Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Elva raudteejaamEsmaspäev. Täna vean end kooli oma autoga. Reedel vahetati meil võrguseadmed nii Tõnissonis kui Puiesteel ära, nii et kummaski majas ei ole netti. Sõidan Puiesteele ja korjan seal kokku vanad seadmed ning uute seadmete pappkarbid. Karbid saavad lahti tehtud ja paberikonteinerisse ära paigutatud. Vanad seadmed aga lähevad autosse ja tassin nad peamajja.
Peamajas on sama töö. Vanad seadmed vean kõik pööningule, aga pappkarbid viin raamatukokku, nendega tegelen kunagi hiljem... Siis selgub, et täna seadistaja minuga ei tegelegi, seega on mul tänaseks töö tehtud ja võin lahkuda.
Liigun koju, et hommikust süüa. Siis aga plaanin autoga maale minna. Tüdrukud kaasa ei tule.
Olen Elvale lähenemas kui mõtlen, et käiks seal ka uuskasutuskeskuses ära ja võtaks üldse päeva veidi rahulikumalt. Mõeldud, tehtud.
Uuskasutuses on palju põnevat kola. Eriti hakkab silma muruniiduk mille mootor on sama mis mul majaga päranduseks kaasa tuli aga millel mingi trikk küljes on. Teen siis kaupa ja saan masina 15 euroga kätte, lubades, et kui ei toimi, siis tagasi ka ei too. Müüjale ka sobis. (Masin osutus täielikult toimivaks)
Elvast läbi liikudes märkan putkat kus lubatakse kohvi ja saiakesi. Leian esimese parkimiskoha ja lähen asja uurima – esmaspäeval suletud. Kahju. Jalutan siis ujumiskoha juurde, sealt raudteejaama ja liigun autoga edasi. Killukesi Elvast Killukesi Elvast Killukesi Elvast Killukesi Elvast
Uus peatus saab olema COOPi juures. Käin poes ja ostan endale maale igasugu toidukraami kaasa.
Järgmine peatus on Hellenurmes. Külastan kunagist kolhoosi majandi ala ja käin ka veski juures ning mõisahoone juures. Sõidan ka mõisa kalmistule – seal pole ma veel kunagi käinud. Hellenurme kolhoosi garaazid Hellenurme vesiveski Hellenurme mõis Hellenurme mõisnike kalmistu EI automaksule
Enne Pukat on Komsi. Mõtlen, et teeks mingi maatee ringi ka. Algatuseks vaatan üle Komsi kunagise tankla, siis liigun edasi, aga see tee sumbub puidutööstusesse. Otsin uue teeotsa, see viib mind korter- ja eramajade piirkonda Komsil. Ma ei teadnud, et siin nii suur asum on! Täitsa põnev avastus. Komsi vana tankla
Pukas alustan eeskoja tuulekasti värvimisega. See paras nikerdamine on, aga asi edeneb. Küll läheb nii, et üks serv jääb lõpuks värvimata, sest vihmapilv keerab peale ja halvab töö. Ja et vihm just sellelt küljelt sadas, siis seda täna enam teha ei õnnestugi. Ega polnud siin muud nüüd teha kui avada vein ja nautida vikerkaart Värvimistööd Vikerkaar Kured päikeseloojangus Maja päikeseloojangus

FööniksTeisipäev. Ärkan mingi kaheksast, aga üheksast lähen Õnnele linna järele. Täna veame puukuurist välja vanad puud mille vahel on kunagi ka vamm möllanud. Tassime kõik lõkkesse, saab suur tuli olema ja kuhi sellest on õhtuks tohutusuur. Õnneks päike on enamasti pilve taga ja vihmasadusid ka ei ole. Laseme Õnnega suisa seitsmeni välja! Puukuur tühjaks veetud
Siis viin Õnne Tõrva, külastan ka oma ema, käin veel Pukast läbi, panen asjad kokku ja liigun Tartusse ära.
Õhtul on naiste jalgpalli EM’i esimene poolfinaal ENG-ITA mille lisaajal võidavad inglannad.

Uusi ronge veetakse EestisseKolmapäev. Täna on koolipäev ehk tööpäev. Saan lõpuks Forti Manageri väljaõppe ja teen siis ka mõned seadistused. Väga midagi keerulist ei tundu.
Vahepeal käin Kadiga perearstil. Kadil on oma põlvedega, eriti paremal jalal, mingid tõsisemad mured. Aeg lasta arstidel asjaga tõsisemalt tegeleda.
Tagasi kooli. Domeenikontrolleri seadistamisel Forti Manageri (FM) reeglitega kipub mõistust vajaka jääma. Janar aitab üle AnyDeski siis domeeni korda seada. Ja loomulikult saame ka! (Y)
Ka Liis tuleb täna majja, tal vaja mingi esitlus teha. Ja et tal on vaja ka trükkida, siis toimetan FM’is kuniks ma ühe printeri ka kõigile seadistatud saan – nüüd saavad kõik trükkida kes peaksid vaheajal kooli sattuma (Y)
Koju jõuan peale kuut. Emme saabub, sööme. Siis käime Mõmmiga jalutamas ja õhtul vaatan teist naiste EM poolfinaali mis on GER – ESP vahel.

Tõrva uus hüppetorn Vanamõisa järvelNeljapäev. Täna on ema sünnipäev, saab 69 – maagiline number, nagu kalade märk Läheme selleks puhuks Miiaga Tõrva. Seal liitub meiega Õnne, käime kesklinnas lillepoes ja siis kulgeme ema juurde õnnitlema.
Ema juures sööme salatit ja jutustame. Ootame ka Jaaku kes selle aja jooksul, mis meie seal olime, kohale ei jõudnud. Mõne tunni istusime, siis liikusime Miiaga juba maale.
Algatuseks käime Tõrva COOPis, siis külastame Vanamõisa järve. Sinna ehitati uus hüppetorn, minu eluea jooksul vist juba neljas-viies (?). On mis on, väidetavalt Baltikumi kõrgeim. Ronime siis Miiaga ka seal, aga nagu ka lapsepõlves, kõrgust ei karda, aga siit ei julge alla hüpata isegi teise korruse tasemelt Omal ajal poisid hüppasid isegi tipust käsipuu pealt ja lausa peakat! Mina sitsisin teise korruse peal ja ei saanud alla Ühe korra noorepõlves hüppasin esimese korruse käsipuu pealt peakat ja siis keerasin ka selja üsna valusalt ära... Tore atraktsioon, aga mitte minu jaoks
Kui me juba tuuritame, siis viin Miia ka Barclay de Tolly mausoleumi. Barclay de Tolly mausoleum Barclay de Tolly mausoleum Tüdrukutirtsul meenub kohe Kättemaksukontor (see osa mis haiglaselt ja pealetükkivalt Tõrva reklaami täis oli). Igatahes kohapealne tädike veab meid kõik kohad läbi ja jutustab kokkuvõtte kõigest mida seal ka lugeda saab. On põnev ja tore. Vahepeal sajab paduvihma, aga me oleme selle aja just mausoleumis. Jah, seal oli tõesti tore, natuke nagu ka oma lapsepõlve meeldetuletamist. Miiale meeldis ka, aga enamasti ikka seoses Kättemaksukontoriga
Ja siis liigume juba Pukka. Algatuseks tuleb vihmapilv, siis aga saame juba ujumas käia. Tagasi jõudes paigaldan eeskojale vihmaveerennid uue vihma ootuses, aga rohkem meil ei sajagi. Hiljem käime ka poes, jalutamise eesmärgil ning viime taara ära. Tänase öö oleme maal. Miia

Freia ei saa aru millega Miia tegelebReede. Väljas on juba väga palav, hein on pikalt kastemärg ja varbad on seega kogu aeg märjad. Hakkan laudahoones veidi kola kokkupoole tõstma, sest seal on omamoodi kaos tekkinud.
Saab ka suvetoa lammutamisega edasi tegeletud. Lahti saab võetud tuulekast ja osa laudisest. Vahepeal tabab meid vihmasadu pilvitust taevast
Lõunasöök saab Kraines olema. Nii on lihtsam, ei pea ise vaaritama hakkama (Y) Käime ka poes, ostan Miiale ujumismadratsi. Kui maja juures tagasi oleme, läheb ta sellega kohe tiigi peale möllama Mina tegelen erinevate ehituslike toimetustega.
Täna on saunapäev. Läheme Puka ühissauna koos Miiaga, laps ise soovib. Sõidame kohale ja samal ajal saabuvad sinna ka Andrese ema ja õde. Nende saabumine on igati hea, saavadki Miiale sisse juhatada kus ja mis, et nii ei pea ta ise midagi leiutama hakkama – tegemist on ju siiski meestele ja naistele eraldi saunaosadega.
Samal ajal kui saunas oleme, käib Pukast üle suurem äikese ja vihma rajuhoog. Seda saame alles siis aru kui saunast kodu poole liigume – kõik kohad on oksi ja puulehti ning suuri lompe täis. Saunast liigume me otse ülemise järve juurde ujuma – väljas on palav ja saunajärgselt on eriti palav olla, et siis järvevees saab end jahutada. Asi toimib, on tõesti mõnus. Muuseas, järve ääres on tuul kaskesid murdnud, siin on rajujäljed eriti ehedalt näha... Rajuhoo tulemused järve ääres
Homseks on meil plaan Võrru minna, seega sõidame veel hilisõhtul Miiaga Tartusse ära

Võrus lastefestivalilLaupäev. Kuigi meie plaan Võrru minna oli vahepeal kõikumas, siis lõpuks ikkagi saame liikuma Lubab ju taaskord väga sooja ja päikeselist ilma, seega miks mitte üritusest osa võtta.
Võrus on lastefestival. Kuna mul suvemütsi ei ole, käime enne kaubanduses ja ostame mulle nokatsi. Nüüd siis liigume festivali alale. Algatuseks käime läbi laada, siis juba läheme ja ostame perepileti. Küll läheb nii, et kahes piletialas me küll käisime, aga midagi toredat me sealt ei leidnud, ehk et kogu 60 eurot tegelikult läks meil lihtsalt korstnasse, elik edendasime väikelinna elu...
Lõunasöögi teeme Ränduri pubis. Siis läheme batuutide alale kus Miia saab ringi karata ja lõpuks käib ta ka trossiga sõitmas. Ahjaa, need olid ka tegelikult üldpileti asjad, nii et päris kasutamata pilet siiski ei jäänud
Rongi atraktsioon sõidab linna peal väikese ringi. Käisime ka seal, aga see oli eraldi piletiga. Vahet ei olnud, mulle meeldis ja teistelgi oli tore veidi istuda ja pead tuulutada (Y)
Nüüd plaanime ujuma minna järve äärde. Teised lähevad sinna jala, mina sõidan auto peatänava äärest üsna ranna ligi ja liitun omadega. Peale Kadi käivad kõik ujumas, ilm ja vesi on mõlemad väga nauditavad (Y) Tamulas ujumas
Ja siis saab veidi Võru kaubandust uudistatud, mõnda aega keerutame huviringiks autoga tänavate vahel ja siis sõidame vihmahoogude saatel Tartusse tagasi.
Tartus enam ei saja. Puhkame, siis liiguvad lapsed mänguväljakule ja meie emmega käime all linnas jalutamas, vaatamas, et kas midagi toredat ka toimub. Aga ei toimunud seal midagi. Linnas jalutamas Vikerkaar silmailu pakkumas

Etendusel Rohelised NiidudPühapäev. Minul veel puhkus, Kajal lihtsalt nädalavahetuse päev - läheme kahekesi maale, nö päikest võtma. Kui kohale jõuame, läheb pilve ja ei saa Kaja mingit päikest võetud. Tegeleme heki lõikamisega, korjame kastmisvoolikud aiast kokku, kastame kasvuhoonet ja Kaja korjab ka aiasaadusi. Mõne aja pärast tuleb paduvihm peale ning me sõidame koju tagasi magama.
Aga õhtule me veel jääda ei saa – meil on piletid etendusele Kiidjärvel: ’Rohelised Niidud ehk Eesti raadio meeskvarteti lugu’. Sõidame kahekesi kohale, rahvast on päris palju – siin on suur mitmekorruseline lava ja „muidugi mõista” on piletid välja müüdud Ka Kaja kaks tädi on siin – me saime tegelikult Kaja ema piletid, neil oli mingi suurem plaan etendusega mis aga vist laiali vajus.
Etendus on igati tore. Ma tollest ajast küll midagi ei tea, aga mõned nõukaaegsed äratundmise rõõmud siiski olid. No ja üldse asi oli aktiivne ning lõbus. Üldist sisu ma kultuuri- ja ajaloovõhikuna hinnata ei oska, aga näitlejatest oli koorekiht kohal, seega pidi kvaliteeti ka olema
Etendus oli kahes vaatuses. Kui enne etendust ostsin küüslauguleivad, siis oleks tahtnud poolajal ka, aga järjekorrad olid kole pikad. Peale etendust aga enam müügiplatsile ei kippunud, kuna istusime üsna ees, siis oli sääret teha kuidagi eriti lihtne, nii et andsime tuld parkla poole. Ahjaa, parkla, selle eest küsiti 10 eurot!!! Etenduse pilet ise oli niigi juba kirves :P Aga, parklast õnnestus meil minema saada kuuenda autona, nii et tee kodu poole oli üsnagi muretu ja kiire (Y) Koju jõudsime peale ühteteist.

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta