Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Kuna siinse lehe materjale on ära kasutatud kiusamise eesmärgil, on personaalsemad artiklid või nende lõigud nüüdseks parooli all. Kel vaja juurde pääseda, võtab ühendust, andmed üleval olemas.

Lõpetaks elektri raiskamise valgustusele ja elaks kuuvalguses? Kahjuks see suurt kokkuhoius ei aita...Tänane Delfi Majandus jagab artiklit kui palju Eesti kodudes elektri hind tõusis. Lugesin läbi ja leidsin keskmiseks tõusuks 19%. Tundus ikka ulmeline kasv. Polnud siis midagi, tegin ka omad arvutused võrdlemaks detsembrit ja jaanuari.

Detsembris kasutasin elektrit 858 kW ja arve koos võrgutasudega tuli 95,37 EUR. Kerge matemaatiline tehe näitab, et ühe kW hinnaks oli mul 0,11115 EUR.

Jaanuaris, vabal elektriturul Elektrumi kahetariifse paketi korral kasutasin elektrit 812 kW. Arve koos võrguteenusega tuli 94,58 EUR. Siit siis ühe kW hinnaks 0,11648 EUR. Seega ühe kW hind kerkis minul pool senti, mis jääb hinnatõusuks alla viie protsendi.

Või sain ma artiklist midagi valesti aru? Või arvutasin ise midagi valesti?

Kasutajad on kunagi selle artikli kohta kommenteerinud:

Jüri ise (07.03.2013 05:58): Nii, pisut valesti said need lõpphinnad siin. Esialgse hinna arvutas mulle Eesti Energia, aga leping on mul Elektrumiga. Nüüd on käes nii jaanuari kui veebruari elektrumi arved ja tulemuse on sellised, et keskmine kilovati hind jaanuaris tuli koos võrgutasudega 0,1322 ja veebruaris 0,1330 eurosenti.
Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Google Analytics
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Joomla
Remember me
Kinnita
Keeldu
Salvesta