Esmaspäev. Täna on esimene september, tarkusepäev, kooliaasta esimene päev enamusel õpilastest. Täna on küll vaid aktused, aga sellega ju start antaksegi. Lapsed tahtsid mõlemad varakult üles saada ja kui me üles läheme, on veel emmegi kodus 
Eile sai küll räägitud, et keegi ei pane äratust, et minul on ja mina ajan kõik üles. Pisem aga ei kuulanud mu sõna ja ma isegi ei tea mis kell tal esimene äratus oli, aga neid tuli veel kaks iga natukese aja tagant, nii et ma ärkasin kümme minutit enne oma kella ja olin üsna tõre...
Kooli läheme Miiaga koos. Tal on algatuseks klassijuhataja tund ja siis aktus. Ka mina olen aktusel ametis mikrofonide sättijana. Üldse on meil kokku täna neli aktust millest mina olen osaline kolmes, Miia aga kahes – enda ja esimeste klasside omas (kooriga). Ainus kus mind vaja ei olnud, oli gümnaasiumi astme aktus, sain sel ajal oma asjadega toimetada ja see oli ka vajalik, tegemist on väga palju.
Täna koolis süüa ei anta ja nälg on täiega majas. Ei jõua ka R-Kioskisse lipata, liiga suur ring on vaja sisse jalutada tänu õueala rekonstrueerimisele 
Koduteel viin läpakad Kernelisse – need juba kevadest siin seisavad, mõned klahvid kadunud. Lapsed tulevad tee peale vastu ja käime ka COOPis. Õhtusse mahub ka jalutuskäik emmega.
Teisipäev. Eile sai haridustehnoloogiga kokku lepitud, et läheme kohe hommikul Puiesteele. Hommikul aga meenub, et täna on ju esimene reaalne koolipäev, et peaks ikka majas valves olema, mine tea kus midagi ei toimi. Aga läheb nii, et mitte midagi valesti ei ole, ühes klassis vaid A-täht klaviatuuril kenasti ei toiminud...
Peale üheksat siis käimegi Puiesteel, läheb mitu tundi, tegeleme seal kasutajatoega ja tahvlite-süleritega.
Sööklas on hinnad tõusnud, eelmine aasta oli 2,75 eurot ja nüüd on 3,09 eurot. Ka kohvi hind on muutunud, pooleteise pealt 1,9 peale, õnneks kohvi kvaliteet muutunud ei ole
(Mõni päev hiljem selgus, et meil ikka ei pidanud hind tõusma ja muudeti 2,75 peale tagasi).
Üldiselt on täna paras hullumaja. Ühegi tööga lõpuni tegeleda ei jõua ilma et teine kuidagi sisse ei lõika. Küll midagi päris tegemata ei jää ja poolikuks ka mitte. Päeva teises pooles saabub teade, et üks õpetaja ei saa Excelist trükkida – Excel jookseb kokku. Wordist aga saab, mujalt ka. Algab üks suur kadalipp probleemi otsingul, kulutan ChatGPT’d ja üritan teha mida ta soovitab. Ma ise kahtlustan, et miski jama on võrgus, aga mingi mure on Forti Manageriga andmete uuendamisel... Toimetan kella kuueni välja ja asja lahendatud ei saa, tuleb homme jätkata.
Emme on juba kodus, teised on söönud, söön ka mina. Nüüd teeme poeringi RIMIsse ja ostame kütust. Praegu on mingi kütusehinna sõda ja hinnad on veidi madalamad, kasutan ka kliendikaarti mis küll annab lisa alet vaid ühe sendi
Nõme on see, et hinnad tanklates on kolme komakohaga, see ajab vahepeal juhtme kokku
Et kui hind on 1,533 ja sina saad alega hinnaks 1.522 siis visuaalselt tundub ilus hinnavahe olema, aga tegelikult on see vaid 1,1 senti ehk täiesti tühine 
Mõmmiga käime õhtul jalutamas, teeme päris pika ringi. Täheldame, et juba poole üheksast läheb hämaraks... Sügis on teel. 
Sellist seika polegi veel olnud, et eile sai õpilane õpilaspileti ja tänaseks teavitab lapsevanem, et see on kadunud?! Joppenpuhh! 
Kolmapäev. Täna on siis muude sagimiste seas vaja lahendada Exceli probleem. Aini ruumis olevast Win10 masinast proovin – trükib. Väga huvitav! Äkki siis polegi ikka võrgus probleem vaid tarkvaras. Jätan täna ChatGPT vahele ja otsin teemat otse Google otsinguga. Leiangi ühe video kus samamoodi Konica Minolta masinatega on selline jama ja seal väidetavalt viimane driver parandaks asja ära. Võtan siis ühe õpetajate toa masina ette ja teen seal driveri uuenduse – Excel trükib nii kui muiste! Nüüd on plaan kindel, et serveris teen uuenduse õhtul ja loodetavasti siis ka kõik teised masinad hakkavad toimima 
Aga muidu on päev ikka õpilaspiletite ja kasutajakontode teemasid paksult täis. Nipet-näpet muid muresid ikka ka. Igavust tunda ei lasta 
Eesti – Portugali Euroopa meistrivõistluste korvpallikohtumine on päeval. Panen selle koolis taustaks. Joonistub muster, et Eesti juhib ja siis annab ohjad käest ära. Sama nagu reedel Lätiga oli...
Tädi Kaja viib Miia kooli alguse puhul kinno. Miia ise on põnevil ja minu arust on see hiiglama tore, et tema kunagine hoidja jätkuvalt sidet hoiab, kuigi Miia talle just kerge laps ei olnud
Aga eks elu unustab ja Miia on nüüd suurem ning ka kohustusi enam omavahel ei ole, seega on kõik OK.
Neljapäev. Tänane hommik on juba veidi kergem. Saan elamisest kola pööningule vedada ja kasutajakontodega pole ka enam nii palju möllu.
„Jüri, tule vaata mul seal arvutis ei taha trükkida, printeril on punane rist peal!” „Olgu, anna paar minutit ja kohe tulen.” Lõpetan pooleli oleva toimingu ära, lähen õpetajate tuppa, avan ukse ja printer hakkab selle peale urra-urra tegema ning töö tuleb välja. Nii tore on itimees olla! 
Üks hää tuttav kellel ma kodulehega olen aidanud tegeleda tõi täna värsket fileeritud kala
Hea, et koolis söökla on, sai külmkappi kasutada. Muidu oleks pidanud koju tõttama 
Kaja on täna kauem tööl. Ei me jõua ära oodata ja läheme Mõmmiga kahekesi jalutama. Hiljem aga käime emme ja Miiaga Prismas. Unele viib film Õnn Tuleb Magades. Omamoodi igav Eesti film, enamuses Tartu kaadrid, seega paelus rohkem kui muidu oleks... 
Tõuksi teema on meil kodus siiamaani üleval. Täna siis toimus minu jaoks pretsedent oma sõnade kinnituseks miks ma lapsele surmarelva ei osta... PEI-DE-TUD
Viimasel ajal olen hakanud flirtima mõttega, et lahe oleks maal üks kokukas ära elektrifitseerida. Selleks on kõik Hiina portaalid kraami täis. Hakkasin siis uurima, et 20’’ rehv ja aku ikka 1500W ja sinna kaasa tuleb siis ka kontroller ja pult. Näiteks SEE. Aga selgub, et hinnaks tuleks 580 eurot mis on uue ratta hind või siis selle raha eest saaks pea kaks elektritõuksi (mida ma loomulikult ei osta). Nii et mõte on ju äge, aga rahaline pool seda kahjuks mitte kuidagi ei soosi. Targem on siis juba elektriratas osta ja ise mitte midagi teha 
Reede. Täna lähen tööle jala, sest tahan et Kaja mulle õhtul järele tuleks. Miia aga tuleb rattaga. Naudime teel udu.
Kool on käima joostud. Nüüd on lisatäiustused, parandused, erijuhtumid ja pisivigade lappimised. Terve päev saab ringi lapata.
Vanast XP masinast kaameratarkvaral tahaks teha otse virtuaalmasinat. ChatGPT õpetab
Küll aga põrkun igasugu jamade otsa et üldse kettakoopiat teha... Lõpuks saan ikka koopia kätte ja VirtualBoxi üles. Käima aga masin ei läinud. Aga vaim ja aeg said tänaseks otsa...
Ootan kuna Kaja mulle järele tuleb kuna koolist on vaja ära vedada mitu kasti ajalehti. Kasutan neid küttekollete süütamiseks. Aga Kajal läheb taas kole kaua ja lõpuks on väsimus koledasti peal ja silmad valusad... Puhkan. 
Aga lõpuks, kui koosolek läbi, saabub ka Kaja. Tõstame ajalehtede kastid peale ja suundume koju. Meil on täna plaan minna ära maale, hilja peale see minek jääb, aga hakkame seda realiseerima. Koduse söögitegemise peale ei hakka aega raiskamagi, viskame asjad kokku ja läheme liikvele, aga kolmekesi. Kadi meiega ei tule kuna tal on suur nohu ja enesetunne halb. Meil on jah mingi viirus majas, Miial on see juba pea terve nädala ja minagi tunnen kurgus kerget kihelust...
Enne linnast lahkumist käime Ehituse ABC’s, seal on toruüleminek küttepliidile. Täna tuleb selle eest täishinda maksta, homme saaks 25% alla, aga olen nõus see 20 eur ka kohe välja käima, peaasi et jublakas on olemas, saab maale ja enam ei pea poodi minema.
Ja sõidamegi maale, loojuv päike saadab meid terve tee. Pukas paneme auto maja juurde ja autost väljudes kuuleme kuidas kase otsast lehed krabisedes alla langevad. Täiesti kuivad! Sellist asja nagu ei mäletagi, täitsa huvitav. Ja terve puu lähedane maa-ala on neid krabisevaid lehti täis. 
COOP on üheksani lahti ja meil enam väga palju aega ei ole. Paneme küttekolded järele ja käime siis COOPis ära.
Väljas on mõnus, soe ja rahulik, hämardub. Läheme kolmekesi jalutame veidi tänavate vahel, avastame Kuu parasjagu tõusmas ja ta on hiiglaslik. Küll head puuvaba kohta me ei leia, aga nauditav siiski

Kui Miia magama jääb, siis käime Kajaga veel aias tähti vaatamas. Kuu aga valgustab liiga eredalt ja seega pole tähed nii selged kui mõnel kuuvabal (talve-)ööl.
Laupäev. Öö on kokkuvõttes väga kehv. Kurk ei lase üldse olla, pidevalt ärkan üles, otsin paremat asendit ja imen Neoangiini. Kui Kaja hommikul emale järele läheb, siis on ka Miia üleval, aga mina end üles ei aja, võtan aega, sest ka pea kipub valutama. Ajan enda üles veidi enne Kaja ja Õnne saabumist.
Tõstame muruniidukid välja ja läheb suuremaks niitmiseks. Kahe masinaga läheb asi üsnagi kiiresti. Ja siis saab toimetatud aiapidamise kallal. Mina tassin laiali mullahunniku mis ukseesisest trepiteost üle jäi – läheb kõik panduse serva täiteks. Üldse oleks tore saada üht koormat mulda, tänavapoolsel küljel oleks sellega hea pinda täita...
Mingi hetk saabuvad Kaido, Kristi ja Cristofer. Kaidol oli eile sünnipäev ja nii nad tulevad täna grilli tegema
Väga hea, järelikult saab täna korraliku lõunasöögi ilma ise jamamata 
Lõpuks ehitan tänava poole endale tellingud ja värvin ära tuulekasti. Ilm ju soosib seda igati. Tegelikult oleks vaja ka köögipoolsel katuseserval seda teha, aga täna kahjuks ei jõua. Päike paistab, on üle 25 kraadi sooja ja viirus kurnab... 
Kui Õnnet läheme Tõrva viima, käime metsatukas seenel. Saame paraja hunniku kukeseeni. Käime ka Lõvel. Seal on ühel põllul oad, hakkavad juba läbi saama, aga korjan parimaid palasid, et saaks homme ube soolata. Siis käime ka Lõvel oma vanas maakohas valgeid klaare otsimas. Kahjuks aga on kõik ära korjatud või loomade poolt söödud, nii et ei saa me midagi.

Viime siis Õnne linna, külastame ka korraks minu ema ja sõidame Tartusse. Tartus teeme apteegi ringi ja siis saan ka sauna. Käin seal nö korraks, tervis on ju nigel, et äkki teeb midagi paremaks...
Pühapäev. Täna on meil isesorti hommik
Ajame endid juba enne viit üles ja sõidame autoga linnast välja. Nimelt on meil plaan päikesetõusu vaatama minna. Algselt oli mõte Lähtele sõita, aga just sinnapoole liiguvad vihmapilved, seega muudame suunda ja läheme hoopis Aovere ristmiku lähedale. Paneme auto maatee otsale ja jalutame ning naudime. Hiljem teeme seda ringi sõites, sest maastiku muutus ja udu koos päikesetõusuga on nauditavad ka laiemas spektris kui ühe koha peal

Tartu tagasi jõudes keerame magama tagasi. Ainult Miia vist ei maga
Laseme mitu tundi und enne kui ärkame ja hommikut sööme.
Nüüd on suurem kodutööde päev. Peale kõige muu saavad seened pestud, oad keema pandud ja naised koorivad kuivatamiseks õunu ning teevad kooki. Kui kõik saab hea, siis oad ma aga kõrvetan põhja, ja need pealpool, mis justkui oleks olnud ilusad, olid siiski üle kasvamisest veidi veidrad...
Tammekal on täna Soome – Eesti näitlejate vaheline jalgpallimatš. Sellega alustati juba 90 aastat tagasi
Seekord tehti kohtumisse laiendus ja kohal olid ka nii Läti kui Leedu näitlejad. Oli tore ja meeleolukas üritus. Võidujada: Eesti, Soome, Leedu ja Läti, kusjuures viimased kaks panid tabeli paika penaltidega. 
Ja ülejäänud õhtu sai vaadatud multikat Väike Prints ja siis aias oma nädalavõtteid veidi edasi kirjutatud kuniks kell sai nii palju, et tuli liikvele minna 
Sõitsime postimaja juurde viaduktile (leivatehase juures). Täna on nimelt verekuud võimalik jälgida. Kahjuks on taevas horisondil mingis sudus ja isegi Kuu leidmine on üsnagi keerukas. Aga no midagi me selles hämas näeme ja telefoni fotokaga saab seda veidi ka võimendada. Kaido ja Kristigi tulevad asja uurima. Lõpuks hakkab üsna jahe ja et pilvisus justkui tihenes, siis läksime kodudesse ära.