Esmaspäev. Ma ei tea mis kell see öösel oli, aga tuli end üles ajada ja tualeti poole punuma panna. Mingil kahtlasel põhjusel viskas põhja alt ära ja tuli suisa kolm korda järjest käia enne kui edasi magada sai. Küll see kõhulahtisus saatis mind veel terve päeva...
Hommikul lasen Miial end valmis sättida, lootes et tema köhahood vähenevad, aga ei vähenenud ühti. Nii ma siis enne õueriiete selga panemist otsustasin ta koju jätta ja liigun kooli üksi.
Päev on laias laastus rahulik, toimetan erinevate pisimuredega. Suurim saavutus on teisest majast toodud projektori paigaldus 
Vahepeal kerkib emotsionaalne teema kus ma ei tohiks üldse osanik olla aga kuidagi kipub see ka minu kapsamaale. Soovin inimestega sel teemal suhelda, aga kuidagi ei saa jaole, kogu aeg on vale aeg ja inimesed hõivatud. Ja lõpuks venibki see teema järgmisse päeva, tõenäoliselt häirib öösel ka und...
Peale tööd on kibekiire õhtu
Nimelt vuran rattaga koju, Kaido on juba ootel. Vahetan kiirelt riided ja läheme liikvele: esmalt garaaž, siis Aardla Olerexist järelkäru, siis Cramost drell koos freesiga, leivaka juurest Mõmmi ja siis juba K-Rautasse. K-Rautast ostan OSB plaate, laeme need kärule ja liigume Pukka.
Pukast on just lahkunud vihmapilv mis juba Apteekri mäelt silma paistis. Ilm on kõik märg, aga selga enam ei saja ja me tõstame Mõmmiga OSB plaadid majja ära.. Nüüd sõidab Kaido maale oma tsiklite järele, meie Mõmmiga aga kruvime kokku karkassi ja freesime korstnajala augu suuremaks. Kogu toimetus läheb üsna hõlpsalt ja probleemivabalt. Kaido pole selle ajaga veel tõenäoliselt maalegi jõudnud...
Teeme siis Mõmmiga väikese jalutuskäigu Puka kauplusesse – mul on üsna kõva nälg. Ja siis tagasi maja juures otsustame Kaidole kultuurimaja juurde vastu jalutada. Mõte oli hea, aga see drell on kurjavaimu raske, poleks pidanud sikutama 
Oodates Kaidot vaatame ööpimeduses kuidas tume vihmapilv tahab meile kiiruga peale tulla. Aga enne kui sadama jõudis hakata saabus ikkagi Kaido ja põrutasime tagasi linna.
Tartus siis tsiklid maha, haagis tagasi Olerexi ja liikusime leivaka juurde. Mõmmi võttis oma auto ja nii me tulime temaga koju ära. Mul kohe parem olemine – plaadid on nädalavahetuseks maal valmis ja seda üsna kiirelt ja muretult (Y)
Miial oli täna ülesandeks raamatu lühijuttude lugemine ja nende kohta paari lause kirjutamine. Neid oli vist üheksa tükki, aga tema oli vaid kaks teinud, aga istus juba rõõmsalt läpaka taga. Ma ei tea mis ma temaga tegema pean et kokkuleppeid ei murtaks, ma ei andnud ju mitte midagi konti murdvat, pooleleheküljelised tekstid vaid ja sedagi ...
Vaatasin täna uudiseid. Ukraina suunalisi. Silma jäid teemad: "Ebamugavas seisus Venemaa levitas infot USA linnade ründamisest" ja "Vene sõjaväe valedest kubisevad värbamiskampaaniad kuivavad kokku". Tavaliselt sellised Venemaad halvas seisus näitavad artiklid tähendavad suuremat pealetungi ja edu rinnetel – justkui üritataks peita omi halbu asju teiste halbade asjade taha. Saame näha/kuulda.
Teisipäev. Hommikul lahkun koos Kajaga ja läheme liikvele minu jaoks tavapärasest varem. Kaja saab töö juurde ja mina käin Cramos, et viia sinna freesimisasjad tagasi. Siis sõidan uuesti leivaka juurde, et auto Kajale jätta. Sealt siis bussile, kodust ratas ja kooli.
Täna on kooli 119. sünnipäev, õpilased, kes asja korraldavad, on värava peal kõiki tervitamas, osa on majas tervitamas koos kommikorviga 
Päeva peale on aulas sõrmuste aktus. See on siis kooli sünnipäeval gümnaasiumile mõeldud üritus kus uued kümnendikud saavad kätte kooli sõrmused. Olen seal Liisil abis.
Muidu aga päev on selline rahulik, üritan süüvida VMware hingeellu, aga ega seda väga ei lasta, pidevalt segamine käib. Vaja oleks aru saada miks mu virtuaalmasinad aeglased on, nüüd olen asjaga nii kaugel, et ketta füüsilistes muredes see probleem ei ole. Eks ta oli mul juba alguses aeglasevõitu, aga kuna sai lisatud serverile veidi rammu, siis oleks oodanud ka tulemust...
Miial tulevad täna matemaatika ja loodusõpetuse tasemetööde tulemused. Mõni näitaja on põhjas, aga mõni näitaja on ka päris maas. Matemaatikal on see teada kus murekoht on, aga loodusõpetuses oleks vaja lisainfot.
Õhtul on Miiaga õppimised ja Mõmmiga teeme suure jalutuskäigu. Läheme küll varakult, aga ikkagi on juba pime. Ja et ilm on märg ning sügisene, siis see neelab kogu valguse mis kuskilt paistab ja vaated on seega üsna pimedad :P
Kolmapäev. Kohe hommikul liigun arvutiklassidesse. Käin oma skriptiga kõik masinad läbi mis kasutajate üleliigseid faile ära koristab – masinate kettad kippusid üle ääre ajama
Ühe klassiga päris lõpuni ei jõudnudki – tund tuli peale, sai siis hiljem uuesti mindud.
Tänane põhiaur läheb kahele õpetajate arvutile. Ühel on mingid kalad, et ei saa üle VPN võrguressurssidele ligi – põhjuseks AVG ja lisaks veel üks mingi ’endpoint’ mis ei lubanud võrgu jagatud kaustadele ligi pääseda. Korjasin need maha ja kõik toimib, kui ta neid aga vajab, siis paneb ise uuesti peale ja hakkab seadistama – pole minu rida
Teisel aga jooksis Windows laiali ja sai siis õnneks puhas paigaldus tehtud.
Ka saab veidi uuritud sellist asja nagu Home Assistant. Tegemist on vabavaralise tarkvaraga millega võiks saada kodused Tuya seadmed (õigemini kõik nutikad vidinad) ühendada ja need siis NordPool hindasid jälgima panna
Eks vaatab kuhu asjadega välja jõuab.
Sööme õhtust ja siis on plaanid nii, et mina lähen Mõmmiga jalutama ja emme läheb sõbrannale külla. Kuna sõbranna on teises linna otsas, siis meeldib mõte, et sõidaks Kajaga kaasa ja jalutaks sealtpoolt tagasi. Läheb aga nii, et Mõmmi saab leivakast kõne ja peab majast läbi käima... Nii et jalutama saame tunnike hiljem ja kolame siis all linnas ja Karlovas. Ilm on ilus ja üldiselt soojapoolne.
Kui Mõmmi leivakas käis, võtsin ette KOV valimised ja hakkasin siis analüüsima ja mõtlema mis võiks meil seal Otepää vallas hää olla. Kas ma just ka tegelikult kõigest aru sain, aga hääl läks Isamaale...
Miial on silmad vett täis. Eesti keele töövihiku ülesanne on lapsele nagu totaalne tuumateadus. Esiteks oli vaja leida sõnade ette silbid, hea küll, andis endalgi pead murda, siis oli aga tekst milles oli tehtud erinevaid vigu ja need tuli siis raamatus oleva teksti põhjal ära parandada. Aga see tekst raamatuski oli juba paras sodi-pudi ja õudus kuubis...
Hiljem aga selgub, et silmad on vett täis pigem sellest, et viirus (võibolla) piinab teda ja seega lihtsalt ei suuda laps selgelt mõelda. Nii kui emme abiga õpitud saab, jookseb laps tualetti ja oksendab – selge, meil on kõhuviiruse võimalus majas! Päeval üks õpetaja ka rääkis, et tal laps öösel oksendas. Huvitav ainult, et Miia kohe kõik üles korjab... Igatahes oksendas korra ära ja keeras magama.
Neljapäev. Öösel on mingi hetk uni hõredam ja tundub, et akende taga on juba valge, et tungib teine tuppa. Samal ajal tajun, et Kaja on veel magamas ja see äratab üles. Teen silmad lahti ja hoopis telekas särab täies hiilguses! Mõtlen siis, et ei tea kas Miia on end nüüd üles ajanud, aga ei, magab. Ega muud arvamust rohkem tekkinudki kui et kass äkki öösel kõndis üle diivani peal olnud puldi.
Aga kui on õige aeg ärgata, siis see on vaevaline ja raske. Uni kuidagi murrab ja olemine on tuim. Kurk on ka imelik, ei tea kas sai öösel looma moodi norsatud
Igatahes on hommikul küsimused et kas Miia saata kooli või mitte, aga et ta ise väidab enda korras olevat, siis on kooli minek.
Ka koolipäeval on mul tuim olek, aga nagu teiste käest kuulen, siis ma pole üldse ainuke, pool õpetajatest on täna omadega kinni
Aga noh, ega töö seetõttu tegemata jää. Enamus aur on täna taas koolimaja renoveerimise teemadel.
Miia olla koorilaulu ajal õpetajale kurtnud, et olemine on nigel, aga et ta selliseid asju teinekord ka lambist ajab, siis õpetaja jäi endale kindlaks
Aga enne tantsutrenni minekut laps helistab, et süda paha, nii ma siis palun tal trenn ära jätta, äkki siis ikkagi on mingi jama küljes.
Nelja paiku on tunne, et peaks minema koju ja veidi magama, aga et läheb sajule, siis ei hakanud kuhugi minema. Toimetasin asjadega, aga muudkui sadas ja sadas, lõpuks oli kell juba viis, siis sai siiber, panin asjad kokku ja väntasin koju. Sain üsna märjaks.
Kaja on varsti tulemas, tahab poodi minna. Paneme siis endid valmis, viskan kiiresti ka mõned võileivad hinge alla. Käime Hinnapommis ja Selveris. Kui koju tagasi jõuame, enam ei saja ja lähen kohe Mõmmiga jalutama.
Jalutame pika ringi läbi Tammelinna. Kuskil masti läheduses olles hakkas aga sadama, sadas tihedalt, nii et kui koju jõudsime, olid jope varrukad juba päris rasked

Reede. Ärkasin öösel, sest kurgu-nina lihased olid turses ja kuivasid – käis meeletu norskamine arvatavasti - ja mitte arvatavasti, Kaja kinnitab mu teooriat. Norskamine on jube!
Üldse on ajude vahel mingi ollus mis ei taha välja tulla ja sellest on pea paks, uni peal, porgandihääl ja muud sarnast. Kui nohu saabus siin septembri keskel, siis edasi on vaid tõusud-mõõnad, päris lahti polegi saanud...
Koolis on hommik erinevaid jooksmisi täis, vahelduseks Eda õnnitlemine. Minu uuringud Home Assistant’i peal pidid päädima öise niiskusimuri sisse lülitamisega NordPooli soodusajal, aga masin oli hoopis restardis ja mingeid lülitusi ei toimunud. Ei teagi mis see murekoht on, aga eks vaatame täna õhtul uuesti. Muidu eile sai Raspberry PI versioon 5 ära tellitud mis hakkaks siis maal nutiseadmete kommunikatsioonikeskuseks (Y)
Enne päeva lõppu on üks hispaania keele asendus. Õpetaja ise on majast eemal ja mina viin siis läbi kriteeriumitöö kus lapsed kuulavad ja vastavad siis töölehel küsimustele.
Ülejäänud päev kulgeb õpetajate erinevate probleemide lahendamiste osas: telefonid, sülerid, Google teenused jpm.
Kui koju jõuan, annab Kaja märku, et hakkas töölt liikuma. Jalutasin Kastani otsale ja emme võttis mu sealt peale. Käime Kantpuu poes ja ostame Õnnele kuus euroaluste kõrgendust.
Kajal tuleb mõte minna Lõunakeksusesse. Üldse ei viitsi minna, aga et istun juba autos, siis mis mul enam teha
Lastele helistame, et pangu riidesse ja sõitku bussiga kohale; tulevadki kenasti. 
Miiale on vaja teksaseid, teistele pole midagi vaja
Aeg liigub, väsimus kasvab, koju jõuame üsna hilja.
Laupäev. Hommikuks on nina täitsa kinni ja olemine üsna hapu. Aga midagi sellist ka ei ole et peaks nüüd koju jääma. Lõpuks lähevad Kaja ja Miia teele, liiguvad Tõrva peale, minule aga tuleb Kaido järele ja suundume Pukka.
Tee maale on ilus. Tartu külje all mängleb udu, eriti äge oli vaadata kuidas ta nagu peened nöörid Külitse järvelt püstloodis üles liikus. Muidugi ülivärviline loodus ja sära andvad päikesekiired joonistasid väga põnevaid vaateid, eriti neis kohtades kus vaated on kauged (Y)
Maal hakkame täna edasi tegema suvetuba. OSB plaadid saavad katuse peale, katame selle praegu kilega (kui kunagi pigimaterjal saabub, siis küpsetame selle peale ära). Ja siis teeme edasi ukse koha ja erinevaid konstruktsioonilisi täiustusi. Asjad sujuvad ja ma olen sigarahul 
Siis läheb Kaido ära, Kaja läheb vanaemasid Tõrva viima, mina tegelen materjali lõikumisega ja varsti saabub Jaak elektrit küttesüsteemile tegema. Kui Kaja tagasi jõuab, toimetab ta veidi ringi ja siis liiguvad Miiaga Tartusse ära – mina otsustasin maale öömajale jääda, näis, kas öösel saab külmetada ka :P
Toimetame Jaaguga koos. Kui Jaak lõpuks lahkub, siis on väljas juba sisuliselt pime. Lõhun ja korjan lõigatud materjali kokku, siis tassin tööriistad ära ja korrastan õue. Edasi saab juba tubaste tegemistega tegeletud, nagu koristamine ja villaga erinevate kohtade soojustamine. Kamin on terve päeva huuganud ja huugab ka õhtul, järel on ka infrapuna lamp, aga ega elamine sellest väga soojaks lähe – betoonpõrandad on ikka parajalt külmad ja neid üles soojendada siseõhuga on peaaegu võimatu. Kui Jaak üks päev elektri valmis saab, siis saaks küttesüsteemide ehitaja kohale kutsuda ja esimese kütmise läbi mängida. Kui asjad toimivad, siis hakkame põrand betoonkamakat soojemaks kütma
Loodame et toimib, aga sinna on veel aega...
Ja siis koristan elamises ringi ja teen veel mõned soojustamised. Siis saab söödud ja veidi telekat vaadatud.
Pühapäev. Öö oli nigel, palju kordi ärkasin üles. Infrapunalamp segas
- küll oli palav ja siis lambi valgus segas ja üldse kõik oli valesti. Rahvas räägib öisest suurest virmaliste vaatusest, mina pole midagi näinud...
Kaja läheb Miiaga emale järele Tõrva ja tulevad Valga kaudu, kuna meil võib vaja minna putukavõrku. Mina aga alustan suvetoa juures erinevate töödega.
Kui teised saabuvad, tõstame suvetoale aknad ette, siis tegeleme veidi karkassiga ja hakkame tuuletõkkekangast paigaldama. Jaak saabub ja tegeleb küttesüsteemi elektriga. Alguses olen temaga ja see lööb meil ehitusplaanid veidi sassi. Üldiselt hakkab mind väsimus kurnama ja tekivad veidrad peavalud. Ütlen Kajale, et paneks suvetoale kile ümber, et ega täna ikka päris ehitada ei jõua ja tervis ei lase ka. Ja umbes nii ka läks.

Vahepeal viib Kaja ema koju, mina olen seni Jaaguga keldris. Siis aga tullakse mulle järele, Jaak jääb veel töid lõpetama. Igatahes nüüd on asjad nii kaugel, et ahjule korsten külge, kütte vend kohale ja läheks esimeseks testiks! Betoon on põrandal jah nii külm, et elamist küta oma kaminaga palju tahad, aga ikka jahtub ruttu maha...
Kodus pole muud kui puhkamine, vahime telekat ja saab ka arvuti taga istutud. Lastel on nüüd koolivaheaeg, õppima ei pea 