Esmaspäev. Magasin üle pika aja tõsiselt hästi. Korraks öösel ärkasin, sest pea kippus valutama, aga mõtete paika sättimisega läks see üle. Hommikul on tunda kurgu tuimus mis eelmisest nädalast olnud on, ei ole punetuse moodi mis mul tavaliselt on. Ei tea, kahtlane asi.
Kohe hommikul kaua koolis olla ei jõua, alustan päeva ära ja sõidan rattal alla linna, arsti juurde. Täna on mul ultraheli uuringu aeg.
Olen ukse taga, kell saab üheksa, uks avaneb ja arsti abiline astub välja ning kutsub mu nime. Siis aga kargab selja tagant naisterahvas ja kurdab, et tema aeg oli 8:45 ja teda pole kutsutud. Abiarst toriseb selle peale, et kutsuti, aga teid ei olnud. Moka otsast naine midagi kobises, aga siis sai asi ootamatu pöörde, see naine võeti enne mind. Ma ei olnud tegelikult asjaga üldse rahul, aga ei hakanud apelleerima. Tegelikult oli ju käes minu aeg ja mul võis olla peale seda vaja äkki kuhugi jõuda, et kes hiljaks jäi, oodaku aega kuniks saab teda vahele võtta! Aga noh, mul kiiret ei olnud ja tal väga kaua ei läinud ka.
Aga mis pani imestama veel. Kui abiarst patsiendi korda sätib, siis tuleb arst. See marsib välisuksest, nii et kui ta sealt välja tuli, oli ukse vahelt vilksamisi eelmise patsiendi paljast kõhtu näha. No ma ei tea, nii ei tohiks siiski olla...
Niisiis, minu aeg, püksid alla lastud, noks paberitega kaetud, ootame arsti. Ja siis ta saabub, uks käib laia kaarega lahti näen uksetaguste nägusid... Nonii, selge, olgu siis. Ja siis hakkab ultraheliga mind uurima. Uurib, sõidab kubeme lähistel, aga enamasti kõrgemalt kui mul song on. Seletan siis, et peaks madalamal olema. Tema aga et paberile on teisti kirjutatud ja kas mul on siis hoopis kubemesong. Ei oska vastata kuidas teda varem nimetati ja oli. Räägingi siis et võtku aasta tagune uuring lahti, oleks pilt selgem, sest tundub, et jama on samas kohas kus enne operatsiooni. Tema aga ütles, et seda ta teha ei saa. Küsisin siis, et kas operatsiooni paigaldatud võrku näha on, ei leidvat. No selge, lõin käega, lootusetu juhtum, mina igatahes rahul ei ole ja kui on perearstile minek, siis lasen kuskil mujal uuesti üle vaadata... Jaa, ja kui tema jaoks oli asi tehtud ning haigusloosse kirja saanud, et midagi ei leitud, lendas taas uksest välja nii et inimesed mu tagumenti näha võisid...
Kuna juba linnas olen ja mul vaja päeva peale Puiesteel ära käia, väntangi mäkke. Käin kontrollin ühe klassi ära ja aitan ühte õpetajat ning taas rattale ja väntan peamajja.
Peamajas sai siis igasugu jamadega tegeletud kuniks asi oli nii kaugel, et tuli Ene ja Edaga linnavalitsusse renoveerimisprojekti koosolekule minna. Nemad jalutasid ees, mina rattaga kannul.
Linnavalitsuses on nagu ikka. Vahepeal nalja, vaepeal tõsidust, vahepeal peaga vastu seina jooksmist. Aga asjad saavad arutletud. Miks plaanitakse spordisaali katusele päikesepaneele, jäi arusaamatuks, selle raha võiks pigem klasside telekatesse panna mis on õppetöö jaoks oluliselt suurema kaaluga kui „roheline” Hiinas loodusressursse ära kasutanud paneelid...
Läheb pikalt, lõpetame viie ajal. Igatahes taas ratta selga ning kodu poole. Täna ma võtsin kõik kolm suurt tõusu rattal. Päevased ronimised olid palju kergemad kui õhtune – päeva väsimus teeb ikka oma töö
Aga jah, ma pole vaat et aasta aega neid kõrgemaid ronimisi: Narva mäele, Tähtvere mäele ja Vanemuise mäele rattal ette võtnudki – ikka ratas käe kõrval
Aga ei, päris mõnus oli.
Tänasesse õhtusse mahub ka jalutamine. Käime kolmekesi.

Tesipäev. Kass oksendas kunagi öösel. Ajasin end üles ja koristasin kiiresti ära. Aga sellest piisas et siit edasi oli üsna kehva uni. Ka unenägusid nägin palju. Üks uni oli sellest et olin läinud isale külla kes elas Voronežis. Väga selline tore ja põnev unenägu, selge ja positiivne.
Mul on siis 60 uut sülerit. Alustasin täna ühe masina seadistamistega, et sellest klooni-doonor teha. Aega võtab, asja saab. Ka tegelen samal ajal läpaka kappides olevate sülerite klooni uuendamisega – terve laud on arvuteis täis
Vahepeal segamiste käigus kippus juhe kokku jooksma, et mis ja millises masinas tehtud on ja mis pooleli jäi... 
Täna tõden, et ka pool viis on juba väljas pime. Võimalik, et siin on oma osa ka peale tulevas pilvefrondis. Igatahes kui koju jõuan, panen ratta kuuri ja kui maja ette tagasi tulen, on lapsed väljas – emme on kohe saabumas ja läheme poodidesse. Päris suur ring tuleb: Hinnapomm kust tahan maale veel kahte lampi, Prisma kust peale söögi saab ka soodushinnaga pesugeeli, Maxima juures loomapood kust saame kassiliiva ja siis COOP kus Kaja teeb töövisiidi ja ostame veidi lihamaterjali koju
Et siis käisime üsna paljudes kohtades, aga väga palju see aega ei võtnudki.
PEI-DE-TUD
Ja et kell veel palju ei olnud, siis läheme ka jalutama Mõmmiga. Teeme paraja ringi ja saame vihma, nii et riided said üsna korralikult märjaks.
Kolmapäev. Hommik tervitab meid väljas kümne soojakraadiga! Ja hommikul ei saja. Et eile õhtul said nõud pestud, siis on täna rahulikum hommik ja ma saan ETV pealt hommikusaate uudiseid rahulikult kuulata ja vaadata 
Täna jätkan masina klooni ettevalmistusega. Palju küsimusi enda jaoks tekitab lisatarkvara, et mida üldse on vaja. Meil on siin standardina pandud igasugu õppetarkvara, aga mõni neist on juba üle kümne aasta vana, et kas ikka kasutatakse ja kas on mõtet neid enam paigaldada jms...
Raamatukogu läpakate kloon saab uuendatud ja serverisse üles seatud. Selle raames aga tekkis võrgus mingi anomaalia ja üldse on mu virtuaalkeskkonnaga ka mingid anomaaliad. Ise olen juba end lolliks kaevanud, nüüd siis otsisin targemate abi ja ehk uuel nädalal saabub asjapulk kohale ja hakkame probleemide hunnikus tuhnima seda põhialget. Võiks öelda, et hing sees muretseb.
Täna on hispaania keele asendus. Alguses lendasin valesse klassi kus asjad paika panin, siis avastasin, et pole neljapäev, vaid kolmapäev, ja tegin kiired korrektuurid
Tund iseenesest sai tore, tegime kuulamist ja küsimustele vastamist. Mõned noorehärrad püüdsid alguses tegeleda muude asjadega, aga kui ma neil selle võimaluse elimineerisin, siis tegid ikka kaasa ka (Y)
Enne päeva lõppu saab esimese klassiga arvutiklassis Stuudiumisse ja Nutisporti logitud. Keeruline, aga põnev
Eks ta veidi jabur on, et igale poole on kasutajanimi ja parool isemoodi, aga peavad harjuma. Muidugi on siin veel palju vaja hiirekasutust harjutada, selleks tuleks justkui kohe oma tund teha kus nad mingis mängus peavad hiirega ekraanil miskit taga ajama ja klikkima vms.
Ja siis rongile. Vaja ju vähemalt kord nädalas kütmas käia. Temperatuur langeski kiipsuke alla 15 kraadi elamises... Akupaagi soojustamine on planeeritud nädalavahetusele.
Maal läheb kohe küttepliit järele ja siis käin poes. Peale õhtusööki võtan maha dušinurga ja paigaldan vanni. Nüüd vaja nädalavahetusel suur boiler süsteemiga ära ühendada, vaatasingi erinevaid võimalusi ja uurisin mida selleks kõike vaja läheb. 
Üles saavad ka jõulutuled ümber maja va siseõu. Nüüd on veidigi valgust ja muidugi on päris ilus ka 

Tõin maale kaks lampi kaasa, ühe paigaldan neist kööki ära, teisega enam tegeleda ei jõua – täna lõpetan kütmise kümnest ära ja siis saab veidi telekat vaadatud ja kell üksteist magama keeratud.
Neljapäev. Öö oli hea ja mõnus. Hommikuks on majas aga vaid 19,6 kraadi. Tahaks näha mis seis on siis kui akupaak saab soojustatud, praegu ma ole ikka asjaga väga rahul. Eile sai ju viis tundi köetud! Ja akupaagis oli üleval 60, keskel 60 ja all 45 kraadi – nüüd siis hommikuks sisuliselt 20 keskeltläbi... Kuhu see soojus kaob???
Ärkan nii, et hommikusöögiks/kohviks aega ei ole. Panen enda valmis ja sisuliselt kohe hakkan ka liikuma. Keha on veel kinni, üks turgutav väike jooksuke või hommikuvõimlemine kuluks marjaks ära.
Rongiga sõit on nagu ikka. Inimesed liiguvad, peatused vähenevad. Inimesi on kesiselt, kuigi jah, Elvast tuleb korralikum kaader peale.
Täna vaatan üle koolimaja planeeringu eskiisi ja teen kokkuvõtted, mõned teemad arutan majas läbi ja siis saadan kokkuvõtte projekteerijale tagasi. Palju nikerdamist... 
Õhtul on Miial ortodonti külastus, liigume sinna jala ja emme tuleb töölt autoga otse. Ootame mis me ootame, aga lõpuks saame sisse ja kuigi ma olin valmis juba selleks, et nüüd hakkab raha breketite peale ära kuluma, siis kokkuvõttes neid veel ei tule, ootame kuniks kõik hambad lõikuvad ja siis teeme uued uuringud, seda nii pooleteise-kahe aasta pärast
See tegi kohe tuju palju paremaks 
Tagasiteel käime sanitaartehnika poes vanni ühendamiseks jublakaid soetamas. Viskasin oma joonise ette, kommenteerisin läbi ja kohe laoti kõik vajalik lauale ilma mingi otsimise või vaevata
Ja kui juba sõitmas olime, sai ka Tähe tänava Mini Rimi juurest Hiinast saabunud pakk ära toodud kus mul igasugu andureid maale sättimiseks saabus 
Ja muidugi mahub õhtusse ka Mõmmiga jalutamine (Y) 
Reede. Magasin hästi aga ärkasime varem – Pukas eilseks hommikuks sätitud kella peale
Aga polnud hullu, oligi rohkem aega ja sai ka Hommikutelevisioonist uudised kell seitse üle vaadatud 
Hommikul kohe uuendan arvutiklassis ära Safe Exam Browseri ja pisut hiljem on juba test-eksam Heiki ja tema õpilastega. Kui me EIS’ga alguses veidi kimpus olime, siis õpilased said omapoolsete asjadega ülikenasti hakkama ja mingeid probleeme testi tegemises ei esinenud (Y)
Muidu igasugu jooksvad teemad jooksutavad ringi. Miia pidi täna logopeedile minema, aga osalt minu pärast ja osalt ka klassijuhataja sõnade pärast jookseb asi liiva
Pole hullu, uuel nädalal uuesti.
Foolium ja fooliumteibid on vaja ära tuua. Mõlemad poed on kuskil Sepa turu läheduses, kargan rattale ja teen oma ringi ära. Kas neid nädalavahetusel juba ka kasutada jõuame, saame näha, aga vähemalt on kola käes (Y)
Kooli majaplaanil on vaja WIFI teemad ära lahendada, majandan mis ma majandan, aga asi jookseb siiski liiva
Ei ole midagi, eks ma siis uuel nädalal tegelen selle lahti harutamisega, isegi lasin kuueni välja... :P
Õhtul on teema ema homse toaremondi järgse seadmise osas. Lõpuks lepime nii kokku, et läheme Kajaga ise, I' ei pea tulema, aga et I' teab mis kardinasiinid on vaja osta, siis teeme täna poeringi. Käime ka I' aiamaal ära, tal redel seal ootab koju toomist

Laupäev. Täna siis on meil Tõrva ja Puka reisid ees, liigume Kajaga kahekesi. Algatuseks sõidame Pukka, võtame sealt tööriistu kaasa ja siis juba Tõrva ema juurde.
Emal on remont valmis aga ääreliiste ta ei lasknud panna, et saame ise hakkama
Oleks ikka võinud siis ju juba kõik ehitusmehel korda seada
Selleks ma polnud valmistunud ja algatuseks tundus see üle mõistuse tööna, aga kui tegema hakkasime, siis ikka vedas välja nii akuga kui ka igasugu kruvide ja seibidega
Tassisime ka mööbli paika ja laelampki sai üles, ainus mis tegemata jäi oli lüliti vahetamine – sellega võib minna kümme minutit kuni mitu tundi – kaablid on seal juba kuidagi jätkatud ja vanad alumiiniumotsad rabedad – ei tahtnud siin enam palju aega raisata, meil oli Kajaga soov täna maal boiler ära soojustada... Sõime kõhud täis ja läksime Õnne juurde.
Tegime Õnnega linnas paarist poest läbikäigu. Siia aga vaatasime, et kell on nii palju et Õnnel pole Pukka mõtet enam minnagi, nii siis sai ta koju tagasi ja meie Kajaga suundusime maale.
Ülesanne maal: akupaagi soojustamine. Tassisime 150 mm villa keldrisse ja hakkasime seda siis ümber paagi panema, kinnitades selle esialgu kummipaeltega. Lõpuks leidsime ka mingit võrku ja suure jamamise tulemusel saime ka selle võrgu sinna ümber
Kuigi jah, üks ring jäi panemata – aeg ja vaim said otsa 
Kaja liikus koju, mina aga hakkasin keldrit koristama – seda villa oli kõik ilm täis
Siis aga ühendasin vanni jaoks veevärgi uue suure elektriboileriga ära – nüüd on Kajale vannimõnud puhkuse ajaks kindlalt tagatud 
Ja siis polnudki muud kui puhkuselainele. Vahepeal tundus, et kas hiired on majas või mis, aga et nende tegevuse jälgi pole siiani kohanud, siis ehk ikka põrandakütte vesi eri sõlmedes tegi häält? Üks kast vanapaberiga kukkus ka ümber just siis kui olin tuled kustu pannud, aga ma just enne lisasin sinna mingeid papitükke, ju ma ikka ise selle kehvasti siis jätsin 
Pühapäev. Öösel ärkasin mitu korda ja tundsin iga kord end välja puhanuna, aga kui silmad avasin ja nägin et on veel pime, surusin enda uuesti magama
Kell 7:50 ärgates tundus juba heledam ja siis ka üles läksin 
Kaja on emaga maale tulemas, mina seni alustan suvetoa laudise edasipanekut. Kaja siis liitub minuga ja Õnne riisub taas lehti. Töö sujub, väljas on hämarapoolne ja piserdab peenikest uduvihma, nii et justkui ei saja, aga kõik ilm saab märjaks ja nii ka ise: papud ja kindad suisa lirtsuvad. Sõrmedel hakkab vahepeal jahegi, sest ega soojakraadki meid siin täna väga soosi, vaid 5 kraadi ja vahepeal viskab ka tuulehoogusid.
Toimetame kuniks hämarduma kipub. Aga laudise osas saime valmis. Nüüd vaja veel akna- ja vundamendiplekid ning tuulekast teha, aga seda täna enam ei jõua. Mis me aga teeme, on ukse ette panek. Mässame omajagu aga lõpuks saame ta kenasti ette (Y)
Jaak saabub. Paigaldab mul kaugjuhitava automaadi ja seab pumbad UPS’i pealt tööle. Olen seni temaga kuni Kaja Õnne Tõrva viib. Siis aga liigume Tartusse, Jaak jääb veel töid lõpetama.
Ja kodus on lastega õppimised ning dušši all käimised – valmistume uueks töönädalaks (ainult Kajal on puhkuse nädal tulemas) 
Kurdan siis lõppu veel, et maja küttelahendus ei ole antud hetkel kõige parem/tõhusam. Põrandad jahutavad vee akupaagis üsna ruttu maha ja selle massi taaskütmine on üsna aeganõudev, isegi kui akupaak soojustatud on... Aga eks tuleb nüüd tihendada veel maja ja äkki jõuame ka enne suuri külmasid lagede soojustamiseni. Muidugi on testimata täna ühendatud elektriküttekeha, et kui ta võtabki palju energiat aga ennast sooja osas õigustab, siis võiks veel kuidagigi rahule jääda. Mõisniku mõtted liiguvad aga pelleti või õhk-vesi kütte suunal, mis muidugi on taaskord suured väljaminekud, aga esmane uurimine ei maksaks ju midagi.