Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Otse elust: Kahekümnendate alguses olev kassapidaja oli räsitud olemisega. „Häid jõule!“ öeldakse mulle üsna tuhmil tujul. Nägin tema kerget põlglikkust töö osas ja soovi olla minu moodi vaba sel päeval. „Häid jõule teilegi, kuigi jah, kes tahaks sel päeval tööl olla,“ ütlesin suurest huvist mis sellele vastatakse. „Nii vara juba tööl...“ tuli vastus. „Hommikust juba?“ „Jah!“ „Ja kauaks?“ „Kümneni!“ sain vastuseks. Ja jällegi ma jõudsin tõdemuseni, et vähemalt pühapäeval ja kõikidel pühadel võiks poed kinni olla, see oleks lihtsalt ... ...INIMLIK?! „Äkki vähemalt aastavahetus on vaba?“ uurisin. „Looda sa! Õnneks uuel aastal on vaba päev.“

Öelge mulle nüüd üks MÕISTLIK põhjus, mis kuradi pärast peab üks (antud juhul noor-, aga vahet pole) inimene töötama sel päeval kui enamus töötajaid puhata saavad? Kas siis tõesti ei oska me enam endale üheks-kaheks-kolmeks päevaks toitu varuda? Jah, saan aru, et see on ÄRI, aga kas Eesti Vabariik ei võiks hoolitseda oma niigi üle töötanud ja pangavõlgades inimeste eest, et anda neile KÕIK pühad ja vähemalt pühapäevagi tööst vabaks?! Ärme lasku siin teemasse, et inimesed võiksid omandada haridust, et ei peaks poekassas istuma. Ka kassapidaja amet on TÖÖ,  keegi peab ka seda ametit pidama (nõus eksole?)! Seega, ootan MÕISTLIKKU põhjust. Näiteid Saksamaalt tooma ei hakka...

Kasutajad on kunagi selle artikli kohta kommenteerinud:

Imre (26.12.2013 10:42): Põhjus 1 - vähem tööaega tähendaks ka väiksemat vajadust tööjõu järele. Lisaks pühapäevadele ja pühadele saaks võib-olla just seesama kassiir kodus puhata ka kõik laupäevad ja argipäevad. Põhjus 2 - vabal päeval on ostlejad paremas tujus, kiirustavad vähem ja kulutavad ka muule kui hädavajalikule. Põhjus 3 oleks seesama, misiganes küsijat pühade ajal poodi ajas. Kui kliendid ise tahaks ajada oma asjad ära inimlikult argipäeviti ja pühad-pühapäevad veeta sõprade või perega kusagil, kus keegi neid ei pea teenindama, poleks kaupmeestel mõtet äri lahti hoida ja polekski vaja riigilt nõuda harjunud mugavuste vastu välja astumist.
Anonüümne (15.04.2014 09:14): Huvitav, kuidas siis nii mõnigi Euroopa suurriik saab lasta inimestel puhata tavainimese mõistes väljaspool tööpäevi ja meie ei saa? Pelgalt ärilisest seisukohast on see ju ainult peotäie inimeste SUUR ÄRA.
Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta