Esmaspäev. Hommik algab kõnega kliendi juurest – netti pole. Et teade tuli õige varakult, korraldan asjad kodus nii, et panen kohe kümne tuule poole rattaga jugama. Läheb päris mõni aeg enne kui leiame probleemi allika üles. Nimelt olla nädalavahetusel mööblit ümber korraldatud ja sellega vigastatud kaablit, õnneks aga on kaablil pikkust juurde anda ja parandamine on lihtne. Et elektrikul kõik olemas on, siis tuli ta uut otsa ise panema. Mina olin juba rõõmsalt koolis kui elektrik helistab, et ta on juba kuus korda otsikut vahetanud, tester näitab et kaabel on korras, aga Windows väidab, et netti pole. Mina Teamviewerist näen, et kõik masinad on järel, vaatan isegi arvutisse ja tõesti kõik toimib, mis sellest, et Windows muud väidab. Teinekord ta vana suslik väidabki seda, kuigi põhjust ei ole
Nii et tegelikult probleemi ei olnud, aga kuus korda sai otsikut vahetatud, see on ikka päris hea kild 
Tööpäev kooliski jookseb kiiruga käima. Ühel ei toimi üks, teisel teine, kolmandal Stuudiumi abi vaja
Täna sai ka välja hõigatud, et nüüd saab taas VPN ühendusega vajalikele ressurssidele ligi, nii et varsti on oodata kuis õpetajad oma süleritega minu juures seadistamas hakkavad käima 
Täna päeva teises pooles saan meili, et minu teed leivakaga lähevad lahku. Uus pealik võtab teenuse oma teisest ettevõttest, mida oli ka oodata, ja ma ei näe selles mitte midagi halba. Olen siin viimased ajad ise ka mõtteid mõlgutanud, et äkki peaks endal koormust IT osas vähendama – enamasti just ajalises mõttes ja kehveneva nägemise osas. Näis siis kuna see täpsem päev olema saab, üldiselt midagi keerulist üle anda ei ole. Et tunded on kahetised, rõõm ja kurbus käsikäes – olen ju selle majaga poole oma elust seotud olnud 
Politsei tahab ühe kaamera salvestist näha, aga meie salvesti on selline nagu ta on... Tahetakse suisa kuuetunnist vahemikku... Tarkvara teeb seda väga pikka aega, näis kas üldse õnnestub, aga ma annan endast parima.
Õhtul käime Mõmmiga jalutamas. Päike loojub, on soe. Hiljem tuleb meile koju külaline, toob süleri mis on vaja ümber installeerida, jõuan selle peaaegu valmis, ainult mõni programm jääb hommikuseks paigalduseks.
Biitsepsi distaalse kõõluse rebend – sellise teate sai meil Puka maja ehituse edendaja. Seis on nigel, aga kui asjad sujuvad, siis aasta pärast võiks peaaegu korras olla ja ehitame rõõmsalt, aga ettevaatlikult edasi.
Teisipäev. Hommik kodus läheb käima kohe äratuskella helina peale. Tüdrukud on juba üleval. Asjad laabuvad, jõuan väga palju pisiasju kodus korda ajada enne kui kooli poole liigume.
Hommik on jahedam. Seda on tunda ka oma kiilaneva peaga
Varsti on vaja kas kapuutsi või õheldasemat mütsi kandma hakata. Isegi tavaliselt kuum Miia mainis, et kõrvadel ja kätel on külm 
On uus uudiste ootusi täis päev
Enamasti just siis leivaka töökoha osas. Leidsime ressursside üleandmiseks homse hommikuse aja. Väga hea, kiiret küll ju asjaga ei ole, aga mulle meeldiks, et mida varem, seda parem, ise ka ei tea miks
Päeva peale saab politsei videoga tegeletud ja Puiesteelegi on asja. Muidu aga majas elu käib täistuuridel, kogu oma võlude ja valudega...
Viiest on täna hoolekogu koosolek – panen tehnika üles ja näitan ka haridustehnoloog Kertule kuidas asjad käivad. Ootame koos ära kuniks koosolek käima läheb ja siis saame lahkuda.
Õhtul olen kuidagi liimist lahti. Kajal läheb tööl kaua, alustan õhtusöögiga. Kui Kaja saabub, käib ta lastega kohe poes ära ja kui saabuvad, ongi söögi aeg. Kaido käib meil korra külas ja siis Kaja läheb Reinikusse lastevanemate koosolekule ja mina käin Mõmmiga jalutamas.
Kuigi töö juures on piisavalt soe, on mul juba teist päeva parema käe nimetissõrmel külm. Nädalavahetusel jäi sõrm kahe puuklotsi vahele ja nüüd on seal verevalum, ei tea kas see siis pärsib vere liikumist sõrmes?
Õhtul uuendasin üht veebilehte kus on ka Kunena foorum ja muud tilu-lilud. Uuendasin seda lehte viimane kord poolteist aastat tagasi ja siis tuli välja igasugu suuri ikaldusi mis olid seotud tarkvara enda vigadega. Aga kasutajad vaatavad ju ikka arendaja poole
Ja kui ma ka varem olen uuendanud, ka siis on alati mingid suuremad kalad mille üle mõned kasutajad väga häälekalt sõna on võtnud. Igatahes hinge värisedes sai taaskord asi ette võetud. Rääkisin enne ka Zonega ja nad lülitasid mulle sisse kogu majutuse koopiastamise võimaluse, et suuremate prohmakate korral oleks lihtne kõik algseisu tagasi keerata. Igatahes uuendasin kodulehe ära, vaatasin, et minu arust justkui toimib, aga tegin foorumisse juba ennetava postituse kuhu alla peaks kasutajad vigasid raporteerima ja panin ka ülaserva suure teate, et koodibaas sai uuendatud
Nüüd siis pole muud kui oodata pasarahet, sõna otsese mõttes
(Täpsustan: pasarahet ei saanud tulla kuna postitamine ei toimi korrektselt ja kasutajad ei saanud teadet jätta... Kaks nädalat hiljemgi veel töötab vaid kiirvastamine... Ma vist ei uuenda seda lehte enam mitte kunagi!)
Kolmapäev. Tänane öö oli heitlik – suured eeloleva päeva teemad käisid ringi ja kajasid unedesse, vahepeal ei saanudki aru kas unes mõtlen või ärkvelolekul mõtlen
Aga magada siiski sain (Y)
Täna hommikul liigun leivatehasesse. Nimelt on meil seal väga meeldiv itimeeste koosolek. Näitan üle kõik ressursid, arutleme olemas olevaid seisusid ja suundasid. Õnneks ju midagi keerulist seal ei ole, seega korra asjad üle käia, veidi hiljem aidata mõne teemaga ree peale ja ongi asjad korras. Nüüd siis näis, kuna see viimane kuupäev olema saab 
Ja siis bussiga kooli. Siinsed tööd juba ootavad, saab kohe rakkesse. Päeval on lisaks üks UPT töö kus õpilane korraldab linnapeakandidaatide valimisdebati. Tal vaja selleks veidi tehnikat, nii et annan IT tuge. 
Õhtul aitan üht õpetajat ja läheb täitsa meelest ära, et pidin linnavalitsusse kohtumisele koolimaja renoveerimise teemadel minema... Hommikul ja lõuna ajal oli meeles, aga õigeks ajaks lihtsalt läks ära. Ja telefon oli ka hääletu peal sellest UPT üritusest saati... Aga võtsin nendega ühendust, vaatasin üle viidatud materjalid ja reedel saab siis jätku-koosolekule mindud. 
Õhtul käime Mõmmi ja emmega jalutamas, sel korral all linnas, vaja oli apteegist ka läbi hüpata. Hiljem siis juba tegime Miiaga koos matemaatika kodutöid.
Neljapäev. Täna öösel on siis sisuliselt esimene öökülm, hommikul kooli minnes on murul kohati halla näha. See tuletab meelde, et maal on vaja küttesüsteem veest tühjaks lasta teha, sest talv on vaatamata kõigele tulekul 
Jällegi päev kus igasugu pisitoimetustesse kaovad kõik tunnid. Aga meeleolu on hea ja asjad paistavad laabuvat.
Leivatehasest on kuulda kurba uudist, et üks pikaajaline komplekteerija Mati on surnud. Huvitav on see, et ta oli just avaldanud soovi, et jääb koduseks pensionäriks, kuigi vanuselt ta juba pensionär oli, siis töövaba pensioni tal pidada ei õnnestunudki. Aga olgu tal siis seal üleval nüüd veidi vaba aega puhkamiseks (Y)
Päeval sajab minu juurde kunagine õpetaja Reet, tal pandi pangaautomaadi juures rahakott pihta. Õigemini ta unustas selle automaadi juurde, astus paar sammu eemale ja kui ringi keeras, oli selja taga olnud inimene kadunud ja rahakott samamoodi. Eks ta oli kerges paanikas, et paneme nüüd kõik kaardid ruttu kinni. Pangad said lukku, aga siis saatsin ta Tiigi parki, et vaadaku seal prügikastidesse, et tõenäoliselt varas tahtis vaid sularaha, et dokumentidega pole ju midagi peale hakata. Käiski. Olles Tiigi pargis aga helistati talle koolist, üks teda teadev kooliõpilane oli Tiigi pargist rahakoti leidnud ja kooli toonud. Dokumendid olidki alles, ainus mis kadunud, oli neli dollarit. Lõppe hea, kõik hea!
Kadil on täna koolide vaheline jooks Tammekal. Jooksevad teatejooksu. Jõuan koju ja meenub, et mingi viiest tal see olema pidi ja vuran kiiresti Tammekale. Just algab kaheksandike 400m teatejooks, olen fotokaga valmis. Stardis Kadi ei ole, teisena ei lähe, kolmandana ja neljandana ka miskipärast mitte! Helistan siis plikale ja selgub et tema jõuab just koju, tema jooks on nüüdseks juba läbi ja saivad klassiga esikoha. Nimelt siis tema distants oli lühem, mitte see milleks mina kohale jõudsin :P
Tulen Tammekalt koju ja vahetan riided. On plaan minna ka ise väikesele jooksuringile. Pole ammu jooksnud, aga homme on Tamme teatejooks ja vaja oleks liikmeid lahti liigutada
Algus ongi kuidagi väga raske, aga kui juba liikuma sain, siis polnud enam häda midagi (Y)
Kaja teeb täna õhtusöögiks kala, väga hea kala oli mis meile siin eelmine nädal Pärnust toodi. Peale söömist läheb Miia klassiõe juurde plakatit tegema ja meie emme ning Mõmmiga käime jalutamas. 
Reede. Hommikul liigume koolimajja, aga üsna pea liigun ma alla linna – mul on linnavalitsuses koosistumine seoses koolimaja eelseisva renoveerimisega. Saan mõne uudise võrra rikkamaks ja mõne uudise võrra vaesemaks...
Täna on koolis Tamme jooks. Õpetajate jooks on peale lõunat ja ma olen meeskonnas. Joostakse koos kuuendike ja seitsmendikega. Käime Madisega soojendusringil ja siis läheb juba lahinguks. Sel aastal jooksen teadlikult viimasena, et kui õpetajad, nagu tavaliselt, viimaseks jäävad, siis ehk ei peagi väga punnitama
Läheb aga nii, et kuigi me peale tõukeratta vooru tagumised oleme, siis teised jooksjad on kiired ja kui mina teatepulga saan, oleme teised. Aga enne rajale minekut keegi ütleb, et mul läheb positsiooni hoidmisega väga raskeks
Ei osanud siis asjast aru saada, aga kuigi ma kahekümne meetriga kolmandast eespool olin, siis poolel ringil tuhises must tüüp mööda ja tegi veel pea sama edu sisse. Lendas nagu tuul! Mul sel hetkel kui mööda mindi, oli jalg nii tönts, et kuku või pikali
Aga ei kukkunud ja vedasin kenasti kolmanda koha välja. Selgus, et minust mööduja olla kergejõustiklane... :P Aga, kolmas koht on ka väga hea koht!
Ja siis tagasi töötoimetuste juurde. Omajagu peamurdmist saab olema õpetajate toa printeriga, sest keegi on suutnud määrata esimese paberisahtli mõõduks A5 ja et nüüd üles leida kust seda muuta, oli ikka paras kadalipp. Printeri seadetest, kust mina otsisin, see ei käinudki, oli mingi igerik nurgatagune printeri pealt menüüst...
Olen liikumas oma asjadega uue süleri peale ja täna sain siis masinale uue ketta ning majandasin kloonimistega. Edasi siis juba seadistamised ja vajalik tarkvara, kunagi tuleks ka andmed üle tõsta 
Õhtul käime taas Hinnapommis, tahan sealt kahte LED lampi osta. Eelmine kord ühe ostsin ja nüüd tahan kahte veel, olid oma hinna ja valguse suhtes liigagi heas vahekorras
Ostan ka veini, sest kole isu on 
Kodus hakkangi veini jooma. Aga Kadi käib ja undab, et mina olla lubanud temaga jalkat Tammekale vaatama minna. Üritan selgeks teha, et 9 eur ma ei maksa, võin tulla teiseks poolajaks. No ja siis vahepeal juba emme on nõus minema, aga nii kui Miia ka mänguväljakult mineku soovist teada annab, siis Kadi jättis emme sinnapaika ja kadus koos Miiaga. Emme sai muidugi solvuda sellise käitumise peale, ega ta ilus Kadi poolt ei olnud. Igatahes teiseks poolajaks vedasin enda Tammekale, aga positiivse emotsiooni asemel taaskord kaotus, seekord Kuressaarele. 
Ja siis tagasi koju veinitama filmi Kratt saatel 
Laupäev. Miia, emme ja mina liigume täna maale. Enne käime ka K-Rautast läbi. Samal ajal kui me liigume, üritan toimetada Kaja telefoniga, see konstantselt restardib. Ei teagi mis viga on, aga vahepeal käib pool päeva järge ära ja teinekord juba boot ajal restardib mitmeid kordi. Tundub, et aeg on uus soetada, aga hetkel veel kuidagi käib.
Vanaemad tulevad bussiga Rõngu ja võtame nad sealt peale. Et jõuame varakult Rõngu, siis teen alevi peal väikese jooksu, sest eilsest pingutusest on lihased kanged 
Maal algab muru niitmine. Jaa, ikka seesama töö mis minu arust poleks vajalik, aga üldsuse soovil siis teeme ära. Veame kaks masinat õuele ja teeme Kajaga kahasse kiire töö. Toss on mõlemal väljas, aga tehtud vähemalt

Ilm on muidu päeva peale soe ja ilus. Kohe lust oleks selliseid päevi ehituseks kasutada, aga vaat ei saa. Tegeleme siis muude vajalike asjadega. Ema on siin puhastanud muru seest killustikuhunnikut välja, Õnne liitub temaga aja meie Kajaga lööme õuele kasti kokku ning tassime selle killustiku siis sinna kasti.
Tagasitee viib meid algatuseks Jaagu juurde, siis käime läbi Lõvelt ja edasi viime emad Tõrva ning suundume Tartusse.

Üsna kohe saab linnas sauna, seekord olen üksi minemas ja muusikaliseks pooleks saab olema peamiselt trash
Väga mürarohke saunatamine, aga seda oli vaja 
Pühapäev. Täna on Lätimaal Ape’s laat. Õnne on sinna minemas Tõrvast väljuva spetsiaalse bussiga, meie aga liigume oma autol. Kadi taaskord kaasa ei tule, aga meie kolmekesi oleme kenasti teel.
Ape laat on väiksem kui Palamuse oma, aga ausalt me polegi nii laada pärast kui lihtsalt ajaveetmise pärast siin. Muidugi võtame ka laadaputkade ringkäigust osa ja meie ostud on lõpuks sukaadiga erinevad kuivatatud viljad ja kaks ploomipuud. Kohvikus naudime ka kuuma suppi, sest jahedus kippus naha vahele. Nimelt oli konstantselt jahe olemine, mitte kuidagi ei sulanud üles, isegi mitte supi peale

Tagasiteel külastame Vastse-Roosa vesiveskit, ilus koht, võiks siin natuke rohkem aega veeta

Kui päeva teises pooles kodus tagasi oleme, õpime Miiaga ära ja ta läheb mänguväljakule. Mina aga vaatan Kadiga telest jalgpalli: Nõmme-Kalju ja Flora 3:1. Ülejäänud õhtu lihtsalt molutame maha 