Esmaspäev. Magame kõik üsna pikalt, naudime puhkust
Ennelõunal aga läheme liikvele, Kadi jääb koju, meie ülejäänud liigume maale.
Käime Toru-Jürist läbi ja siis suundume Tõrva. Võtame mõlemad vanaemad peale, minu ema viime Lõvele ja Õnne tuleb Pukka.
Teised hakkavad muru niitma, mina aga hakkan puhastama seintel naelapüstoli naelte juurest plastikjääke mis püssiga lastes neile jääb. Tänava ja sisehoovi poolse seina käin üle.
Siis viime Õnne Tõrva ja tuleme Pukka tagasi. Kaja teeb õhtusöögi ja mina tegelen parkimise poolse seinaga. Kui Kaja Tartusse Miiaga liigub, üritan pikalt redelilt seinaga tegeleda, aga redel kiigub nii kohutavalt läbi, et ma lihtsalt ei usalda seda ja seega ma päris ülevalt seina teha ei saa. Kõrgust ma ei karda, aga haiget saada küll.
Läksin siis hoopis rattaga sõitma. Keerutasin alevi peal ringi ja lõpuks ka raudtee ääres. Leidsin ägeda koha kust pildistada Tartust saabuvat rongi, vaatasin, et 53. minutil see tuleb. Ootan ja ootan, juba 58. minut, ei miskit. Vaatasin siis veebist üle, heh, ma olin terve tunniga eksinud
Alles 21:53 saabub... Nii kaua ei oota.

Liigun tagasi maja juurde. Ajan veidi üleadsetega juttu ja siis liigun süleri ja teleka taha toimetama.
Teisipäev. Öö oli kuidagi rahutu, liiga palav oli ka vist. Vastu hommikut käis eeskojas ka mingi mütsatus aga tundus et mõni lind oli seal toidujääkide kallal toimetanud.
Ajan enda üles mingi poole üheksast. Kaja ja Miia on ka tulekul ja käivad enne Tõrvas Õnne järel ära. Mina hakkan toimetama seinte pesemise suunal. Nimelt täna peseme ära eeskoja, sisehoovi ja tänavapoolse seina, et see oleks värvimiseks ette valmistatud. Alguses on tükk tegu, et aru saada millega pesta, lõpuks on parim just see hari mis tuli survepesuriga kaasa 
Päev on täna tuuline, aga lõpuks ometi on üle 20 kraadi sooja
Laseme seda sooja ka majja, äkki siis ei pea enam toas infrapunasoojendust käima panema, et normaalne olla oleks
See maja betoonpõrand pole siiamaani üles soojenenud ja jahutab elamise kiiresti.
Kaido on tihti rääkinud akrüülist, et sellega võiks voodrilaudade igasugu täkked ja ebavajalikud süvendid üle käia. Otsustame siis Valka sõita, et seda tuua, vaatasin netist veel enne üle. Leidsin sellise toote: HÜBRIIDHERMEETIK PENOSIL ROOF&FACADE 290ML HALL.
Valka sõidame kõik neljakesi. Et kell on juba üle lõuna, siis käime enne Kraines keha kinnitamas.
Valgas otsustame kõigepealt vaadata Läti poolsesse Mego poodi, seal on ka ehituskaup olemas. Ja selgub, et siit saab sama toote kaks eurot odavamalt kui Eestist... Aga et siiakanti juba tulime, siis käime ka Valgas, külastame turu juures olevaid kauplusi ja sõidame tagasi Pukka.
Kaja hakkab siis Lätist toodud pasteediga laudu „parandama” ja meie Õnnega hakkame sügisel ostetud voodrilaudu värvima mille mõni aeg tagasi immutusega üle käisime. Kajal kaua ei lähe ja varsti ta juba liitub meiega.
Käime aegajalt üle vaatamas kuidas pasteet seinal kuivab. Aga ta sunnik ei kuiva, hirmsasti kleebib ja ei ole üldse nagu see mis meil vaja oli. Hakkame siis uurima koostist ja lõpuks jõuame järeldusele, et see on pigem silikooni taoline toode ja meile see absoluutselt ei sobi... Nii suurt prohmakat polegi vist veel maja juures korda saatnud :S Tootekirjelduses on, et maha peaks teda saama lakibensiiniga...
Kuna kell on juba palju, siis sõidan Tõrva, et viia Õnne sinna ära ja käime ka COOPi ehituspoest läbi lakibensiini toomas. Hakkame Kajaga kohe seda testima ja selgub, et kui pasteet seinalt küünega piisavalt maha kraapida, siis lakibensiiniga saab pinna päris puhtaks. Alguses püüdsime üleliigset pasteeti maha saada liivapaberiga, aga kui küünega proovisin, siis see oli see õige meetod
Igatahes saame seinad jamast uuesti puhtaks ja Kaja liigub Miiaga Tartusse. Kell on juba üheksa saamas, ega ta poleks muidu läinudki, aga Kadi tahab ka homme maale tulla 
Mina aga tegelen veidi eeskoja sissepakkimisega, et hommikul saaks selle kiiresti üle värvida kui päike veel väga peale ei paista. Ja siis teen oma tavapärase jooksuringi, käin esimest korda äsjaehitatud duššinurgas pesemas ja liigun läpaka taha jalkat vaatama 
Kolmapäev. Öö oli igati hea, täna ei olnud palav ja mingeid häirijaid ei esinenud.
Hommikul paistab päike eeskoja peale ja seega värvima ma seda ei hakka. Alustan hoopis tänavapoolse seina akende ja plekkide katmisega. Saabuvad ka Kaja ja tüdrukud, vanaemasid täna ei tule.
Ja siis hakkame tänavapoolset seina värvima. Asi sujub, aga käsi kipub randmest kangeks ja valusaks jääma. Samas päike särab ja on väga palav, tüdrukud võtavad päikest.
Lõuna teeme Kraines, siis keeran magama. Küll läheb nii, et magada ei saagi, on erinevaid segajaid ja lõpuks hakkavad rekkad ja traktor tänavale kruusa tooma ja seda siluma. Toimetavad mõnuga. Jama ainult see, et me just värvisime seina, õnneks oli kruus niiske ja kui see lõpuks kuivas, oli ka sein enam-vähem kuiv. 
Kui päike keerab maja sisehoovi seinalt ära, saame ka selle seina ette võtta. Kahekesi läheb see küllaltki kiiresti. Siis aga asjad kokku ja Tartusse - peame poole kuueks olema kodus tagasi – Gerly tuleb juukseid lõikama.
Peale juukselõikust ja õhtusööki plaanin Mõmmiga jalutama minna. Emme ei tule, seega tiksume kahekesi. Jalutame kesklinnas erinevatel tänavatel külastades ka botaanikaaeda. Igati mõnus suvine jalutuskäik kekslinnas sai kokku (Y) 
Inimeste privaatsuse teemadel on riigil tegelikult asjad ikka väga korrast ära. Küll oli liikluskaameratega teema, siis superandmebaasi loomise teema, nüüd aga selgub, et riigiasutused saavad täiesti süüdimatult ka inimeste pangakontodel ringi kolistada. Hea küll, ma saan ehk veidike aru, et riigiasutused küsivad pankadelt infot, aga miks pank seda andnud on, vaat sellest mina küll aru ei saa!
Neljapäev. Väljas on megapalav ilm! Kraadid küündivad kolmekümne juurde. Õnneks on tuul ja varjus veel elatav 
Hommikul vajavad erinevad klientide asjad tegelemist. Seega on siis arvuti taga vaja toimetada. Suurim mure on jätkuvalt LHV poolt pakutava Everypay teenusega, nad ikka järjekindlalt ajavad oma liini, et viga pole nendepoolne, aga on! Aix aitab mul logid kätte saada ja saan pangaga edasi sõdida...
Siis saab ka veidi ringi liikuda. Käime Miiaga koolis tantsupeo lauliku järel ja pärast käime perega Prismas ja Rimis.
Kodus on puhkelaine. Täna maale ei lähe ja ongi kodus mõnus puhata. Mul parema käe ranne valutab, seega annangi sellele puhkust. Kaja avastab Mike Dysoni eluloofilmi ja vaatamegi seda, aga lõpuni ma sellega ei jõua, sest läheme Miiaga ratastega sõitma.
Naabrinaine kurdab oma hääle muret. Oli teine haige ja nüüd on häälepaeltel või kurgul midagi viga, et läheb arsti juurde menetlema. Eks ta kipub nii minema, et arst vaatab kõigepealt patsiendi passi ja siis sellest hakkab eeldama probleemide põhjusi 
Miiaga sõidame ringiga Supilinna taha randa. Rahvast on palju. Lasen Miial minna paljajalu vett nautima, tean ju et talle vesi meeldib
Siis sõidame jõe äärt pidi kesklinna poole. Teisel pool jõge on vabaujula, seal on veel rohkem rahvast, ma ütleks et suisa tuupis täis. Siis kuuleme kiirabi huilgeid ja avastame, et rannavalve tegeleb just kellegi elustamisega. Kohale sajab kaks kiirabi ja politsei. Paistis, et saadi inimene elule ja tänastest uudistest sai ka seda lugeda. Läks siis õnneks (Y) Igatahes sõitsime edasi, käisime poes vett ostmas ja sõitsime läbi kesklinna koju. 
Peale mõningast puhkamist ja õhtusööki läheme emme ja Mõmmiga jalutama. Vaatasime, et suur ja agressiivne sadu on tulemas, et teeme veidi lühema ringi ja siis jõuame kuiva nahaga koju. Nii ka kõik läks.
Meie jalutuskäigu ajal aga oli raju Pukas. Andresega sai suheldud ja ta rääkis, et ikka kole möll oli olnud. Üldiselt küll meie õuel suurt midagi ei juhtunud, vaid materjalil keset õue oli tuul katte ära rebinud.
Kui raju Tartusse jõudis, siis Filosoofilt vaadatuna ei saanud küll midagi erilist aru. Ma olen siin ikka suuremaid sadusid ja rajusid näinud, see oli ikka poisike... Mis muidugi ei tähenda, et mujal ei olnud hullem, igasugu uudiseid ja meediafaile jagatakse 
Reede. Tuleme kella peale üles, sest täna läheme maale ja Õnne tuleb bussiga Rõngu, aga täna mitte kümneks vaid 9:15. Muuseas, ka Kaido tuleb täna maale – hakkame ehitama
Ilm paistab tulema ilus, aga Kadi kaasa ei tule.
Kaido on juba kohal kui meie saabume
Kui naispere kaob aeda, siis meie Kaidoga hakkame tuulekaste ehitama ja alustame eeskojast. Väljas on tugevad tuuled, vahelduv pilvisus, vahepeal on külm, siis palav
Ehk et temperatuurid käivad üles alla. Töö aga lippab. Kõige nürim on masinate välja tassimine ja paika panemine, töö tegemine ise on ikka see osa mis ’toidab’ 
Õhtuks saab valmis eeskoja tuulekast ja üks nurkadest majal. Ka veeplekid saavad eeskoja akendele ette. Nüüd siis on jäänud selles osas teha tuulekastid maja köögipoolsel seinal ja maja tänavapoolsel seinal.
Kaja läheb ema Tõrva viima ja meie Kaidoga hakkame asu kokku pakkima. Miia on naabrite aias koeraga mängimas. Kui Kaja Tõrvast saabub, siis Kaido lahkub, aga varsti lahkuvad ka Miia ja Kaja. Mina jään maale.
Homsest lubatakse taas vihmasadusid. Seega panen maha võetud veerennid tagasi, läheb üsna valutult. Eks homme saab näha kas said ka nii nagu peab

Kell liigub kiiresti, kõht on tühi. Isutab seljanka supi järele. Nii võtan jalad selga ja lähen poodi. Leian poest kõik vajamineva ja uksest väljudes jääb kuulutuste tahvel silma ja seal on Puka sauna info. Ahjaa! Täna on ju reede ja saun on just avatud, ja seda kella kaheksani. Liigun poest otse sauna, et uurida veidi asja.
Sauna ees on kaks autot. Astun sisse, keset ruumi on lauake mille taga istub vanem naisterahvas, paremal on uks N tähega ja vasakul uks M tähega. Uurin siis asja, selgub, et saun on kolm eurot, kaasa saunatarbed, pesemistarbed ja tule aga kohale, ka saunaõlle võib olla
Noo, väga hea, kalpsan koju, võtan saunatarbed ja tõttan sauna tagasi

Saunas on peale minu veel neli mitte pukalasest meest. Jutud liiguvad lõbusatel radadel ja mingeid vestlusbarjääre ei ole. Kell on veidi palju, nii et saunalaval saan käia ühe pika ja ühe lühikese lõigu, siis tuleb puhtaks pesta ja jalga lasta
Saun ise on selline aegu näinud ja ühe duššiga
Aga samas ei ole midagi nagu valesti ka. Leiliruum on küllaldaselt suur ja ahigi on parajalt pirakas. Istekohad liiguvad neljas tasemes ja seega saab allpool pisut kergemat kuumust nautida. Riietusruum oli kõige ajatum, aga samas puhas, ja asjad sai ju ära panna. Teisisõnu, mina sain leili kätte ja naha puhtaks, mis oli ka kogu selle käigu tegelik tagamõte (Y)
Ja siis koju seljankale
Taustaks püüan telekat vaadata, aga Elisa neti otsas elisaelsmus.ee portaal pidevalt katkeb. Proovisin ka telefoniga hotspot’i teha, seal ka Elisa nett, aga ka seal otsas hakkis...
Päeva peale sai ka eilset LHV teemat edasi jamatud. Nad sihikindlalt väidavad, et viga on minupoolne, kuigi saan nende serverilt vastuse, et kontot ei leitud. Ilmselgelt kas meile on konto kohta valeandmed saadetud või see konto pole neil endal korralikult seadistatud. Mitmeid meile vahetame, aga siis saadavad teate, et nüüd võiks korras olla, teen testi ja asi toimibki. Kuimitu päeva me tegelikult seda asja juba ajanud oleme?! Aga see pole veel läbi, sest praegu tegelesime testkontoga, nüüd on vaja reaalse konto andmeid ka, aga loodetavasti siit edasi enam komplikatsioone ei teki 
Laupäev. Öö oli OK. Vastu hommikut tegi mingi asi till-till, ma siiani ei tea mis see olla võis, aga vahet ei ole. Hommik on päikeseline, soe, suisa pilvitu. Söön kõhu täis ja lähen veidi toimetama.
Algatuseks saab veetünn vett täis lastud – Õnne on selles oleva vee kasvuhoonesse ära kasutanud
Siis võtan ette oma aknadetailid, aga puidu töötlemiseks ei ole viile, on vaid rasplid ja nendega kahjuks teha siiski ei saa... Aga järgmiseks korraks on loodetavasti ka viilid olemas (Y)
Vaatan lõkkeaset, seal on mingeid oksi, pabereid ja puidu-jama mis vihma saades kaua kuivada võivad. Vihm muuseas on tulekul. Teengi siis väikese tule, et vett pelgava kraami saaks ära põleda.
Asun nüüd akende põskede naelapeade puhastamise tööga, vaja ju ka need lauad teist korda üle värvida. Vaikselt aga kisub pilv peale ja hakkab kergelt sadama. Ehk et ei lasta mul seda tööd täna teha 
Üks klient kirjutab, et tal veebipoel veel KM muutmata ja hinnad tuleks ka üle käia, et KM suurenedes need samaks jääks. Asun siis asja kallale.
Emme saatis Miia hommikul kooli juurde bussile – sõidab laulupeole (Y) Ilm on küll nigelavõitu tulemas, Tallinnas juba terve hommiku korralikult sajab. Vaatan pilve liikumist, ehk õnnestub rongkäigu alguse siiski sajuta hoida, aga sealt edasi midagi head loota ei ole. Kahju, lapsel on esimene laulupidu ja see peab siis kohe selline saaga tulema 
Ja siis saabki taustale ETV oma rongkäiguga, samal ajal saab lõunatatud ja tegeletud aukude puurimisega kaablite veoks läbi põranda keldrisse. Üks auk pidi ikka armatuuri sisse jooksma... 
Aga Tallinnas muudkui sajab ja sajab, pidevalt lubatakse, et paari tunni pärast läheb vihm üle, aga vaat ei lähe, pigem läheb hullemaks. Tüdrukud on kuulu järgi täiesti ära külmunud ja viiakse enne laulupeo algust kooli soojenema. Pidada sadama külma lasuvihma. Miiaga me ühendust ei saa, aga ühe klassiõe ema kaudu veidi infot tilgub. Igatahes see ema ka jätab laulupeo tänase osa ära kuna ilm olla ikka nii tõsiselt halb...
Mina aga istun soojas toas – soojuskiirgur kiirgab. Taustaks käib ETV, aga ma väga ei süüvi sinna, pigem koristan elamist ja pesen nõusid. Rong läheb täna tõsiselt hilja – 18:43, aga ega kodus ka midagi targemat poleks teinud 
Rong on loomulikult üsna tühi. Ilma ju ei ole, on laupäeva õhtu ja palju inimesi on hoopis pealinnas
Selle Valga otsa peale on rongil 4 minutit edumaad väljumiseks, on teine vist korralikult lapatsit andnud
Aga väljuda Pukast varem ei saa, teine rong tuleb Tartust ja siis on see vaja enne mööda lasta 
Tartu vaksalisse tulevad emme ja Kadi vastu. Plaan on poes käia ja siis koju laulupeo avamist vaatama 
Laulupeo avamise saatel on ka jalgpall, poole silmaga vaatame üht, teise poolega teist. Küll aga see avamine sisaldab mingeid väga kahtlasi palasid mis kohati on kui ’igav eesti film’ ja kohati ’eesti esimene õudusfilm’, ehk et mitte kuidagi ei tõmba ja lõpuks me seda enam ka ei vaata. Jama, ausalt.
Kell 23:00 hakkab järgmine jalgpalli mäng mida me Kadiga vaatame. Teist poolaega ma alguses vaatan, siis jään magama, Kadi aga vaatab kenasti lõpuni.
Pühapäev. Äratus on kell kaheksa Miia kõne peale pealinnast. Räägib, et kõik on kenasti, tuju hea ja lähevad sööma. Kui aga teada saab, et ma veel magasin, ütleb head und ja läheb oma asjadega edasi
Emme on juba üleval, aga see selleks, sain peale seda veel sõba silmale ja siis oli uus telefonikõne võõralt numbrilt, aga nii kui vastasin, katkestati ära ja rohkem enam ei tülitatud.
Päev sujub koduselt. Puhkame. Kaja ja Kadi käivad vahepeal küla peal, mina aga toimetan kodus. Kui laulupidu algab, siis saab see taustale pandud. Mudilaste ajal vaatasime kenasti kõik viis lugu ära – otsisime kaadritest Miiat. Ühest kaadrist ka leidsime, esimese loo lõpus 
Kurb oli vaadata, et kui mudilased laulukaare alla ronisid, siis pidi just sadama hakkama
Aga paar lugu hiljem õnneks sadu lakkas. Küll viimaseks sajuhooks ürituse ajal see ei jäänud...
Kui peale naiskoore tulid taas instrumentalistid kaare alla, siis hakkasin vaatama Kalevi ja Tammeka vahelist mängu. Esimese kaheksa minutiga on seis 0:2 ja palju ei jäänud ka kolmandast puudu (Y) Poolel tunnil saab Tammeka aga punase ja enne poolaka lõppu saavad vastased penalti mille realiseerivad... Teine poolaeg aga vastased punuvad kaks väravat juurde ja alguses saavutatud rõõm muutub kaotuseks.
Enne poolt kaheksat saabub Miia kooli juurde. Väljas sajab nii mis lahiseb. Õnneks laste saabumise korral on väike vahe
Miia on rõõmus ja õnnelik, kibeleb teleka taha ennast vaatama, aga enne kui üritus läbi ei ole, seda teha ei saa.