Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Õhtune jalutuskäik kus taustal raudteeviadukt Fi juuresEsmaspäev. Esimene kellakeeramise järgne nädal on alanud. Voodis sai pikalt räheldud ja kella oodatud...
Hommik on sügiseselt märg ja hämar, soojakraadid aga hoiavad veel +5. Puud on suurelt jaolt raagus ja paistab et linnas aias oleks nüüd aeg veidi koristustööd teha. Isegi meie tamm aianurgas on suurema osa lehti maha visanud mida ta tavaliselt kunagi pole teinud, ikka on lehed kevadeni välja...
Miiaga kooli liikudes üle Riia tänava foori jookseb üks poisiklutt risti üle liikluse Miiale ratta ette. Miia suudab pidurdada aga et puulehed on libedad siis keerab ratta külili. Õnneks ei juhtu midagi hullu, käe lööb veidi ära, aga muidu kontakt maaga puudub.
Tööpäev on täis pisitoimetusi väga paljudel teemadel. UPT õpilane käis ja rääkis seisud üle, asjad laabuvad ja mu kontrollküsimustele olid ka kenasti vastused olemas, ehk et järelikult ka tegelikult asjad sujuvad
Sööklas on Itaalia toitude nädal. Täna oli mingi tomatine lihakaste ja lisapraade polnud, nii et jäingi nälga. Õigemini võtsin mingi võileiva...
Kodu minek on pimeduses. Eelmine nädal oli veel valge kui koju läksin, täna aga viiest oli pime. Üldse ei meeldi...
Kodus on meeldiv üllatus: Miial on kodutööd tehtud. Nii võiks alati olla
Juba koolis parema käe nimetissõrm külmetas, koju jõudes on ta aga täitsa külmunud. Lähen nõusid pesema et sõrm soojemaks saada, saan ka...
Kadi teeb süüa ja sööme. Siis tuleb Mõmmi meile ja sõidame K-Rautasse. Läheme ja kaebame okste hakkemasina üle ja see võetakse peale kohapealset testimist garantiisse. Raha tagasi oleks rohkem tahtnud aga no olgu siis nii. Kaja liigub siit tagasi koju ja meie Mõmmiga teeme suure jalutuskäigu.
Olen nüüd kaks nädalat olnud ilma vererõhu tablettideta. Ja vererõhk on üsna konstantselt 148/96 peal. Täna õhtul peale jalutamast tulekut veidi puhkasin ja siis läks üles 154/108 peale. Ei olnud enam muud kui et tabletid peale tagasi...

Miskit toimubTeisipäev. Täna on raske ärgata. Ja hommik töö juures pole ka kuidagi parem. Ma ei teagi mis on, pea on otsas ümar nagu pall ja miski sees ei liigu, ei mõtted ega midagi. Silmad on ka kui halleluuja peas...
Merikesel on täna sünnipäev, aga pooled kantselei tegelastest on täna ära ja Liisil, kes peaks kingituse tegema, on megakiire päev Aga lõpuks leiame väikese aja ja saame ta kenasti ära õnnitleda. Kostitatakse meid täna soolase koogiga: praesibula-muna-juustu sisuga kook – arvestades minu söömisi, siis üllatavalt hea oli
Täna on mul pealelõunal kaks asendustundi vene keeles, 9. ja 8. klasside rühmadele. Mõlemad olid üsna kesised oma oskustes, ma ootasin neilt enamat. Ja nagu ikka, on klassis mõni oskajam ka, aga ikkagi tundus kesine. Üritasin siis nendega rohkem suhelda, põhjendada, võrdlusi tuua ja tegime õpetaja antud materjalid koos läbi. Vähemalt mõeldi kaasa ja tehti mis ma lasin neil teha. Igatahes enda jaoks oli väga äge, sest pole tihti asendamist kus ma ka midagi öelda või õpetada oskan Hispaania keelest ei tea ma midagi, aga siis olengi pigem kriteeriumi töödega tegelenud, ka inglise keeles on teinud õpilased iseseisvat tööd. Vene keeles saan aga ka õpetamisega hakkama
Koju jõudes selgub, et lastele piisab eilsest söögist, seega näksin midagi kuniks Kaja tuleb. Otsustame nüüd kolmekesi jalutama minna. Nii kui Kajaga õue saame, helistab Mõmmi, et töö juures on mingi jama ja ta peab kohapeale minema. Käime siis emmega kahekesi ja teeme igati mõnusa ringi (Y) Uinunud Tamme staadioni tribüün

Mitmekihiline vaade – nii sisse kui väljaKolmapäev. Ikka on ööd auklikud, ikka on vastu hommikut uitavad peavalud, ikka on pea paks otsas kui üles tulen ja see viimane eriti päeva peale ei muutu. Aga ilm on hommikul ilus, plusskraadid, hele taevas, kena Miiaga kooli liikuda.
Täna on mul kolm tundi asendusi, inglise keelt. Ühes tunnis on tunnitöö ja teises, paaristunnis, vaadatakse õppefilmi.
Saabusid kuuekümne sülerikomplekti kõrvaklapid ja hiired mis on osa riigi eraldatud miljonist eurost põhikooli riigieksamite korraldamiseks. Tulid äkki, ette hoiatamata. Sülereid veel ei teata kuna saabuvad, aga no ega nad siis enam kaugel ei ole. Saab taas FOG jaoks klooni tootma hakata ja paigaldama
Eile saatis ex-infotehnoloog meili Diana Poudeli videoga kus räägitakse tehisaru ohtudest. Eile kuulasin läbi, leidsin et mingi iva seal on ja täna vaatasime selle infotehnoloogiga uuesti üle. Noh, lõpptulem on, et täiendame oma AI presentatsiooni ühe lehega kus mainime ka ohud ära, aga tervet videot lapsevanematega jagada mõtet ei ole. Miks? Sest 23 minutilise video saaks võtta viie-minutiliseks ja siis oleks tal isegi jagamise mõtet.
Miia kohta saabus eesti keele tasemetöö tulemus ja see oli 68% - ausalt, mina olen rahul. Suuremad puudused olid mittelineaarse teksti osas ja kirjavahemärkides, need olid mõlemad 40%. Kurta ei saa, aga arengut on.
Enne rongile minekut hüppan sanitaartehnika poodi Lembitu tänaval - selgub, et see polegi Toru Jüri kauplus nagu mul kuidagi meeles oli Aga vahet ei ole, saan infot õhutusklappide kohta küttesüsteemis ja ka vaakumklapi kohta kanalisatsioonis – nüüd saab majas asjad üle vaadata juba täna õhtul (Y) Raudteejaamas
Ja siis, rongi. Hakkab teine just väljuma kui koolist saan kõne probleemi kohta. Üks õpetaja ei kuulnud Zoomi ülekandes teist osapoolt. Üritasin siis telefonitsi aidata, aga ei saanud toimima, pealegi jäi mulje, et viga oli vastaspooles...
Sõidu ajal hämardub silmnähtavalt, pealegi on lõuna pool ka pilves. Peale Palupera on paar aeglasemat lõiku – raudtee läbitavuse parendamine käib – suur ala on puuvabaks tehtud... Vaade ukse ees – ei tea kas linnud või hiired?
Maal on täiega pime, majas on 12,4 kraadi. Ei, ei ole soe, selle mõne päevaga on ikka korralik kukkumine, mis veel suurte külmadega saab... Aga pole muud kui kohe puud alla!
Kuna toidupoolist on kodus vähe, käin kohe COOPis ära ja toon õhtuks kartulisalatit ning hommikuseks võileivamaterjali. Puka saun Puka COOP Maja koos tähistaevaga
Majas on sisuliselt konstantne kütmine. Kütan südaööni välja ja saan majja vaid 18,5 kraadi sisse. Eks see vesi nüüd tsirkuleeri ja öö peale küta veelgi. Aga boiler keldris pole saavutanud oma maksimumi, samas loodetavasti ta laupäevani vastu peab, nii et päris õuetemperatuurini ehk ei lange
Kaja räägib virmalistest, sõidavad Miiaga linna serva neid otsima, aga ei leia. Käin ka õuel ja lihtsalt ilus tähistaevas on, ei mingeid virmalisi. Aga kell kaheksa on rahvas siiski midagi kinni püüdnud ja pildid netis juba levivad... Tartu telemasti kaamerast on ka neid näha, aga eks too kaamera ole kõrgel ja näeb ka kaugemale.

Karu parkNeljapäev. Öö on lühike, aga magasin üsnagi hästi. Ärkasin 5:44, keerlesin mõni aeg ja siis otsustasin üles minna, elamine kütte panna ja siis juba ka hommikust süüa. Kui majast lahkun, on 19,5 kraadi sooja majas, võiks öelda, et üsna vähe...
Ilm on pilves, sajab midagi. Jalutan raudteejaama, on teisigi minejaid. Kaks bussi ootavad jaamas ja varsti saabub ka rong. Pukas läheb peale kuus inimest. Leian endale koha idapoolse akna juurde, sest tahaks raudtee ehituse seisu näha. Rongis aga põlevad tuled, nii et suurt midagi sinna hämarasse aknatagusesse ei näe Eile nägin läänepoolset külge – metsasid on laialt maha võetud ja raudtee koridor üsna laiaks kistud. Huvitav kas tehakse maatööd ära ka elektrifitseerimise osas mis tuleviku perspektiivis ju paigas peaks olema...
Kui eile maale sõites järjest pimenes, siis linna täna sõites järjest valgeneb Hakka juba arvama, et Lõuna-Eesti ongi üks pime ja kõle kant :P Ja täna kuni Külitseni ehk Ropka peatuseni oli lihtsalt hämar, siis sealt alates algas paks udu mis kestis kuni minu lõpp-peatuseni...
Hommikul meenub, et majandusjuhataja tahtis teada kas õuekõlarid meil töötavad ja on kasutatavad. Panen siis muusika helisüsteemi käima ja krutin võimendilt erinevaid gruppe. Ain on õues ja kuulab. Pilt saab selgeks: 3. grupp ja töötab kahest üks kõlar ja seegi on lahja
Täna on taas vene keele asendus. Kolmas tund kaheksandikega. Vaatan õpetaja poolt üles pandud ülesande üle ja teen endale vajalikud asjad selgeks ning trükin õpilastele materjalid.
Vaatan enne tundi minekut uudiseid. Hirm tuleb naha vahele. Kastani tänaval on hommikul tõukerattal sõitnud inimene surma saanud ja Nõo külje all on olnud pool kaheksa laupkokkupõrge kus mõlemad juhid manalateele läksid!
Ja siis on vene keele tund. Õpetaja on ette pannud eestikeelse teksti. Jagan selle rahvale kätte ja need kohe kiiresti pilti tegema ja ChatGPT’le ette andma! Tõmbasin neil kiiresti hoo maha ja ütlesin et see ei ole õppimine ja sellist asja ma näha ei taha. Panin eestikeelse teksti projektoriga seinale ja hakkasime koos tõlkima ja üles kirjutama. Ehk mõne jaoks jäi midagigi veidi külge ka (Y)
Täna, nii nagu viimased päevad, ei ole peas tuimust, on ainult lühikese öö tõttu unine olemine. Pealelõunal, kui sai söödud ja maja peal ringi kolatud, mõõtsin vererõhku: 150/101/62. Kõrge! Kõrvad ka löövad pilli kuidagi valjemini kui muidu. Jama!
Õhtupoolses osas käime haridustehnoloogiga esimest klassi arvutitega tutvustamas, neisse sisse logimas ja seal siis Chrome vahendusel Stuudiumi logimas. Meeleolukas ja lärmakas tegevus Eile tegi haridustehnoloog seda teise klassiga ja ilma minuta, täna siis avastas, et nad mõned asjad tegid nad teistmoodi (keerulisemalt) ja sinna see nende aeg kadus, et äkki peaks nendega ühe korra veel tegema ja näitama lihtsamaid võtteid
Õhtuks on Nõo avarii kohta infot juurde tulnud. Nii hullu tausta ei oleks osanud ette kujutadagi, et üks avarii osapooltest enne Tartus naist pussitas ja siis tahtliku avarii ette võttis. Oli siis vaja teist autot rammida?! Oleks võinud ju lihtsalt vastu puud põrutada või Riia tänava raudteeviadukti postiga tutvust teha - nagu nii mõnedki varem... Nüüd aga rikkus lampi täiesti ettejuhtuva inimese ja tema ümberkaudsete elud ära!
Tööl olen kauem, sest täna on meil esimest korda õpetajate jõusaali trenn. Kuna kolmapäevased jalgpallid minu jaoks maal kütmise tõttu vist harvaks jäävad, siis Jannari korraldatav treening on kohe õige asi selle asendamiseks (Y)
Kohale tuleb meid peale Jannari viis. Kui jalkas on meil ainult mehed, siis nüüd on ka nais-õpetajaid kohal ja neid on tulemas veel. Algatuseks tutvustatakse masinaid, siis aga luuakse ringtreeningu plaan ja asi läheb käima.
Igati tore treening, ei võta nii võhmale kui jalgpall, aga mõjub palju rohkematele lihastele. Kõige raskemaks osutus minu jaoks kangi tõstmine – käelihased on lahjad Igatahes teeme veidi üle tunni erinevaid harjutusi, nüüd siis näis kuna lihased valusaks jäävad :P
Ja siis rattaga koju. Teised on kodus, Miial on just õppimine lõpetatud. Saan veidi õhtust süüa kui helistab Mõmmi, et kas jalutama läheme. Minul vaimu on, emme aga passib, nii et saan anaeroobse treeningu peale ka aeroobse (Y) Halloween
Kiikan meie laste õppimistulemusi. Miial on korrutustabel 100% korda läinud. Võiks öelda, et ülitubli. Saaks need liitmised-lahutamised ka kiiremaks ja ilma sõrmedeta teostatavaks Ja Kadi üllatab, et on saanud geograafias nelja miinuse – ta ei olnud joonisest aru saanud mis enamuse punkte andis, et õpetaja oli tunnistanud ka omapoolset panust mitte arusaamisse, aga see hinda enam ei muutnud Pealegi arvab Kadi, et tema keemia kontrolltöö tuleb kaks, sest olla seal midagi ära vusserdanud... Saame näha.

Valime räästaplekkeReede. Võis ju loota, et eelmise lühikese öö ja õhtuste trennide peale magan paremini. Magasingi, aga veidi, oleks oodanud et magan kui nott Aga ärgates on veel raskem olla ja silmad on kinni, isegi söögiisu ei ole ja lükkan söömise kooli hommikupudru peale.
Täna on halloween. Kadi joonistab Miiale põsele haavandi ja lasen endale ka teha – veidigi stiilis koos teistega. Igatahes on see Kadil taaskord nii hästi tehtud, et mõned ikka küsivad üle kas päris või mitte
Täna on rahulikum päev, ka toanaabrid leegivad enamuse päevast ringi. Kuigi jah, ega ma ka ise palju toas ei ole, toimetan arvutiklassides, et paigaldada seal masinatesse Cambridge eksami tarkvara.
Täna saabusid ka 60 uut sülerit. Sai need kindlasse kohta ära tõstetud ja nüüd tuleb nendega siis ka tegelema hakata
Kaido helistab ja uurib muuseas, et kas mul räästaplekid said maale tellitud. No muidugi ei saanud! Uurin vajalikud mõõdud ja läheme Kajaga K-Rautasse riiuleid tuulutama. Leiame ka midagi, aga mõõdud on kasinad. Kaja teeb siis kiiruuringu netis ja võtame suuna Ehituse ABC peale kuhu ka Kaido kaasa sõidab. Lõpuks lähebki nii hästi, et saame vajalikud plekid sealt, pole küll rohelist tooni nagu mujal, aga ausalt on sellest poti-poogen, sest kui siin pipardama hakata, siis jääb töö pooleli
Miia on klassiõega halloweenitamas. Meie poodlemise käigus võeti ta ise peale. Veidi enne kella üheksat pole lapsest kippu ega kõppu, helistame siis ja neil on ring tehtud. Selge, sõidan talle järele, ööaeg tuleb ju ka teises peres peale

Katusel põletamasLaupäev. Maal ehitamise päev. Kaido võtab mu peale, Kaja tuleb Miia ja emaga veidi hiljem järele. Ilm on ilus, soe ja lubatakse täielikult kuiva ilma (Y)
Tänane ülesanne on siis suvetoale aluskatte peale põletamine, siis plekkide panek ja siis kattematerjali peale põletamine. Aitan Kaidot nii palju kui saan, vahepeal aga tegelen suvetoa akendega. Töö lõpus selgub, et kattematerjali tuleb kaks pisikest juppi puudu. Kaidole meenub, et tal maal on seda veidi ja nii siis käime Kajaga sel järel, aga mina tagasi Pukka ei sõida vaid Kaja viib mu ema juurde. Katusematerjali põletamine
I' on omadega ema juures toimetamas. Meil on vaja magamistuba üles seada ja siis suur tuba tühjemaks kolida. Teeme mis me teeme, aga aeg kulub ikka kiiresti. Saame asjad korda ja ema saab nüüd rahul olla. Siis I' lahkub ja mina ootan Kaja ära kuni ta emaga maalt tuleb.
Aga mina ei sõida täna Tartusse. Sõidame Pukka ja sealt teised lähevad linna ära, mina jään maale toimetama, tahaks üht teist veel teha ja hommikul oleks ka hea kohe varakult tegelema hakata.
Maal läheb kohe pimedaks. Tassin kuurist välja eelnevalt jupitatud ehitusmaterjali ja koksin nad ahju jaoks parajaks ning tassin tuppa. Korraliku kütmisega olen boileri kuumaks saanud ja elamine on väga soe, eriti köögis
Otsustan väikese õlle teha. Sellega seon ka jooksu, nii et läbi alevi teen sörgi kuni poeni, võtan õlled ja jalutan majja tagasi. Teelõik poe juurest majani on aga ilma valgustuseta ja praeguses sügiseses pimeduses ei ole mitte midagi näha, on suisa kõle, et kui mõni metsloom siit praegu ajuga minema paneks, siis saaks kas kreepsu või liduks ise ka nii et sitapurujutt järel
Ja siis avan õlle ning hakkan lüliteid otsima. Vaja oleks tulesid ikka lülitiga lülitama hakata, see pistikute seina toppimine on tüütu ja pimedas ei näe kah Ja siis avastan terve hunniku erinevaid elektriseadmeid mida ma siis hakkan läbi raalima ja katalogiseerima. Lülitid on ka olemas, nüüd vaja siis lambid tuua Hinnapommist Põnev pilt
Tööpäev on aga olnud tegus ja õlleke ka mõjub, nii et pool üksteist keeran põhku ära ja jään kohe kenasti magama ka

Põlev hommikPühapäev. Ärkasin mingi pool seitse – väljas pime. Käisin vett joomas ja siis enam uni ei tulnud, ajasin enda seitsmest üles ja tegin hommikusöögi.
Ilmateade lubab terve päeva sisuliselt üle Eesti vihma. Aga olen mina neid lubadusi juba enne ka näinud. Vaatan pilvede liikumise üle ja hetkel küll ei paista niipea miskit tulema. Otsustan esimese tööna lõhkuda kahest hunnikust ühest ära puud ja siis need suvetuppa vedada, osa neist said ka pooleks lõigatud - et enne vihmavõimalust oleks puudega tegeletud
Ja siis hakkan ehitama, paigaldan suvetoale distantsliistud, et kunagi siis ka laudis peale saaks. Ja sel suunal ma siis toimetangi. Aega võtab, asja saab, vihma ei ole. Teen lõunasöögi ja vaatan pilvede liikumist. Minu tagasihoidlikul hinnangul meil täna päevasel ajal küll vihma ei tule, ja kui tulebki, siis mõni piisk. Puhkan veidi ja vean enda taas õue. Alustan voodrilaua paigaldust ja lõpuks on mul voodrilaud paigaldatud lõuna ja lääne küljes kuni aknani ja idapoolsel küljel on alumised juhtlauad paigas. Suvetuba saab ilmet juurde
Kaido käib korra läbi, just siis kui mul talle küsimus tekkis (Y) Käis teine Tõrvas emaga kolamas. Igatahes kutsus mind kaasa, aga ma ei olnud nõus loobuma kolmest tunnist töö tegemise ajast
Kell aga kipub nii kaugele, et hämarus ei ole enam kaugel. Otsin materjalihunnikust välja kõik voodrilaua jupid ja tassin suvetuppa – neid jupikesi on seal varsti vaja. Siis aga hakkan asju kokku tõstma, neid on taaskord väga palju õele lahti laotunud Ja vana vanni vean tuppa – otsustasime selle ajutiselt käiku panna koos suure veeboileriga mis eile seinale sai aga veel ühendamist vajab... Teen selle vanni kohe ka puhtaks, aastaid teine õuel vedelenud, aga muidu ikka veel üsna heas korras (Y)
Ja siis lähebki juba pimedaks. Kraamin toas veidi asju, söön, pesen nõud ja liigungi rongile. Tartu rong saabub juba enne minu jaama jõudmist, Valga rong aga on alles teel – kaugusest särab tema otsmikutuli. Pukast tuleb peale kümme inimest. Rong on täna üsna täis, palju rohkem inimesi kui eelmisel nädalavahetusel. Rongile
Üldiselt oli täna väga asjalik tööpäev maal. Kuigi taustaks käis alguses Elmar, siis Nõmme-Kalju ja Tammeka vaheline mäng ning lõpuks Youtube list, siis oli sisimas ikka igav ja üksik olla. Kajal olid peavalud ja kartis saju tulekut, nii et tema maale ei tulnud. Ise mõtlesin, et Kadi oleks tore kaaslane olnud kui ta oleks veidi ka üritanud ehitusel kaasa aidata. Aga noh, ei midagi seekord.
Kaja tuleb rongi vastu ja käime poes. Jah, olin parajalt väsinud, seega oli tema tulek igati kiiduväärt.
Kodus on puhkamine ja Miia teeb piparkooke. Talle lihtsalt meeldib neid rullida ja vormidega välja pressida ning hiljem ka glasuuriga katta. Nokitsemine sobib talle.
Kurk on valus, aga mitte nii nagu muidu, et punetab, on nagu füüsiliselt valus. Või siis õigemini mitte kurk vaid neel, ehk siis kuskil sügavamal. Võib ju ka olla mingi põletik, aga sellist ma nagu varemast ajast ei mäleta. No häirib igatahes...

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta