Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Koolis on katusekivide pesu – kraami lendab nii et anna ollaEsmaspäev. Tere hommikust! Kohalike omavalitsuste valimiste hääled on üle loetud ja tänaseks sisuliselt ka kinnitatud. Mina, Otepää valla elanik, olen suutnud ka lõpuks anda hääle inimesele kelle erakond võitis ja kes sai ka mandaadi – Isamaa erakonnas P. Kangur. Eks ma veidi otsisingi haridusteemalist inimest, uurisin veidi tausta ja kui pisike komistuskivi tema elust välja arvata, siis arvasin ta minu häälesobilik olema. PEI-DE-TUD
Aga kui vaadata nüüd asju laiemalt, siis Reformierakond on alla käinud Tallinnas sai R suurelt peksa, suisa neljandad, Keskerakond võttis jack pot’i. Tartus jäi R ikka teiseks Isamaa järel. Tõrvas kaotas R vaid ühe häälega valimisliidule Terve Tõrva, nii et seal hakatakse veel hääli üle lugema Ja minu vaadatud paikades oli ka EKRE üsna kesiste tulemustega – tähelend on mööda saamas...
Koolivaheaeg. Muidu tööpäev läheb käima aulas. Meil on õpetajate koostööpäev ja esimene osa sellest on AI kasutamisest õppetöös mille ettekande teeb haridustehnoloog. Vaatan ja kuulan kuni kümneni, siis aga saabub projekteerija kellega käime terve maja läbi, vaatame ja arutleme. Projekteerija hoiab pead kinni, et miks linn siis majal juba täis rekonstrueerimist ei tee, et see pool tegemine ja siis kunagi uuesti ehitamine võtab ju rohkem kui kaks korda enam raha... Noh, nagu ma siin ise järjest enam veendun, siis planeeritud raha eest sellist ehitust ikka majas ei tule... Aga eks me näe, ma pole kunagi ennustada osanud :P Kooliõu valmimas Triibud taevas
Koju liikudes helistan lastele ja mõlemad tahaksid grillkana. Võtan siis suuna COOP peale ja et Kadi ka parasjagu jalutamas on, liitub minuga raudteeviadukti juures. Käime poes ja suundume koju.
Sööme. Kohe saabub ka emme. Ja siis käime emme ja Mõmmiga jalutusringil. Kadi vahepeal aga läheb sõbrannale öömajale.
AK: Täna oli uudistes intervjuu ehitajaga kes Võrumaal metsateed laiemaks ehitab ja tema sõnad olid umbes sellised :”Teed ehitati laiemaks 50 sentimeetrit kuni pool meetrit...”
Jalutuskäigul oli teemaks, et rongid pidada nüüd sõitma Tartu ja Tallinna vahel 20 minutit kiiremini. Üritasin mõelda, et kust selline kiirus tuleb, et mõne kurvi õgvendamine ei anna mitte kuidagi sellist efekti, siis peab ikka trassi üldkiirust tõstma. Otsisin selle artikli välja ja selgus, et kiirus tõusis tänu sellele, et remondi lõigud on nüüd taas läbitavad, aga sellegipoolest pole veel taastunud varasem sõiduaeg kuna üks lõik olla veel tegemises Nii et jah, pealkirjaga või ainult eessõnaga võib ikka täiega orki lennata

Vaade vana polikliiniku aknastTeisipäev. Täna magasin Kadi voodis ja ütleks et päris mõnus oli
Hommikul ärkame Miiaga koos ja ta tuleb minuga kooli kaasa. Vaja enne koolis aula korda seada ja siis saame juba minna ortodondi juurde.
Ortodont vaatab ja uurib, määrab uue aja kokkusaamiseks ja laseb teha veel ühe röntgenpildi. Järgmine kord siis räägitakse palju breketid ja värk maksma läheb ning pannakse paika edasised plaanid. Pildi tegemiseni on aga veidi üle tunni aja aega, ootame Miiaga, jalutame mööda polikliinikut ja lõpuks lihtsalt istume ning kolame telefonides. Üks hetk tuleb meil, et minu ID-kaart on kättesaamiseks valmis. Otsustan siis Miia üksi ootama jääda, sest ega mul seal mitte midagi teha ei ole. Laps on nõus, nii et võtan suuna politsei majja.
Inimesi ei ole palju, aga järjekorranumbrid ei vähene. Üldse vaatad seda totrust mida keegi veel kunagi mainis... Nimelt kui kodanik läheb dokumenti kohapeal taotlema, siis enne läheb teeb pildi, siis ootab ja saab laua taha. Kui siis laua taga, nagu täna, selgub, et pilt on paha, siis saadetakse kodanik uut pilti tegema, aga teenindaja selle asemel, et nüüd järgmine kodanik ära teenindada, istub ja ootab. Ja just täna oli siis ühe tüübiga minu ees seesama seis, et saadeti tegema uut pilti, oli siis eemal ja kui tagasi tuli, selgus, et uut pilti ei ole, tüüp olla seal midagi ära vussinud ja läks järgmisele katsele. Ma ei tea mida ta seal tegi, aga ta oli ära ilmatu aja nii et teenindajagi mitu korda upitas end vaatama et kus kurat see tüüp jäi. No ma ei tea, peaks ikka olema nii, et kui tegid midagi valesti, võtame vahepeale teise kodaniku ja siis saab tagasi, mitte et kogu maja ootab ühe tohlaka järel...! Äge uksekleeps
Miia sai vahepeal pildi tehtud ja liikus koju. Mina aga sõidan tagasi kooli ja liigun kohe aulasse kus liitun teistega. Aga pool tundi on veel seal arutlust ja siis lähevad kõik oma toimetuste juurde tagasi.
Lõuna võtan R-Kioskist. Haaran kaasa ka ühe sahtlist leitud Super Summ lotopileti millel 3 eur võit peal. Annan pileti kassapidajale, see vaatab ja imestab, loeb pealt numbreid ja küsib et kust ma nii vana pileti olen leidnud, et sellel ju viimane väljamakse 2023 aastal... Kae siis, no mis iganes Ostan siis uuema pileti, Metsik 500€, kui selle koolis ära kraabin, siis muud rõõmu temast polnudki...
Koolis jääb maja järjest vaiksemaks. Mina aga toimetan. Lõpuks liitub minuga Kadi, tal olla lihtsalt väga igav. Alguses kalpsasime natuke ka mööda maja, siis istus mul toas diivanil ja igavles seltskonnas edasi
Liigume Kadiga koju ja tassime talvevarud keldrisse, päris palju kaste oli juba koridoris, nüüd on nad lõpuks oma õiges paigas (Y)
Avastan Kanni aias askeldamas, selgub, et pani sauna kütte. Meenub, et lubasin juba ammu võtta talt muruniidukit, et tahtis selle talvekorterisse ära panna. Käin aias ja vaatan, et tegelikult kui saab, siis võiks ikka üks niitmine teha. Õnneks on masin veel töövalmis ja seega võtangi ta ja hakkan niitma. Kuna Kanni aga pidi ära käima siis käisin aegajalt saunas puid peale panemas.
Enne muru niitmist korjasin muru seest õunad välja. Enamus neist said taga-aeda, aga ilusad panin tänava äärde kaasa võtmiseks. Mingi hetk üks vene keelt kõnelev poisiklutt tuli õunu võtma ja hõikas järele tulevale perele ka. Üks neist oli vanaema, ma siis ütlesin neile, et võtku aga heaga õunu ja veel parem, kui kõik ära võtavad, saab vanaema lastelastele õunakooki teha Otsitigi kilekott käru alt välja ja tanusõnade saatel kõik loosi ka läks (Y)
Nüüd jõuame veel Mõmmiga jalutamas käia ja nii kui naasen, ongi sauna minek. Käime saunas Miiaga koos (Y)

Rõngu ärkamasKolmapäev. Täna on haridusfestival, on mitmeid põnevaid teemasid, enamus vajasid eelregistreerimist, aga sellest kunagi hiljem. PEI-DE-TUD
Liigume Miiaga maale. Pukka sõites sõitis Apteekri mäel minust tuletõrje mööda. Üritasin sellega kuidagigi silmsidet hoida ja vaadata kuhu ta liigub. Keeras Puka poole maanteelt ära, aga enne Pukat keeras Keeni poole. Ja siis Puka keskuses tuli vastu veel kaks tuletõrjeautot ja kiirabi... Vist midagi tõsisemat on toimumas.
Õnne on ka maal. Aitan õunapuid lõigata, oksi on palju ja pooled puud on lõigatud, paistab et vajame oksapurustusmasinat ja tark on see osta Ja siis viin Õnne ja Miia Tõrva, Miia plaanib nädala lõpuni sinna jääda. Käime siis ka Tõrvas minu emaga poes ja siis tõstame auto peale ühe metallriiuli ja liigun maale tagasi. Google AI Studio poolt kokku monteeritud pilt kus puu okstega ja ilma oksteta Jüri poolt täiesti monteerimata pilt puu otsast
Väljas on juba pime, tõstan riiuli kõrvalhoonesse ja üritan pliiti korstnaga ära ühendada. Aga et torudel on üks vahejupp lisaks, siis ei keera asjad enam kenasti end ära ja seega tuleb toru lühemaks teha. Aga et maal väljas pime on, siis võtan kõik vajaliku Tartusse kaasa.

Kola ära saatmineNeljapäev. Täna on selline toimetuste päev kus saab tegeletud igasugu kahtlaste ja vähem kahtlaste asjadega Kamaluga pisidetaile, mitte midagi ei ole eraldi välja tuuagi. Õpetajaid majas peaaegu ei ole, kantselei aga on sagimist täis. Ka veetakse pööningult ära kola mis siis kõrvalhoone juurde konteinerisse tassitakse ja seal on abiks ka õpilasi.
Kui hommik on veel kuiv, et sain kitarri käes kooli viia, siis hiljem keerab sajule nagu ilmateade ka lubas. Samas pikalt ei saja. Üldse on terve päev hämar, aga nagu pilvekaart näitab, siis mujal sajab oluliselt rohkem
Home Assistantiga saab täna veel toimetatud. Nüüd on mul automaatika Nordpooli jälgimiseks ja sellele vastavalt mõne elektriseadme lülitamine tööle saadud. Avastasin, et kogu aeg üritasin lülitada vale seadet Aga nüüd sai ehitatud valmis ka automaatika jõulutulede lülitamiseks mis hakkab mul jälgima päikese tõusu ja loojangut Katusekividelt maha puhastatud sambla hunnikud
Koju jõudes ei saja. Räägin kütte-vennaga läbi ja ta on hommikul mul maal platsis. See tähendab, et täna on vaja ära lõigata suitsutoru ja nii teen selle aias kohe ära.
K-Rautasse oleks vaja minna. Meil on oksapurustaja ostu mõte. Lähen siis pool teed joostes, pool jalutades kohale. Kaja tuleb töölt otse sinna. Vaatame neid purustajaid ja odavamad on ikka täis saast. Teenindaja tuleb ja aitab meil ühe kabedama alla tõsta ja räägib tagasisidet juurde. Lõpuks läheb loosi 280 eurot maksev masin. Sikutame selle autosse ja sõidame koju.
Kodus saab vedeletud ja I'-Õnne-emaga telefoneeritud. Siis aga vaatan, et kell on alles kaheksa saamas, helistasin Mõmmile kes oli juba jalutama läinud ja liitusin temaga. Jalutasime üheksani välja (Y)

Rõngu, õigemini Kõduküla sidemastReede. Täna on teistmoodi päev, täna on suisa vaba päev. Jaa, olen telefoni valves, aga otseselt kooli seinte vahel mitte. Liigun kohe hommikul maale, võttes Rõngust peale Õnne ja Miia.
Täna on Suur Päev – nimelt on täna küttesüsteemi katsetamise ja töösse paneku päev. Veel enne kui küttesüsteemide ehitaja kohale tuleb, panen paika suitsutoru mis passib nagu valatult Ja siis tuli küttepliidi alla ning käime kahekesi kõik lülid läbi ja saan targemaks, et mis ja kus asub ning milleks vajalik Ja lõpptulemus on igati ilus! Süsteemid toimivad, anna vaid puid alla Küll esimestel kütmistel paistab, et pliidi värv ajab kärsahaisu, aga selle elame üle Peale kolmetunnist kütmist on põrand 18 kraadi (Y) Mis see kraad nüüd akupaagis on, seda kahjuks ei tea, ununes enne lahkumist keldris käia, aga vahet pole, kindlasti oleks tahtnud rohkem kütmist
Ja samal ajal kui kütame, saab Õnne proovida eile soetatud okspurustajat, aga sellega on tagasilöök, täiesti mõttetu masin, ei tee multši vaid mingeid puutükke ja neidki ei lõika ta eraldi lahti. Totaalne pask, vaatame kas annab see õnnetus kuidagi kauplusesse tagasi anda – ta ei tee seda mida ta peaks tegema. Ma täiesti imestan miks sellist paska üldse toodetakse ja kuidas Makita sellele veel oma nime laseb külge panna!? Makita multsimasina väljund...
Ja siis mina tegelen sibulõuna puu okste lõikumisega. On ikka paras peavalu Aga vahet sel, vesivõsud oli nii pikad taeva poole nagu Villu kukehari...
Aga kell liigub imelikult kiiresti. Pool neli lahkume maalt, käime Tõrva jäätmejaamas ja siis Tõrva. Käin ka ema juures, oli alguses mõte, et võtaks tal täna juba kapi lahti (muidu I' läheb seda homme tegema) aga siis meenub, et meil on ju täna Vanemuise väikses majas balletile piletid Nii ma siis midagi tegema ei hakanud vaid sõitsin Tartusse ära.
Tartus aga selgub, et Kajal pole kõige parem olla ja mul ka pea kipub valutama. Ehk et me ei taha balletile minna, otsin siis õpetajate seast kes tahaks minna, aga lõpuks jõuan naabrinaiseni ja piletid sinna ka lähevad Vähemalt ei läinud piletid vett vedama (Y) Ja siis olemegi kodus ja toimetame niisama.

Õhtune lõkkejäänusLaupäev. Ärkame Kajaga umbes samal ajal kui igal hommikul. Öö on olnud häiritud, palju kordi ärkvel, peavalud, püüdsin neid nelja paiku alla suruda, aga ei toiminud...
Täna on meil muidugi Puka päev, aga enne on meil vaja ära käia Türil Sõidame üle Imavere kohale. Saame sealt katusekatte materjali ja et seda sealt suisa poole soodsamalt sai, siis oli mõistlik järel ära käia.
Türil otsisime ühte saiakeste poodi, aga juhised viisid meid mingi tööstushoone juurde ja seal me küll mingit kohvikut ei suutnud tuvastada, aga telefon näitas, et see täna üldse ka kinni on... Alustasime tagasiteed.
Kütust oli autol väheks jäämas ja see tegi murelikuks. Tagasitee suunas GPS meid mingeid kolkaid mööda Puka poole. Lõpuks tegin sellise lükke, et käisime Põltsamaal tanklas ja siis panime juba edasi Puka peale.
Tankisime Terminalis. Raadiost oli reklaam, et ostes vähemalt 30 liitrit kütust, saab kohvi tasuta. No tankisingi siis. Kuigi jah, see küll mingi müügiedendus ei ole kui 30 liitri peale ühe kohvi saad. Kohvi omahind on suisa olematu, iga tankimise eest võiksid nad neid jagada... Või siis veel parem, üldse mitte jagada, sest see kohvi mis mina sealt tanklast sain, mitte mingisugust kriitikat ei talunud ja maha ta kõik lõpuks valada tuli...
Kolkaid pidi sõita on aga huvitav, mulle hirmsasti meeldib. Näiteks Vitsjärve oli vist see koht mis tundus täitsa põnev ja põnev oli ka Põltsamaalt Leiele viiv teelõik.
Jõuame Pukka ja I' annab teada, et liigub Janekiga ema poole. Seal on täna magamistoa kapi lammutamine ja asjade kokku tõstmine. Lasen neil siis mind Pukast peale võtta. Õnne ja Miia on ka juba maal, tulid Kaidoga, nemad hakkavad Kaja abiga lõkkele elu sisse puhuma.
Ema kapi lammutamisega läheb üllatavalt palju aega aga ära me ta teeme. Siis tuuakse mind Pukka tagasi. Suur töö on vahepeal ära tehtud – kõik oksad on põletatud, ainult üks lehehunnik on vaja nüüd kuhugi ära toimetada. Kaja liigub aga Tõrva, et ema viia ja siis suunduvad Miiaga Tartusse. Seega jään üsna kohe üksi maale.
Lõke on üsna ära põlenud. Kuhjan lehed peale, aga ei need taha põleda – märjad on. Korjan siis õuelt kokku puitmaterjali ja saan lõpuks suure tule üles ja ka lehed lõkkele toimetatud. Väljas aga pimeneb ja kui ma ahju kõlbavat puitkraami juppideks lõikan, hakkab ka sadama... Lõikan selle vaatamata kõik ära, korjan kokku ja kolin tuppa. See lubatud vihmapilv mis juba päeval pidi saabuma, on nüüdseks kohal ja see peaks sadama homme ka...
Teistel on Tartus külalised majas – tulid Kadi sünnipäeva raames alles nüüd – varem polnud võimalust. Igatahes on neil tore ja meeleolukas õhtu (Y)
Hakkan toas veidi koristama, sama keldris. Siis aga avastan, et akupaak on ainult ülevalt 60 kraadi, allpool kõigest 20. Imelik lugu. Ma nüüd ei saagi aru mis siis teemaks on, aga vaatame homme ka ja kirjutame kütte tüübile kui vaja. Igatahes kell läheb kiiresti, vaatan veidi telet ja siis telefonist äppe ja kell on lõpuks pool üks, aga toas on 22 kraadi!
Tammeka mängis täna võidu välja Tallinna Kalevi vastu. Mis sest, et tabeli viimase vastu, sest ise ju ollakse eelviimane Aga 5:2 on tubli tulemus, kuigi enamuses mängides... Diktor arvas, et võivad veel Kuressaarele järele tulla ja äkki pääsevad üleminekumängustki, aga mina seda ei usu, nii hästi neil nüüd ka ei lähe
Ja siis mängisid U19 naised Austria vastu. Mõlemad mängud käisid mul taustal töödele, nii et ega ma kumbagi ei näinud, kiikasin vahepeal vaid seisusid ja kuulsin mis kuulsin. No igatahes naiste mängu kommentaator on tõsiselt nigel olla – kommenteerida ju midagi head oma meeskonna osas ei ole Lõppseis 12:0, võtab sõnatuks!

Rongile minek, saab nii Tartusse kui Valka.Pühapäev. Öö soojas elamises oli ärkamistega. Kell pool viis olin ärkvel ja raske oli uinuda kuna eileõhtune akupaagi katsumine viis une ära. Otsustan, et hommikul hakkan kütma ja jälgin mis toimub ning siis räägin küttespetsialistiga kui ikka minu arvates mingi kala on
Päris üles ärkan pool kaheksa. Öösel keerati kella, nii et vana kella järgi on pool seitse. Aga väljas on koitmas, nii et ajan enda üles, pealegi taas pea valutab...
Söön ja toimetan, väljas sajab lakkamatult. Kaja otsustabki maale mitte tulla vaid läheb tüdrukutega Aurasse – igati tark tegu. Mina aga hakkan kütma ja elamises asju kokkupoole panema. Lõpuks saavad korda elamine ja kõrvalhoone, ära saab tehtud ka toru kaablite jaoks millega kilbist pööningule minna, vahetatud saavad UPS’i akud ja uus UPS töösse pandud, lisaks veetud elekter eeskojast räästa alla õue jms. Enne pimeduse saabumist jääb ka sadu üle.
Aga boilerist rääkides, siis asi ikka toimib. Boiler läks üleni kuumaks ja asi on OK. Väheke teeb muret õhutamise teema torudes, aga sellega vist tuleb toime AI aitas mind tulede vilkumise osas, et kui punane ja roheline vaheldumisi vilguvad, siis on ooteaeg, ja kui vaid punane vilgub, oleks vaja õhutada. Tal on muidu ka omal mingi klapp otsas, aga ma pole tema tööpõhimõttest veel aru saanud, sama ka küttepliidi juures, aga eks ma uurin üle.
Igatahes toimetamist on ja päev sujub oma asjadega kenasti. Enne rongile minekut vaatan külmkapi üle ja et seljakotti väga asju ei mahu, tassin kõik Andresele.
Olen juba enda päris valmis pannud kui meenub, et rongipilet on veel ostmata. Võtan telefoni ja nikerdan enda pangani ära, aga PIN1 ei tule meelde. Lihtsalt täiesti tühi maa, samal ajal isikukoodiga muret ei olnud. Ei jäänud muud üle kui läpak tööle panna ja järele vaadata Ei tea jah mis nõtrus mind tabas.
Rongile minnes on koduõu ja kodutänav täiesti pimedad. Telefon siis valgustab teed. Peab endale maale otsmikulambi ikka soetama, nii mõnigi kord oleks vaja õues toimetada jms.
Raudteejaamas oli omajagu inimesi ootel. Enne saabus Valga rong, siis see seisis pea viis minutit kuniks Tartu oma tuli. Ja rahvast rongis oli muidugi palju, pühapäev ju ja homsest algab taas kool. Mina sain omale tavapärase koha ja sõit võis sülearvutiga süles alata Google AI Studio – originaal ja mis ta pildi seest veel leidis
Kodus on kõik puhkamas. Just on lõppenud Barcelona ja Real Madridi vaheline mäng ning Kadil on ovatsioonid laes Ei ole muud kui nendega liituda

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta