Esmaspäev. On jaanilaupäev (ka Võidupüha). Kas täheldasite, et nädala number läks suuremaks kui aastaarvu kaks viimast numbrit?
Mina panin tähele 
Nii, istun Pukas magamistoas laua taga mille me alles paari nädala eest Kajaga paika panime. Toas on maas vaip, kolm magamiskohta ja seinal hõõgub infrapunasoojendi. See viimane soojendab hetkel mõnuga mu selga. Köögis käib meie JBL kõlar mida hetkel juhib mu telefon ja sikutab netist mulle Elmari tantsuõhtut. Eesti muusika, taustaks väga tore. Omalaadset rütmi lööb punase tulukesega kaasa ka hiirepeleti laua kõrval pistikus
Lamp põleb, sest väljas on hämar, just on üle minemas kerge vihmasajuga pilvefront. Kell on pool üheksa, võiks arvata, et nii omad kui külalised hakkavad just Tartusse jõudma. Veinike on veidi tuju tekitanud ja nüüd ma lähen otsin selle sõbrakese nurgatoa riiulilt üles ja toon enda juurde laua taha 
Teel nurgatuppa sai ka kaminat menetletud mis köögi ja nurgatoa vahel sooja genereerib. Nimelt on maja ilma kütmata, vaatamata (olematule) suvele, ikka kole jahe. Küll läks nii, et kamina sulgur oli kurjalt kuum, nii et täidet hetkel peale ei saanud
Aga sain kätte oma sõbrakese-veini koos pokaaliga ja tassisin arvuti taha. Esimese klõmmiga aga juhtus see mis juhtuma ei pidanud, nimelt tõmbasin lonksu kurku ja köhisin nii et silmad ka märjad... Aga ei midagi, rahuneme pisut ja siis: teie terviseks sõbrad, tuttavad, kaasmaalased ja kaas-Maa’lased 
Muidu aga alustame algusest. Päev algab Tartus ja nii palju on selge, et läheme maale, aga muud detailid on kõik jooksvad
Näiteks käib Kaidi külas ja pakub oma üllatusvisiidiga meile kõigile positiivse laengu päevaks. Isegi Kadi ajab enda üles (Y) Kuniks teised suhtlevad, laen mina asju autosse ja mõtlen läbi mis mul kõike maal vaja võib minna. Ja siis teele: mina, emme ja Miia. Käime ka K-Rautas, sest tahaks oma ajutise duššinurgaprojekti ka täna-homme paika saada 
Pukas kraamime asjad autost maha ja üritan enamuse kola ka paika ära panna. Siis veame Kajaga põletamisele määratud materjali lõkkeplatsi juurde ära, menetleme seda ja paneme ka lõkkepaiga kenasti püsti. Korra mõtlen, et annaks I'le, Kaidile ja Kaidole ka teada, et meil selline pisike lõke õhtul on, aga siis kaob plaan muude toimetuste vahele ära ja läheb meelest.
Tegelen ema vikatitega mis maalt said toodud. Vaja teritada, aga ega väga ei oska. Samas saab asi päris hea, isegi üllatun!
Ja siis mõtlengi, et enne kui Kaja Tartusse õhtul liigub, viiks need Lõvele tagasi. Kaja pole vastu.
Nii me siis liigumegi Lõvele. Aga teeme enne ka ühe peatuse – käime Jaagu juures, jaanilaupäev siiski
Jaak on kenasti oma kutsadega kodus, ajame juttu ja Jaak vaatab üle ka vikatid ning jagab mõningaid näpunäiteid järgmiseks korraks 
Ja siis Lõvele. Viin vikatid ära. Maja otsaukse juures on kuulda, et kuskil maja taga suures rohus keegi toimetab, ei tea, metsloomad mingid arvatavasti
Hakkab suisa jube 
Ja siis sõidame Tõrva. See küll plaanis ei olnud, aga nii läheb. Käime seal COOPis ja siis viime minu emale võtmed. Käime ka Õnne juures kui juba siia tuldud sai 
Siis aga liigume Pukka. Vahepeal helistab Kaido ja uurib mis toimumas on ja talle hakkab meeldima mõte tulla maale lõkkeõhtule. Nii me siis maale tagasi jõudes paneme grilli üles ja teeme ka õue istumiskohad.
Kaido ja Kristi saabuvad kahekesi. Paneme grilli tulele ja süütame ka lõkke
Kaido on GIN peal, mina avan ühe kaasa toodud veinidest, tüdrukud on täna nö autojuhid
Õhtu sujub, lõke põleb, tuju on hea
Ja tuju jääb ka heaks siis kui vihmapilv peale tuleb ning me tuppa kolima peame

Kui sadu üle jääb, on kell vist mingi üheksa saamas. Nüüd otsustavad külalised koju sõita, pakin neile peale ka Kaja ja Miia, nii saab auto endale jätta 
Ja siit edasi ma siis istungi süleri taha ja kirjutan seda teksti siin. Kümnest panen FIFA klubide MM mängu telesse ja võtan horisontaalse poosi.
'
Teisipäev. Ärkan öösel kell üks. Põiekas on ja pisut liiga soe ka, keeran küttekehal kraadi vähemaks. Siis aga kostub kuskilt mingit kopsimist, nagu maa sees keegi taoks midagi, lõikude kaupa. Üritan asjast sotti saada, aga siis mütsatused kaovad. Väga imelik igatahes.
Hommik algab 9:17. Väljas on väga hämar, sajab. Pilveradarilt näeb, et suur pilv on üle minemas, aga siis hakkavad hoovihmad. Söön hommikust ja alustan oma duššinurga projektiga. Läheb aga nii, et ma ei suuda mitte kuskilt leida keermeteipi ja nii jääbki töö pooleli. Täiesti uskumatu, mul oli siin teip, aga kas ma selle tõesti mingi aje nimel Tartu vedasin???
Mõnikümmend minutit on vihmal pausi. Saame selle aja Andresega juttu puhuda.
Torude ühendamine jääbki lõpuks ära, teen eeltööd ja nii palju valmis kui saab, järgmine kord siis juba keermeteibiga majandamine ja keldrisse on ka vaja paari torujuppi trapi ühendamiseks...
Võtan ette oma CNC pingi peal lõigatud akna ehisdekoori detailid. Lihvin neid õues lihvmasinal. Aga pooled õnarused tuleb siiski ise käsitsi lihvida, saab suur töö olema. Jõuan juba mõelda, et äkki annaks need kuskil kohe kenad ja siledad välja lasta lõigata... Vaatame. Igatahes viimased jupid saavad vahetult enne vihmasadu valmis ja kiiruga saavad asjad ka majja ära tõstetud.
Ega siin muud enam pole kui et asjad kokku ja Tartusse sõit. Tee on kuiv ja olud head. Lubati politseireide, aga sellel lõigul ühtegi ei näinud.
Kodus puhkan. Kaja läheb küla peale ja pärast lastega poodi.
Õhtul teen jooksu ja jooksen kooli juurde. Vaatan kas maja uksed on kõik lukus (signalisatsiooni teemad olid reedel katki) ja jooksen tagasi. Koju jõuan esimeste vihmapiiskadega. Ja üldse läks siit edasi suuremaks sajuks. Vaatasin südaööni jalgpalli ja keerasin magama.
Kolmapäev. Ärkan hommikul kell 7:10 üles ja meenub, et mul ju äratust pandud ei ole
Õnneks on kell OK ja mingit muret ei ole.
Sajab. Terve hommik sajab. On vist ka terve öö sadanud. Liigun kooli autol. Koolis on kõle, tühi, jahe. Aga on mõningaid liikujaid.
Liisiga teeme Puiesteele ringi. Teisel korrusel ühes ruumis mingi elu on, mujal on haudvaikus. Kõik ruumid on läppunud õhuga ja haisevad omamoodi. Meenub see aeg kui siia esimest korda tulime, siis oli siin kõik sama raske ja see tekitas majas tunde, et siin ei tahaks mitte mingi hinna eest olla. Kui kool käis, oli siin õhk puhas ja tuju ka kohe parem...
Lõuna ajal teen autoga soojendusringi ja käin ülevaatusel. Kõik oli kenasti korras ja kaheks aastaks on ülevaatus templiga kinnitatud.
Käin ka passilauas Miia ID-kaarti järel. Võtan järjekorranumbri ja istun ootesaalis. Siis hakkab kripeldama, et äkki on vana kaarti ka vaja ja nii istun ilma asjata. Järjekorrad on ka pikad... Otsin meili üles mis kättesaamisteateks saadeti ja nii ongi – vaja ka vana kaarti. Selge, tühi käik! Käin infolauas ja palun numbri tühistada ning sõidan kooli tagasi...
Peale kooli liigun Toru-Jüri poodi. Lähen vaatan kas sealt saaks maale vajaminevad torud pisut odavamini kui ehituspoes minev 35 eur. Ja saabki! Võtsin kaks jupikest rohkem ja kokku maksin 16 eurot!
Sealsamas kõrval on ka Konsum. Käin sealt ka läbi, et võtta grillkana. Lastele ja emmele saan, ise söön kodus praemuna ja seda osa kanast mis Miial üle jääb 
Kõht saab täis ja uni vajub peale. Unelen voodil kuniks Kaja saabub ja siis jään üldse magama
Ma ei tea miks uni nii murrab
Seitsmest tulen üles, siis saab veidi majapidamisega toimetatud ja lõpuks liigun jalgpalli lainele. Arvatavasti mu õhtune äravajumine nende südaööl lõppevate jalgpallidega seotud ka on 
Neljapäev. Õhtuti olen vaadanud südaööni jalgpalli. Eile õhtul aga otsustasin, et vaatan pool mängu ja siis magama. Nii ka tegin, aga uni, va sunnik, ei tahtnud mitte peale tulla 
Hommikul ajan end püsti, aga kole raske on. Magaks mõnuga edasi. Ja siis üllatab mind Kadi, kes on ärkvel. Ta olla vaadanud Real Madridi mängu mis algas öösel kell neli
Oli veel õnnelik, et meeskond lõi kolm vastuseta väravat
Teatas mulle selle info ära ja kolis magama tagasi.
Hommik on päikeseline. Tahan ratast võtta tööle minekuks, aga kuuri ees on kajaka poeg ja kolm suurt kajakat atakeerivad nii mis kole! Et ma end väljaheidetega üle valatuna leida ei tahtnud, siis andsin alla ja liikusin kooli jala. Järgmine aasta tuleks ikka maja katused kajakatest vabad hoida!
Töö juures juba toimetan kui tuleb Liis. Meil eile oli juttu, et passilauas vaja mõlemal käia. Otsustame, et paneme end elektroonsesse järjekorda. Kell on 6 min enne üheksat, passilaud avatakse aga just üheksast. Järjekorranumbreid saab juba valida ja Liis saab nr 2 ja mina nr 3. See aga tähendab, et me peame nüüd ülikiiresti koolist politseimajja jõudma
Paneme kohe jooksu Liisi auto peale, aga igal neetud ristmikul on punane ees. Kell lippab kiiresti. Lõpuks kui politseimaja parklasse jõuame, on kell 9:02, mul telefon näitab, et klienditeenindaja on ootel, järelikult Liisil on sama seis
Parklas kohti ei ole, paneme kaupluse kliendi-märgistusega platsile ja pistame jooksu 
Politseimaja on rahvast pungil! Jooksen saali, näen Liisi numbri-kohta ja ütlen teenindajale, et kohe tuleb siia ka inimene ja kiirustan oma teenindaja juurde. Meil ikka väga vedas, et ei jõutud aega ära lõpetada ja oodati. Arvestades rahvamassi seda tõenäoliselt pikalt poleks tehtud. Saime oma dokumendid kätte ja liikusime kooli tagasi. Lõpp hea – kõik hea! 
Võtan nüüd ette õpetajate toas ootavad AIO’d. Vaja need domeenist välja võtta, paar programmi maha, kasutajate profiilid minema ja ongi valmis õpetajatele ära jagamiseks. Aga iga masin võtab kustutamiste osas palju aega... Ja üldse, igasugu veidrusi nende nullimistega, teen vist ikka ühe masina nullist valmis ja teised kloonin, saab rutem!
Klient kirjutas, et NETS maksemoodul kodulehel ei toimi. Uurisime, puurisime, mitu kuud polnud aega tegeleda. Nüüd lõpuks leidis programmeerija aja ja selgub, et NETS enam maksemooduli teenust ei pakugi
Täitsa totter lugu
Pealegi on Swedbank muutmas oma API osa ja nii tähendab, et vaja varsti ka teist moodulit modifitseerida...
Reede. Hakkan AIO’sid tegema. Algatuseks mõtlen Windowsi lihtsalt resettida nii, et kõik kama masinast ära korjatakse, aga kui kolmest masinast kaks sellega toime ei tulnud, siis oli edasine käik selge – tuleb siiski kloonida. Kahjuks on aga aeg otsakorral ja mul on tegelikult viimane päev enne puhkust. Aga olgu, tuleb siiski leida üks päev puhkuse ajast, et asi lõpule viia.
Täna on meil kantselei töötajate ja juhtkonnaga Pierre kohvikus aastalõpu istumine. Käin kodust läbi ja liigun rattal alla linna. Olemine saab mõnus ja kõhud saavad täis
Jaheduse vastu aitab jope, aga siis hakkab sadama, just sel ajal kui mõtted hakkavad koduteele liikuma. Ka Liis on rattaga, ja et pilved ei näita niipea lahkumist, siis hakkamegi koos saju ajal liikuma. Ei jõudnud me raeplatsilt kaubamajagi juurde kui olime juba üleni märjad
Liikusime Vanemuisest üles ja Pauluse juures lähevad meie teed juba lahku. Liisil veel pool maad minna... Mina olin läbimärg kui tibupoeg...
Kui mina lastega olen kodune, siis Kaja läheb Retrobestile (sai sünnipäevaks pileti). Ei lähe kohe alguseks, et äkki vihmake taandub. Aga ei taandunud ühti, märjaks sai temagi, aga no pidu on siiski pidu 
Laupäev. Emme saabus öösel, aga vastu hommikut liikus tööle inventuuri tegema. Mina aga liigun Miiaga maale, Kadi ei tule ja Õnne tuleb bussiga Rõngu, minu ema on Tartus I' juures.
Täna panen keldris kanalisatsioonitorud paika. Aega võtab, asja saab. Tegelikult oleks see vaja mingi hetk veel lahti võtta, et tulevase köögi kraanikausi kanalisatsiooni ka ära ühendada saaks, aga seda siis kui asi nii kaugel on.
Ilm on jahe ja niiske. Miia istub enamasti toas, panin sinna infrapuna soojendi talle käima, täitsa mõnus on. Võiks maal veel midagi korda saata, vaatan lõkkekoha üle ja veangi sealt tuha ära.
Ja siis Õnne Tõrva, ise Tartusse. Kanni on kuskil ära, tahaks sauna, seega lähen ja kütan selle ise üles
Emme peaks ka täna Retrobestile minema, aga kuna on magamata ning väsinud, siis jätab selle mõtte ära, keerame kõik põhku 
Pühapäev. Emme läheb täna hommikul Kaidiga loodusesse, liiguvad nii vara minema juba, et mina ei kuule ei näe
Mina kuulen aga Miia kella mis muudkui äratust uriseb ja seda suisa kolm tsüklit! Oi ma olin tige! 
Kuna täna on taaskord vihmane ilm, siis maale ei lähe vaid liigun kooli, et ära teha need eelpool mainitud AIO tüüpi arvutid. Reedel sai alustatud kloonimasinaga, täna siis saab see lõpuni tehtud ja kõik 12 masinat saavad kloonitud. Lõpetan uljalt üle südapäeva. Vahepeal külastasid mind rahvatantsijad kes Tallinnasse proovidesse liikusid.
Ja siis helistan Kadile, et spordisaal on vaba ja ta tuleb siia. Mängime veidi tennist ja siis enne uut vihmahoogu liigub Kadi koju. Saab kohe ka äikesekõminat nautida
Ise aga panen asjad kokku ja korrastan ära, sest nüüd algab minul puhkus ja liigun ka koju, just siis kui vihmapilv üle läheb, enne uue tulekut 
Käime perega Lidlis ja Lõunakeskuse Rimis, siis aga saab kodus puhkuselainele.
Mingi hetk helistab Miia kooli mänguväljakult emmele. Nutab teine nii kuis lahiseb, et sai nõelata ja nüüd tuleb talle järele minna. Lähen.
Panen riided selga ja teen sörgi kooli juurde. Miia istub sõbrannadega ja nutab. Ta on saanud sõrme nõelata. Selgus, et korjasid sõbrannadega lillede õisi ja panid need tasku. Ju siis korjas koos metsmesilasega ja see teda siis taskus nõelaski. Keeran tasku pahupidi ja viin mesilase murule. Miial on kergelt sõrm paistes, aga selgitan, et see pole mitte midagi hullu ja nii ta rahuneb ning jääb tüdrukutega veel pooleks tunniks mängima.
Jõuan tuppa ja kohe helistab Kanni, et nemad tegid täna sauna ja kas ma ka minna tahan. Heh, ega küll küllale liiga ei tee ja nii olengi juba varsti saunamõnusid nautimas. Kahjuks aga nii nagu eilegi, tuli muusikat telefonist kuulata, kuna kõlar on maal... 