Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

MHG spordiplats enne renoveerimistEsmaspäev. Täna on tööle minek. Paar päeva puhkusest on veel võtta, aga need lähevad ehitamise alla. Majja tuleb täna päris mitu rahvast, palju on ka võõraid – haldusfirma omad pesevad aknaid, varem tegid seda majahoidja ja koristajad koostöös.
Mina alustan taas võrkude seadistamisega. Läks aga meelest, et pidin tegelikult otse Puiesteele minema Lähen siis teise majja edasi. Seal aga põrkun mitmete murede otsa, paistab, et linnavalitsus pole VLAN’e veel omavahel ära ühendanud. Teen nii palju ära kui saan ja liigun peamajja tagasi. Liigun rattal, ilm on mõnusalt soojapoolne ja päikeseline.
Koolimaja ees hakatakse lõpuks õue renoveerima. Sagimine käib, kohale veetakse ilmatusuured torud ja paigaldatakse ehituspiirded. Mina suhtlen linnavalitsusega ja siis lähen teen korda kolmanda korruse sülearvutid.
Koju minnes liigun algatuseks K-Rautasse armatuuri teemasid lahkama. Siis käin Konsumist läbi ja liigun koju. Õhtusöök. Avastan aga, et piima ei ole ja käin siis juba ka meiekas ära Õhtul tuleb Gerly juukseid lõikama, siis aga saab Mõmmiga jalutamas käidud.
Hiljem püüan tagamaja elanikuga tema autohaagise osas diili teha. Nimelt oleks mul homme haagist vaja Tema aga kohe lajatab mulle 25 eur. Ausalt, ma lootsin tasuta saada, aga no hea küll, teen vastupakkumise 15 peale. Aga ei, ei ole rahul, et 25 euri ei olevat ju mingi raha ja nii, seletan siis, et saan Olerexist ka 25 miinus soodus haagise kätte. Siis viskab mulle, et 20 pluss kolm õlut Püüan siis selgeks teha, et see on veel rohkem kui 25 eurot Lõpuks siis aga panen paika, et ma temaga enam diilist ei räägi, aitab, pärast on veel muid teemasid ka, et näe, seal on kriips ja siin on tolmune ja must ja üldse... Ei ole vaja mul hiljem mingit jama, muudan teemat ja enam temalt midagi laenama ei kipu. Klaar! Riia kvartalis on niinimetatud viimased korterid juba üle aasta müügis, aknadki on päris mustaks läinud ja ei ole erilist huvi nende vastu näha.

Maal tööd käivad – suvetoa põranda armeeringTeisipäev. Täna on ehituspäev! Läheme Kaidoga Cramosse kust võtame freesi ja haagis-käru. Edasi juba ostame K-Rautast armatuuri ja leegime Puka peale.
Kaidol on mingi uus kas vererõhu või kolesterooli rohi, igatahes on tal õlalihased kõik pinges ja pea tuim. Poolel teel hakkab tal pea suisa ringi käima, nii et istun ise rooli ja sõidan Pukka.
Täna teeme saalungeid ja armeerime. Suvetoa põhi ja pandus saavad valmis. Kaido teeb karkasse ja paneb võrku, mina tassin killustikku et põhjasid teha Asjad sujuvad muidu täitsa hästi, ainult vihmahood vahepeal meid segavad ja teevad olud poriseks. Vihmahoogude ajal tegeleme korstnasse augu freesimisega. Täna me ukse treppi ei jõuagi teha, see jääb reedeseks hommikuks, sest reede päeval peaks betoon saabuma. Panduse armeering
Oleme Tartusse jõudmas, et Cramosse asjad ära viia, kui maal hakkab suitsuandur häiret andma. Mõtlen läbi, et mitte miskit ju kuskilt sisse ei jäänud, et äkki ikka augu freesimisega tolmas nii palju, et see nüüd andurile mõjub. Aga süda ei andnud rahu, saatsin Andrese asja üle vaatama. Lõpuks selguski, et kui anduri puhtaks puhus, siis ka häire kadus. Nii hea, kui on võtta abivalmis naabrimees!
Kuigi toss on üsna väljas, läheme Mõmmiga õhtul ka jalutama. Ilm on ju ilus, miks mitte seda veel ära kasutada kuniks saab Loodus loob värve

Kooli õuel toimub värkiKolmapäev. Linna itimehed seovad mul täna Puiestee peamajaga ära. Nüüd saab siis ka sellega edasi tegeleda. Enne tuleb veidi oma serveriruumis majandada, aga siis saan minna Puiesteele.
Jaa, Puiesteel masinad domeenikontrollerit näevad, autendivad, saavad netti ja ligi asjadele kuhu ligi peavad saama. Küll aga ei saa nad printeritega ühendust, ei peamaja, ei enda omadega. Reeglid aga justkui on korras, saavad taas linna itimehed pureda, näis ainult kuna nad seda teevad.
ID-kaardi tarkvarast tuli eelmine kuu uuem versioon. Teen sellest paketi, aga mitte WPKG jaoks vaid proovin domeeni võimalustega. See muidugi õpilaste sülearvutitele mõju ei avalda, aga seal vist pole ka vaja. Igatahes paistis, et pistelise kontrolli järgi uus lahendus toimis.
Peale tööd käin kassile ussirohtu ja Espakis neljataktilise muruniiduki õli SAE 30 ostmas. Kui juba sealpool olen, otsustan ka I' juurest läbi käia. Tal seal aga seoses Anne silla ehitusega on kõik nagu ehitustander ja ma näen kurja vaeva, et tema juurde üldse jõuda Ja siis selgub, et tema on hoopis pealinnas
Kuna ilm on soe, lapsed mänguväljakul ja Kaja veel tööl, istun süleriga aeda, et üle vaadata Poola reisi kirjeldus. Võtan null-õlle ka ligi.
Kui Kaja saabub, käin välja mõtte, et läheks sööks õhtust Armeenia köögi kohvikus Riia-Pepleri nurgal. Kajale mõte meeldib. Kutsume ka Mõmmi kes sama hea meelega liitub. Nii me siis sööme seal kõhud täis ja läheme ka linna peale jalutusringile. Armeenia köögis

Staadionikatte lahti lõikamineNeljapäev. Eile said mõned tööd paberile kirjutatud ja nii täna siis alustan. Algatuseks saavad raamatukokku veetud võrguseadmete karbid menetletud, et need lahti võtta ja siis sorteerida. Õpetajate toas kolm masinat ei saanud netti, said ka need üles otsitud ja VLAN’i määratud. Ka telekat vedav masin tuli üle vaadata ja uuele võrgule ära seadistada ning sama ka nutitahvlitega. Tegemist jagus.
Soov.ee’st leidsin, et üks eraisik müüb big-bag kotte 3 eur tükk. Võtsin ühendust ja käisin sel siis Tartu maja taga järel. See saab maale ja sinna tõstame kokku kergkruusa graanulid, aitab prügikotikestest nurga taga
See on ikka nii tore kui sulle antakse ülesanne mis pole lahti seletatud ja siis kui tähtaeg on käes, siis selleks ajaks pole sulle mitte mingit muud teadet antud kui et ’olen minipuhkusel’. See ’ülesanne’ rikkus mul täna suured plaanid ära – tahtsin õhtul maale värvima minna... Ja lõpuks läks nii, et ’ülesanne’ jäi ära... Tegime hoopis koosoleku ja nüüd teeme asjad hoopis teistmoodi.
Õhtul sõidan koju ja mõtlen, et väljas on ikka super ilm, et teeks siis sel aastal aias grilli ka. Kaja oli kohe nõus, Mõmmi võttis ka vedu ja nii siis käisin Maximast läbi ja istusin aeda. Varsti liitus meiega ka Kaidi, lapsed külastasid meid jupiti. Istusime üheksani välja, kõhud said täis ja olemine oli mõnus. Grilliõhtu Grilliõhtu

Meie Filosoofi elamineReede. Liigume Kaidoga kaheksast maale, täna on betooniauto tulemas ja meil vaja veel veidi eeltööd teha. Alustame eeskoja trepi saalungi ehitusega ja sellega läheb üsna ilmatu aeg Aga asi sai hea, vähemalt arvame nii, eks siis on täpsemalt näha kui saalungid maha saab võetud Nii arvatakse siis Rõngu Pagari poes Trepi saalungi ehitus
Lõuna teeme Kraines ja siis saame ka väikese hingetõmbeaja. Väljas on täna erakordselt soe ja paras tuuleke. Üldiselt väga pikalt päikese käes olla ei taha Et eile ostsin ühe big-bag’i, siis valame Kaidoga kergkruusa kõik sinna sisse, saab nurga tagant kilekotid minema...
Ühest saabub pumi, näitan tüübile ära mis pinnad meil on ja kust alustame. Vaatab oma hindava pilguga kõik üle ja küsib, et aga tellisite ju ainult kaks kuupmeetrit betooni. No see ehmatas ikka täiega ära, et kas siis tõesti võisin kuskil vea teha. No kerge ärevus on nüüd sees kuniks tööd käivad... Pumi ajab oma lonti üles
Kaido on betoonitöid varem ka teinud, teeb seda ka praegu, mina olen ikka pigem abiline. Aga asjad laabuvad ja lõpuks jääb betooni vaid mingi kahe käru jagu üle, peksan kõrvalhoone ukse ette laudadest kiiresti kasti kokku ja valame selle osa sinna – nüüd saab sinna ka veidigi mugavam trepiaste (Y)
Kaido käib kõik pinnad mitu korda kenasti üle. Siis aga paneb asjad kokku ja liigub linna tagasi. Mina linna kaasa ei lähe, suveto põranda pind tahab veidi kastmist ja üldse on maal toimetamist küllaga. Betoonitööd valmis
Mõnda aega ma maja juures toimetangi. Siis aga liigun poe kaudu Puka ühissauna. Saunas avastan, et rätik jäi maha, aga kuivatasin oma vana särgiga siis. Täna oli siin kaks nägu keda ma varemgi siin näinud olen ja tuli ka üks mees kes alevi pealt juba teretuttav on Saun saab hea, käin uuesti poest läbi ja liigun koju.
Kastan betoonpinda ja korjan õuelt kõik kola kokku. Panen ka mõnesse kohta kiled, et öösel saabuvad vihmad pindadele liiga ei teeks. Kaido küll arvas, et pole vaja, aga mul endal süda rahulikum.
Siis aga vajub uni peale. Vaatan ära Kirgede Tormi ja siis on selline tunne, et nüüd keeran tuttu. Kell on aga alles kaheksa, otsustan ära käia mitte kaugete naabrite juures, et viia neile tagasi vahupüstol.
Kaug-naabrid on suuremas osas terrassil, joovad õlut, naudivad ilma. Ja ei lasta mul nende juurest ära minna, pannakse õlle lauale ja nii ma siis veedan nendega mõnda aega toredalt õhtut. Tore ja lõbus seltskond (Y) Jüri Teda pole ma varem näinud
Kodus tagasi toimetan veidi toas asju ja siis maandun arvuti taha. Kadi räägib, et Pärnu Vaprus paneb Tammekale 8:1 väravasse olles ka vähemuses. Nojah, ei midagi ilusat :P

Trepi avamineLaupäev. Öö oli maal OK. Öösel korra või paar kärgatas kõu, veidi kuulsin vihma sadamas, aga muidu magasin hästi. Mingi hetk liikus rong kolinaga mööda. Muidu hommik on hämar ja valju tuulega, kuskil tötutab traktor
Kaja helistab, et on teel Tõrva, võtab emad peale, käivad Valgas ja siis saabuvad Pukka. Mina samal ajal sõin kõhu täis ja liikusin õue suvetoast üle jäänud materjali ära paigutama ja neist naelu välja tõmbama.
Kui teised saabuvad, saab lõunasöök olema. Kaido käib läbi, aitab mul sorteeritud materjali ära ladustada. Minu ema tegeleb killustikuhunnikuga, et see kokkupoole tõsta ja kunagi siis muru pealt mujale viia. Kaja niidab muru ja korjab eelmisest korjest veel punased sõstrad ära. Õnne algatas muruniitmise, aga siis liikus edasi aianduse peale. Mingi hetk aga hakkasin eile valatud pindade ümbert saalungeid ära korjama. Kõige suurema üllatuse pakkus trepp, see oleks siiski võinud igatepidi suurem olla, meil ongi nüüd väikesed mõtted, et valame veidi ise juurde, see alumine aste võiks ikka igas suunas palju laiem olla. Eks vaatame.
Ja siis mingi viie aegu me lõpuks ka maalt lahkume. Tõrvas käime kõigepealt Helme kalmistul ära, et viia sinna ära kaks aastat valmistatud pink Ja siis emad koju ja ise Kajaga Tartu poole.
Tartus saab kohe sauna. Läheme Miiaga kahekesi. Miia lahkub varem ja kui mina tuppa liigun, on tema juba puhtaks pesnud. Kui (taaskord) enne sauna oli mõte, et läheks hiljem linna peale, siis peale sauna enam seda tunnet ei ole Õnneks ei olnud ka midagi põnevat toimumas.

Riia viaduktilPühapäev. Öösel ärkasin üles ja hakkas peas igasugu jama ketrama. Enamasti Puka teemadel, et mis selle küttesüsteemiga teha ja kuidas suvetuba püsti saada ning vundament krohvitud... Raha teemadel käis kõik ringi ja üldse, ma juba vahepeal loobusin magamisestki – lihtsalt ei saanud olla. Mitu tundi sai keereldud enne kui unele jäin. Hommikul loomulikult enam selliseid mõtteid ei ole, siis oled nagu reaalsem ja meeled on puhtad.
Hommikut alustame Lõunakeskuses lastele kooliasju ostes. Miiale oli vaja ka mitmeid jalanõusid mis me kõik saime. Vihikutega muidugi läksime alt, Apollos on teatud vihikud 1,6 eurot, samad vihikud Magaziinis olid aga 1 euro! Kas siis ei aja vanduma??? Aga noh, kõik mille järele me läksime, selle ka saime.
Ja siis koju. Kaja teeb süüa, mina toon keldrist kõik kartulid ja hoidised üles. Siis saab ka nõud puhtaks ja muudegi asjadega tegeletud. Teised keeravad magama, mina aga kolin süleriga aeda.
Täna on Joomla sünnipäev, saab 20 aastat vanaks.

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta