Esmaspäev. Oleme poole augusti peal. Igal aastal on nii, et augusti ööd kipuvad juba jahedad olema, täna hommikul oli suisa 10 kraadi, kas nad just nüüd nii jahedad peaksid olema, on juba iseasi...
Koolielu algab täna tõsisemalt peale – kantselei ja juhtkond on kõik kohal, ainult õpetajaid on veel vähe näha. Saabub uus haridustehnoloog ja täna antakse ta minu hallata. Teen talle siis juurdepääsud, tutvustan meie kasutatavaid ressursse, näitan maja ja valgustan veidi siseelu. Mitu tundi matkame ringi.
Siis jätkan sellega millega enne tema saabumist tegeleda üritasin. Mul on vaja vana virtuaalsüsteem käima jooksutada, sinna ligi pääseda ja seal siis ka üks server võrku seadistada. Tänu vana serveri neljale võrguliidesele sai omajagu mässatud, aga lõpuks sain serverile ligi, sain virtuaalmasina seadistatud, siis aga kadus juurdepääs ära, server aga jäi käima
Üldiselt ei saanudki aru mis mure on, aga ma hetkel ei plaani sinna aega raisata, niikuinii läheb too masin hingusele. Võtan vajaliku kraami lihtsalt välja 
Õhtul teen kodus süüa, aga siis selgub, et lapsed ei tahagi, nad olla midagi linnas söönud kui kinos käisid. Aga mis siis, mina ikka tahtsin, ja kui Miia kuulis, et praekartuleid on ka, siis vedas enda ikkagi koju, sõi, ja läks tagasi mänguväljakule.
Täna on mul tunda andnud see koht kus song oli. Nädalavahetusel sai maal katuseharja peal käidud ja seal end katsiratsi olemisest korstna najale püsti venitatud, siis tundus juba, et koht muutus valusaks. Ei tea, kas ma tõmbasin seal nüüd asja pikemalt katki või lihtsalt venitasin veidi ära? Ei tea, hirm on küll, aga eks aeg näitab.
Kõht saab liiga täis söödud ja songa koht pole enam häiriv, seega otsustan ikkagi Mõmmiga jalutama minna. Teeme suurema ringi, aga püüame jääda tasasemale pinnale, et erilisi mäest ronimisi ei oleks. Niikuinii on kuidagi ka väsimus peal, seega ei viitsi ennast tappa :P 
Üks lapsevanem saadab tütre pildi, et vaja oleks uus õpilaspilet teha. Pilt on aga kehvake ja sogase taustaga. Lükkan selle siis Canvasse ja AI’l palun eemaldada taust ja pilt kenamaks teha. Mis te arvate, mida ta selle näopildiga mulle tegi? Ta kaotas näo üldse ära, tausta ei koristanud ja joonistas mulle kolm erinevate suurustega rindadega pilti millel pead ei näidata, et nagu kleebi siis nüüd keha ja pea kokku... Täitsa pekkis värk, nagu mingile perverdile joonistas, hea et päris alasti kehasid ei teinud! Pilti saab näha siit: 
Teisipäev. Tulen ka täna seitsmest üles, aga koduste toimetustega läheb ikka nii palju aega, et kaheksaks kooli jõuda on peaaegu keeruline
Aga, ma hilinen vaid minuti! 
Kooliõue suured ehitustööd seisavad juba mitmendat päeva. Kuulujutud räägivad, et mingid load olla puudu, sellepärast ei saavat kaevata
Oh seda linna süsteemi ikka küll, nagu üleöö oleksid avastanud, et teeks õue korda...
Koolis avastame Ainiga jama, et konteinereid ei ole justkui tühjendatud, paberi oma suisa juuli algusest saati. Nimelt siis paberikonteineris olid mõned paberid kilekottidega peale tõstetud ja seega seda ei tühjendatud. Olmeprügi suur konteiner on aga vastu maja seina lükatud ja auto ei saa lihtsalt kätte, täna käidi, tehti pilti ja sõideti edasi... Aga kõik mured on vist pigem majahoolduse kraesse, eks meie majandusjuhataja siis nendega kemple... Meil lihtsalt on terve koridor juba pappi täis, lisaks raamatukogus vanad raamatud ja ajakirjad – me ei mahu varsti ise ka enam elamisse ära 
Täna avastan, et Forti Manageris on tekkinud mulle ka teine koolihoone koos oma reeglitega. Seadistan nüüd ka seal printeri ära ja asjad peaksid uueks koolieluks valmis olema. Ka domeenireeglitega on täna omajagu mässamist, et uuemaid lahendusi kasutusele võtta. Pluss siis igasugu muud teemad mis toimetamist vajavad. Päev jookseb kiiresti õhtusse.
Täna on 21 kraadi sooja
Sõrmed majas küll külmetavad, aga õues süleriga nädalakokkuvõtteid kirjutades soojenevad peaaegu üles. Ehk siis istun varju all ja tegelen kirjatööga. Vahepeal käivad sajukesed üle, siis aga läheme juba jalutusringile.
Kolmapäev. Taasiseseisvumispäev – püha elik vaba päev. Hommikukohvi kõrvale võtan ERR Jupiterist ette Eesti filmi Nähtamatu Võitlus (2023). See on omajagu sürreaalne ja humoorikas teos mille süžee toimub 1970’ndate lõpu tuules. Film on hoogne ja nauditavalt jabur, enamusele kindlasti ei meeldi, aga minule läks igati korda (Y)
Tänaseks oli algselt planeeritud ema väljasõit lastega Otepää kanti, aga et tal tervis alt vedas, siis lükkus üritus edasi. Seega on täna nö plaanivaba päev. Kaja on hommikul tööl, lõunaks saabub koju ja siis liigume kogu perega alla linna taasiseseisvumispäeva avamisest ja jätkukontserdist osa saama. Mingi paar tundi oleme linnas. 
Õhtul jään vaatama filmi Päikese Kodanik (2025) mis on vendade Urbide selline kerge eluloo üldine kirjeldus kus rõhku polegi pandud nii eluloole kui nõukaaja karmite reeglite vastu puikleva Tarmo Urbi läbielamistele. Omamoodi põnev ja taaskord minu lapsepõlve aja tegelikkust, mida mina ei näinud ega adunud, valgustav.
Neljapäev. Täna on selline pisiasjadega tegelemise päev. Enamalt jaolt uute õpetajate seisukohast, aga jagub muid teemasid ka.
Õhtuks on silmad väga väsinud, väga väsinud. Ei tea kuidas see nii läks, ei teinud ju arvuti taga midagi pingsat...
Koolist koju minnes käin COOPist läbi ja toon grillkana. Lapsed söövad seda hästi ja maitseb endalegi. Sellega sai siis ka õhtusöögi tegemine päevakorrast maha
Ja peale sööki sai pikali visata, et silmi puhata.
Hiljem käime jalutamas Kaja ja Mõmmiga. Teeme ringi kesklinnas Emajõe kallastel ja nii, hüppame Zeppelinist läbi ja tutvume Raatuse uueneva kvartaliga.

Toimetasin kliendi serveris ühe tarkvara uuendamisega. See uuendamisel küsis midagi ja silmanurgast tundus, et küsis vaid kas paigaldan uue, nii kui vajutasin märkasin ka teksti lõpus, et selleks läheb ta restarti
Ja oligi juba hilja, masin asus tegutsema. 15 minutit netivabadust üsna tihedal tööajal – kliendil on alates neljast kuni üheksani suurem neti kasutamine... Aga noh, ei miskit, ootasivad ära ja töötasivad edasi, lihtsalt ei olnud ilus minu poolt nii teha...
Reede. Täna on muidugi tööpäev, aga see on veidi teistmoodi: laiendatud juhtkond veab meid Otepää külje alla Marsina Metsaspa tallu. Mari võtab mu kooli juurest peale ning koos Jana ja Heikkiga asumegi teele.
Ilm on ilus, päikeseline ja küllaltki soe juba hommikul. Kohale jõuame esimestena ja ootame teisi. Kaua küll ootama ei pea, kõik saabuvad riburadapidi, ainsad keda ootame, on need kes pidid kõige esimestena kohal olema 
Alustame kohvilauaga. Siis aga on meil algatuseks meeskonnakoolitus. Ma nimetaks seda ’juhi töö visualiseerimine läbi muusikalise ansambli’. Nimelt siis mängisime kõik erinevaid pille, üritasime kokkumängu. See tuli meil küllalt kiirelt kenasti välja. Siis räägitigi, et muusikas on sama nagu inimeste vahel, et tuleb leida ühtlane ja ühine rütm. Proovisime siis rütmi kiiremaks ja aeglasemaks teha ning kohe oli näha, et nii ansamblit või juhtimist ei korralda – rütm peab olema kõigi jaoks sama võimekusega... Igatahes, oli põnev.
Lõpuks siis paluti, et keegi meist võiks minna ja üritada kõiki kokku mängima panna. Ei plaaninud, aga rahvas arvas, et mina võiks proovida. No selge, teeme siis ära. Üldiselt saab hakkama küll, esimene kord oli ehk veidi konarlik, aga mõningase harjutamisega tuleb välja külla 
Kui koolituse osa läbi sai, oli lõunasöök ja väike puhkeaeg, siis aga juba kooli teemade arutlus ja erinevad ettepanekud. Kaks tundi läks nagu nipsust. Lõpuks tehti meile majatuur ja siis juba sain Mariga tagasi linna.
Kodus kedagi ei ole. Teen spagette kalapulkadega ja annan lastele märku. Lapsed aga saavad kohe emmega Maxima juures kokku ja siis tulevad koju. Olgu nii, minul saab kõht täis enne neid 
Õhtul saab niisama oldud. Kaja käib välja mõtte maale minna, aga see on kuidagi äkki ja mul on tunne, et see oleks lihtsalt sinna magama sõitmine; pealegi kütmata elamine. Teisipidi muidugi tore ju oleks seal olla, aga et mulle väga peale ei käida, siis ei lähe.
Aga kodus on ka kuidagi igav, tahaks jalutada. Miia tuleb ka minuga, plaanin väikest ringi teha, aga Miia käib välja idee I' juurde minna, ja et ema ka seal on, siis olen nõus ja teemegi sealtkaudu oma ringi. 
Õhtusse mahub ka jalgpall. Tore on näha, et Levadia saab Vapruse käest pähe 1:3. Tore ju kui väiksemad suudavad suurematele ka vahepeal kanna peale astuda
Muuseas selle ühe värava sai Levadia ka omaväravana kus nad kuidagi osalised ei olnud :P
Laupäev. Täna on meil maale sõit, Kadi ainult ei liitu, Õnne võtame Rõngust.
Mul on täna otsustuspäev, et mis saab selleks aastaks küttesüsteemi väljaehitusega. Alustan pliidi ja korstna omavahelist ühendamist. Seal põrkun aga päris mitme komistuskivi otsa: pliidist väljuv hülss on kitsas ja korstnasse minev auk peaks olema ka igas suunas veidi suurem, et toru vabalt sisse läheks. Lõpuks olen ma omadega üsna nõutu ja igasugune tuju kaob ära...
Kolistan teistega mööda aeda, paneme lõkke üles. Päike tuleb välja ja olemine läheb kohe paremaks. Helistan Kaja onule Janarile kes on ahjusid ehitanud ja kurdan oma muret. Räägime ka küttesüsteemi üldisest seisust ja lõpuks jõuame sinnamaale, et laseks siis ikkagi süsteemi veest tühjaks selleks talveks, et ei hakka siin katlakütjat mängima – maja pole ju veel seest üldse soojustatud. Annan sellest teada ka küttesüsteemi ehitajale, paneme mingi aeg aja kirja.
Ka Jaaguga on suhtlust ja kurdan sama teemat ning saan ka sealt toetust. Selgub, et uueks aastaks saaks tema kaudu vist ka glükooli mis panna küttesüsteemi vette et külmumispunkti madalamale viia. Nii et vaatame, asjad vist hakkavad vaikselt liikuma (Y)
Kuna kütteteemal on nüüd selgus, siis hakkan trepiastme laiendust ehitama. Nimelt trepp sai liiga väike, mulle (õigemini meile) ei meeldi, sellepärast teen alumise astme laiemaks. Kaevan mulla ära ja ehitan killustikuga põhja. Asjad võtavad aega, sinna vahele ju ka muid toimetusi. Kell on lõpuks palju ja ega rohkemat ei jaksagi. Kaido käib vahepeal külas ja siis juba viime Õnne Tõrva ning liigume ise linna.
Täna on saunapäev. Saan sauna üsna hilja, väljas hämardub ja muusika viib mind mõteteradadele. Aeg liigub ja enne kümmet saan alles jalad alla et tuppa minna
Kajagi ütles, et 15 minutit veel ja siis oleks lapsed saatnud järele uurima kuhu issi jäi 
Pühapäev. Täna ärkame enne kaheksat. On vaja otsustada, kas liigun Kaidoga pool üheksa maale või läheme Kajaga. Lapsed on arvamusel, et nemad minna ei tahaks ja emme võiks koju jääda, et käia üle riiete kapid jms. Selge, annan Kaidole märku, et liiguksin temaga maale.
Kaido, täpsuse etalon nagu ta on, oli pool üheksa ukse taga ja alustasime sõitu. Tema läheb tegelikult Valka, aga et tee on sisuliselt üks, siis viskab mu Pukka ära (Y)
Maal on elamine ööga maha jahtunud, panen kõik kütte. Pliidile saab podisema soolaubade pada. Ise aga siis alustan trepi astmele laienduseks saalungi ehitamist.
Eile sai laiendusele põhi ära tehtud. Täna algatuseks puurin armatuurid olemasolevasse astmesse ja siis armeerin veel lisa ka püstises sihis. Saalungi ehitamine võttis kõige rohkem aega, aga see peab ka täpne ja korrektne saama 
Edasi siis juba segu tegemine. Mul on mingid poolenisti ära kuivanud segukotid, aga kui suuremad tükid puruks litsuda, siis vees ja segamise ajal lahustus kõik kenasti ära ja mingeid muresid ei tekkinud. Lõpuks läks pea neli kotti segu millest jäi ka panduse parandustöödeks ja osa tuli mahagi valada. Pesin parasjagu tööriistu kui näen, et tumedad pilved saabuvad. Vaatan netist üle – lähebki sajule ära. Sai siis pesemistöö pooleli jäetud ja kõik oma valamispinnad siis vihma eest kaitstud.
Sadu tuli kõva, vahepeal jäi veidi vaiksemaks, siis kallas taas nagu oavarrest. Sõin ja vaatasin veidi Youtube ning siis keerasin üldse magama, lasin mingi poolteist tundi järge. Sai hea küll!
Et sajab, koristan elamises. Tööriistad oma kohtadele, kola kokkupoole, nõud puhtaks, põrandad puhtaks jms. Kõike seda kuniks tuli rongile kolida.

Täna läheb rong kuidagi väga hilja – 18:45. Peale minu tuleb veel kaks inimest, ma ütleks, et üllatavalt vähe, aga samas oli rongis inimesi omajagu.
Koju jõudes on teised küla peal. Minule aga tulevad külla Kanni ja Helen – ühistukaaslased. Arutleme veidi ühistu kohtuasja teemat ja paneme paika pidepunktid mis advokaadile edasi anda. Asjalik koosistumine saab (Y)