Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Varesed ajasid kajaka muna katuselt allaEsmaspäev. Nädal algab telefonikõnega kliendi juurest. Siit edasi on tänane päev igasugu veidrate toimingutega üleküllastatud ja väga konarlik ning lõputu teekond. Mitmete klientide mured on suured, need saavad hommikul menetletud, aga päris lahingusse saan siiski alles hiljem minna. Ka koolis on probleemihunnik täna üsna suur, saab siis muudkui lahendatud ja katsetatud, sest kõik ei lähe nii nagu vaja. Üldiselt õhtuks saavad suured asjad joone peale, aga mitte päris nii nagu tahaks.
Aga, hommik on kahe soojakraadiga, liigume ratastel. Kõrvalmaja hoovist kargab välja tütarlaps suisa kinniste silmadega ja hüppab mulle ratta ette, mina saan pidama, aga ta isegi ei märka seda, kõrvaklapidki peas...
Kettakloonimise tarkvara arendajalt saan info, et võiks FOG serveri ära uuendada ja siis teste uuesti teha. Uuendamine polegi midagi suurt, asjad laabuvad ja õpetus ChatGPT abil kenasti toimib. Testin siis ka erinevaid boot-loader’eid, aga ikka ma masinat kloonima ei saa -> kirjutan taas foorumisse... Hakkan juba kartma, et tuleb midagi muud välja mõelda :S
Hommikul kodus süüa ei jõudnud, koolis aga oli puder nii vedel, et seda ei tahtnud. Lõunale jõudsin alles kahest ja söögiks oli tomatikaste, nii et taas süüa ei saanud. Võtsin ühe võileivagi siis...
Vahepeal saab ka perearstile joostud. Hilinen paar minutit ja annan sellest pereõele ette ka teada. Aga sellest pole lugu, sest kui ukse taha jõuan, tuleb arst kabinetist välja ja ütleb, et läheb tegeleb kiiresti ühe erakorralise situatsiooniga. Õnneks ei lähe tal kaua.
Tulemus mu käigul on siis see, et kuna viimased tabletid hoiavad vererõhu normaalsena, siis pikendatakse retsepti ja nii kõik jääbki.
Peale tööd siis kliendi juurde. Tõstame seal asju ringi ja saame mingi talutava lahenduse ja asjad väikeste mööndustega toimivad.
Kui koju jõuan, on Kaja veel tööl. Jooksen poodi, et tuua grill-kana ja siis peale söömist käin Mõmmiga jalutamas. On olnud raske ja närvesööv päev.

Kadiga jalgpalli lainelTeisipäev. Ega tänane päev eilsega võrreldes parem ei ole. Taaskord on hunnik igasugu pisiprobleeme. Lisaks olen kahe tunni asendaja inglise keele tunnis.
Katsetan täna taas korra FOG teemal, sest mõtlesin ühe asja välja ja minu üllatuseks see toimis. Lähtemasin sai kloonitud ja sihtmasin sai selle klooni peale. Nüüd tuleb vaid hagu anda ja annan edusammust ka foorumisse teada!
Jalkafännidega plaanime augustis Riiga minna, korvpalli EM alagrupi mänge vaatama. Aga kõigil on omad huvid ja soovid ja mulle see asi enam üldse ei istu. Täna kell 12 tulevad üksikpiletid müüki ja ma olen kohe ka ostuportaalis sees. Siis aga hakkame uurima kuhu sektorisse piletid võtta. Lõpeb aga asi sellega, et tuleb kiireid töökohustusi täitma minna ja et kõik osanikud ei vasta, siis jääbki ühisminek ära.
Annan inglise keele tunde järjest 4. ja 6. klassidele. Kõigil on tunnitöö mille ma tunni lõpus ka üle vaatan. Huvitav on näha, et 4. klassi õpilastel on käekiri kenam kui 6. klassi omadel. See paneb muidugi mõtlema, et Miial, kes on 3. klassis, on kohutav käekiri, järelikult kuuendas klassis seda enam keegi välja ei loe, ta ise ka mitte... :S
Õhtu kulgeb taas kliendi juures käies. Kahjuks aga pole minul antud probleemis muud rolli kui käepikendus mis lõpeb sellega, et arendaja ise kohale kobib. Probleem aga lahendatud ei saa ja arendaja korjab mitmed seadmed kaasa, et nendega oma kontoris edasi tegeleda.
Mina aga ei saa veel koju. Liigun kooli tagasi. Aitan hoolekogu käima joosta ja siis majandan kaamerate masinaga milles võrguteemad hambaid näitavad. Panin isegi teise võrgukaarti ja switchi liini võimenduseks vahele, aga ega ta ikka päris korda ei saanud...
Koju jõuan väga hilja. Kajagi saabub täna hilisel ajal. Sööme, ja siis käin Mõmmiga jalutusringil ning siis ongi juba voodile pikali ja jalkalainele: Inter ja Barcelona. Vaatan ära põhiaja mis pakub ilusaid väravaid mõlemale poolele kolm tükki. Lisaaega ei vaadanud, aga seal võttis lõpuks Inter võidu (Y) Mäng oli nii ilus, et sellest võiks romaani kirjutada, ja keegi ka kirjutas: loe Soccernetist.

Kaido Tammekal võistlemasKolmapäev. Hommik algab taas probleemirohkuse lainel. Maailm on vist hulluks läinud Õnneks pisemad asjad.
Põhiline murekoht ilmneb siis, kui tahan, et kloonitud arvuti automaatselt ka domeeni lisataks. Ei saa automaatikat toimima, logides ka teated väheütlevad. Proovin käsitsi, ka ei lase – ta ei leia väidetavalt domeenikontrollerit! Ja siit edasi algab üks kadalipp googeldamise, AI kasutamise ja oma teadmiste tasandil. Lõpuks ma enam ei suuda ja võtan ühendust ühe teise itimehega. Tal on huvitavaid mõtteid mis aga kuhugi ei vii. Aga kaevume ka süleri logidesse ja lõpuks teine itimees leiab siiski lahenduse! Selgub, et viimasel Win11’l on mingi uuendus registrivõtme näol mis ei luba masinat liita kui domeeninimi on, ütleme ’lühike’. Mul on ta majas kolmetäheline. Oleks siis veateated seda öelnud! Igatahes tuleb luua DWORD registrivõti nimega AllowSingleLabelDnsDomain ja väärtusega 1 asukohta HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Netlogon\Parameters. Nüüd saab masinat domeeniga liita. Aga! Selle leiu avastamiseni läks peaaegu kuus tundi!
Esimest korda sel nädalal jõuan normaalsel ajal koju. Kella viiene tableti-teavitus telefonis lõpeb avastusega, et üks tablett purgis vaid ongi. Tähendab, homme tuleb apteegist läbi käia...
Miial on täna rattakool ja peale kooli Miia teavitab, et sooritas teooriaeksami positiivselt. Ma ei pööranud kohe asjale erilist tähelepanu, sest arvasin, et nad tegid mingi nö tunnikontrolli. Miia ise oli ülielevil, et ühtegi viga ei teinud (!), mina aga ei osanud tema suurest rõõmust nagu aru saada. Kui aga õpetaja saatis ka meili, et Miial on teooriaeksam edukalt läbitud, siis tekitas see hulga küsimusi mida kuskilt küsida ei olnud ja mida ehk polnudki vaja küsida – vaikimine kuld... No igatahes on see hea uudis muidugi.
Peale mõningast hingtõmmet õpime Miiaga. Emme saabub ja teeb söögi. Siis aga lähen mina täna jooksma, vaja oleks sellist aktiivsemat liigutamist kui kõndimine. Võtan suuna Tammekale.
Tammekal on mingi jooksuvõistlus staadionil. Kaidogi on siin jooksmas, aga teises vahetuses. Joostakse 5 km, vaatan ära kuidas sõber ringi tuiskab, teen paar kaadritki. Ja siis liigun edasi oma jooksuringiga.
Õhtut saadab täna poolfinaali teine mäng PSG – Arsenali vahel. Täna on väravaid rohkem, aga ei pea me Kadiga normaalaja lõpuni vastu, uni murrab meid maha, on näha ka, et PSG siit edasipääsu võtab.

Anne silla allNeljapäev. Miia kodus venib, nii nagu ikka. Täna ma aga ei anna talle märku mis teha vaja ja palju kell on. Las saab ise hakkama. Lähebki nii, et mina lahkun kodust 7:45 ja tema peseb veel hambaid. Loodetavasti jõuab/jõudis õigeks ajaks kooli
Jätkan masinate kloonimise lainel. Nüüd võiks kõik asjad toimida nii nagu vaja, eks näis. Päris pooled masinad õhtuks veel kloonitud ei saa.
Vahepeal tuleb Miiaga ära käia. Kui viies tund lõpeb, läheme ratastel politseiametisse, et teha ära foto uuele ID-kaartile. Aga asi läheb luhta, kuna Miia ID-kaarti kaasas ei ole ja minu nimele seda teha ei saa Sõidame siis Maarjamõisasse.
Miial on aeg kardioloogile. Viimane kord kui EMOs käisime, siis avastati kahinad südames ja määrati arstile aeg. Tehakse EKG ja vaadatakse ka ultraheliga, lõpptulemusel mitte midagi halba ei leita. Hea uudis
Miial on nüüd tunnid läbi, võtab koti, mängib veidi teistega õuel ja liigub koju. Mina aga langen oma kloonimiste lainele.
Enne töölt minekut tekib ketserlik idee üks masin juba ka üles panna. Tassin asjad klassi ja luban ka WPKG teenuse mis hoolitseb lisatarkvara paigaldamise eest. See suslik aga näitab hambaid ja ei käivitu. Ehk siis taaskord üks loll komistuskivi! Taastan esialgse olukorra klassis ja liigun koju, igatahes on homseks nüüd taaskord üks kont pureda...
Lootsin täna õigel ajal koju saada, aga ikka sain alles poole kuueks. Kajagi on õige pea tulemas ja õhtusöögiks saab pitsa, nagu ikka neljapäeviti. Ja siis saab Miiaga õpitud enne kui ma Mõmmiga jalutama lähen (ümber Anne kanali seekord).

Riia viadukti allReede. Puiesteel on „Eesti keele pidu” kus väljakad teevad etteasteid. Olen korraldusmeeskonnas. Võtan peamajast asjad ja liigun Puiesteele.
Ega mul palju aega ei ole ja läheb kiireks sahmimiseks et kõik valmis jõuda. Vahepeal tundub juba asi lootusetu kui avastan, et kõlaril on kaabel vasakule pandud. Vedas, et Bluetooth ühendus on
Aga etendused läksid voolavalt. Kui me esimese filmimise nädala eest tegime, siis tundus küll, et asjad on ikka väga laiali, aga täiesti üllatati Kõik käis kui kulda ja pealtvaatajateks olid nii õpilased ise kui osa kooli ladvikust. Paistis, et kõik jäid rahul
Ja siis taaskord WPKG teemadel, aga sellega jõuan nii kaugele, et see ei hakkagi tööle, kuna ta Pytoni skriptide peal käib ja Win11 siis midagi koledasti blokeerib. Blokeerib isegi siis kui kõik blokeeringud on maha keeratud. Aga, ju siis ongi aeg see vana tarkvara seljataha jätta ja uurin Chocolately võimalusi. Installiks sobib kenasti, kas selle tasuta versiooni ka uuendama suudan keerata, seda tuleb uurida, või siis uurida edasi juba Win-serveri võimalusi. Igatahes tarkvara lasen peale ja teen uue klooni veel enne õhtut. Koduaia kogritsad või mürklid
Õhtul käime lastega poes. Teised liiguvad koju, mina käin jooksuringi. Kuigi on täna kuidagi väga jõuetu olek, siis jaksu samas on ja saab parajalt suur ring joostud.

Koorküla rahvamajaLaupäev. Hommikul vean voodis seanahka. Ei viitsi eriti üles minna ja hommikul ka kuhugi kiiret ei ole.
Tuttav teeb raamatupidamise aastaaruande ära ja kirjas on kahjum Eks aasta lõpus sai tehtud kulutusi mis alles uuel aastal tagasi tulevad :P
Päeval käime kaubanduses. Mul viimased teksad jalas ja needki kuluma kippunud. Saan kohe kaks paari uusi pükse, kõik ühest poest, nii et eriti hea käik Laat Tartu kesklinnas
Õhtul läheme Kajaga Tõrva – Jaagul on juubeli pidamine. Lapsed jäävad linna, nad on mänguväljakul ja saavad kahekesi hakkama. Tartust lahkudes võtame I' ka peale ja Tõrvast ema.
Jaagu 60. aasta juubel on Koorküla rahvamajas. Kohal on pisut peale paarikümne inimese. Koht on tore, inimesed on lahedad ja õhtu veereb kiiresti. Ühe-mehe-bänd teeb muusikat ja rahvast on tantsuplatsil pidevalt. Saab ka ise mitmeid kordi käidud nii Kaja kui emaga. Vahepeal sai Koorküla koobast uurimas käidud ning päikeseloojangut nauditud. Tagasiteed alustasime siis kui tähed juba särasid, ja need särasid meil Tartuni välja.

Me juba rõõmustasime, et hakatakse maja ehitama Pukas üsna meie naabrusse, aga ei, vist on lihtsalt mulda ladestatudPühapäev. Eilne viinavõtt oli mõõdukas ja muresid ei ole. Rooli küll veel igaks juhuks ei kipu. Täna on vanavanemate päev, seega lapsed kaasa ja sõitu, kuigi jah, Miia meiega tulla ei saa, ta läheb klassiõele sünnipäevale.
Käime Tõrvast läbi. Algatuseks teeme surnuaia ringi ja siis juba läheme Pukka, Õnne sai meiega kaasa.
Ilm on jahedavõitu. Ega maal suurt midagi ette ei võtagi. Niipalju teeme, et katsetame ära survepesuri. Kadi saab sellega siis auto üle käia ja selle veidi puhtamaks teha. Autošampooni meil aga pole, seega väga korralikku tööd me tehtud ei saa.
Ja siis Õnne tagasi Tõrva ja ise linna koduste tööde kallale.

Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta