Esmaspäev. Emme on juba tööle läinud kui minul äratus heliseb. Öö on olnud segane, peale nelja on palju üleval oldud, tundub, et Puka teemad häirivad, kuigi ma ütleks et asjad on enam-vähem jooksma saadud, aga jah, seal võib veel üllatusi tulla mis võivad muuta kogu praegust plaani. No ju see siis sisemiselt sööb ja uneolu närib.
Kooli jõudes hakkavad mingid arusaamatud suhtlemised leivakaga, lõpptulemusest ma ei saanudki aru. PEI-DE-TUD
Tööpäev aga on usin. Võtan OCS Inventory tarkvara uuendamise ette, aga see jookseb liiva. Vaja enne ikkagi PHP uuendada, aga Debian 10 all seda enam teha ei saa, nii et läksin seda teed, et uuendan ta 11 peale ja uuendasin siis OCS tarkvara. Päeva lõpuks mul asjad toimivad. Aga ma pole rahul, tahan Debian 12 ja PHP 8.2, seega homme mu toimetused sel teemal jätkuvad.
Aga, serverite kõpitsemine pole ainus asi, tegeleme siin aktiivselt ka andmekaitse teemadel, sinna on haaratud ka haridustehnoloog ning kooli juhtkond – mõtleme asju veidi ringi.
Kadil on homme sünnipäev ja meil oleks vaja kingitav telefon kuidagi ära pakkida. Kadil oli pikk nimekiri mida võiks kingituseks tuua ja sealt nokkisime välja Real Madridi särgi teema ja oleme talle jaganud kaudseid vihjeid, et ta saab särgi, tegelikult aga ostsime telefoni. Nüüd siis käisime Kajaga Lõunakeskuses ja lasime teha valge särgi, selle rinnale RM logo, et kui hommikul paki avab, arvabki särgi olevat, aga tegelikult on vahel ka telefon
Eks homne hommik näitab kui hästi meie tüng õnnestub 
Teisipäev. Kohe hommikul laulame Kadi üles, kuigi ta juba üleval oli
Meie suurem preili sai täna 15 aastaseks! Täitsa suur juba! Andsime siis kingi üle, kotikesest paistis kohe valge särk ja ta juba hõiskas et arvaski kingi ära
Ja teda üldse ei häirinud see, et tegemist ei olnud originaalse Real Madridi fännisärgiga, aga et logo oli rinna peal, siis see oli juba väga hea märk
Aga siis avastas, et särgi sees on veel midagi – telefon. No selle peale jäi tal suu lahti ja silmad olid imestust täis – seda ta mitte kuskilt oodata ei osanud
Seega, tüng toimis! Igatahes on ta mõlema asja pärast ülirahul. Särk on nüüd öösärgiks igal ööl
Me siin Kajaga veel naersime, et sellest seitsme eurosest särgist oleks kingituseks piisanud, seda üle pooletuhandest telefoni polekski vaja olnud :P
Tänane päev viib Puiestee õppehoonesse. Läheme Ainiga ja saame Liisi autole. Meil on siin plaan ühest ruumist ratastel telekas teise ruumi viia ja sealt seinalt väike telekas peamajja tuua. Võtame juba kõik maha ja paneme uue üles aga siis õpetaja vaatab ja pole meie mõttega üldse päri. Ja ega ta nii ka oli, et asjad läksid siin klassis oluliselt halvemaks – telekas ratastel on sinna ruumi liiga suur kolakas. Taastame esialgse olukorra ja olime juba saba jalge vahel peamajja tagasi küüti otsimas. Siis aga turgatas lauluklass 301, et see on veidi suurem ja planeering teisem. Lilila oli ka parasjagu seal, suhtlesime, vaatasime võimalused üle ja saigi lõpuks nii, et ratastel telekas talle ja lähiväljaprojektor peamajja (Y) Lõpp hea, kõik hea!
Sõime siis juba Puiesteel ka lõunat ja hakkasime otsime kellega tagasi minna. Ühtki õpetajat liikumas ei olnud, aga et väljas oli väga ilus ilm, võtsime teekonna ette jala. See Kassitoome tõus meid veidi ära väsitas, aga samme sai palju ja värske õhk tegi ainult head (Y) 
Kadi sünnipäeva õhtuöögi teeme tema valitud Ränduri Pubis. Kõik said mis soovisid (Y) Toidu oote ajal vaatasime suurest telekast snookeri mängu, mängisid Judd Trump ja Onyee Ng. Imelik mäng, punktiteemast aru ei saanud, aga Judd vastast ei vajanud, mängis muudkui üksi, kuul kuuli järel

Kui koju tagasi jõuame, käin Mõmmiga jalutamas ja siis tuleme koos meile tordi söömisele.
Tänase päeva seisuga võib öelda, et üks uuendamist vajav Kunena foorumiga leht on nüüd täielikult töökorras. Kogu see saaga ja kadalipp redaktori mitte laadimisega on nüüd lahendatud. Mure oli CKeditoris ja tema keelefailide haldamises. Nimelt on seal see viga, et kui Joomla poolt peamiseks määratud keele faili ei leita, siis redaktorit ei laeta ja sa võid end pooleks otsida kus viga on... Ma siis sisuliselt kahe nädala jooksul sain seda otsida. Nüüd on ka vastavad arendusmeeskonnad teavitatud, äkki siis tehakse muudatus, et kui keelefaili ei leita, laetaks inglise keel mis on alati olemas, nii nagu Joomla ise keelehaldusega tegeleb (Y)
Kolmapäev. Vaatamata sellele, et õhtud on juba seitsmest pimedad, on ka hommikud täitsa hämarad. Kogu aeg tahaks magada
Õnneks on veel üsnagi soojad ilmad (Y)
Eile olla õhtul olnud mingi superkuu, aga meil oli pilveviirg ees mille vahelt veidi midagi kumas, aga kuud ennast näha ei õnnestunud, vähemalt sel ajal mil mina väljas olin. Küll aga nägime Miiaga hommikul kuud kui kooli tulime, ilutses teine koolimaja pargi kohal kui Humana ees olime 
Üheksast lippan politseisse, vaja teha ID-kaarti jaoks pildid. Läksin vist liiga vara, sest ootejärjekorras oli enne mind kümme soovijat... Õnneks läks saba kiiresti, kuigi kui mina valmis sain, oli sabas ikka veel kümmekond ootajat 
Tagasiteel käin Aixi poolt läbi. Joome kohvi ja ajame törtsu juttu – pole teda iidamast-aadamast näinud ja lihtsalt napsasin aja ning ka temal oli parasjagu töös auk võtta (Y)
Päeva teises pooles on veel üks väljas käik: Miiaga perearstil. Liigume koos ratastel alla linna, arstil läheb kõik kiirelt: vaadatakse lapse tehnilised näitajad üle ja dokumenteeritakse. Kõik paistab OK olevat, enam ei ole laps oma kasvu-kõverates alumisel joonel, on ikka kõigis parameetrites edasiminekut (Y) Kurdan ka oma songateema ära ja saan kahe nädala pärast ultrahelile... 
Täna on andmekaitse inspektsiooni seminar, panen taustale, aga igasugu segamiste saatel ei ole võimalik teemadesse süveneda. Nipet-näpet nopet ma sealt sain, aga tark oleks asi hiljem uuesti üle vaadata-kuulata.
Kodus on kiire söömine, et siis enne trenni jõuaks kõht alaneda. Saab ka puhatud, sest päevast on toss väljas. Vahepeal helistab mulle võõras number ja ainus mis sealt kostus oli karjatus. Võtsin numbri Stuudiumis lahti ja avastasin ta ühe õpilase oma olema. Selge, kirjutan talle homme, et mis jama see oli... (Hilisemalt selgus, et ma polnud ainus ja nüüd selle teemaga tegeletakse)
Seitsmeks siis liigun kooli. Täna mängime taas jalgpalli. Kohale tuleb meid kaheksa ja taaskord on väga mõnus mängida. See on vist esimene kord kus mul õnnestub palli mitte varbaga lüüa ja üldse mitte mingisugust viga saada
Igati meeldiv! 
Päeval sadas postkasti meil, et ülehomme esineb Noize MC Tallinnas Helitehases. See tüüp on mulle siin viimasel aastal väga meeldima hakanud ja oleks ülikõva kontserdile minna, aga kui isegi aja osas näpistaks, siis rahalises osas läheb veidi keeruliseks. Samamoodi on Helitehases tuleval nädalal korraga ühes õhtus Vennaskond, Sõpruse Puiestee ja DND... Tallinnas elades oleks mõlemal kohal...
PS. Kontsert jõudis veidi ka leheveergudele mis mu suurt kurvastust veidi leevendas: nimelt oli rahvast liiga palju, enamus muidugi noored ja muud sarnast 
Neljapäev. Täna oli hommik kus pead ei pidanud pesema, nõusid ei viitsinud pesta, võileibu ei tahtnud, tegin vaid väiksema kohvilurri, panin teleka käima ja vaatasin Hommikuterevisiooni
Ja nagu tellitult olid algatuseks päevauudised ja siis õpetajate teemaline vestlus ning vürtsi lisas e-rehkenduse blokk 
Aga päev on täna jooksmisi täis, tavalisest rohkem. Põhiaur läheb aga skriptide kirjutamise peale. ChatGPT on tore küll, aga Powershellis paneb kole palju putru lisaks ja siis lihtsalt kood ei tööta
Lõpuks pidingi kõik vajaliku jupikaupa ette söötma ja alati lisama, et vajan vaid otsest käsku ilma igasugu tedate, kontrollimiste ja koopiate loomiseta. No rahulik pool päeva enne kui asjast asja sai :P 
Õhtul on perega Prisma külastus. Miiale pakun leivasuppi, see väitma et ei söö sellist asja, ise aga päeval koolis sõi ja kiitis
Ta olla arvanud, et koolis oli mannavaht :P Näete siis kui palju on inimestel peas/silmades kinni!
Ja siis käime kolmekesi jalutamas, teeme kaunikesti suure ringi. Aga ilm on ilus ja jalutada mõnus!
Reede. Ma ei saa aru mis jama see oli, aga ma ärkasin väga palju kordi üles ja mind kummitasid kogu aeg unenäod UPSi teemal. Ma tean, et tahan maal küttesüsteemi pumbad panna UPSi taha, aga kas see teema siis niimoodi unenägudesse tungib?
Hommikul kodus Miia muudkui köhib ja läkastab. Vaatan Kajale ka otsa ja sisuliselt saab ta juba aru mis ma küsida tahan ning noogutab kaasa – Miia jääb täna koju 
Pilvefronti vaadates selgub, et Tartule on vihm peale tulemas. Et asjad kodus valmis, siis viskan riided selga ja kaon. Alles koolis tualetis peeglist märkan, et kuigi ma habeme ära ajasin, siis pea unustasin pesta
Aga õnneks ei ole midagi hullu (Y)
Koolis on hull päev, igasugu peensusi saab korraldatud. Lisaks saab korda seatud TrueNAS server, et üleliigne kama välja ja siis kettamassiiv ESX külge. Aga ega asjad ju taha alati lihtsalt minna... 
Ka domeenimasinates käivitatava skripti teemaga sai end päris lolliks vaevatud ja asi tööle ei hakanud. Käsurealt pole probleemi, aga vaat Group Policy võimalustega on siiski mingi ikaldus. Jääb teema uude nädalasse...
Kodus hakkab miski piiksuma ja uurin lastelt mis nad teevad. Kadi otsib ühte oma AirPodi. Jalutab teine tubade vahel ringi, lähen siis appi kuulama. Imelikul kombel on heli ühes toas, siis teises toas, siis taas tagasi. Kahtlane lugu! Aga siis Kadi märkab, et ta oli ühe klappidest soki vahele pannud ja sellepärast siis ka heli ühest ruumist liikus
Et kui ma koju tulin, siis minu kuulmiseks võttis ühe klapi peast ja pani „turvalisse” paika 
I' juurest oleks vaja kaks tapeedirulli ära tuua, aga ei viitsi autoga minna, targem on jalutada. Et Miia on terve päeva kodus olnud, siis vean ta jalutama kaasa. Tagasitee jalutab I' koos R'ga koos meiega Mini Rimini.

Laupäev. Läti päev! Kaido saadab hommikul sõnumi, et tema siiski Lätti ei tule. Meie aga oleme perega ikkagi liikumas. Kuna minu ema ei tule ja Õnne just küüdist ilma jäi, siis võtame ta ise Tõrvast peale.
Ilm on vihmane, aga kümne paiku peaks Valmieras sadu üle jääma. Ja nii ka läheb, et me kümne paiku sinna jõuame ja siis ka vihm üle on. Küll on veidi jahe, aga see pilvede hajumisel muutub – päike tuleb välja ja olemine läheb palju soojemaks (Y)
Valmieras on täna laat. See võtab kinni osa linna tuiksoonest – Riia tänava. Leiame endale kesklinna parkimiskoha, aga selgub, et siin poleks sellega erilist muret tulnudki – linnas on kohti parkimiseks küllaga.
Laat on siis kahel pool tänavat ja ma ei tea, oma kilomeeter pikk. Üks pool on enamasti käsitöö ja teine pool siis paljuski kraam mida suhu pista. Käsitöö serva mööda laseme lõppu välja, käime sealpool otsas Maximas ja siis teiselt poolt tuleme algusesse tagasi. Kui teised asja tõsisemalt uurisid, siis meie Kadiga jalutasime lihtsalt kaasa kuniks mul tekkis isu soolapeki järele
Nüüd hakkasin liha-telkides peatusi tegema ja mekkima, kellel kõige parem on
Aga kolmandas telgis juba sain nii head pekki proovida, et ma sealt kohe ka tüki ära ostsin ja nüüd ei olnud muud kui leida kuskil alguses üles see telk kus sukaadiga puuvilju müüdi. Olen sealt endale lemmiku leidnud, aga pole päris kindel kas see on ebaküdoonia või mingi muu tsitruseline, igatahes väga maitseb ja ostan poolekilose paki

Kuna me Kadiga kiiresti lõppu jõudsime, tegime jalutusringi, siis käisime kõik koos mõnes poes ja lõpuks külastasime ka ehituspoodi Depo. Depos jõudsin kiiresti tõdemuseni, et seal ei ole enam suurt midagi odavam midagi kui Eesti ehituspoed, nii et see sõit siis millegi „odavama” järgi ei tasu enam vaeva ära 
Kõhud kippusid kõigil tühjaks. Kesklinnas oli kunagi üks hea koht keldrikorrusel, aga et ma täna seal liikumist ei täheldanud, siis sinna ka tagasi minema ei hakanud. Otsustasime hoopis, et sööme Valgas. Nii me siis alustasimegi tagasiteed.
Valgas hüppame otse Tammi baari, aga seal olid kõik lauad kinni. Liigume siis Riia kohvikusse kus saame laua ja kõhud ka kenasti täis. Kuna meie tee viib meid Valgast Pukka ja Valgas on üks hobusekasvatus kust me varem sõnnikut oleme viinud, siis Õnne võtab nendega ühendust ja nii lahkume Valgast taaskord pagasiruum täis s*tta 
Pukas on plaan, et võtaks täna õunad maha, oleks homne mahlategu lihtsam. Tagantjärele võib öelda, et see oli hea otsus, sest hommik oli sajune
Siis aga läheb Kaja Kadiga Õnnet Tõrva viima ja mina Miiaga paneme maal veel asju kokku. Kuna aga asjad saame kiiresti ära toimetatud, siis jalutame Miiaga veidi alevi peal ja emme võtab meid peale kultuurimaja juurest.

Ja ülejäänud õhtusse mahub saun ning Eesti – Itaalia 1:3 jalgpallimäng.
Pühapäev. Täna on õunamahla tegemise plaan, aga sajab täiega. Mida lähemale Tõrvale, seda suuremaks sadu läheb. Aga pilveplaane vaadates võiks loota, et sadu kümne paiku harvemaks jääb ja selle tuules me oma plaani ka muutma ei hakka, tulgu mis tuleb.
Tõrvas võtame Õnne ja ema peale ning suundume Lõvele, võtaks siis sealt ka õunad kaasa, sel teemal on liiga palju hala olnud
Aga et padusadu väljas on, siis üleni kilekeebis korjame maast kokku mis saab. Ka siin on linnud koledasti õunu söönud, nii et võiks öelda: kolmandik on söödud, kolmandik on mädad ja kolmandik siis see mis saab kotti pista. Lõpuks me sealt poolteist kotti õunu saame, oli puu otsas ka, aga sellise sajuga... :P
Põnev oli see, et kui juba Lõvelt metsa taha jõudsime, ainult tibutas. No tagasi me sellegipoolest minema ei hakanud vaid sõitsime Pukka välja.
Pukas sajab. Paneme kõik kütte, toimetame veidi toas, Õnne lendab kasvuhoonesse. Mingi hetk on vihmavabam aeg, paneme grillikoja betoonväljaku kohale presendi üles ja sellest saab katusealune kus siis hakkame mahla tegema. Tassime vajalikud seadmed välja ja läheb tööks.
Vahepeal sajab, vahepeal on päikest, vahepeal kimbutab tuul – aga töö käib ja asjad laabuvad. Neljakesi tehes on kohe näha, et üks kätepaar on puudu, et saab hakkama, aga viiekesi oleks lihtsam. Miia annab oma panust nii palju kui tahab ja viitsib
Vahepeal käib ta poest suhkrut toomas. Muidu aga päeva lõpuks on meil 14 viieliitrist kotti murul. Eelmised aastad on meile mahla rohkem toonud, aga siis on olnud: õunu rohkem, ilm mugavam, töökäsi rohkem ja aega oleme ka rohkem alla pannud
Aga ei kurda, vähemalt on see suur ettevõtmine naabri tööriistadega taaskord tehtud (Y)
Üldiselt on mahlategu nagu muidu ehitaminegi, et suur aur läheb asjade valmis panekuks, siis on töö ja siis asjade kokkupanek ja pesemine. Mahlateol on see kokkupanek oma suurte pesemiste ja toimetustega kõige vaevalisem, pealegi on siis juba ka toss väljas... 
Ja siis Tõrva ring, et vanaemad koju viia. Käime Miiaga võtame minu emal ka seinalambi maha ja siis sõidame linna ära. Tee Tartusse on päikeseline, loojumas, ja sellest kenad vaated ning värvilised looduse mängud. Võrreldes eelmise nädalavahetusega on sel nädalavahetusel loodus väga värvikirev ja ilus, kena nautida, eriti päikesepaistes. Tahaks kohe paar päeva looduses ringi kolistada! 
Eelmise nädala lõpus oli mingite presidentide tippkohtumine pealinnas, tähtsatel meestel olid naised ka kaasas ja siis meie presidendiproua viis nad loodusesse, paistab, et tehti väga põnev ja tore looduskäik neile, pilte saab vaadata SIIT.
Uurisin siis keda Otepää vallas hääletada. Seal on 76 kandidaati, osad pensionärid, üks suisa abiturient, mitmed töökohatud. Kahjuks ei osanud midagi välja valida, isegi erakonna osas ei ole eelistust. Miks? Sest niikuinii midagi ei muutu, suurema osa elust olen poliitikute suust ainult valet kuulnud ja ei ole märke sellest, et nüüd siis midagi muutuma hakkaks...
