Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

KaubarongEsmaspäev. Kadil on koolis täna AHHAA päev ja kooli minema ei pea. See algab tal veidi hiljem ka. Kui meie Miiaga kooli jõuame, helistab varsti Kadi, et elektrit ei ole Liigun siis tagasi ja lülitan korgid uuesti sisse – ise lasi läbi, seal niigi pesumasin, kuivati ja elektriboiler järel olid...
Tööpäev lendab arvutite vahetuse tuules, sinna sekka loovtööd ja UPT’d. Tegemist on palju. Õhtuks on toss väljas.
Minu nutikell Garmin Venu tegi siin mingi uuenduse ja nüüd on sihverplaat ka uus ja täiesti mõttetu (Face It). Otsustasin veidi asju kaeda, et äkki saab vana asja tagasi. Ja siis avastan, et sajad kasutajad on Garminile kirjutanud, et mis neetud sitanikerdisega nad on hakkama saanud ja miks nii kardinaalselt asju muudetakse kasutajast sõltumatult. Noh, tore, et ma ainus ei ole, ehk keeravad midagi lõpuks tagasi, ootame...
Veidi vihmane on, aga jalutama peab minema. Õnnestubki vihmasadude vahel ära käia (Y)
Vaat siis selline ulmeline uudis CERT uudiskirjast: Uuringu kohaselt muutis ChatGPT o3 mudel enda seiskamisskripti, et vältida enese väljalülitamist. Ups?

Direktori tänuüritus õpilasteleTeisipäev. Linnavalitsus soovib uute võrguseadmete väljavahetamisega seotud jooniseid. Täna on siis see päev kus ma need ka kokku joonistan. Käin kõik klassid igaks juhuks läbi, et kontrollida ikka üle ka see mis vanas tabelis kirjas on. Puiestee kohta on ka tabel, aga seal on asjad käinud teisi radu ja seega tuleb ka seal kohapeal käia, et seisud kõik üle vaadata ja siis joonistele kanda. Õhtul saan ka vastuse, et nende järgi saab tööd ära korraldada küll
Puiesteel käin majandusjuhatajaga kes samal ajal tegeleb uute võtmete teha laskmisega. Aga esimene kord ebaõnnestus, käis siis täna veel, ikka ebaõnnestus, käime siis koos Eedensi ja veel korra Puiesteel – nüüd on võtmetega kõik korras, naerame veel, et oleks pidanud mind kohe esimesel korral kaasa võtma
Päeva teises pooles on direktori tänuüritus. Minul seal seekord funktsiooni ei ole, sest tehnika panin püsti ära, vaatasin kuidas algus käima läks ja sain oma asjade juurde tagasi.
Kaja on juba kodus kui mina jõuan – meeldiv üllatus Ja ma käin kohe välja mõtte, et käime jalutamas ära ja tegeleme õhtusöögiga hiljem. Lapsed on mängiväljakutel ja seega see mõte on sobiv. Mõmmi tuleb ka ja nii me siis teeme paraja üle 7 km ringi.
Kaja jääb varakult magama Teeb kohe kadedaks, peaks sama joont hakkama harrastama
Adrian Bachmann kirjutab oma portaalis Makroskoop loo sellest, et Taani tegi kiirkorras ka naistele ajateenistuse kohustuslikuks ja valgustab seal ka sellekohaseid tagamaid Euroopas. Eesti pole veel sellega ree peale hüpanud, aga võime 100% kindlad olla, et varsti on see ka meil nii. Ja taaskord meeldib mulle hr. Bachmanni oma kommentaar loole mis on niis sisurikas ja asjalik, et ma kohe pidin selle ka oma lehele välja tooma (aga et ma pole autori luba küsinud, siis peidan ta ajaloo mõttes endale ära, aga teie saate Makroskoobist ikka lugeda)
PEI-DE-TUD

Päike mähkununa pilvevattiKolmapäev. Vererõhk on taas kõrgevõitu. Kipub sinna 150/100 juurde käima. Liigun veidi ringi, taas normis. Elik siis käib üles ja alla nii kuis ise arvab. Jama.
Õpetajate toa vanad masinad saab välja vahetada. Alustan nende masinate ettevalmistustega ja õhtuks on mul peaaegu kõik vajalik õpetajate tuppa viidud, saab homme paigaldada.
Palju aega läheb rahvatantsu videotega tegelemise peale. Lõikamine, õigesse järjekorda sättimine, pakkimine... Aga saan teemaga ühele poole.
Õhtul käime kolmekesi jalutamas. Jalutame leivaka juurde ja sealt ringiga koju tagasi, mingi 8 km sai kokku. Järjest vedas end peale vihmapilv ja pool maast meile ka midagi vaikselt pähe tilkus, aga see ei seganud.
Märjad võililledNeljapäev. Öö läbi on sadanud ja päev läbi sajab. Huvitav, et kooli laskis liikuda ilma sajuta... Aga muidu on soe juba hommikul, suisa 14 kraadi, päeva peale paar kraadi rohkem.
Hommikut alustan õpetajate toas arvutite vahetamisega. Ühe tegin varem, aga nüüd saavad ka teised vahetatud. Neid seal omajagu, pool päeva hammustas ära.
Õhtul käime Mõmmiga jalutamas, kuigi on parajalt vihmane. Mõte on jalutada K-Rautasse mille me ka teoks teeme ja siis sealt juba läbi Tammelinna peente tänavate mööda koju tagasi. Sadasime üsna märjaks.

Taaskord põnev päikese kaaderReede. Öö oli miskipärast rahutu, ma ise ka ei tea, polnud nagu mingit põhjust. Luud ja liikmed jäid ka kuidagi kangeks kogu aeg ja olemine oli tuim. Võimalik, et pikkade jalutamisõhtute vahele peaks äkki ka jooksuõhtuid tegema, sest jooks liigutab konte ja lihaseid oluliselt rohkem kui jalutamine.
Tööpäev upub detailidesse, lisaks saab paigaldatud kaks masinat...
On ka 9. klasside titepäev. Üheksandikud on kõik värviliselt ja põnevalt riides. Muidugi on kaasas mänguasjad, eriline rõhk veepüstolitel Üheksandike titepäev
Nii nagu hommikune mõte oli, sai see õhtul ära korraldatud: jooks.
Kuna rongide teemad on mulle kuidagi põnevad ja omased, siis neid ma ikka jälgin. Seekord siis selline uudis: Elektrirongid ei hakka Tallinna ja Tartu vahel liikuma enne järgmise aasta lõppu. PUNKT. Elu nagu Venemaal, valitsuse poolne potjomkinlus igal rindel, kahtlased kulutused, mõistusevälised otsused ja reaalitajuta plaanid. Mul on kohe kahju, et meie valitsus ei suuda, ei taha ja vist ka ei oska korralikult plaane teha ja asju mõistuspäraselt järjekorras teha. No hea küll, elektrirongide asemel saavad kenasti vurada veel ka vanad rongid. Samal ajal aga räägitakse Rail Balticu jaoks rongide ostmisest, kuigi pole meil veel ei raudteed, ja kui see meil isegi tuleb, siis saab sellega vaid Läti piirini...

Laudade töötlus käibLaupäev. Suuri masse täna Puka poole liikumist ei soovi, lähemegi siis Kajaga kahekesi. Õnne tuleb meile Rõngu vastu ja me pääseme sellega hommikusest Tõrva sõidust.
Läksin maale plaanita, et vaatan kohapeal mis ette võtta. Ilm lubas olla vahelduva pilvisusega ja nii ma otsustasin, et käin immutusega üle voodrilauad. Ka sai õue niidetud, kolmas kord sel hooajal Naised niitsid, mina olin laudadega ja hiljem Õnne liitus minuga. Huvitaval kombel tegi Õnne sama tööd kaks korda kiiremini kui mina ja mulle tundus, et samas kvaliteedis mis mina
Sääski oli maal palju. Teised muudkui tossutasid endale mürki peale – mitte grammigi ei aidanud Neil oli ikka sama palju sääski ümber kui minul. Mina aga toimetasin dressides, kindad käes, kapuuts peas – ei kurtnud. Igatahes BROS (sääse)tõrjevahendeid mina enam kunagi ei osta.
Ja siis viime Õnne Tõrva ning käime minu ema juures söömas. Ema tahab surnuaiale, aga täna on toss väljas ja pakun välja, et tulen selleks eraldi homme ja nii ka jääb. Ema juures
Meil oli plaanis Kajaga Põlvasse kontserdile minna. Tartus tagasi aga oli emme vaim raugenud, minul ei olnud väga vahet, minu pärast oleks võinud ka minna.
Lapsed on terve päeva mänguväljakutel möllanud, vahepeal koos, vahepeal eraldi. Isegi pirukaid küpsetati (Y)
Avastasin täna sõna mille arvasin vigase olevat, aga ei ole: TERVISEDENDUS. Et kuidas siis sellest aru saada: tervise-dendus või tervis-edendus? Oleks siis tervise-edendus, aga selline veider värd hoopis...

TõrvaPühapäev. Täna on Tartu Rattaralli. Teised jäävad kõik linna üritusi nautima, mina aga lendan ehituspoest läbi ja suundun Tõrva.
Täna läheme emaga surnuaiale suuremat korrastustööd tegema. Platsidel saab üle käidud nii tänava-kiviplaadid kui sambad – asjad kipuvad ju sammalduma Ema lisaks istutab lilli. Läheb päris mitu head tundi.
Tõrvast liigun Pukka, aga üle Pikasilla. Eelmine aasta jäid silma uued metsateede otsad kust viib uhke pinnatud tee metsa sügavikku. Täna siis vaatan neist kahte üle. Üks viis üsna otse metsa sisse, nii et iga metsakrundi peale viis oma teeots ja kolmesaja meetri pärast lihtsalt lõppes ära. Ehitatud ainult metsa väljaveoks. Teine teeots viis 100 m metsa sisse ja lõppes ümara teega kus driftivennad juba toimetanud on Ja jällegi – lihtsalt massiliseks metsa väljaveoks tehtud kallis tee... Ring metsa vahel
Pukas tõstan asjad maha, vaatan üle torustikuteemad ja lennutan veidi drooni, siis aga Tartusse tagasi. Väike droonivõte ka
Õhtul on lastekaitsepäeva puhul all linnas Reketi kontsert. Miia tahab minna ja ma pole vastu, läheme. Arvasin rohkemat rahvast, aga oligi hea, mulle tohutud massid ei meeldi Linna jõudes küsis Miia: „Issi, mis sa täna jood?” Selline küsimus ehmatas kohe ära, nagu ma alati kui üritusele läheme, jooksin midagi Omateada pole nagu kunagi midagi joonud, aga näed, lapsel selline küsimus Reketi kontsert
Viimastel pühapäevadel on telekast näidatud Kariibimere Piraatide osasid, nii ka täna, vaatame veidi, enne kui uni maha murrab Mulle see filmiseeria meeldib, on aktiivne ja mänguline, nauditav (Y)

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta