Esmaspäev. Kooliaeg saabub järjest lähemale. Kadi tuleb täna seitsmest üles et teha nö trenni hommikuste ärkamiste osas
Ise enam trenni tegema ei pea, lihtsalt ärkan ja lähen tööle 
Aulas on täna mingid proovid tulemas. Otsivad aula sülerit taga. Jaanipäeval sai kindlasse kohta, aga nemad seda ei leidvat. Lähen siis vaatan ise üle, oli küll samas kohas kus pidi olema
Ma juba kartsin, et on pihta pandud...
Koolis alustan süleritega. Algatuseks teise korruse omad, siis juba koos haridustehnoloogiga teeme ka raamatukogu omad. Samal ajal on klassijuhatajate koosolek, see võtab haridustehnoloogi mul kõrvalt ära, aga ta sai ülevaate sülerite kohta ära.
Kolme paiku liigun korra koju. Just siis hakkab sadama ja mul saavad teksad ning pusa märjaks, viskan nad kodus 15 minutiks kuivatisse ja panen kokku asjad õhtuseks õpetajate ürituseks ning liigun tagasi kooli jala, nüüd saan kuiva nahaga.
Koolis võtab Heiki mu peale ja sõidame Lähtele. Meil on kaks gruppi: need, kes tulevad kambakesi ratastel Lähtele ja need kes liiguvad autodega ning lähevad suusaradadele kepikõndi tegema. Mina olen teises grupis 
Jõuame torni mäe jalamile kui hakkab sadama. Koledasti sajab. Kaks sadu järjest sajab. Vaatan pilveradarit ja minu meelest midagi head meid ei oota... Aga kui sajuhoog üle läheb, võtame rahvaga, kes soovivad, kepid ja läheme viiekilomeetrisele rajale.
Rada lookleb mööda nõlvasid üles ja alla, lõpuks siis ka veidi tasasemat maad mööda. Muru on küll niidetud, aga möödunud vihmast märg. Kõik on varustatud vihmavastase riietusega, aga läheb nii, et piiskagi rohkem ei saja, päike tuleb välja ja kõigil hakkab hoopis palav

Autode juurde tagasi jõudes võivad kõik väita, et kuigi me vihmast märjaks ei sadanud, siis läbi higistasime endid ikkagi...
Nüüd on spordihoones jalgade sirutus, seljanka supi, tee ja saiakesega. Siis seab meid direktor M. Pent kooli hallatavatel aladel ringi: spordihoone, üliõpilaskodu, noorte maja, peamaja. On põnev võrrelda meie kooli teiste koolidega, näeme küll enamasti seda mis meil endil puudu, vastupidine ju ei häiri 
Nüüd on sauna aeg. Paljud liiguvad ära ja sauna jääme kuskil kümnekesi. Aga meil on tore, palju nalja saab – seltskond on ju hea. Mõnda aega saunatame, siis aga liigume autodele ja sõidame linna. Kaks meest küll liikusid linna oma rattal. Üheksaks olime kodus (Y)
Teisipäev. Eile sai alustatud uute õpilaste nimekirjadega. Täna jätkan – vaja ju teha mitmed andmefailid erinevatesse süsteemidesse õpilaste ja töötajate loomiseks.
Ennelõunal saab käidud Puiesteel. Vaja oli ära registreerida kiibid ja tahtsin ka kaameratega tegeleda, aga selleks on üht switchi vaja, seega jäi see tegemata...
Nüüd siis saab edasi andmetega tegeletud. Hakkan Arnost ka õpilaste dokumendifotosid alla laadima. Küll aga tuleb enamus pilte üle redigeerida, sest sõnast ’dokumendifoto’ ei ole tänapäeva inimestel enam mitte mingit arusaama...
Täna on kooli juures kümnendike tutvumisõhtu. Aitan Liisil tehnika käima saada ja liigun koju. Mul seal üritusel funktsiooni ei ole, piisab huvijuhist ja uutest klassijuhatajatest keda on ju suisa kuus tükki kolme klassi peale 
Õhtul kodus veidi puhkame, siis läheme Kajaga Karlova peale jalutama. Õhtut, nagu ka eile, sisustab filmisari Apteeker Melchior.
Kolmapäev. Täna ärkan vara üles ja magama enam ei keeragi. Teen enda valmis ja vaatamata varajasele kellale liigun kooli.
Jätkan nimekirjade toimetustega. Siis kui aga õpetajatel mingi seminari moodi asi algab, tegelen kahe IP kaamera üle toomisega uude võrku. Veidi nikerdamist, aga saan hakkama, peamaja omad on nüüd tehtud. Aga on tehnilisi iseärasusi selle masinaga mis kaamerapilte näitab, üritan sinna uuemat masinat paigaldada, aga tarkvara vanuse tõttu see ei õnnestu. Mõtlen, et kui kiire mööda saab, siis peaks virtualiseerimist proovima vana tarkvara jaoks...
Aga muidu koolis juba elu kihab. Täna olid kõik kohal ja asjatoimetusi nendega on ka omajagu. Eks juba ka emotsioonikamaid hetki rahval juba tekib
Eks see suure masinavärgi käima jooksutamine ei peagi alati lihtsalt minema 
Õhtul on vaja kliendi juures käia. PEI-DE-TUD 
Kliendi juures läks väga pikalt. Algselt oodati, et ma ka teistega Prismasse läheks, aga kui nad oleksidki mu ära oodanud, oleks nad pidanud üksi minema. Üldiselt pole sellel terve perega toidupoes käimisel mitte mingit laiemat vajadust – mida vähem päid, seda kiiremini saab käidud ja seda vähem üleliigset ka ostetakse 
Neljapäev. Hommikul liigun otse Puiesteele. Teen korda kaamerad mis mul veel vana võrgu parameetrite järgi olid ja mida võrgust ka seetõttu ei näinud. Nüüd aga on kõik korras ja kaamerate võrgu masinaid peaks nüüd ka peamajas nägema.
Peamajas on õppenõukogu. Mina sellest osa ei võta, kontrollin üle oma õpilaste eksportimise nimekirjad, sest nii kui õppenõukogu lõpeb, peaksime alustama Stuudiumis uut õppeaastat ja siis saan ka uued õpilased kohe sisse kanda. Küll läheb lõpuks nii, et õppeaastat alustame homme hommikul, kuna Terje asemel olev Ilmar pole seda varem teinud ja siis teemegi koos, kuigi ega ma ka pole varem teinud 
Vahepeal käin ka linnavalitsuses et tuua õpilaspiletite toorikuid. Alustan ka nende trükkimisega. Aga vahepeal saan olla ka õppenõukogus, just siis kui räägitakse ka üldisemaid teemasid.
Kadil tuli täna uus tunniplaan, on teine kohe veidi õnnetu, et pikad päevad ja uued tunnid
Eriti ei meeldinud talle, et esmaspäeva esimene tund on ajalugu

Õhtusöögi teeme Pizza Campiones. Sööme kohapeal. Aga ausalt, asjad ei ole seal enam nii nagu varem, enne omanike vahetust, ja Kaja tellitud salat vist oli ka täiesti jama...
Reede. Hommik on hämar ja kerge sajuga. Liigun kooli, ka Miia tuleb minuga. Tal on täna laulukoori proovid – teevad trenni esmaspäevaks kus on meil aktused 
Alustame Ilmariga uue õppeaasta avamist Stuudiumis. Ütleks, et midagi keerulist ei olnud, aga mõned liigutused võiksid olla lihtsamad (näiteks kasutajate tõstmine ja gruppide arhiveerimine). Aga kui aasta sai avatud, siis oli veel väga palju muid seadistamisi, et asjad toimiks kõik nii nagu peab ja töötajad saaksid ligi asjadele kuhu vaja...
Toimetame meie uue haridustehnoloogi Kertuga peamaja tahvlitega. Nii mõnigi õpilane on oma kooli konto suutnud sinna sisse panna, olen selle teemaga juba varem ämbreid kolistanud ja siiani pole leidnud võimalust neid eemaldada. Kertu võtab siin nüüd teema üle – kohe näha, et noor ja usin
Küll lõppkokkuvõttes põrkus temagi vastu seina...
Ka raamatukogu sülerid saab üle vaadatud ja töökorda seatud. Kaks sülerit lähevad klaviatuuri vahetusse, aga muidu võib asjadega rahule jääda.
Õhtul käin kliendi juures. Kaja annab mulle seal auto ja ise saab Kaidiga koju. Kui ma töö lõpetan, siis kallab nagu oavarrest, aga ma otsustan siiski parkla teise otsa autosse minna. Sain täiesti märjaks 
Krokats korraldas mingit jalutusõhtut tänaseks. Ootan infot, et kas siis toimub midagi või mitte. Korralikku vastust ei saa. Aga siis helistab Toomas, et tema on mingi saunaga apartemendi võtnud ja tuleb mulle järele. Nojah, ehk peakorraldaja ka liitub hiljem. Võtame peale ka Hedi ja liigumegi baasi. Käime sealt kõrval olevas Lidlis, et midagi juua võtta ja siis istume ning jutustame, lõpuks saunatame. Ja kolmekesi lõpuks olimegi.
Öösel jalutan sealt koju. Väljas on imesoe – 16 kraadi. Siin viimasel ajal pole päevalgi nii soe olnud
Ööd on ikka tavaliselt 8 kraadised või madalamadki... Igatahes pool üks jõuan koju. 
Täna sai muude tegevuste vahele jälgitud ka Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri korvpallis: Eesti – Läti. Eesti koondis küll kahjuks alistus Lätile 70:72, aga ma nii lootsin ja hoidsin pöialt!
Laupäev. Täna liigume maale ja muidu ka ringi. Juba hommik on väga soe ja püsib ka päeval mõnus ilm. Miia tuleb maale, Kadi mitte, seega on meil üks koht autos üle ja kutsume ka minu ema maale kaasa. Seega Tõrvast tulevad peale mõlemad vanaemad.
Maal suurem osa toimetavad aia kallal, mina avan trepi saalungid. Kohe teine pilt – trepp on nüüd täpselt nii suur kui ta olema peaks. Küll on selline vigur, et uus valamise osa on kuivades kokkupoole tõmmanud ja see osa on mingi millimeeter-kaks madalam. Serva saab muidugi ära lihvida, väike jõnks jääb näha, aga see mind ei koti, vähemalt on nüüd asi nii suur et on mugav astuda 
Kajal on mitmendat päeva peavalud - oleks võinud linna puhkama jääda. Kui talle saabub kõne, et tema tellitud prillid on valmis kättesaamiseks, siis oli mul hea meel, et ta rongiga oli nõus Tartu minema, saab prillid kätte ja puhata, ehk saab peavalustki lahti.
Viime Kaja rongile ja liigume ise Valka. Nimelt on Õnnel seal soolas hobusesõnniku diil. Eelnevalt käime Valgas Tamme baaris lõunatamas ja siis juba linna teise otsa kus on väike hobusekasvatus.
Kasvatuses elu käib. Mahutame autosse seitse kotti sõnnikut. Siis saab Miia ponisõidu võrra rikkamaks ja alustame tagasisõitu maale.
Kui vanaemad hakkavad sõnnikut laotama, läheme meie Miiaga Puka perepäevale. Kell on kolm ja siis algab orienteerumine. Seal saab igasugu ülesandeid täita, toimetame nendega, aga paljuski ChatGPT abil
Lõpus liitub meiega ka ema. 
Nüüd läheme maja juurde tagasi. Miia uuris välja, et värvijooks algab kell kuus, et viime siis vanaemad vahepeal Tõrva ära. Liigume üle Lõve, et korjata valged klaarid ära.
Tagasi maal lähemegi Miiaga värvijooksule. Saab meeleolukas ja värvitolmune üritus. Algselt pidin ka ise jooksma, aga et meil fotograafiks kedagi panna ei olnud, siis lasen Miial üksi joosta, et mina saaks pilti teha.

Miia tahab autasustamise ära oodata. Jääb siis nii, et mina lähen maja juurde ja tegelen veel paari asjaga ja Miia tuleb siis ise järele 
Pisut jõuan trepi juures oleva mullahunnikuga tegeleda kui juba kuulen Miiat vilistades tulemas
Vahetame riided ära ja alustame tagasiteed.
Tartus saame kohe sauna ja kui mina sealt tagasi tulen, siis pole muud kui et dušši alla, veidi telekat ja magama 
Pühapäev. Hommikupooliku kulutame Lõunakeskusele. Saan endale uued botased. Seekord ei vaadanud et oleksid jooksu omad, viimasel ajal on rohkem jalutuskäikudel käidud, nii et vabaaja omad sobivad ka kenasti.
Päeva peale saab moosipurgid üle vaadatud, et mis siis jääb ja mis kompostimiseks läheb. Sellega kaasneb ka suurem purkide pesu 
Muidu aga selline kodune päev telekaga Õhtul oli Tammeka ja Harju JK Laagri vaheline jalgpallikohtumine, käisin samal ajal üksi sealkandis jalutamas, kiikasin korra ka tribüünidele, Tammeka võitis 3:0 (Y)
