Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Ma kohe ei tahagi sellest väga kirjutada, sest see mäng oli ikka kõigiti vastu minu igasuguseid ootusi: saada Kuressaare käest pähe! Miks ma aga ikkagi kirjutan? Sest mulle meeldis kuidas Kuressaare mängis: raudne eesriie ja kindel distsipliin kaitsevallina. Kaitseliini hoiti trahvikasti serval või kõrgemalgi, liin oli tihe, et ega läbi murda sellest kerge ei olnud. Ja nagu skoorist teame, siis ega ei murtudki.

Tammeka mängis esimene poolaeg kuidagi isutult. Polnud kümmetki minutit täis kui nurgalöögist Kuressaare ära lõi. No ei ajanud see nali üldse naerma. Tammeka mängis samamoodi edasi. Pea kakskümmend minutit kui Kuressaare kahe mehega kontrasse lendasid. Värava alla suunduvat tüüpi meil keegi katma ei roninud, pall lendas talle kenasti ette ja Pechter oli olukorrast välja mängitud. 0:2. TORE. Ja siit edasi justkui ei toimunudki midagi...

Teine poolaeg algas meil isukamalt. Kuigi kaugel polnud vastaste kolmas värav – puhtalt post päästis. Siit edasi surus Tammeka oluliselt rohkem. Kuressaare raudne eesriie aga ei andnud meile erilisi võimalusi. 75. minutil õnnestus Preimanil kaitsemüüri tagant palli läbi müüri otse väravasse toimetada! 1:2! Jeee, hakkab tulema! Ka rahvas läks lõpuks käima ja hüüdis rünnete ajal „Tamm-me-kaa, Tamm-me-kaa, Tamm-me-kaa...” Hasart võttis võimust ja seda ka mängijates. Tulised pallilahingud, suuremalt jaolt saarlaste poolel, kahjuks väravatelisa ei toonud. Mäng lõppes suure pettumusega. Kahju. Kiita saab vaid saarlasi ja nende eesriiet. Nähes tänast mängu mina enam ei imesta et Kuressaare Kalevit 1:0 võitis.

OK, oli mis oli, tuleb alla neelata. Esifänne oli seekord meil nigelalt: Üllo, Sani, Silver, mina ja Kaido. Õiget fänlust loomulikult ei olnud, ja on näha, et ega väga vist enam tulegi. Vähemalt mitte sellist, nagu varem. Pole midagi teha, tuleb taaskord alla neelata. Ja ega fänlusele ei aita kaasa ka need inimesed kes meie peale pahandavad kui me trummi taome ja püstijalu laulame. Pahandasime sellega ühe emme välja kes oma võsukestega paremat kohta otsima läksid. Üldiselt on siin probleem selles, et ’meiesugustele’ fännidele polnud nähtavalt ala eraldatud... Aga on mis on, järgmised mängud on juba Tammekal – rohkem ruumi ja kõigile teada fännide asukoht