Kuna mul oli sisseastumiskatsete koridori valves aega ja viitsimist, siis sai selline üllitis. Üldiselt, viimasel ajal räägitakse uudistemaailma negatiivsusest, seega võtsin ette postimees.ee portaali kolme esimese bloki artiklid ja tegin nendest järgnevad järeldused. Algatuseks uudiste pealkirjad, saame neid suisa 12 tk:
- Venemaa üritab välja selgitada Ukraina juhtide asukohti, et nad õhurünnakutes likvideerida.
- Võru keel ei vaja ellujäämiseks haletsust, vaid tunnustamist.
- Vabanege oma rahast nii ruttu kui võimalik!
- Eesti riik vajab kapitaalremonti.
- ÜLEKANNE JA OTSEBLOGI - Lennart Meri konverents: kuidas kaitsta Euroopat, kui sõda koputab uksele?
- BLOGI - 1543. sõjapäev Ukrainas: Venemaa ründas Ukrainat ligi 300 drooniga.
- LUUBI ALL - Kuiv kevad ja põuane suvi ähvardavad sügisel hukatusega.
- BLOGI - USA väitel pikendasid Liibanon ja Iisrael relvarahu 45 päeva võrra.
- NAISTEJUTUD - «Kaotasin kõik - töö, pere ja tervise. Tunne oli, et laseks ajud välja! See lihtne oskus päästis mu elu»
- OTSEÜLEKANNE - Ujumise Eesti MV: kuidas lõpeb Tribuntsovi ja Zaitsevi sprindiduell?
- JUHTKIRI - Nõiaring noortele tööotsijatele.
- Mart Laar kirjutab: kümme Eesti ajaloo sügavusi valgustavat sähvatust.
Ja mis me siit siis välja loeme? Mitu nendest on saavutused või positiivsust üles näitavad? Tõsiselt? Mitte üks ka? Äkki siis midagi neutraalset? Oh, õnneks, on! Neid on suisa kaks:
- Ujumise Eesti MV on neutraalne, võibolla isegi veidi ka positiivne, aga mitte veel mingi rõõmusõnum või nauditav saavutus. Samas seesama artikkel on ka ainus spordiga seonduv, muidugi tavaliselt ei ole esimeses kolmes blokis ühtegi spordi teemat kui just EOK valimistest või ’talispordi perekonnast’ ei kirjutata (mis on pigem negatiivse alatooniga)...
- Mart Laari uus raamat. Taaskord laias laastus neutraalne, aga teisipidi pigem positiivne, kuigi ajalooraamatud kui sellised on siiski kokkuvõtted juba kuskil olevast infost. Aga jah, tore on ikka kuulda kui keegi on sellest infost taaskord midagi toredat (loodetavasti) kokku pannud.
Mis on siis uudistes aktuaalne? SÕDA! Neli artiklit otseselt ja raha teema kaudselt.
Midagi Eestis toimuvast ja Eesti elust? Jaaa! Ujumist käsitlev artikkel puudutab kenasti Eesti elu ja eestlaste võitlusvaimu spordirindel
Aga siis hakkab peale õudustelaine:
- kuidas ikka peab kiiresti oma raha ära kulutama sest selle väärtus langeb;
- kuidas Võru keel omadega hääbumas on ja kuidas ta vajab kuulutamist keeleks mitte murdeks (mis pole küll just õudne aga ikkagi ’muret’ külvav teema);
- kuidas meie riik vajab kapitaalset remonti, et kui mäda kõik on ja kuidas riiki juhivad madala häälesaagiga erakonnad;
- kuidas käib konverents mis ju ka kinnitub murekohtadele ja otsitakse lahendusi, aga miskipärast neid kuidagi ei tule või siis ei võeta ellu;
- kuidas põllumeest ootab hukatus põuase kevade tõttu ja see viib kõik taas inimeste elujärjed veel halvemaks;
- kuidas keegi oma elu suutis ikka põhja viia ajades taga kuulsust ja rikkust ning kuidas ta siiski sellest nõiaringist välja tuli. Tore muidugi, aga mina julgeks väita, et see on ’hetkeseis’ mis võib alati muutuda;
- kuidas noortel on tööturul raske ja kuidas sellest ka mitte kuidagi välja ei saa kui õigeid otsuseid valitsuses tegema ei hakata, aga ka see teema on laual juba palju aastaid, muutusteta...
Kommentaaridest ka. Popimad on Liibanoni-Iisraeli relvarahu, raha kiirkulutamise teema, noorte tööturg ja riigi remontimine. Neid ma ei viitsinud lugeda ja analüüsida
Niipalju vaatasin, et see relvarahu teema on juba kuupäevanumbriga 19.04. ja seal teemad muudkui uuenevad, seega tema kommentaarid tegelikult nullistuvad ära 
Aga jah, nagu pidevalt räägitakse, siis ega uudistest midagi rõõmsat ja looturikast ei kuule/loe, olgu need siis kirjatükkidest või telest. Tühipaljas valetamine, hirmutamine, varastamine, maha tegemine ja sõja propageerimine käib. Ja see on õudne! Tõsiselt targem on uudised nurka visata ja kolada õues, tegeleda lähedastega ja nautida järjest soojenevaid ilmasid
Edu!