Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Esmaspäev. Uus nädal, uued tuuled. Kaja läheb ka tööle peale nädalast puhkust. Miiaga liigume täna jala, ei viitsinud kumbki rattaga minna
Täna on palju toimetamist Cambridge eksami teemadel, maja projekteerimise elektri teemadel, ja saabus ka uus ketas serverile. Server on täna väga aeglane olnud, nii et võiks nüüd kiiresti selle ketta ka kätte ja vahetatud saada
Avastan päeval, et eile hommiku kaheksast on jäänud maja küte järele kuni täna hommiku kella kuueni. Selle aja jooksul rabas elektrood akupaagi kütteks eile 84 kWh ja täna 24 kWh. Logis on teated, et ei saadud releega ühendust, prooviti iga tunni tagant. Tegelikult on see kahtlane, sest teised nutikad seadmed kõik kenasti toimisid ja selliseid muresid ei olnud. Huvitav et kui ma eile päeval vaatasin, siis ta ei näidanud et ta töötanud oleks :S Kuidas mulle ei meeldi sellised asjad!
Ooo, ketas saabus - jään tööle kauemaks. Ootan ära kuniks eelkool lõpetab, siis toimetan oma virtuaalmasinatega, lõpuks lasen serveri maha, vahetan ketta ära ja lasen masina käima tagasi. Aga kõik ei läinud nii libedalt kui kirjutasin, nipet-näpet jama oli ikka ka Otsustasin ühest masinast enne duplikaadi teha, aga see tegi ilmatu aeg. Ja siis sai takistuseks kettale loodud andmehoidla eemaldamine – mingi fail on sealt kasutuses ja vaat ei lase mul unmount teha... Aga noh, ChatGPT aitab päris kenasti (Y)
Päeva lõpuks, elik üheksaks, on mul Kaja toodud söök söödud, domeenikontroller üle viidud ja töötab ning samamoodi failiserver! Kui nüüd asjad ka toimiva jäävad, siis võib selle pika päevaga vägagi rahule jääda (Y)

Lumine hommikTeisipäev. Ohoo, meil on lumi maas! Ja meil on just täna varahommikul ka rehvivahetus. Jätan hommikusöögi vahele, et eile ajapuudusel tegemata jäänud rehvide keldrist välja toomine ära teha ja siis kaheksaks Tartu Rehvi jõuda.
Rehvivahetusse jõuan 10 min varem ja kohe võetakse sisse. Jalutan veidi lähistel ja siis lähen katuse alla sooja kus üks mees üsna jutukaks osutub ja kellega siis maast-ilmast juttu puhume. Kokku umbes pool tundi, summaks 53 euri ja võiski lahkuda. Smile Kooliõu – õhtu enne avamist
Kuna meil kooli juures veel ehitus ja parkimisega lugu napp, siis sõidan autoga koju ja tulen kooli jala. Oleks rattaga liikunud, aga pidasin liiga libedaks selle poollörtsise ilma
Täna toimetan Fog serveri üle toomisega uuele kettale. Siis saab ka uute ACER’te klooniga edasi tegeletud. Vaatasin üle veelkord grupipoliitika seaded ja nüüd võib vist kloonimisteks valmis olla.
Päeval helistab üks tundmatu firma ja uurib et kuna ta saab mulle kolm infotelekat koolile tuua. Täielik teadmatus ja arusaamatus – kolm telekat??? Maja rekonstrueerimise plaanis on mingid kolm infotelekat, aga no kõik see peaks ju alles 2027 kevadeks tulema. Nemad siis aga vastu, et linnal olla mingi hange. Läks omajagu aega enne kui meenus, et kunagi korjati projektorite vahetuse plaani infot, et kas siis see teema on kuskilt edasi arenenud. Helistan linna. Sealt saan info, et allkirjastamised pidada varsti toimuma, et äkki siis on see juba tehtud ja nii ongi asjad juba tellimises ja tarnimises. Lõpuks siis selgub, et nii ongi. Olgu, nüüd peame välja mõtlema millistesse ruumidesse me need paigutada laseme (Y)
Päeva peale on aulas valeuudiste teemaline loeng. Käin ja kuulan ka. Muu jutu sees tuleb välja, et AK olla teinud prohmaka kui näitas Charlie Kirki atentaadi järel videot väidetavast tapjast, et see jooksis läbi nii eeluudistest kui ka peauudistest kell üheksa. Jaa, nägin seda, ja siis juba arvasin, et on mingi jama, aga ma ei arvanud et see on kellegi välja mõeldud valeuudis, ma arvasin, et see on mingi valitsuse tasemel sepistus, kuigi ka see oli kahtlane, sest miks peaks kohe kõik kahtlustatavate videod eetrisse paiskama kui uurimine alles käib... Nii, aga AK olla siis ka järgmine päev teinud avalduse, et nad vea tegid, aga mina seda kuulnud ei olnud ja arvasin ikka veel, et see uudis oli siis nö tõene :P Novot, aegu hiljem, aga ikka targemaks!

Kooliõue avamineKolmapäev. Täna on vaja varem töö juurde jõuda, kuna meil on vaja helitehnika õuele üles panna ja läbi testida. Täna hommikul kell pool üheksa ja päeval kell pool kaks on kooliesise spordi- ja vabaajaväljaku avamine. Asjad igatahes laabuvad.
Ja pool üheksa on kohal igasugu asjaga seotud tegelinskid ja suisa linnapea. Tehakse avakõned, lindi lõikamine ja ühistants. Lõunases vahetuses on kohal algklassid ja väljakad ning siis on teine avamine – koorekihti enam ei ole, aga meeleolukas tants saab ikkagi olema (Y)
Täna saab siis uus ACER kloonitud ja teisele masinale peale lastud. Toimib. Kuigi ühe masina kloonimisele kulub ligi poolteist tundi. Eks homme vaatab kas kiiremini ka saab Avatud kooliõu
Õhtul on õpetajatega jalgpall üle mõningase aja. Enne saan kodus käia ja süüa ning siis liigun sörkjooksuga kooli tagasi. Täna on meid täpselt kaheksa ja mängida on mõnus (Y) Vaatasin, et tunniga olid enamus väsinud, kuigi me veidi veel mängisime Aga siis oli vaja ühel lahkuda ja nii polnud mõtet teistel enam vähemuses mängida. Käisime saunas, tegime end korda ja Heikiga sain koolist kodu juurde (Y)

Kooliõu õhtupimedusesNeljapäev. Jeerum kui raske oli täna ärgata. Ja siis tuli Kadi ja uuris kas võib toas tule põlema panna, muidugi lubasin, aga see pani sellise laksu veel suletud silmadele - kiire ülestulek, ei muud. Aga muidu hommik on toimetamisi täis, kuidagi liiga paljugi oli teha, alates nõudest, pesudest ja lõpetades jäätmemajandusega...
Jätkan täna masinate kloonimisega. Jah, ühte masinat kloonib sisuliselt 1,5 tundi. Ma ei saa aru miks ta nii aeglane on ja kus on pudelikael. Võrk on kõik gigane ja serverilgi on uued SSD kettad, aga näed, klooni peale saamine, mis muuseas on keskmine 60 GB, võtab palju aega. Rate määrang näitab ~925 MB/min...
Täna on mul väike kokkusaamine Piksel arendajatega. Käisin neile välja mõtte, et õpilaspiletitega võiks uste avamine olla otse ARNO süsteemi pealt, käidi siis uurimas minu praegust Valnese lahendust. Aga jäi ka võimalus, et Valnes hakkaks päringuid ARNO pihta tegema, eks vaatame mis meil sellest välja koorub.
Päeva teises pooles saab nelja masinat korraga kloonida. Kõigil on kiiruse rate määrang seal 900 MB/min, seega ei ole viga kuskil serveris ega võrgus. Mitu masinat korraga tehes saavad masinad palju kiiremini valmis, nii et kui ma peale jõusaali trenni veel neli masinat kloonima panin, jäi mul homseks vaid kaks masinat teha
Kui peale trenni koju jõuan, käime veel perega Selveris. Alguses arvasin küll, et olen täiesti surnud, aga oli hoopis kummaline tunne, kuidagi lõbus, lollitasime Kajaga poes nii et Kadil isegi kuidagi piinlik oli
Kui Pets teada sai kui palju benji hüpe maksab, arvas ta, et võib ka niisama kodus vedeledes püksi teha...

MalevõistlusReede. Ka täna oli kuidagi raske üles saada. Ma enne äratust olin korra ärkvel, aga surusin uuesti enda magama ja ju siis polnud enam kellani palju...
Täna hommikul saavad 20 sülerit oma kloonimistega valmis ja koos haridustehnoloogi Kertuga ka kappi pandud. Vanad Lenovod tuleb nüüd nulli lüüa ja lähevad tõenäoliselt realiseerimisse.
Homme on Cambridge eksam ja ma olen IT toes. Seega panen täna kõik omalt poolt valmis. Kell neli saabuvad ka teised korraldajad, vaatame asjad üle ja teeme pisikese koosoleku, siis võin koju minna.
Käib ka see telekate tarnija veel enne õhtut läbi. Näitan ära klassid kuhu seadmed tuleb üles panna ja tema vaatas siis et kõik nende poolt olema saaks. Paigaldus on kuskil kesk detsembrit.
Kodus saab söödud ja puhatud ja telekat vaadatud. Lõpuks on kole igav ja siis meenub, et tuleb ära käia K-Rautas – meie garantiist saabunud oksapurustajal oleks vaja ära tuua. Ja nii me siis Miia ja emmega selle ringi ka ära teeme.

Arvutiklass eksamiks valmisLaupäev. Tänane öö on päris hästi magatud. Küll ma nägin ühte lõiku unes, et olin oma tänasele eksami kohustusele hiljaks jäänud, et kell on juba 11 ja asjad on alanud. Oli suur ärevus ja ootasin Kaja, et ta mu töö juurde viiks Aga muidu, magatav öö.
Hommikul oli äratus 7:45, ma küll olin kindel, et ärkan varem, siis tegelikult ajas mu kell üles. Ja siis polnud muud kui et söömine ja juba üheksaks kooli minek.
Täna on Cambridge eksam gümnaasiumi astmele. Olen aru saanud, et praeguseni on selle eest riik maksnud, aga uuest aastast enam ei maksa. Ju siis uuel aastal on ka vähem tegijaid, kuna siis tuleb õpilastel ise maksta. Olgu mis on, aga mina olen IT eest vastutaja. (Tegelikult vist kuni 2027 ikka riigi poolt tehakse).
Jõuan üheksaks kenasti kohale. Panen arvutiklassi valmis. Saabuvad ka teised korraldajad ning õpilased. Kui teistel läheb asi juba nö käima, siis arvutiklassi boss on veidi kahtlev ja uurib veel asju üle – noor poiss ja pole varem korraldanud. Aga asjad saavad sealgi käima.
Ja siis on eksamite aeg, terve päev. Minu jaoks kuni sisuliselt kaheksani välja. Istun arvutiklassi kõrvalruumis, mul on siia oma arvutipesa püsti pandud. Tegelen kodulehtede, Home Assistanti, vanade Lenovote klooni ja nädalakokkuvõttega. Aeg läheb üllatavalt kiiresti.
Kodu jõudes avastan, et täna on sauna tehtud ja Kanni omad on juba ära käinud. Tekib korraks hasart, et läheks siis ka, aga kui koduukseni jõuan, kaob viitsimine ära Võtan kodus hoopis šampuse lahti ja kuulan Youtubest muusikat. Joogike mõjub päris hästi

Uus välisuks ka paigas!Pühapäev. No ja sellest šampusest on öösel kohatised peavalud Solk järelikult. Oli poolene pudel ja ma ei joonud seda lõpunigi!
Täna läheme Kajaga maale ehitama. Tegeleme eeskojaga. Eelmine nädal sai sinna karkass, täna paneme villa ja katame seda OSB plaadiga. Töö edeneb, täitsa kena vaadata kohe. Aga OSB plaati on vähe, seda sai siin mõni aeg tagasi ka siseruumides kasutatud mis tegelikult eeskojale mõeldud oli... Eeskoja soojustamine
Lõuna teeme Tõrvas. Emale on vaja tumba ära viia ja ta teeb meile kotletipraadi. Igatahes kõht saab täis, võtame keldrist maale viimiseks asjad ja sõidamegi maale tagasi.
Maal kütame ja paigaldame eeskojale ukse. Väga OK saab. Ka tõmbame väravate kohale vana aiavõrgu ette – et igasugu metsalojused ei tuleks aeda pahategusid tegema Kuigi oli soov valges minema saada, siis kütmisega tuleb veel veidi hagu anda ja nii me siis liigume ära alles pimedas.
Kodus käivad kõik dušši all, ja kui mina lähen, on veis külm Olgu siis nii, käin hommikul. Tegelen veidi arvutis ja uurin nutikodu teemal erinevaid võimalusi. Näiteks tahaks akupaagi termomeetrid ka nutikaks saada, aga neid ma ei osanud kuidagi leida, eks vaatab veel mingi hetk.

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta