Joomla! Volunteers Portal

raudmaa@gmail.com / +372 511 9488 / Kontakt

Täna mängisid Tammeka ja Paide Tamme staadionil. Kuna hooaeg hakkab läbi saama, võtsin hommikul endale plaaniks, et täna õhtul kell 19:00 lähen ja vaatan korragi aastas kodumeeskonna Tammeka mängu. Kaja aga koputas mu maa peale: arvatavasti on c-passi vaja. Sai siis netis kolatud ja tõesti, nii on, ehk et ei mingit staadionil vaatamist...

Aga võtsin siis veerandtunnise hilinemisega Soccerneti otseülekande lahti. Kaido oli juba jõudnud sõnumi saata, et seis on 0:2. Nii oligi... Ei olnud just meeldiv sellise seisu pealt mängu ette võtta. Võis ju loota, et äkki läheb paremaks, ja läkski, aga seda vaid Paide jaoks: 0:3... 36. minutil teeb Anier kübaratriki Oh jah.. Aga äike ei olnud raugenud, enne lõppu veel ka viies värav mis kingiti meie kaitsja poolt... No ma ei tea, et marjad nüüd nii hapud on?!

Mängus on ka kõvasti trummi kuulda. Kisa kah kohati, aga hästi aru ei saa kes hüüdeid teevad. Ülekande diktor vahepeal mainib fännid ära, selgub, et need on Paide omad... Nojah, on mis on, õnneks saabub poolaeg.

Ohhoo, teisel poolajal mängib Tammeka pisut paremini. Aga ausalt, Paidel pole peaaegu üldse vaja enam mängida, lihtsalt hoia ohjad enda käes. See muidugi annab Tammekale pisut ruumi ja Paide hakkab mängu mitte mängides vigu tegema. Ja ei saa teine poolaeg pikalt käia kui Tammeka saab penalti. Mul jookseb ülekanne samal ajal kotti , aga kiire reageerimine ja penalti lahendamist ma ikka näen: Koskor lööb üsna pehme löögi värava poole, aga et väravavaht just teise serva kargab, lõpetab pall väravas. 1:5 Diktor sisuliselt plaksutab käsi ja aasib sinna kõrvale, et kui Tammeka nüüd iga viie minuti järelt uue värava lööb, jõuaks Paidele järelegi

Varsti teeb Tammeka teisegi kenakese löögi väravale, selle võtab aga Aksalu ära. Ja siis on sellist rahulikumat mängu kus ka Tammeka palli vallata saab. Aga Paide on valvel ja käib ka Tammeka värava all.
Nii kui mina aga tähelepanu pean mängust eemale viima, juhtub nii mõndagi: Paide mängija saab teise kollase ja teenib eemaldamise ning Tammeka lööb teise värava! Ja kolmas on just vormistamisel, kuigi Aksalu saab sõrmed vahele ja suunab palli eemale täpselt kasti jooksnud meie meeste vahele, nii et kumbki seda kahjuks enam kätte ei saa... Roppsõna!

Vahepeal näidatakse kaadrit tribüünilt kus keegi trummi müristab. Mis iganes paar tüüpi sel ümber oli, aga minu arust oli tegu meie trummiga. On siis ikka Tammeka poolelt ka trumm väljakul?

Ja Tammeka mäng on esimesele poolajale vastupidine. Noh, aga see on nüüd ju ka mehelises enamuses.  Paide värava all käiakse mitmeid kordi ja rünnakud lõppevad ka löögiga väravale. Kolmas on jätkuvalt õhus. Aga kui Paide palli saab,mängib rahulikult ja tasakaalukalt, pole ju mõtet end vigaseks joosta, väravatevaru on juba üsna korralik, et seda maha mängida, peaks midagi ikka väga sassi minema.

Ja mäng muudkui sujub, minutid jooksevad, ka kolm üleminutit kaovad pimedusse. Tammeka siiski rohkemat ei suuda, Paide rohkemat ei vaja, ja nii ka kõik jääb: 2:5.

Aga tõsiasi, et Tammeka taas pähe sai, on kindel. Ma enam ei teagi mitmes mäng juba järjest... ...ahaa, diktor aitab – seitsmes mäng punktita. Ja te kõik näete tabelist mida see endaga kaasa on toonud: tabeli viimane koht 13 punktiga, olles eelviimasest Pärnu JK Vaprusest maas kahe punktiga. Tammeka vahetas küll hiljuti treenerit, aga sellega on nüüdseks päris hiljaks jäädud. Esiliiga terendab. Ja kui võrrelda punkte tabeli esimesega – 61! ?¤%#...

Sassi löödud mängude poliitika saatel on Tammekal veel kuus mängu varuks. Elik tabeli teine pool peab omavahelisi mänge, seal võib olla üllatajaid omajagu. Mine tea, Tiirik Tammeka kunagi meistriliigasse tõi, ja võimalik, et kaudselt ta Tammeka ka esiliigasse tagasi saadab.