerivad neid. Panen sildid külge ja õhtuks on kõik otsas. Siis aga avastan, et hunnikus oli ka kogemata üks katkine süler ja nii ma pidin endale kõrvale pandud masinast loobuma... Jagajale jäidki näpud
Miia on täna klassiga Viljandis Ugala teatris vaatamas etendust Mio mu Mio. Naaseb ta sealt suurte emotsioonidega, talle väga meeldis see tükk. Vahepeal oli veidi kurb olnud ja ta isegi nuttis, aga kõik see jättis talle siiski ülihea mulje (Y)
Kuna tervis on veel siiski nii ja naa, annan Jannarile juba hommikul teada, et ma õhtul jõusaali ei tule. Aga päeva peale selgub, et õhtul on õpetajate laulukooril proovid, siis jääb see trenn üldse ära, nii et poleks vahet olnudki kas ma saan või ei.
I' annab märku et uste lingid ja lukud saabusid ning ma võin neile järele minna ja sularaha tuua. Miia on täna pikalt trennis, Kaja on pikemalt tööl ja Kadilgi on trenn, seega kodu jõudmisega kiiret ei ole ja nii ma jalutan koolist Maximasse raha järele, sealt I' juurde ja siis alles koju. Jõuan ikkagi kõige esimesena
Kuna mul tänaseks on jalutatud juba omajagu ja tervis hea ei ole, siis Mõmmiga ma lisaringile enam ei lähe. Ei lähe ka Kaja – oleme kodused.

MHG jõulukontsert PaulusesReede. Täna tuuakse mulle kaks masinat uutest läpakatest, et õpilane ei saa Chrome brauserist Canva lehelt eelmist õpilast välja logitud. Algab korralik otsimine kuidas sellest veast vabaneda. Lõpuks avastan, et mul on kasutaja GP’l jäänud märkimata, et brauseri sulgemisel ka küpsised puhastataks... Nii kui selle ära tegin, sain murest lahti. Nüüd tuleb valmis masinatel see käsitsi üle käia ja uutele masinatele siis uus kloon korraldada
Ennelõunal liigun kirikusse. Olen poistekoori saatmas ja neil on sel ajal just proov Pauluses. Jalutan nendega koos sinna, aga saatmist proovi ajal vaja ei olnudki – kohe läksivad lavale, tegivad proovid ära ja liikusivad laiali Madis on minuga paaris ja tuli ka siis, nii et siit tagasi kooli liigume juba koos.
Kiire lõuna ja lähen asendustundi kus saab olema ajaloo kriteeriumitöö. Seega minul ole muud kui jagan tööd kätte ja ootan kuniks asjad ära tehakse
Nelja paiku lähen koju. Vaatan et Miia enda kenasti valmis saaks ja siis läheb Miia ees kirikusse proovi ja mina liigun sinna viieks. Algatuseks siis on pool tundi proove ja siis juba algab kuuest advendikontsert.
Kontsert on meeleolukas ja aeg liigub kiiresti. Poiste kantseldamine pole sel korral suur töö ja asjad laabuvad. Kontserti ennast muidugi palju nautida ei saa, aga mis seal ikka Miia saab igatahes toreda esinemiselamuse ja see on kõige tähtsam (Y)
Kadi läheb Külitsele Kristinaga Stellale külla. Jääb öömajalegi seal. Me ülejäänud oleme kodused.
Haa! TÜ Pärnu kolledžil tehti osaline renoveerimine, kõik sama mis meie koolil plaanitakse: https://www.err.ee/1609871028/tartu-ulikooli-parnu-kolledzis-loppesid-mahukad-renoveerimistood Kui vaadata videot ehitusest siis on sisuliselt täisrekonstrueerimine ja hinnalipik kaks miljonit eurot. Meile, ma saan aru, on eraldatud neli miljonit, aga sellist tulemust ei tulevat...

TõrvaLaupäev. Maale läheme täna kolmekesi ja plaanis on ka öömajale jääda. Väljas on hämar ja pilvine, udutab või sajab lörtsisegu või üldse jäidet. Õnne on juba maal kui meie saabume, tuli rongiga.
Tänane töö on suvetoa tegemine. Teeme majaga piirnevale seinale karkassi ja siis paneme tervele ruumile ära ka villa. Ainult katus jääb tegemata, selleks on meil hetkel ka materjalipuudus Tööga läheb pikalt, aga saime selle osa valmis mis tahtsime (Y)
Kaido käib vahepeal läbi. Ta on Tõrvast Tartusse teel. Rääkis, et Soontaga kandis on teed koledasti jäites. Õnne hakkab juba arvama, et äkki läheb rongiga koju, aga usutavasti pole asi nii hull, ja me võime ka üle Pikasilla minna
Ema on Tartust tulemas oma uute kardinatega. Ajastamegi Õnne viimise nii, et võtame ta Tõrva kesklinnas auto peale. Käime COOPis ja Maximas, siis viime vanaemad koju ja sõidame üle Pikasilla tagasi maale. Tõrva
Mina toimetan ukselukkudega, Kaja teeb süüa. Miia muidugi istub telefonis nagu ta seda terve päeva juba teinud on. Meie viga, et ei lasknud tal raamatut kaasa võtta vms...
Ja siis käivad tüdrukud kordamööda vannis. Miia kuulab vannis Benson Boone’t – väga hea valik, kohe üllatas meid Nii et kui emme vanni läheb, käib sama esineja edasi
Hiljem võtan ette ühe veebilehe kus kasutatakse Fabrikut. Leht on pahalastega pihta saanud ja nii ma siis roogin need välja ja uuendan ka lehe koodi. Hiljem tuleb ka mõned valemid Fabrikus parandada, sest algselt on seal mingid vead sisse lastud. Aega võtab, asja saab, aga raha saab ka
Õhtut saadab Wõlu rabarberi šampus. On teine selline mõnus hapukas jook ja libiseb hästi Kell aga liigub kiirelt ja mina enam vanni minna ei viitsi Jõuluvärve ka maamajja

Esimene advent Tartu raeplatsilPühapäev. Magasime päris hästi ja pikalt – poole üheksani. Siis sai hommikusööki nauditud, pliit kütma pandud ja alustasimegi oma ehitusega.
Täna siis katame soojustatud seinad OSB plaadiga suvetoas. Nikerdamist omajagu, aga asjad sujuvad ja ilm on palju parem kui eile Aga ka aeg kulub, lõpuks on meil Kajaga mõlemal kopp ikka täitsa ees, aga ei jäta me tööd pooleli ja lõpuks on kõik kenasti valmis. No rahulolu tunne on igatahes mõnus! Laega tuleb veel eraldi tegeleda, nii suvetoas kui eeskojas, aga selleks on OSB plaati juurde vaja soetada...
Kui töö läbi, vaatame, et väljas veel valge ja kell läheneb kolmele. Et kui nüüd kiirelt asjad kokku visata, siis saame kojusõitu veel enam-vähem valges nautida. Ja nii ka läheb, et varsti olemegi tagasiteel ja sõita on mõnusalt valge (Y)
Käime Tartus kohe Prismas süüa toomas ja ega siis polegi muud kui riiete vahetus ja jalutame alla linna esimest adventi avama.
Raekoja platsile on ilmatu hunnik rahvast kokku kogunenud. Paistab, et inimestele läheb see üritus korda (Y) Kui rõdult kõnesid tehti, siis meil selja taga üks noorehärra lärmas kõva häälega ja ajas mingit totaalset totrust suust välja. Ma mitu korda vaatasin üle õla et ta vaid jääks, aga seda ei olnud kauaks... Igatahes peale kõnesid pandi tuled põlema, kahlasime üsna mõttetult läbi rahva kuuse juurde ja tagasi ning siis käisime apteegist läbi ja liikusime Kaubamajja.
Miia tahab väga-väga advendikalendrit. Käime Apollos, toidumaailmas ja mänguasjapoeski – valik on hirmsasti kokku kuivanud (olla kõik ära ostetud). Aga ta lõpuks siiski leiab mingi Harry Pottery teemalise kalendri ja on ise väga rahul. Ju talle siis see asi on kuidagi vajalik, ise oma sünnipäevarahade eest ostis, nii et miks siis keelata

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta