Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

StockholmEsmaspäev. Uus nädal, loodus on täies roheluses, ilmad küll veel suuri soojakraade ei anna ja lubatakse vihmahoogusid ning suuremat tuult. Liigume Miiaga ratastel kooli.
Tänane päev on suur planeerimine nii kolimiste kui oma serveri teemade osas. Niiväga oleks vaja ühte sellist nädalat kus ma saaksin serverid maha lasta ja paar päeva nende ümbertõstmisega uude masinasse tegeleda. Aga sellist aega mul siin majas enam ei teki. Nüüd siis vaatab, äkki annaks nädalavahetusel midagi korraldada. Raske teema, eeltööd igatahes käivad...
Õnne on terve päeva maal ja jääb ka ööseks. Nimelt lubatakse jahedaid öid ja tema siis muretseb kasvuhoone pärast. Aitan tal videokõnes telerit käima saada (Miia jättis sinna viimaseks Youtube äpi käima). Ka Kaja käib maal, aga saabub õhtuks tagasi linna.
Lastel on söök olemas, seega saan Mõmmiga jalutama minna. Jube väsimus ja kurnatus on peal. Proovin ka veidi jooksu teha, aga see on nii kurjavaimu vaevaline, et endal on ka imelik :P Ja tuul on terve jalutuse aja suur, tagasiteel kipub kõrva puhuma, et ma siit nüüd mingit külmetust endale taas välja ei võlu!
Veebipoodnikele tuleb uus direktiiv – tuleb e-poele luua võimalus ühe klikiga kauba tagastamiseks 14 päeva jooksul...

Jaan Aru õpilastele loengut pidamas oma aja väärtustamise ja nutiseadmete aja mitteväärtustamise osas.Teisipäev. Eile lapsed ja Kaja tegelesid vanade riietega. Plaan on neil need Vinted’sse müüki paisata. Jäi eile nagu jutt, et topivad need kottidesse, aga hommikul on pool tuba ikka veel riideid täis. Räägin siis lastele, et õhtuks peavad need kotti saama. Algab sõnasõda, et ei, neil on vaja pildid teha ja üles panna. Täpsustan, et kui pildistavad, siis võtavad kotist välja ja panevad ka kohe tagasi. Ei, neile see ei sobi... Selgitan siis, et see on nagu raamatu lugemine, et ’homme hakkan lugema’ ja siis lähevad ikka asjad laiali, mina neid riideid vedelemas näha ei taha. Kadi siis hiilgab, et kohe algab suvepuhkus ja nad teevad ära Suvepuhkus? Kolm nädalat ootan??? Ehk siis jään endale kindlaks ja õhtuks peavad need asjad olema kottides ning põhiliikumisalalt kadunud!
Miial algab kool üheksast ja seda ERM’s, läheb klassiõe ja tema emaga bussidega kohale. Hea, kui on selline lapsevanem võtta ja veel nii lähedalt
Tegelen täna domeenikontrolleri ületoomisega. Selgub, et kui võtta päev vana domeeni koopia, siis see süsteemile midagi ei põhjusta. Eks ma saan seda veel näha mis ja kus Aga ennelõunal tuleb mul eksami valvamise aeg peale ja seega lükkub ka mu töö veidi edasi.
Lõuna ajal on Jaan Aru pisike loeng põhikooli õpilastele aju arendamise teemadel. Kuulan ka huviga. Midagi uut enda jaoks kahjuks ei leia, aga õpilastele oli kindlasti kasuks. Paistab et siiski fassaadi hakkavad tegema
Ja siis minu domeenikontroller. Mitu erinevat ketta kontrolleri muudatust enne kui IDE peal server käima jookseb. Siis muidugi võrgud esialgu maha, käivitamine, ja suurem-laiem seadistamine. Windowsi uuendused ootasid ja lasin needki peale, sest töö ajal ma masinate ümberkäivitamist lubada ei saa. Üldse, õhtu on tegevusi täis planeeritud, nii et vaatan mis ja kus ja kuidas veel... Kahjuks aga uuendused ketravad kaua ja täna restardini ei jõua
Tekitan ka tormi teeklassis – teemaks Liivi tänavale kolimine võrguseadmetega ja interneti kadumine. Selgub, et kolimise ajal on üliväga vaja nii internetti kui failiserverit. Hakkan siis apelleerima, et asjad ei käi ju üleöö. Jaa, ega ma sellega populaarsust just ei võitnud, aga ausalt, ma pole ka üliinimene ja tahan ka puhkepäevadel, õhtutel ja jaanikute ajal puhata. Lõpuks leppisime kokku, et 22. juuni neil siis netti ei ole, masinad tuleb ümber kolida ja nii on.
Peale tööd ruttan rattal koju ja liigun bussile – meil on IKEA’s köögiplaneerimise aeg. Kaja tuleb sinna eraldi autoga, mina aga lähen bussiga. Avastades liikluskaose raudteeviadukti juures ristmikul oleva avarii tõttu kardan juba, et hilinen, aga ei, jõudsin kenasti õigeks ajaks.
Bussis oli ka intsident. Tagapingil istus tüdruk üks jalg üle teise. Üks naisterahvas aga kukkus röökima: „Tõmmake kokkupoole, mis te siin määrite oma jalanõudega teisi!” Vaatasin korra üle õla – mingit probleemi tegelikult ei olnud. Neiu: „Miks see teid häirib?” „Mind häirib täna kõik!” röökis naine ja väljus oma alaealise pojaga bussist. „Rahunege maha!” hõikas veel neiu järele. Väga viisakalt suhtles, üllatas kohe.
IKEA’s pannakse meile köök kokku. See veebiplaneerija on äge, aga milleks ise kurba vaeva näha kui spetsialist teeb paari klikiga asja ära ja jagab tarkust ka veel juurde. See pisike köögike tuli ilma tehnikata kaks tonni, ma ei tea, no tundub veidi kallis, eriti veel praegu kus Kaja töötu on. No vaatame veel, menetleme.
Käime Lõunakeskuses toidupoes ja liigume koju. Söön kõhu täis ja lähen Päeva tänavale kus Sani, Kroko, Kaups ja Mihkel petanki mängisid. Ajasime niisama jutujoru ja proovisime järele jalgpalli-golfi mis meil Suveolümpial plaanis on. Aeg läks kiirelt ja lõbusalt ning varsti juba läksime laiali.

Palupera ja Puka vahelKolmapäev. Täna lendan varakult kooli, et siis uues serveris kloonitud domeenikontroller käima lasta. See aga tahab Windowsi uuendusi peale restarti teha ja see võtab jälle aega. Selge, läheb vana käiku tagasi ja menetleme veel seda uut. Päeva peale saabki menetletud ja AI abil ta IDE kettakontrolleri otsast siiski SCSI peale lükatud – palju kiiremini jookseb nüüd! Toimetan temaga seal veidi veel enne kui rahule jään. Nüüd siis püüan õhtul masinad siiski ära vahetada.
Aga päeva peale on palju muudki korraldada. Üks asendustund oli arvutiklassis kus oli paras kamp tegelasi kes lihtsalt pidid muudkui millegi muuga tegelema. Kas nad oma asjaga ka lõpuni jõudsid, ei tea, õigemini paistis et jõudsid, aga kas seal asjad ka õigesti on, jääb aineõpetaja enda üle vaadata
Õhtul sõidan aga maale. Õnne avastas, et viimase aja suurte tuultega on suvetoa kohalt kile akende eest kõik lahti tulnud ja vihmased ilmad võivad liiga teha. Nii ma siis rongile tõttan.
Rongilt maja juurde sajab. Maja juures jääb järele, käin siis kohe katusel ja teen need kiled korda. Nüüd lippan aga poodi leiva järele. Taaskord on tume pilv tulemas, aga jõuan kenasti ka poest tagasi koju enne kui padu-sadu peale hakkab. Sadu tuleb peale
Söön ja vahin telekat. Vahepeal sadu taandub, liigun õuele puunotte saagima aga kümme minutit hiljem tuleb uus sadu peale ja enam mind õue ei lasta. Uni on peal, aga magama keerata ka ei saa – kaheksast läheb buss+rong tagasi linna.
Raudteejaama minnes ikka veel sajab. Buss tuleb ette, jätkuvalt sajab. Kui buss aga Pukast välja jõuab, jääb sadu järele ja enam ma täna vihma ei näe. Sõidame bussiga üle Palupera Elvasse, sealt juba rongiga linna. Lahkume Pukast Elva Tartu
Tartus liigun otse kooli. Kõik on majast lahkunud, signalisatsioon peal. Aga see mind ei piira Nimelt siis vaja päeva peale valmis tehtud serveri ümber lülitada. Tahtsin seda teha lihtsalt: jooksval serveril võrk kinni ja uuel lahti. Masinad aga domeeni ei leidnud, seega tuli teha uuele masinale reboot ja siis said ka klientmasinad ligi. Katsetasin mõne masinaga sisse logimist ja printimist ning ei olnudki muud kui et koju minek ja vaatame mis lähipäevad selle masinaga toovad.
Lahendasin oma kodulehel probleemi mis mind on saatnud juba kümme aastat. Ideeliselt olen ma sama nippi paljude teiste lehtede peal kasutanud ja olin kogu aeg kindel, et ka minu lehel on nii, aga et miski segab vajalikku tulemust. Täna oli eksamit valvates aega ja nii ma kaevusin ning lõpuks ka selle asja ära lahendasin. See oli SEO teemaline mure mis avaldus vaid esilehel ja algas Joomla versiooniga 3 (12. sept 2012. a)

Nagu autoreklaamNeljapäev. Täna hommikul mu eile ümber lülitatud server toimib. Aga kunagi ei saa kõiges ikka väga kindel olla. Loodame, siiski korralik server sai ju see uus ja kõiksugu garantiid ning toed on olemas.
Hommikul alustame arvutiklassis eksameid. Õnneks sel korral ei pea valvesse jääma Aga ega ma väga saakski, Enega on mul varsti juba arenguvestlus.
Pealelõunal saame aulas õpilase Karliga kokku, kitarrid kaasas, lastekoor on samuti kohal. Saame esimest korda proovida kõik koos siis oma lugu mängida mis algklasside lõpupeol esitusele tuleb Eks ta meie poolt veidi rabe oli, aga samas väga lahe, veidi hirm on esinemise ees, aga peab sellest üle olema!
Hiljem Karl käib pillipoes ja toob pillidele uued keeled, elektrikitarrile paneb kohe ka peale, aga akustilisega lubab mõni teine päev tegeleda (Y)
Aga muidu on kuidagi raske olla. Herpes ninas ja tema süda kuskil ninajuure all teevad piina ja kurnavad. Mingi pikemaajaline nohu ka ei taha ikka veel lahkuda. Igatahes jõusaalist ma seetõttu täna loobun ja lähen hoopis koju ning keeran kohe magama. Nagu mingi paksmagu - Griffin
Aga ma ei maga tervet õhtut maha Käime ikka Mõmmiga raudtee ääres jalutamas ja saame selle raames ka väikese vihmasahmaka.

Üheksandike tutipiduReede. Täna on üheksandikel tutipidu. Hommikul kohe saab aula üle kontrollitud ja mingi hetk on neil ka sellekohane aktus. Minu selleaastane kaart koos pühendusega
Lõuna paiku käime Liisiga Liivis endale tuba otsimas. Anti mingi valik ja me siis läheme vaatame nüüd täpsemalt üles. Ja valik osutus teisele korrusele ülejäänud kantselei ruumidega samasse ritta - 207.
Ainiga vaatame tema keldriruumides asju üle. Saan siit endale paari ruudu jagu põrandaplaate. Ühest kapist, mida meie ajal keegi avanud ei ole, avastame kaks 50 liitrist klaaskarafiini väävelhappega. Isegi vanad keemikud ei teadnud selle olemasolust mitte midagi, aga nad olid rõõmsad, et neil selline tagavara nüüd olemas on
Õhtul sõidame Kajaga Pukka. Lastel on tulemas tegus nädalavahetus, seega nemad keegi kaasa ei tule.
Jõuame maale üsna hilja. Lihtsalt puhkame ja paneme taustaks korvpalli finaalmängu Tartu Ülikooli Maks & Moorits ja BS Kalev/Cramo vahel. Võitis viienda mänguga Tartu meeskond. Spordi lainel

Ehitame suvetoa räästakastiLaupäev. Täna teeme suure tööpäeva Kajaga. Kui ma algselt plaanisin suvetoa räästal vaid ühte serva teha, siis asjad kuidagi sujuvalt liikusid, ilm soosis ja üldse oli tegemise tuju Nii said ka teised kaks külge lõpuks valmis ja sai räästale joone alla tõmmata – igati hea tunne Aega ta võttis, ära ta kurnas, aga tehtud!
Ja siis teeme poeringi ja puhkame. Vaatame Tammeka - Levadia 0:1 mängu ja siis juba õues varikatuse all PSG – Arsenal finaalmängu mille võitis penaltidega PSG. Kui Arsenali mänguvärv oli punane ja PSG’l sinine, siis miskipärast mängujärgne õhtutaevas värvus punaseks mitte siniseks... PSG – Arsenal finaal Arsenali-punane taevas
Meil on aias viimane nartsiss Meie viimaseid nartsisse veel õitsemas, kuigi kohe-kohe läheb käest ära. See on nö vana kooli sort, imehea lõhnaga, käin korduvalt nuusutamas Samal ajal käib aias üks jube sabistamine, küll puuokstel, küll maas ja põõsastes. Pika otsingu tulemusel selgub, et põldvarblased. No mis neil siin asja?

Suislepa mõisPühapäev. Hommikul saabub Õnne rongiga. Enamasti tegeleme õuel, mina lõigun ära puunotid ja lõhun ka, teised siis laovad riita. Pikalt tegeleda ei saa, nimelt Jaak on meid kutsunud parvesõidule sünnipäeva raames ja seega peab kella üheks olema Suislepas. Kajal pole tervis kõige parem, tema jääb emaga maale, seega lähen üksi.
Tühjade kätega nagu minna ei taha. Käin Puka COOP’st läbi ja panen kokku maailmalõpu pakikese: liiter viina ja kolm konservi (sea-, kana- ja loomaliha). Ja siis minek mis võtab vaid 20 minutit.
Suislepas on ühe auto jagu rahvast kohal, parv (-saun) Linda Parvsaun Linda ootab, aga sünnipäevalast veel ei ole. Olen 10 minutit varem kohal, seega kõik on plaanipärane. Uudistan siis veidi ringi ja lähen uurin ka mõisahoonet. Mõisahoonel on uksed lahti, vaatan üle ukse, kõik on avatud. Tekib huvi Koputan ja huigun, mitte keegi kuskil ei vasta. Võtan voliks esimesel korrusel veidi ringi vaadata. Ega siin suurt midagi ei ole, üsna tühjad ja mitte ajastutruud ruumid. Ühest toaaknast näen sünnipäevalast saabumas, lõpetan oma ringkäigu ja liigun parve juurde.
Parv on tore, selline parajalt suur. Esimesel korrusel on laud ja pingid mida saab koormakatte taoliste seintega lahtiseks teha, aga et väga soe ilm ei ole, siis on need suletud. Esimesel korrusel on ka saun, WC ja toidutegemise osa. Kogu seda parve päädib ka teine korrus kus on kapten ja avar väliterrass. Teeme all tervitusnapsud ja siis liigungi üles loodust ja vaateid nautima.
Õhne jõgi lookleb oma 7 km enne Võrtsjärveni jõudmist. Naudime linde ja rohelisi vaateid. Järvel aga võtame suuna Tondisaareni Tondisaar kus siis jääme ankrusse. Saunaaeg. Lasen esimesel satsil saunas ära mõnuleda, siis liitun ka ise. Ujume järves, kuigi ta veel ju soe ei ole, siis saunast minnes pole mitte mingit vahet Lõpuks käivad praktiliselt kõik saunast läbi ja siis alustame tagasiteed mis võtab umbes sama aja mis tulekki.
Kuna ilm just soe ei olnud, siis tänu soojale pesule, pusale ja jopele oli minul igati soe. Algselt arvasin, et sauna ei lähe, et äkki hakkab pärast niiske olles külm. Aga mitte midagi sellist.
Suislepas tagasi tassime asjad parvelt maha ja siis liigun juba maale tagasi. Kristjan tuleb minuga ühes, ta elab sisuliselt poolel teel Pukka, nii et viskan ta kenasti ära.
Õnne jääb täna maale, meie Kajaga aga liigume linna. Jõuame täpselt selliseks ajaks, et saame Miia peale ja siis võtame juba Kadi laululava juurest peale. Aga siin on tänu lõppenud tantsuüritusele paras liikluskaos, nii et meie sõit Lõunakeskuse McDonaldsisse McDonaldsis oli paras järjekord võtab omajagu aega

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta