Esmaspäev. Päikeseline ja soojavõitu on viimaste aegadega võrreldes
Kui nädal algab juba rahulikemates toonides, siis nädala lõpus on kaks lõpetamise üritust mis vajavad korraldamist.
Ennelõunal käib Krokats külas. Ajame veidi juttu ja siis käime Rotundis kohvitamas. Võtan siis juba seda kui lõunasööki 
Peale majast väljas olemist saab tegeletud hinnetelehtedega millele õpilased peavad oma allkirju panema tulema. Õpetajatel tegemist kui palju ja õppejuhil samamoodi.
Miia on Tõrvas ja kurdab ikka oma kõhuvalude üle mis laupäeval algasid. Valud on vahepeal päris tugevad. Tõenäoliselt tuleb enne nädala lõppu arstil käia kui nüüd mingi viirus ei ole...
Õhtusse mahub jalutuskäik Supilinna taha Kaja ja Mõmmiga. Naudime loodust ja olemist. 
Teisipäev. Vihmane hommik, seega ei liigu rattaga vaid lähen bussiga Puiesteele. Oixio vennad tulevad sinna võrguressursse üle vaatama, et oma silmaga veenduda ja hinnata tööde mahte. Ka linnavalitsuse esindaja on kohal. Kuna mul Puiesteel palju seadmeid ei ole, siis ülevaatamine käib kiirelt, nii et otsustatakse päeva teises pooles Tõnissoni külastamine kohemaid ära teha. Mulle sobib see igati, lisaks saan nendega koos peamajja

Ja siis näitan ka Tõnissonis kõik üle. Siin on kohti rohkem ja tööd ka oluliselt rohkem. Aga jah, nemad teevad kõik paigaldused, linnavalitsuse itimehed suuremad seadistused ja mina hiljem vaid haldan ja teen lihtsamaid seadistusi (Y) Ehk et lõpuks liigume sel suunal, et linna koolides hakkavad asjad kõik ühtemoodi käima (Y)
Kolm klassi on avatud gümnasistidele kus nad saavad oma hinnetelehti kontrollida ja kinnitada. Leitakse vist ka mõned vead, aga selleks ju see ülevaatus ongi 
Kuna homme on elektroonika kola äravedu, siis vaatan üle ka oma kapid ja sahtlid, igasugu asju saab ümber paigaldatud. Seda kola ikka leidub!
Ja siis liigun leivakasse. Miial on homseks arsti aeg ja on autot vaja, et siis Tõrvas tal järel käia. Leivakas räägin ka Mõmmi ära ja ta tuleb minuga väikesele reisile kaasa. Et I' tõi eile kaks mingit ust mis maale viia, siis käime Filosoofist läbi ja lendame minekule.
Sõidame algatuseks Pukka, tõstame asjad maha ja vaatame veidi ringi. Siis liigume Tõrva ja võtame Miia peale. On kohe näha, et kõht last ikka koledasti piinab, kuigi ta üritab sellest üle olla...
Tartus tagasi lähevad Mõmmi ja Kaja jalutama. Mina aga tegelen voodiga, et ülevalt saaks servad eest, et siis madrats alla tõsta ja kapp üles vinnata. Kui teised jalutamast tulevad, siis Mõmmiga tõstamegi madratsi alla ja kapi sikutame üles. Kõik on hea, nüüd oleks vaja mõni õhtu voodi-karkass alla ära teha.
Kolmapäev. Hommik läheb kiireks, kuna enne kooli oleks vaja kliendi juures tuld kustutamas käia. Lendan aeda, et ratast võtta, aga keegi tore inimene on puukoorma mu kuuri ukse ette valanud. Kurat! Bussid on ka just väljunud, tuleb tellida Bolti takso, ma ei tea kellele ma selle viie eurose arve peaksin nüüd saatma?
Kliendi juures tõded fakti, et asi ei töötagi, kuna saadetud on vale asi. Emotsioonid keevad. Sain aru, et vale asja on võimalik kiiresti õigeks saada ja lahkun kliendi juurest, okas on küll hinges. Tagasiteel tekib üks mõte ja keerame autol otsa ringi et tagasi minna. Oleme juba peaaegu kohal kui ka kõige kõrgem helistab ja ütleb, et mingit lahendust oleks vaja. Ja selle mingi lahenduse ma ka leian, jällegi, rahul ei ole, aga vähemalt toiminguid saab teha. Lasen end kooli ära viia.
Koolis on mul vanatehnikaga tegelevad tegelinskid juba toimetamas. Hea, et majahoidjale ka asjad ära näitasin. Igatahes nüüd saame me lahti paarikümnest monitorist, mitmetest arvutitest, VHS mängijatest, iganenud projektoritest jms. Poisid käivad autoga suisa kaks korda 
Hullult alanud päev aga ei rauge. Varsti helistatakse taas kliendi juurest, seal on üks spetsialist toote firmast kohale tulnud asju uurima. Mul vererõhk kohe tõuseb, et aga kui tema hakkama saab, et siis olen nõrk vend
Üle poole tunni jamas seal ja kinnitas kõike mis ma varemalt olin välja öelnud – enesekindluse tõus, tuju tõus ja pinge langus 
Kadi helistab, et Miia telefon ei käivitu. Ise läheb jõusaali ja meil on koduga ühendus null. Eks hiljem tegeleme selle jamaga...
Õnn on see, et Kaja mul ühe päevakorrapunkti maha võttis – Miiaga perearstil käimise. Ega asi tüüriski sinna, et ma ei saagi minna või käiks lihtsalt kõik üle laipade... Täna on negatiivsust niigi ülearu olnud, aga mis sest siin enam padrata
Laps sai arstil ära käia ja meie arvamus, et pimesoolega on jama, lükati ümber. Pigem on maohaavand või ärritus vms. Tehakse analüüsid ja eks siis ole rohkem näha. Õnneks saab Kaja ka Miia telefoni käima.
Enne lõunat lippan Toomemäele Rotundi, et tuua saiakesi. Aga ma ei lähe vaid enda pärast, neli inimest koolimajast annavad tellimuse 
Lõunast on õppenõukogu ja saabuvad ka lõpueksamite tulemused. See tähendab, et kuniks teistel ÕN käib, saan mina välja trükkida õpilaste lõputunnistused, et õpetajad saaks sinna siis allkirju panna. Erinevate komistuskivide saatel saavad lehed välja 
Nüüd on vaja aula korda seada ja kaameramees Jaagup tuleb oma kaameraga. Paigaldame selle ära, teeme testi, ja nüüd on minu suur murelaps ka oma murele lahenduse saanud (Y) Saan minna tagasi arvutiklassi, et nüüd välja trükkida ka gümnaasiumilõpetajate hinnetelehed.
Peale kõiki trükkimisi on silmad nina peal koos ja arvuti taha enam istuda ei taha. Üldiselt ei ole väga vaja ka. Vaatan aulas üheksandike lõpupeo proovi ja siis saab juba kodu poole sättida.
Nii kui Kaja saabub, käime Prismas. Pakime kaasa ka taara mida on nii palju juba, et kuuri ei mahu ära. Prisma ees istume aga mõnda aega autos, kuna linna tabas hoovihm ja me lihtsalt ei tahtnud märjaks saada...
Anname taara ära, käime toidupoes, siis veel ka Lidlis ja nüüd saame alles koju sööma minna.
Emmele aga tuleb telefonikõne ja tema süüa ei saa
Mina söön ära ja lähen Mõmmiga Tammelinna peale jalutama. Kui koju tagasi jõuan, on emmel ikka veel kõne peal – pea kaks tundi kokku 
Prismas avastasin, et ID-kaart on kadunud. Jäin mõtlema, et äkki ikka ei võtnudki kodust kaasa kuigi kotist ma ta välja tõstsin. Magama minnes avastan sõnumi, et keegi hea inimene on selle leidnud ja ootab mind kaartile järele. Noh, väga hea, eks siis homme menetleme seda teemat 
Perearst vaatas Miia üle ja ei diagnoosi lapsel pimesoole probleemi vaid on pigem maoga midagi. Otsest rohtu ei kirjutata, aga saab mingeid pulbreid mis peaks kõhus mikrofloorat ja mikrokliimat pehmendama. Miiale need üldse ei maitse, aga nagu ma talle seletan, siis rohud ei tohigi hästi maitsta, muidu lapsed hakkavad neid veel maiustuste pähe sööma...
Neljapäev. Hommik on päikeseline, aga jahe. Kuna ma ratast jätkuvalt kuurist kätte ei saa, pean liikuma jala, õnneks pole täna kiire. Pardlil saab aku poole töö pealt tühjaks ja nii tuleb üle mitmete kuude žiletile tööd anda 
Hommik koolis kulgeb eeloleva ürituse asjade üle vaatamisega ja seadmistega. Liis paneb kooli kõlaritesse meeleolumuusikat ja elu hakkab koolis vaikselt liikuma.
Tänase põhikooli lõpetamise ürituse seisukohalt minu vajadused (õnneks) pisenduvad. Nimelt ei peagi ma saalis olema ja mikrofone kõneleja järgi paika sättima, sellega tegeleb lauluõpetaja - tal on niikuinii analoogne funktsioon. Huvijuht teeb helindust ja mina siis olen puhtalt videoülekande ja klassidesse striimimise peal. See on tegelikult väga hea lahendus, et näha ära kõik võimalused homse gümnaasiumi lõpetamisel tekkivate probleemide osas
Ma siiski pean gümnaasiumi lõpetamise üritust veidi suuremaks ja tähtsamaks kui põhikooli oma 
Aga mu video teema hakib. Koledasti. Viskab musti kaadreid vahele. Vaatan videomasina juures ka, et link arvuti ja konverteri vahel kipub maha kukkuma. Võtan Jaagupiga ühendust, soovitab restarti teha. Teengi, aga see asja oluliselt ei muuda. Iga kinnipanek tähendab Youtubes uue otseülekande tegemist, aga rahvas tahab ka kodudes näha, nii et rohkem ma katsetada ei saa ja tuleb kõik nii kuidas ta tuleb...
Üritus käib ja ma olen ikka täitsa paanikas. Ise ma ülekannet vaadata ei suuda, ütlen õpetajatele õpetajate toas, et kui pilt päris kokku kukub, siis helistagu mulle. Käisin R-Kioskis ja tegelesin asjadega oma toas. Kui tunnike oli möödas ja pilt hakkides siiski püsis, oli pingelang. Nüüd on veel pool tundi jäänud, kui siiani kokku ei kukkunud, ei kuku ka hiljem.
Üritus läbi, närvid taas korras, hakkan videoteemadel edasi uurima, et mis on asja põhjus. Vahepeal vaja ka muude asjadega tegeleda ja lõpuks ma päris kindel ikka ei ole mis see pahalane on. Aga Jaagup lubab hommikul läbi tulla ja teise seadme tuua, loodame siis sellele.
Vihmasajud on tulekul. Sööme kodus, siis tuuakse mulle koju ID-kaart ära ja edasi otsustan enne sadusid Mõmmiga jalutamas ära käia. Kaja täna ei tule. Jalutusring viib meid läbi Karlova, lõpuks saame ka veidi vihmasadu kaela 
Ja siis hakkame Kajaga voodikarkassi ehitama. Valmis ei saa, kell läheb paljuks ja minu käsisaag on kui nui
Nii et vaatame homme, toon parema sae kuskilt...
Loen ja imestan kuidas ikka täiesti süüdimatult ja eneseahnusest valitsus taaskord inimestele pähe istub. Jaa, pealinnas on ju hea võtta vastu väga ebapopulaarseid otsuseid mis puudutavad nende mõistes ääremaad. Räägin siis sellest, et üks selgrootu ja ahne riigitegelane kirjutas alla vanglarendilepingule. Ehk siis Tartus hakatakse hoidma Rootsi kallihinnalisi vange. Äkki peaks hoopis Riigikogu hoone vanglaks ümber tegema ja kogu selle kamba seal eesotsas lahti laskma?
Reede. Öö läbi on sadanud ja sajab ka hommikupooliku. Saan üsna märjaks kui kooli jõuan.
Alustan kohe videoteemadel. Jaagup tuleb uue vaheseadmega ja paistab et asjad laabuvad. Jätan muidugi video jooksma, et näha kas ka hiljem toimib 
Läheb nii, et ka täna ei pea ma aulas istuma. Panen teleülekande käima, kõik on OK. Siis aga kui õpilased hakkavad saali marssima ja lapsevanemad aplodeerivad, on taas augud ülekandes, niisamuti nagu eile. Aga kui saal maha rahuneb, rahuneb ka pilt. Utopiseerime erinevatel põhjustel, et kas tihedama pildi ja heli korral tekib mingi kaos, või oleks pidanud samas arvutis tegema ka ülekandelingi mitte nii nagu praegu teises sai tehtud, või siis äkki külaliste telefonid hoopis segavad? Kusjuures see viimane võibki see kurja allikas olla! Aga mis seal enam, sel aastal me enam ülekandeid ei tee

Kajale helistati, et tahetakse tulla elektrikilpi vahetama. Helistaja oli vene aktsendiga mees ja Kaja sai kohe aru, et mingi petuskeem jälle liikvel on. Igatahes ta irvitas tüübi üle mõnuga ja nii too pika ninaga ka jääb.
Õhtu on liikumist täis: toon koolist kaamera ja tarvikud, võtame I' peale, viime kaamera Jaagupile ära, käime I' aiamaal, tankimas, Selveris ja liigume koju. Kodus saab valmis ehitatud voodikarkass (tõime madratsi ülevalt alla) ja tõstame paika ka madratsi. Nüüd on meil uus koht magamiseks 
Just siis kui vaatame, et kapp, mis üles sai, ei sobi sinna. Kaidi tuleb külla ja arvab sama. Nüüd siis arutlemegi kuidas elamist ümber tõsta nii, et asjad loogilised oleks
Ja neid mõtteid jagub 
Laupäev. Liigume maale, Õnne võtame Rõngust peale. Vaid Kadi ei tule kaasa, tema läheb I' seltskonnaga Rakveresse jaanikontserdile.
Maal teised niidavad, mina koristan teisel korrusel. Vahepeal teeme lõunapausi ja siis veame Kajaga vana puitmaterjali majast suvetuppa – sellest kraamist saab jaanilõke 
Lõpuks viime Õnne Tõrva, võtame minu ema juurest Lõve võtmed, maalt võtame vikatid kaas aja liigume Tartusse.

Linnas saan sauna minna ja peale seda tuleb naabrimees appi, et tõsta nädala sees üles korrusele vinnatud kapp alla tagasi
Me siin elamises paigutame kapid-riiulid veidi ringi, et asi kenam saaks 
Pühapäev. Kadi, kes siis eile I'ga Rakverre läks, saabus öösel kell kolm
Ehk siis peale kontserti hakati tagasi koju sõitma. Hommik majas algab üheksast.
Meil on täna väikene tähtpäev: 14. pulma-aastapäev. Otseseid liikumisi plaanis sellega seoses ei ole.
Kohe hommikut alustan jooksuga – käin Maximas piima järel
Mina tahan kohvi peale piimatilka saada!
Ennelõunal sõidame Miiaga Salvesti juurde. Siin on laste kokkukorje-punkt kes siis edasi linna taha sünnipäevale viiakse. Tagasi saabuvad nad sealt alles õhtul ja siis tuuakse juba kodu juurde ära (Y)
Meie ülejäänud siis aga korrastame elamist, mis kappide ümberpaigutamisega täitsa käest ära on. Ka paneme laua kohale uue lambikupli. Lõunasöögi teeme pitsas, siis aga võtan Kannilt muruniiduki ja niidan aias muru ära. Filosoofis niidan sel aastal esimest korda, hein on kõrge ja seega tuleb üsna aeglaselt teha, aega läheb, aga asja saab (Y)
Aiaäärsed pojengid on muru sisse maha kaardunud. Tõstan need enne niitmist üles ja paar tundi hiljem viskavad osad õitest end kenasti lahti. Kaja võtab mõned tuppa vaasigi 
Õhtuks oleme väsinud ja keegi kuhugi jaanikule minna ei taha. Justkui võiks, aga no mida me siin ikka pingutame, vaatame hoopis jalgpalli 