Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Toonekurg on leidnud mugava koha ja sittab mul katust. Uueks aastaks paneme korstnale kaares pleki peale, aitab.Esmaspäev. Kaja läheb hommikul tööle, mina magan poole üheksani ja lapsed tunnikese veel kauem. Toimetan hommikuste toimetuste kallal ja pean päevaplaane.
Siis aga käin rattaga viile ostmas Tools24 poes kuskil politsei maja taga. Ilm on soe, nii et dressipluus sai ilma asjata selga. Kui kohale jõudsin, oli nahk märg ja et tagasi sõita, siis tuli kampsunil lukk eest kinni panna, kuna kui sõites tuul tekkis, hakkas jahe
Kodus käin kohe dušši all ära, jõuan ka nõud pesta ja liigun rongile, et maale sõita.
Rongis palju rahvast ei olnud ja neistki pooled läksid Elvas maha. Aga Kabeli tänava raudteeülesõidu kohal tõmbab rong pidurit ja seisma jääb veidi üle tänava, nii et risti on tänavat tõkestamas. Paistis, et üks vanamutt koerakesega oleks peaaegu alla jäänud, vehkis korra kätega ja kõndis eemale nagu midagi poleks juhtunudki. Oleks avarii olnud, poleks täna maale jõudnudki
Ilm on hämar, majas on jahedavõitu. Panen järele infrapunasoojendi ja teen kaminassegi tule, ajab majast veidi niiskust välja. Ja teen kiirkäigu ka Krainesse sööma ja poest toidukraami tooma. Kraines söömas
Vahepeal on Miia võtnud vedu minu kinoideest. Lähevad sõbrannaga, ostan neile piletid ära ja saadan telefoni peale. Miia on kinos käigu ja filmiga ülirahul
Alustan taas aknadetailide lihvimisega. Vahepeal tuleb ühe kodulehega tegeleda, siis saab Andresega jutustatud ja edasi toimetatud. Päikegi tuleb välja ja läheb väga soojaks. Mingi äikesepilv liigub, aga see läheb üle Ida-Virumaa :P ja mina täna vihma ei saa. Saan oma jupid kenasti valmis, nüüd vaja mõelda kuidas neid värvida nii, et ilmastikutingimused ei piiraks Aga las olla, homme on ka päev. Aknadetailide lihvimise töötuba
Teeks süüa. Praeks suisa mune. Eelmine kord sai suure panniga tehtud ja siis läks midagi päris pekki, Kaja tõi siin eelmine nädal ühe väikese panni ja proovin tollega. Küll saadab mind ebaedu, sest kas pann pole induktsioonpliidi kõlbulik või kuumutusala jaoks liiga väike (kuigi väikese potiga küll muret polnud). Kolistan pööningul ringi ja leian veel ühe panni, aga ka siis ajab pliit jama. Peale seinast välja tõmbamist sain ta aga tööle, ja kontrollisin, et pannil on induktsiooni märk peal, nii et pidigi tööle hakkama. Munad saan praetud, aga see protsess oli kahtlane, mitte nii nagu tavapliidil...
Nüüd on aeg alevi peal üks rattasõit teha. Keerutan erinevate tänavate vahel. Aiad on inimestel kenad, elu käib (Y)
Ja siis tegelen veidi dušinurgaga, päris valmis ei tee, aga enam-vähem, et saaks veidigi mugavamalt vee all lodistada Siis aga päeva kokkuvõte kirja ja telekaga unne.
Ja maailm tegeleb selliste asjadega nagu imikute massihauad. Loen artiklit kus kõlavad ’laste väärkohtlemine usulistel teemadel’ jms ning mõtlen, et miks inimesed ei ürita aru saada, et nende ’normaalsuse’ kõrval on ka teisi normaalsusi. Ju siis nende usu järgi see ei olnud väärkohtlemine või midagi sellist. Vanasti poodi inimesi, saadeti nõidu tuleriidale... Me ei saa tagantjärele öelda, et see oli ebanormaalne. Õigemini saame, aga sellest ei sõltu midagi. On ühiskondi meiega olevikus kus naine on mehest madalam – no see on nende ühiskond, meil ei ole õigust sinna oma arvamusega peale lennata. Olge lihtsalt õnnelikud, et meil on ’parem’ kui ’seal’... Ja kui me ei taha, et siinsamas samad asjad toimuvad, siis hoidkem seda ja kaitskem.

Tartus vedurit nautimasTeisipäev. Öösel tabasid mind tugevad peavalud. Oli siis nüüd padi vale või oli see sellest, et tekikotil oli kerge niisukse hais juures? Et siis nagu mingid seened? Ei tea, aga tuli ikka kaks tabletti hommikul sisse ajada...
Toimetan elamises, nagu iga teine elamine vajab ka see, olgugi et ehitusjärgus, ka veidi koristamist: nõudepesu, WC pott puhtaks, kaminast tuhk välja jms. Muidugi immutan ka eilse valminud akna vigurid ära, et homme neid juba värvida saaks. Teen seda maja pööningul, seal katuse all läheb kiiresti soojaks ja siis kuivab ka ehk paremini. Ilm on küll soe, aga õhk on tohutult niiske.
Külastan ka aeda, kuna süüa teha enam lõunaks ei viitsi, siis herned ja maasikad käivad ka Ja peale seda siis juba rongile.
Miia on kodus kui saabun, Kadi olla sõbrannaga jõusaalis. Teen süüa ja siis Miia läheb sõbrannaga mänguväljakule, mina aga hakkan vaatama telest eile õhtul olnud filmi Snaiper: valge ronk (Снайпер. Білий ворон, 2022) Väga selline kaasahaarav film. Teemaks Venemaa sissetung Ukrainasse ja ühe mehe arengust ning edust seoses sõjaga. Noh, pigem positiivse lõppakordiga film. Eks ta veidi idealiseeritud karakter oli tüübist, aga kaasahaarav oli ikkagi
Vahepeal tuli Kadi koju, koos sõbrannaga. Enne filmi lõppu sõbranna lahkus. Hakkas sadama. Uurisin siis kuidas Miial mänguväljakul sujub ja istusin süleri taha. Mõni aeg hiljem vihm lakkas ja emme saabus koju.
Kadil ja emmel kõhud tühjad, otsustame pitsa suunas. Ise ma kohe ei taha, aga siis läheb nii, et mina lähen Mõmmiga jalutama ja emme tellib pitsa. Jalutamegi Mõmmiga pitsale järele ja toome koju ning jalutame veel edasi. Monument Tähtveres
Kaido pidi täna palli loopima minema, aga ühendust ei võtnud, seega siis jalutame Mõmmiga suurema ringi. Teel näeme Madist ja Janarit, ajame törtsu juttu. Toomemäe voorte vahel lendab meile üks tüüp ligi, endal silmad seisavad, sogab midagi Mac arvuti ja Thunderbolti pesa kaudu masina üles laadimisest. Mõmmi vaatas teda kui rehavart, mina vähemalt sain midagigi aru, aga mitte täpselt, sest lihtsalt ei saanud aru kust tema üle Thunderbolti masinat üles bootida tahab Ühesõnaga saatsin ta foorumeid kammima, aga lihtsam oleks vist ChatGPT olnud :P
Pidid suured vihmad peale tulema, aga pilv läks laiali ja sadas vist osalt enne maha Igatahes õhtu jääb kuivaks. Käin veel meiekas piima järel ja langen taas arvuti taha toimetama

Emajõe ääres jalutamasKolmapäev. Kaido helistab, et läheme siis tööd tegema, aga veidi hiljem - pool üksteist väljume. Valmis saavad tuulekastid maja sisehoovi poolel ja plekid eeskojale ning suvetoa kohal akendele. Jälle ports tööd tehtud (Y) ning suundume tagasi Tartusse.
Hiljem käime Mõmmi ja Kajaga jalutamas ning siis vaatame naiste jalgpalli EM’i mängu.

RaudteetöölisedNeljapäev. Tänase päeva märksõnad on poolikud. Nii palju on, et koolis läks aega ja seega rongile minna, et maale sõita, ei jõudnudki. Pealegi oli vaja hiljem ka kliendi juures käia kus läheb pool päeva
Lapsed teevad õhtusöögiks pitsat, tuleb päris hästi välja. Siis aga käime Miiaga ratastel Supilinna taga ujumas – vesi küll väga soe ei olnud, aga ujuda saime Teel koju teeme poekülastuse, et jäätist süüa. Hiljem käin Mõmmiga jalutamas ja siis saab naiste EM’i vaadatud. Kaevetööd Võru tänaval

Aknadetailide värvimineReede. Ka täna liigun kooli, teen veel paar ettevalmistust. Siis saabuvad võrgu ümber ehitamise tüübid. Jagan neile juhised kätte ja võin ise lahkuda.
Teel kohtun Marjega. Uurib, et kas koolil on signa peal, et siis ta ei hakka majja ronima. Jagan infot, et tagauks on lahti ja signa õhtuni maas, sest ehitusmehed on majas. Nii ta saab siis nüüd rahulikult ka koolist läbi käia
Kodus paneme Miiaga asjad kokku, ning suundume rongile. Plaan on maale minna. Rahvast on rongile minemas omajagu, aga on ka reede ja ilm on ju päikeseline ning soe (Y)
Maal juba rongilt minnes saab särk maha – palav on! Ja siis asun oma aknadetailide värvimise juurde, üldse akendega kipub mul väga visalt minema Miia käib samal ajal ujumas. Vahepeal teeme lõuna Kraines ning käime poes, siis tagasi oma toimingute juurde.
Pikkade jahedate ja niiskete ilmade tulemusel on madratsid ja voodipesu niisked. Tassime need õue tuulduma. Siis aga läheme ratastega sõitma.
Ühel kruusasel teeotsal oli peateega ristumine ja buss tuli suure hooga kõrge heina tagant. Miia ehmatas selle peale ja keeras kruusa peale külili. Lõhkus vaeseke endal käelabad ja küünarnuki, aga oli nii vapper, et nutma ei hakanud. Ma muidugi ütlesin, et nutmine ei ole paha, aga kui ei taha, siis ei pea. Aga liikluses peab olema kogu aeg valvel ja ehmatuse korral võiks püüda ikka püsti jääda.
Käime Miiaga taas poes ja siis liigume üles järvele ujuma. Tagasi kodus tahame teha praekartuleid, aga meie induktsioonpliidil ei hakka ükski pannidest sellega tööle... Lendame taas poodi, et ehk saame panni, aga ei ole meil õnne. I'r on ka poes ja käib pärast meil külas, toob fooliumaluseid, et me saaks grilli peal kartuleid teha, väga hoolitsev temast, aga seks ajaks me olime juba söögiteemad ümber mõelnud
Enne õhtut saab veidi veel ka tööd tehtud – eeskojale panin vanad vihmaveetorud üles tagasi.

Emal oleks ka vaja remonti tehaLaupäev. Kaja saabus emaga enne poolt üheksat. Täna niidame muru. On palavilm, eriti päikese käes. Kuna muru oli kõrge, siis riisume niidu ära kompostiks.
Naabrite aia juures ragistame ka – võtame võsa veidi vähemaks. Meil seal Andrese kuuri taga kipub muidu igasugu jama kasvama.
Siis viime Õnne Tõrva. Külastame ka minu ema ja teeme remondiplaani, et Kaido sellega tegeleks. Mul reaalselt ei ole aega, nädalavahetustega ei jõua ju ema juures miskit ja oma ehitus seisaks siis sootuks...
Tartus on saunaõhtu, täna olen üksi – Kaja ei taha ja tüdrukud on mänguväljakul.
Õhtul on film Koer Arthur (Arthur the King, 2024) See on tõsielul põhineval romaanil vändatud film, tõsiselt mõnus vaatamine. Aga uurisin ka selle filmi ja tõsielu nö tegelikkust, siis jah, nagu ikka, võistlev meeskond on tehtud ameerikalikult multikultuurseks ja sisse on toodud ka nüanss kus koer päästab inimese elu. Ehk siis... ...ah, ei midagi.
Peale filmi vaatan ka naiste jalgpalli Euroopa Meistrivõistluste viimast veerandfinaal mängu. See on sakslannade ja prantslaste vahel. Mis kohe silma jääb, on see, et sakslaste peatreener näeb selline tõsine SS mees välja. Ja sakslannad on prantslastest justkui keskmises mõõdus palju pikemad (kui just nende riietuse värv seda telekas ei mõjutanud. No ja muidugi prantslastel on kõik ’puhtad etnilised’ prantslased platsil Aga see selleks, mängisid nad tegelikult täitsa hästi, ei saa midagi alahinnata või kasutada väidet, et ’naiste jalgpall ei kõlba kuhugi’. Kui mina mängu ette sain, oli esimene poolaeg lõppemas, seis 1:1 ja sakslannad vähemuses. Aga teise poolaja hoidsid sakslannad kenasti sama seisu ja suutsid ka korralikke rünnakuid korraldada. Üldiselt prantslannad lõid ka teise värava, aga mingite kaadritaguste suslikute arvates määrati suluseid mis iganes kahtlastel või ’õigetel’ reeglitel. Mäng läks lisaajale, aga seda ma enam vaadata ei jaksanud, südaöö oli saabunud. Küll aga päev hiljem selgus, et mäng läks penaltidele ja võitsid sakslannad, ausalt, mängupildi poolest nad väärisid seda

Hakkame puukuuri tühjaks vedamaPühapäev. Hommik on hämar, lubab vihmasadusid, aga on soe. Kaja läheb täna sõbrannadega Lõuna-Eesti tuurile, käies läbi kõigi sõbrannade maakodud, kaasa arvatud meie oma. Ma neid selles osas segama ei hakka, et tahan ka maale minna, aga las sõbrannad lähevad koos, mina lähen rongiga veidi hiljem.
Kodus saab enne koristatud ja kraamitud, maale mineku asjad kokku. Vihmapilv keerab Tartu peale, kui kodust väljun, ei saja, Kastani ristis juba tibutab ja paarsada meetrit enne raudteejaama juba sajab tihedat peent vihma. Selle viimase otsa teen jooksujalu, aga saan ikka üsnagi märjaks
Rong sõidab ette, rahvas koondub. Seda ma pole varem näinud, et just pensionäridest naisterahvad uste juures tormi jooksevad. Seisavad otse ukse ette ja ei malda kuidagi ära oodata kuni kõik rahvas väljas on, hakkavad trügima! Pealinnast tulijad teevad rongi sisuliselt tühjaks, ma tõesti ei saanud aru miks peaks nii meeleheitlikult ronima, kohti jagub kõigile. Varem peeti vanu inimesi siiski targaks ja viisakaks
Maale jõudes on alguses pilvine, aga soe. Pilved hõrenevad, aga ikka aegajalt päike peitub millegi taha mis annab mõnusat leevendust. Alustan tööga milleks tulin: üleliigse materjali kütteks lõikamine. Sellega läheb aga üllatavalt kiiresti, sest materjali on kogunenud ikka vähe veel
Et aega kuidagi palju üle jäi, siis hakkasin seda tegema mida pidime muidu nädala sees Õnnega tegema: puukuurist kõik puud välja, et reorganiseerida. Seal on palju materjali vist juba sada aastat vedelenud ja üsna pulbriks muutunud, seega mis enam ahju jaoks kõlbulik ei ole, läheb lõkkesse. Aga pealpool on selliseid korralikke küttepuid ka, need ma siis akna kaudu loobin välja ja ladustan esialgu õue. Kaskedega on kõik OK, aga kuuskedel on kuuri all üraskid koore all korralikku tööd teinud ja need pealtpoolt tolmavad, õnneks koor kukub maha ja korralik puu jääb järele
No ja siis saab siin seal natukese kaupa asju toimetatud. Vahepeal sai suppi keedetud ja tööde vahele ka puhatud. Kui rongini jääb poolteist tundi, siis ei viitsigi enam midagi tõsist teha, käin tiigis loputamas ja vaatan Youtubest mõned osad Anton Hardinit ning lõpuks Tammeka – Flora jalgpallimängu. Selle viimasega lõpuni ei jõua – aeg rongile lennata.
Mingid sajupilved on Venest tulemas. Kaja on vist otsapidi Rõsnas, kirjutas vahepeal, et korralikult välgutab. Tundub, et sajuala jõuab Tartusse enne kui Pukka, aga loodan, et enne seda sadu linnas ma siiski ka kuivalt koju jõuan Istun raudteejaamas
Rongiga Tartusse sõites hoian pilvedel silma peal – ja saan kuiva nahaga koju (Y) Vikerkaar kodutänaval

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta